φοβαμαι!!! :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84

    φοβαμαι!!! :(

    Τον Ιούνιο είχα αρχίσει να έχω ζαλάδες ενώ περπατούσα, σαν ιλιγγος σαν μην εχω καλη ισσοροπια τρομαξα πηγα αμεσως και το κοιταξα παθολογο νευρολογο οφθαλμιατρο δεν μου βρηκαν κατι... εξαφανιστηκαν για ενα μηνα και τωρα αρχισαν παλι .... φοβαμαι μηπως εχω τπτ σοβαρο!!ολοι λενε αγχος αλλα δεν αισθανομαι κατι τετοιο ... φοβαμαι μηπως ειναι σκληρυνση κατα πλακας γι αυτο πηγα και σε νευρολογο..μηπως να κανω καποια μαγνητικη αν και δεν μ την συστησε ο γιατρος....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    γεια σου liaki, διαρκουν μεχρι σημερα οι ζαλαδες αυτες? Το παρατηρεις ας πουμε το πρωι οταν σηκωνεσαι αποτομα απο το κρεβατι? Σε ρωταω γιατι και γω ειχα παθει ιλιγγο και εχανα την ισορροπια μου, γυριζαν ολα και τελικα μου βρηκε τι εχω ο ωρυλα!!! μηπως να απευθυνθεις και σε εναν γιατρο αυτης της ειδικοτητας? για την ακριβεια εγω ειχα παθει λαβυρινθο στο αυτι... απο αγνωστη αιτια...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με το να γραφετε τοσα λιγο ετσι ειναι δυσκολο να καταλαβει καπιος τι συμβαινει οσο πιο μεγαλο ειναι το κειμενο τοσα περισσοτερα σχολια θα υπαρξουν.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Αθήνα-Sirius+
    Posts
    54
    Liaki το οτι εχεις ζαλάδες ειναι ενας τροπος για να σε προειδοποιησει ο οργανισμος σου, οτι κατι πρεπει να προσεξεις, που μπορει να ειναι κατι πολυ απλο, πχ να μην εχεις φαει για αρκετές ώρες , ή να εχεις ελλειψη σιδηρου ...κ.α μεχρι και κατι αλλο που θα το διαγνωσει ειδικος. Για να σχολιασουμε ομως περισσοτερα πρεπει να γινεις πιο συγκεκριμένη..σε τι φαση βρίσκεσαι εκεινη την ωρα? κουρασμενη...αϋπνη...πεσμενη ψυχολογικα..????
    IGNE NATURA RENOVATUR INTEGRA !!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    ψαξε το λιγο ομως παιζει κ να ειναι ψυχολογικο σκεψου κ αυτο το ενδεχομενο επισης ισως εχει να κανει με χαμηλο αιματοκριτη κανε μια εξεταση αιματος μηπως πρεπει να παρεις σιδηρο

  6. #6
    Ολοι σου λενε αγχος λες... το υπερβολικό άγχος ως εντονο συναισθημα ή σκέψεις χρωματισμενες με εντονη αγωνια και φοβο να ξερεις ότι εχουν ως συνεπεια στον οργανισμο μας κόπωση, νιωθουμε κουρασμενοι χωρις να εχουμε κανει τιποτα, νιωθουμε ακομα αδυναμια, αισθημα υπνηλίας, τετοια. Μηπως η ζαλαδα τελικα ειναι αποτελεσμα αυτου του σκηνικου που σου περιγραφω?
    Μηπως εκει που εισαι ενταξει και πχ περπατας ή βρισκεσαι καπου, σου ερχεται ξαφνικα μια σκεψη, οτι εχεις το προβλημα να ζαλιζεσαι (ασχετως αν αυτο ισχυει) κι αυτο απο σκεψη γινεται ευθυς εμμονη, ότι σε λιγο θα ζαλιστεις, οτι σιγα σιγα χανονται οι δυναμεις και ζαλιζεσαι, οτι λυγιζουν τα ποδια σου και αυτη η σειρα σκεψης τελικα όντως προκαλει ζαλαδα?
    γιάννης

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    εκανα εξετασεις αιματος και ειχα χαμηλες αποθηκες σιδηρου δλδ φεριτηνη 10 .. απο την αλλη στα τελη της προηγουμενης εξεταστικης δλδ τελη ιουνιου περπατουσα στον δρομο μετα απο προφορικη εξεταση και μου ρθε μια ζαλαδα αλλο πραγμα.. μετα χαλαρωσα μ φυγε , μετα ξαναηρθε και την ειχα για 2 βδομαδες μετα εφυγε και τωρα παλι λιγο πριν την αρχη της εξεταστικης αντε παλι!!! και εχω παει σε παθολογο , σε 2 νευρολογους, σε οφθαλμιατρο και εξετασε πολυ καλα τπτ .. τους ειπα πως φοβαμαι μηπως εχω κατι σοβαρο... και φοβαμαι μην εχω κατι γτ δεν μ φευγουν βασικα μια φευγουν μια ερχονται

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως τα βραδυα ξενυχτας στο λαπτοπ?

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    ναι!!! συνεχεια!!!!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρα ειναι απο την αυπνια.δε μπωρεις να κοιμηθεις?

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    πηγα και σε ορθοπεδικο και μ κανε ακτινογραφιες μου βρηκε ευθιαση αυχενα κατι τετοιο και πως πρεπει να διορθωσω σταση σωματος και να βαλω κολαρο αλλα φοβαμαι και παλι γτ ποτε στην ζωη μου δεν ειχα ζαλαδες...ποτε ομως

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    οχι απλα εχω συνηθησει να καθομαι ωρες μπροστα απο τον υπολογιστη

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον εχω την εντυπωση οτι καταλαβα τη παιζει αρα επιδη ειναι καπως το ολο θεμα θα ηθελα μια ηλικρινη απαντηση για να κανουμε κουβεντα γιατι αλλιως δεν εχει νοημα εγω να τα λεω μονος μου θα σου πω πμ.

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    ναι .. πες μ

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Αθήνα-Sirius+
    Posts
    54
    Προσπαθησε να προσεξεις τον εαυτό σου λιγο παραπανω για ενα διαστημα, με το να κοιμάσαι φυσιολογικά, οχι 1-2 ωρες ή να κοιμάσαι πανω στο λαπτοπ, που λεει ο λογος, εαν δεν μπορεις να κοιμηθεις τοτε αντιμετωπισε την αυπνια και επειτα βλεπεις...Επισης να τρως υγιεινά, φρουτα, σαλατες,να πινεις υγρα και γενικος να ενισχυσεις την αμυνα του οργανισμού...δεν νομιζω οτι μπορω να πω περισσότερα, εαν και παλι εχεις ζαλαδες, ε τοτε ειναι κατι αλλο που πρεπει να συνεχισεις να το ψάχνεις......
    IGNE NATURA RENOVATUR INTEGRA !!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φοβαμαι....
    By pitsirika72 in forum Κακοποίηση
    Replies: 43
    Last Post: 10-05-2013, 17:01
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By amelia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2011, 02:55
  3. Φοβάμαι.
    By Αγάπη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-12-2010, 10:59
  4. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 02:23
  5. Φοβάμαι..
    By Στέλλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 27-09-2007, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •