MHN TA ΠΑΡΑΤΑς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20

    MHN TA ΠΑΡΑΤΑς

    Δεν τα παραταω συνεχιζωμπρος με τη βοηθεια της καρδιας μου και οχι του μυαλου μου,παντα με την καρδια γιατι εκει βρισκονται οι πραγματικες μου σκεψεις,τα συναισθηματα μου απλως το μυαλο ακολ.ουθει μια εντολη ενω η καρδια ποτε.
    Προχωραω πηγαινω στο δρομο του παρελθοντος διχος οικτο και πονο,ακολουθω τα σημαδια τησ σκεψης μου,των αισθηματων μου,του πονου της χαρας αλλα κυριως τα σημαδια του εαυτο μου εκει που αφησα τα στιγματα μου.
    Αποψε παλι θα ονειρευτω,θα ονειρευτω ενα ακατορθωτο ονειρο μου,ενα ονειρο που το ειχα καημο,αλλα γι'αυτο φταιω εγω και οχι οι αλλοι.
    Δεν ειμουν οσο επρεπε πιο δυνατη,απλα με κυριεψε ο φοβος,η λυπη,το συναισθημα που δεν εδιξα πρως τον αλλων το καημο μου,με κυριεψε αυτος ο φοβος στο να διξω τη πραγματικα θελω,παει τελειωσε αυτο το ονειρο,μαραζωσε σαν ενα τρυανταφυλλο οπου επεσε στην γη με ελπιδα να ξαναερθει στην ζωη,να ζωντανεψει να ανθισει αλλα δεν τα καταφερε.
    Μην τα παρατας,ειπαρχουν τοσα αλλα ονειρα που θα εχεις οσο μεγαλωνεις,μεγαλωλω εγω μεγαλωνουν και τα ονειρα μου για ενα καλυτερο μελλον.
    Δεν 8α αφησω παλη την ευκαιρια απο τα χερια να το παρει ο χαρος το ονειρο μου,δεν θα αφησω τον φοβο να με κυριεψει,να κυριεψει την καρδια μου.
    Τρεχω,τρεχω συνεχεια μεχρι το απηρο αλλα πουθενα δεν καταληγει η ζωη μου,οχι μομο η δικη μου αλλα πολλων ανθρωππων που ηθελαν να φτασουν σε ενα κοσμο διχωσ βρομερα πραγματα,πραγματα που κανουμε εμεισ οι ανθρωποι.
    Ναι για εμας λεω που τον κοσμο μας τον καναμε βρομερο με τησ πραξεις μας,αλλα δεν τα παραταω.
    Καπου μεσα σε αυτο το βρομερο κοσμο πιστευω οτι θα βρικσετε και κατι καλο,ενα καλο που βρισκετε καπου μεσα μας,καπου που δεν το εχουμε ερευνησει,καπου που φοβομαστε,μπορει να ειναι καπου μεσα μας αλλα δεν θελουμε να το διχνουμε λογο της αποριωης.
    Αυριο θα πας να κυνηγησω τησ ελπιδες μου,ελπιδεσ που ηταν ενα ονειρο μου μα ελα που δεν τολμαγα μηπωσ και φανω διαφορετικη απο τους αλλους.
    Μεγαλωνω σιγα-σιγα καταλαβαινω ολο και πιο πολλη την πραγματικη ζωη την αληθηνη και οχι την ψευτικη που εχει διμιουργησει ο κσομος,μεγαλωνω εγω και μαζι μου καινουργια ονειρα.
    Ειμαι μερικες φορες σε ενα σκοινη,μερικες φορες ειμαι στα ακρΑ ΤΟΥ ΣΚΟΙΝΙΟΥ αλλα δεν τα παραταω,δεν προκειτε να υποκιψω και να πεσω.
    Αλλα μερικες φορες ειμαι στο κεντρο του σκοινιου οπου εκει πρεπει να επιλεγεις,να ανακαλυωεις,,να βριες καινουργια ονειρα,να οριμασεις,να διαλεξεις αναμεσα σε εσενα και υον αλλον,αναμεσα στην υπερηφανεια και στην προκαταληψη,αναμεσα στον εγωισμο σου και στον ρατσισμο,αλλα κυριως η επιλογη σου ειναι να πεις την λεξη θελω να ζησω η τα παραταω.
    Σημερα συνεχιζω μπρος,δεν με νοιαζουν τα εμποδια,τα εμποδια εχς μαθει μεσα απο την ζωη μου ειναι μαθηματα,μαθηματα που σε κανουν πιο δυνατο,που σε κανει να σκεφτεισε την πραγματικοτητα και οχι την επιφανεια,να πεις τα καταφερα βγηκα ζωντανη απο το μαθημα μου και οχι το αντιθετο γιατι καταβαθοσ δεν το λες εσυ αλλα το μυαλο σου.
    Τα εμποδια πρεπει να ειναι μεσα στην ζωη ακομα και αν μας πληγωνουν,μας πονανε,ακομα και αν μας κανει να λεμε στον εαυτο μας τα παρατας ακομα και αν μας κανει πιο μικρους και ανωριμους.
    Λιλη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Γεια σου ρε Λίλη..Αφιέρωσες πάλι...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    kaλησπερα kasssi 21 αυτο το εγραψα για ενα ονειρο που ειχα και μου το στερισε ο πατερας μου.
    λιλη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Θες να μας πεις ποιο όνειρο σου στέρησε ο πατέρας σου μικρή Λίλη;;;Τα μηνύματά σου με συγκινούν.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Κι εγώ θα ήθελα να τα ακούσω,γιατι εχω βιωσει παρομοιες καταστασεις..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    kassi_21 kai la_vita καλησπερα,εχω πολλα ονειρα αλλα τα συγκεκριμενα ειναι 2 το ενα ειναι που φταει ο πατερας μ,που ειναι να παω θεσσαλονικη να συναντησω μια αδελφικη φιλη [ειρηνη] που με βοηθαει στης δυσκολες στιγμες και το αλλο ειναι για ενα ονειρο που κατα καποιο τροπο φταιω εγω,ειναι οτι θελω να βρω πραγματα,αληθειες για το παρελθον μου,μια ταυτοτητα,αλλα ολα εχουν διαγραφει,υπαρχουν μερικα πραγηματα που δεν μπορω να τα θυμηθω οχι επηδει δεν θελω αλλα επηδει δεν μπορω μου ειναι δυσκολο να τα αντικρισω στο μυαλο μου και να τα σκεφτω αλλα μεσα σε αυτο το ονειρο δεν ξερω και τα παντα για εμενα και 8α ηθελα να μαθω αλλα οπως βλεπεις δεν ειμαι τοσο δυνατη στο να αποκαλυψω στους γονεις μου τα αισθηματα μου για το παρελθον για καπιεσ αληθειες που θελω να μαθω και πιστεψτεμε ειναι δυσκολο να βρεθουν οχι σε δυσκολια για να πεισ θα ψαξω αλλα ψυχικη,συναισθηματικη πραγματα που οι γονεις μου δεν θελουν να μου αποκαλυψουν και δεν νομιζω οτι δεν μου τα λενε για να μην πληγωθω αλλα επηδει φοβουνται μην με χασουν,με πιο απλα λογια ειναι δυσκολο να βρω την αληθερια για εμενα,μια θεση το που ανηκω,μια αληθεια για τους γονεις μου το γιατι κανουν κατα καποιο τροπο την ζωη μου δυσκολη,αλλα ισως ,πιστευω οτι στο μελλον μπορει να ειμαι πιο δυνατη και να μην κολωσω στο να διξω τα συναισθηματΑ ΜΟΥ στους γονεις μου και οι γονεις μου να μου αποκαλυψουν μερικα πραγματα για το παρελθον μου που συγουρα ξερουν αλλα εχουν τοσο φοβο μεσα τους,τοση οργη ο ενας για τον αλλων,και φυσικα δεν υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ των γονιων μου αλλα ουτε εγω προς εκεινους οποτε δεν μπορει να γινει δουλεια,εγω διλιαζω,οι γονεις μου φοβουνται μια αληθεια να την πουν και οι γυρω μου?οι γυρω μου τη ρολο παιζουν αραγε?πιος ξερει μπορει να μαθω καποτε.
    λιλη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    τι πιστεύεις ότι σου αποκρύπτουν οι γονείς σου δηλαδή?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    la_vita καλησπερα.
    Κοιταξε μου κρυβουν μια αληθεια για το παρελθον μου,ξερεις δεν ειμαι το πραγματικοτους παιδι,και ειμαι συγουρη οτι ξερουν πολλα για το παρελθον μου.
    Θελω να ερθω αντιμετωπη με ενα απο τα κυριωτερα φοβοι μου και ενα απο αυτα ειναι να μαθω για το παρελθον μου,θελω να ερθω προσοπω με προσοπω με το φοβο,να τον αντικρισω μαθαινωνατας την αληθεια.
    Μπορει να ειμαι ακομη ανωριμη αλλα ειμαι πιο συγουρη απο ποτε οτι θελω να μαθω την αληθεια για εμενα,το που ανηκω,το πια ειμαι,το τι κανω εδω,το γιατι με πηρα,πιοι στο καλο ειναι οι αληθηνοι μου γονεις και πιοι στην πραγματικοτητα ειναι οι τωρινοι.
    Ξερεις μερικες φορες αισ8ανομαι οτι μου εχουν κοψει τα φτερα οι γονεις μου,οι γυρω μου αλλα μην κατηγορω μονο τους αλλους σε μερικα πραγματα φταιω και εγω.
    Αυτα τα φτερα τα ειχα για να πεταξω,για να οριμασω,να καταλαβω καλυτερα την ζωη,να μαθαινω απο που αρχιζει η πραγματικοτητα και που τελειωνει,να καταλαβω πιο ειναι το πραγματικο και το ψευτικο αλλα κυριως τα φτερα μου τα ηθελα να καταλαβω-ανακαλυψω-συνηδητοποιησω ποια ειμαι στην πραγματικοτητα οχι πρως ταυτοτητα αλλα προς τα μεσα μου.Πιστευω οτι οσο και μεγαλος και αν εισαι ακομα θα τολμισω να πω την λεξη οριμος ειμαι συγουρη οτι δεν θα καταλαβεις ποτε τον εαυτο σου τον πραγματικο και οχι αυτο που διχνεις στον κοσμο,στους γυρως σου αραγε γιατι? μηπως για να μην φανει διαφορετικος απο τους αλλους? μηπως γιατι φοβασαι την αποριψη? μηπως γιατι ξερεις οτι εισαι κατι διαφορετικος και θες να διχνεις οτι πχ κοιταξτεμε ειμαι ο μαγκας της παρεας αλλα η πραγματικοτητα ποια ειναι,ειπαρχουν τοσα το να θεωρισεις το γιατι το πως,το τι κτλ.
    Πιστευω οτι οσοι λενε ε παιδια εγω ειμαι αυτος και αυτος νομιζει οτι κανει τον μαγκα? δεν νομιζω η μαγκια ειναι αλλου ακομα δεν ξερω που αλλα καπου 8α ανηκει και αυτο,θελω να καταληξω οτι οσο και να ψαχνω οχι μονο εγω αλλα και αλλοι πιστευουν οτι τα εχουν βρει ολα αλλα επισης πιστευω οτι καταβασος μεσα τους ξερουν οτι η πραγματικοτητα δεν ειναι αυτη και οτι απλα ε8ουσιανζονταο μονο αλλα πιστευω οτι 8α εχουν και καποιεσ ελπιδες,ελπιδες ψυχικες........
    Ειμαι σε μια ηλικια που αναρωτιεμαι,ανακαλυπτω,του αγχους κ.α αλλα οσο και ανωριμη αν ειμαι δεν θελω να τα παρατησω απο την ζωη πχ στο να μαθω την πραγματικοτητα για εμενα.
    Ειμαι σε μια ασυμβηβαστη γενια αλλα ασιμβηβαστη οχι σε ολα τα πραγματα αλλα στης ηλιθιοτητες που κανουμε εμεις οι ανθρωποι,σε ολα τα μαυρα πραγματα που καναμε και κανουμε πχ μονο sex-λεφτα-καφετεριες μονο καλοπεραση,μονο εμας σκεφτομαστε αλλα φυσικα που να ενδοιαφερ8ουμε για τους αλλους τους χεζουμε ε? [συγνωμη για την λεξη] ετσι ειμαστε εμεις αλλα δεν γεννηθηκαμε ετσι αλλα μας καναν,ειμαι σε πολλα πραγματα ασυμβιβαστη αλλα κυριως στο ψεμα-εγωισμο-2προσωπια-κυριαρχια- κ.α
    Τωρα δεν ξερω αμα με εποιασες τι 8ελω να πω La_vita! alla pisteyw oti me ktlv

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •