θα ξεσπασω εδω. δεν εχω που αλλου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157

    θα ξεσπασω εδω. δεν εχω που αλλου

    καλημερα

    δεν ειμαι καλα παλι σημερα. βαρεθηκα τη ζωη μου. δε ξερω τι να γραψω. δε ξερω γιατι γραφω. ισως γιατι δε πιστευω αν μιλησω καπου αλλου θα με καταλαβουν. ολοι οσοι θελουν οπως λενε να βοηθησουν νομιζω δε καταλαβαινουν, απλα ο καθενας εχει τους λογους του να θελει να με στηριξει. ο γιατρος γιατι ειναι η δουλεια του, η μανα μου γιατι περιμενει να χαρει απο τα κατορθωματα μου, 1-2 φιλοι γιατι δε θελουν να με βλεπουν χαλια. βαρεθηκα τη ζωη μου. κουραστηκα. θελω να τελειωνω κι ας μου λενε οτι δεν ειναι αυτη η λυση. βλεπω τους αλλους γυρω μου και νιωθω οτι ζω στον κοσμο μου εγκωβσιμενη στη ψυχολογια μου απο μικρη ηλικια.αλλα πόσο ακομα? γεννηθηκα λαθος αυτο πιστευω. δε θα λυτρωθω ποτε απο ολο αυτο. και δεν αντεχω ολο αυτο. δε θα γινω ποτε φυσιολογικος ανθρωπος. ποτε δεν ημουν. παντα κατι επαιζε στο μυαλο και στη ψυχολογια μου. ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.
    οι φιλοι μου λενε κοψε τα χαπια του γιατρου, δεν εχεις τιποτα απλα εκανε μπουμ η ψυχολογια σου. ο γιατρος λεει διαταρχες. εγω προσπαθησα να κρατηθω στα ονοματα για να πιστεψω οτι καπου αρχιζει και τελειωνει το μαρτυριο πισω απο το ονομα μιας διαταραχης. κοροιδευω τον εαυτο μου. αλλα καποιες φορες οπως τωρα που η ψυχολογια ειναι στα πατωματα δε βρισκω το νοημα πουθενα. προσπαθω να γινω καλα. μα δε γινομαι. τα ξεσπασματα γιναν πιο αραια με τον καιρο ή τα φαρμακα, δε ξερω. αλλα καθε φορα που πεφτω γινονται χειροτερα τα ξεσπασματα. βαρεθηκα να φορτωνομαι και στους αλλους. γιατι να τους βαζω να μ ακουνε? λες και δεν εχουν αλλες δουλειες απο τα προβληματα μου. κουραστηκα. θελω να βαλω τελος. δεν αντεχω αλλο. πλεον ουτε το να κοβομαι δε με λυτρωνει. μονο ενα τελος θα με λυτρωσει.
    τι μου φταιει? γιατι ειμαι ετσι? γιατι οι αλλοι ειναι φυσιολογικοι? τι τρεχει με την παρτυ μου? αμαν πια. ειναι ατελειωτο ολο αυτο ρε παιδια και με ποναει με ποναει πολυ.
    δεν ειναι αναγκη να απαντησετε. απλα ηθελα καπου να γραψω οτι νιωθω. σας εχω πρηξει με τα ποστ μου καθε τοσο το ξερω και συγγνωμη. μα δεν εχω που αλλου
    trying to find a balance

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    ετσι νομιζεις? νομιζεις οτι ολοι οι υπολοιποι γυρω σου ειναι φυσιολογικοι? γιατι? επειδη δν το λενε? ουτε κ γω το λεω! ξερεις γιατι? γιατι ντρεπομαι για τη κατασταση μου!!! αλλα παιζω υπεροχο θεατρο κ δν ντρεπομαι γι αυτο!! δν εισαι η μονη κ ουτε μονη σου!! ισως οι αλλοι να μν σε καταλαβαινουν η να σου λενε λογια που δν "σου κανουν"...αυτο δν σημαινει οτι δν σε αγαπουν, ουτε οτι τους κουραζεις! αν εισαι τοσο ασχημα, παρε το γιατρο σου κ πες του οτι κανεις ασχημες σκεψεις! προσπαθησε να μν λες στους γυρω σου συνεχως τι κ πως νιωθεις γιατι το ανακυκλωνεις... πεστα εδω!!! αυτα που νιωθεις δν σου κανουν κακο! αυτα που σκεφτεσαι ομως?... προσπαθησε να χαλαρωσεις το σωμα σου για να χαλαρωσει κ το πνευμα σου λιγο!!! ελα!!! σε θελουμε εδω να δινεις κ σε εμας απ το κουραγιο σου!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157
    δε ξερω αν ειναι φυσιολογικοι αλλα τους βλεπω να κανουν φυσιολογικες ζωες. προχωρανε. κανουν πραγματα. οχι σαν εμενα. μια ζωη λαθη κανω και μια ζωη χαλια νιωθω καθε τοσο. πηγα μια βολτα στη πλατεια γιατι δεν αντεχα σπιτι να βλεπω τη μανα μου, ευτυχως αυριο φευγει. πηγα πλατεια πηρα καφε τους εβλεπα ολους με τα παιδακια τους ή να καθονται να γελανε στα καφε. εγω γιατι οχι? πηρα το γιατρο, πηρα 2πλασια δοση φαρμακα οπως ειπε. το απογευμα εχω ραντεβου μαζι του. θα με πιασουν σε κανα μισαωρο ευτυχως. αλλα ποσο θα γινεται αυτο? για ποσο θα χαπακωνομαι για να μην νιωθω? γενηθηκα λαθος. αυτο πιστευω. απο παιδι ειμαι με λαθος ψυχολογια. απο παιδι ημουν το διαφορετικο παιδι απο τυα υπολοιπα. η διαφορετικη παντα η απομακρη. μα απλα δε νιωθω οτι οι αλλοι. μακαρι να τελειωσει με καποιο τροπο ολο αυτο. θα τελειωσει λετε?
    trying to find a balance

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by in_flames View Post
    ολοι οσοι θελουν οπως λενε να βοηθησουν νομιζω δε καταλαβαινουν, απλα ο καθενας εχει τους λογους του να θελει να με στηριξει. ...1-2 φιλοι γιατι δε θελουν να με βλεπουν χαλια. βαρεθηκα τη ζωη μου. κουραστηκα.
    Επ...όλα κι όλα ρε συ ...
    To οτι οι φίλοι που έχεις θέλουν να σε βοηθήσουν γιατί δεν θέλουν να σε βλέπουν χάλια....σε χαλάει? Τι παραπάνω θα ήθελες δηλαδή απο αυτούς?
    Κατα καιρούς έχεις γράψει πολλά που κάθε άλλο παρά σα απροσάρμοστη ή "παράξενη" θα σε χαρακτηρίσουν.
    Έχεις γράψει οτι παρακολουθείς μια σχολή και είσαι σε νεαρή ηλικία...νορμαλ..
    Έχεις πει οτι μένεις μόνη σου (νομιζω)...δεδομένου του οτι σου δινει μια άλφα ελευθερία αυτό και είναι καλύτερο απο το να μένεις με τους γονείς σου πχ, ...νορμαλ..
    Είχες πει οτι είχες μια σχέση που μάλιστα σε δέχτηκε κιόλας οταν το χρειάστηκες και σου επέτρεψε παράλληλα να αποδράσεις για λίγες μέρες πριν λίγο καιρό....νορμαλ..
    Έχεις και φίλους που νοιάζονται για σένα...νορμαλ...
    Μήπως είσαι καπως εγκλωβισμένη στο οτι τίποτα για σένα δεν ειναι φυσιολογικό ενώ παράλληλα έχεις πάρα πολλά φυσιολογικά στοιχεία στη ζωή σου τα οποία όμως παραβλέπεις τελείως?
    Τι απο αυτά που ανέφερα παραπάνω θα ήθελες να είναι διαφορετικά δηλαδή?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by in_flames View Post
    δε ξερω αν ειναι φυσιολογικοι αλλα τους βλεπω να κανουν φυσιολογικες ζωες. προχωρανε. κανουν πραγματα. οχι σαν εμενα. μια ζωη λαθη κανω και μια ζωη χαλια νιωθω καθε τοσο. πηγα μια βολτα στη πλατεια γιατι δεν αντεχα σπιτι να βλεπω τη μανα μου, ευτυχως αυριο φευγει. πηγα πλατεια πηρα καφε τους εβλεπα ολους με τα παιδακια τους ή να καθονται να γελανε στα καφε. εγω γιατι οχι? πηρα το γιατρο, πηρα 2πλασια δοση φαρμακα οπως ειπε. το απογευμα εχω ραντεβου μαζι του. θα με πιασουν σε κανα μισαωρο ευτυχως. αλλα ποσο θα γινεται αυτο? για ποσο θα χαπακωνομαι για να μην νιωθω? γενηθηκα λαθος. αυτο πιστευω. απο παιδι ειμαι με λαθος ψυχολογια. απο παιδι ημουν το διαφορετικο παιδι απο τυα υπολοιπα. η διαφορετικη παντα η απομακρη. μα απλα δε νιωθω οτι οι αλλοι. μακαρι να τελειωσει με καποιο τροπο ολο αυτο. θα τελειωσει λετε?
    τι εννοεις κανεις λαθη μια ζωη?ποιος σου εβαλε αυτη την ιδεα?
    τι εννοεις να καθονται να γελανε στα καφε? εσυ δν εχεις γελασει ποτε οταν πας για καφε?
    κατσε λιγο κ διαβασε αυτα που γραφεις... ξερεις οτι δν ισχυουν! απλα ετσι τα νιωθεις!
    Κ ναι!!! ολοι μας απο παιδια ειχαμε "λαθος" ψυχολογια γιατι ετσι μας καναν να νομιζουμε! απο ποτε η μοναδικοτητα ειναι λαθος γαμωτο? κ ποιος ειναι αυτος που θα κρινει τι ειναι λαθος κ τι σωστο?
    εχεις σκεφτει οτι ισως να ησουν απομακρη γιατι δν σου ταιριαζε,απλα, καποια παρεα εκει που ησουν? γιατι απλα ησουν σε αλλο μηκος κυμματος? γιατι αυτο να ειναι λαθος?
    δες λιγο το μηνυμα σου σαν να το εγραφε καποιος αλλος! τι θα του ελεγες?
    μακαρι να γινοταν να σου στειλω μια αγκαλια..
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

Similar Threads

  1. δεν έχω που αλλού να μιλήσω
    By selino in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 01-07-2013, 23:53
  2. λες και ζω την ζωη αλλου....
    By redwood in forum Κακοποίηση
    Replies: 25
    Last Post: 12-10-2012, 00:38
  3. Που να ξεσπάσω τώρα;;;
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 24-08-2011, 21:32
  4. ο αποχαιρετισμος του αλλου εγω...
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 94
    Last Post: 04-10-2007, 23:25
  5. το βλέμμα του άλλου
    By τι-ποτέ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 13-07-2006, 18:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •