Θεωρείτε φυσιολογική.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18

    Θεωρείτε φυσιολογική.....

    .... τη συμπεριφορά ενός παιδιού ,το οποίο σπουδάζει εδώ και ένα χρόνο σε μία άλλη πόλη (Πάτρα συγκεκριμένα) να μην έχει βγει έναν ολόκληρο χρόνο για καφέ στην πόλη αυτή,να φεύγει κάθε σαββατοκύριακο για να πηγαίνει να πάιζει μπάλα με τους φίλους του στην αθήνα,να τρώει μόνο απέξω για να μη μαγειρεύει,να χρησιμοποιεί μόνο ποτήρια και πιάτα μιας χρήσεως για να μην πλένει και οι γονείς του , μάνα του κυρίως ,να το θεωρεί απολύτως φυσιολογικό και << επιλογή του;;>>Και για όσους πουν ότι τρολλάρω προτρέχω να απαντήσω πως πρόκειται για κάτι που το βιώνω μέσα σην οικογένεια μου ,το οποίο αρχικά με στεναχωρούσε πολύ, τώρα προσπαθώ να αδιαφορώ...
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    εγω ξερω πολλους φοιτητες που την εβγαζαν ετσι...ειναι και αλλοι που θελουν να ειναι καθε μερα εξω για καφε.δε ξερω ας πουν και οι αλλοι τη γνωμη τους.εγω παντως ετσι ακριβως περασα τα φοιτητικα μου χρονια :p

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by pitsirika72 View Post
    .... τη συμπεριφορά ενός παιδιού ,το οποίο σπουδάζει εδώ και ένα χρόνο σε μία άλλη πόλη (Πάτρα συγκεκριμένα) να μην έχει βγει έναν ολόκληρο χρόνο για καφέ στην πόλη αυτή,να φεύγει κάθε σαββατοκύριακο για να πηγαίνει να πάιζει μπάλα με τους φίλους του στην αθήνα,να τρώει μόνο απέξω για να μη μαγειρεύει,να χρησιμοποιεί μόνο ποτήρια και πιάτα μιας χρήσεως για να μην πλένει και οι γονείς του , μάνα του κυρίως ,να το θεωρεί απολύτως φυσιολογικό και << επιλογή του;;>>Και για όσους πουν ότι τρολλάρω προτρέχω να απαντήσω πως πρόκειται για κάτι που το βιώνω μέσα σην οικογένεια μου ,το οποίο αρχικά με στεναχωρούσε πολύ, τώρα προσπαθώ να αδιαφορώ...
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Πιτσιρικα, το γεγονος οτι παει καθε σαββατοκυριακο και παιζει μπαλα, μονο να σε ανησυχησει δε θα πρεπε. Ο θλητισμος και η ασκηση ειναι πολυ καλες συνηθειες, που απαξ και τις υιοθετησεις, μπορεις να προλαβεις πολλα ψυχολογικα προβληματα, οπως το αγχος, η καταθλιψη, οι κρισεις πανικου, κτλ. Το οτι δε μαγειρευει και τρωει σε πλαστικα πιατα, παλι δε μου φαινεται περιεργο. Οταν σπουδαζα, τυχαινε να πεταμε ολοκληρες κατσαρολες στα σκουπιδια, γιατι το φαγητο που ειχε μεινει δεν καθαριζονταν με τιποτα! Για να μη σχολιασω την συχνοτητα που μαγειρευαμε....ειδικα οταν μενεις μονος. Για τους καφεδες.....απλα ασχολιαστο! Επειδη η ελληνικη κοινωνια μας εχεις επιβαλλει αυτη την χασομερια, δε σημαινει οτι ολοι πρεπει να την ενστερνιζονται. Ειδικα αν δε βρισκεις και ατομα που εχουν κατι να σου πουν.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μια χαρα ειναι ο φιλος, εσυ γιατι ρωτας? Απλα ψιλοβαριεται να κανει δουλειες ή ετσι εχει μαθει. Εσενα τι σε κοφτει και το κανεις θεμα?? Κλασσικος φοιτητης ειναι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα δεν ειναι κ κατι τρομερο απλα το παιδι προτιμαει την Αθηνα απο την Πατρα ειναι πολυ πιθανον να μην εχει βρει κ παρεα που τον εκφραζει,απλα με τον καιρο πρεπει να μαθει να βοηθαει λιγο στις δουλειες του σπιτιου,Ας διαβαζει τα μαθηματα του αμα δεν του αρεσει η Πατρα να παρει πτυχιο κ να επιστρεψει Αθηνα μια ωρα αρχυτερα,Πιστευω ειναι κλασικος φοιτητης οπως οι περισσοτεροι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα δεν ειναι κ κατι τρομερο απλα το παιδι προτιμαει την Αθηνα απο την Πατρα ειναι πολυ πιθανον να μην εχει βρει κ παρεα που τον εκφραζει,απλα με τον καιρο πρεπει να μαθει να βοηθαει λιγο στις δουλειες του σπιτιου,Ας διαβαζει τα μαθηματα του αμα δεν του αρεσει η Πατρα να παρει πτυχιο κ να επιστρεψει Αθηνα μια ωρα αρχυτερα,Πιστευω ειναι κλασικος φοιτητης οπως οι περισσοτεροι

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2
    όχι δνε ειναι φυσιολογική, αλλά μπορεί να βοηθηθεί, γιατί χάνει ωραία πράγματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμενα δεν μου φαινεται κ πολυ φυσιολογικη . Παρολα αυτα , τα στοιχεια που παραθετεις δεν αρκουν για να ' καταδικασεις ' καποιον . Μπορει ναναι κ ΟΚ .

Similar Threads

  1. Replies: 68
    Last Post: 13-02-2015, 15:14
  2. Φυσιολογική συμπεριφορά ή ναρκισισμός?
    By nadastar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 10-08-2013, 00:53
  3. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 19:22
  4. τελικά είναι εφικτή μια φυσιολογική ζωή;
    By phychangel in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 114
    Last Post: 09-05-2008, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •