Αυτο πως να το εξηγησω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1

    Αυτο πως να το εξηγησω;

    Γνωρισα ενα παιδι 30 χρονων και κατι μεσω ιντερνετ καπου στα μεσα Ιουνη..
    Ειμαστε απο την ιδια πολη...
    Μιλουσαμε για αρκετο διαστημα μεχρι που καποια στιγμη συναντηθηκαμε...
    Μιλαγαμε με τις ωρες... μπορω να πω οτι ειχε γινει η καθημερινοτητα μου... οπως και για αυτον... ποτε δε επαιρνα τη πρωτοβουλια να του μιλησω... παντα μου μιλαει αυτος... ακομα και τωρα...
    Οταν συυναντηθηκαμε τη πρωτη φορα, μιλησαμε, ειπαμε διαφορα, γελασαμε και γυρισαμε σπιτια μας.
    Εντωμεταξυ του ειχα δωσει το τηλεφωνο μου αλλα..........
    Μιλαγαμε καθημερινα σχεδον στο ιντερνετ... Ξαναβρεθηκαμε... Ηταν μια ομορφη βραδια... και καναμε ερωτα...
    Οταν γυρισα σπιτι πιστευα πως αυτο ηταν... ολα τελειωσαν... ενας φοβος οτι απλα με κοροιδευε με κυριευσε...
    Περασε 1 μηνας και κατι... δεν εχουμε ξαναβρεθει... αλλα καθε μερα σχεδον μιλαμε... παντα αυτος μου μιλαει....
    Γενικα ειναι απομακρος τυπος... πολυ μυστηριος... δεν ανοιγεται... μου λεει πραγματα για τη καθημερινοτητα του αλλα δεν αφηνει να πλησιασω... με κρατα σε μια αποσταση.... Με ρωταει συνεχεια για μενα... εαν ειμαι καλα κλπ... καθε μερα... οσες φορες προσπαθησα να του εξηγησω οτι δε μπορω να αντεξω αυτη τη συμπεριφορα... ζηταει απλα ενα συγνωμμη....

    1) Πως εξηγειται ολη αυτη η συμπεριφορα;
    2) Δεν ειναι απολυτως λογικο να ανησυχω; αν μου κρυβει κατι; αν συμβαινει κατι και εγω πληγωθω;
    3) Δεν θελω να τον πιεσω... αλλα μαζι του νιωθω ασφαλης, οταν συζηταμε....

    Χθες του εξηγησα πως δε αντεχω αυτη τη συμπεριφορα και πως νιωθω πως κρυβει κατι... και δε θελω να πληγωθω... ειδε το μηνυμα μου αλλα δεν απαντησε....

    Καλο βραδυ να εχετε.... :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Προφανώς δεν θέλετε τα ίδια πράγματα.
    Αν δεν σου αρέσει η συμπεριφορά του και θεωρείς οτι σου κοστίζει τότε γιατί δεν παίρνεις την πρωτοβουλία να το λήξεις το όλο θέμα?
    Είναι ένα πράγμα το να σου αρέσει εκείνος και άλλο το να ζητάτε διαφορετικά πράγματα.
    Δεν πιστεύεις πως εφόσον σου μιλάει εκείνος πρώτος (και άρα έχει το πάνω χέρι-πρωτοβουλία) αν ήθελε κάτι θα στο είχε δείξει?
    Να σου πω και κάτι ακόμα....Εφόσον κάνατε σεξ...και απο οτι κατάλαβα το επιδίωξε εκείνος, σπίτι του κλπκλπ...δεν νομίζεις οτι το θέλει να ξανασυμβεί? Και ένα μήνα τώρα τί κάνει? κρατιέται? :P καταλαβαίνεις ελπίζω που θέλω να καταλήξω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου μενετε στην ιδια πολη ειναι πολυ θετικο για αρχη. Με ποιο τροπο γνωριστηκατε αρχικα?

  4. #4
    Μεσω ιντερνετ...

  5. #5
    Και εφοσον δε θελουμε τα ιδια πραγματα γιατι δε το λεει?? Ειναι κακο να πει σε θελω μονο για το σεξ? Τι φοβαται μηπως του γινω τσιμπουρι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Τώρα....τι να σου πω...μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε...
    Η δική μου λέει πως αν στο πεί ξεκάθαρα θα φύγεις ενώ έτσι σε σιγοψήνει :P
    Μπορεί επίσης να θέλει να κρατήσει το status του καλού παιδιου...
    Άσε όμως το τι κάνει εκείνος, γιατί δεν έχει νόημα...μονο κουτσομπολιό μπορείς να κάνεις πάνω σε αυτό....Δες τι θές εσύ...
    Αν σε θέλει για το σεξ, θες να την συντηρήσεις την σχέση αυτή? Τότε πες του το εσύ.

  7. #7
    χμμμ ... μεσω ιντερνετ γνωρισα τον αν8ρωπο που ειχα 3 χρονια σχεση..παρολαυτα ηταν ξεκαθαρος εξαρχης..με ηθελε και με διεκδικησε..τωρα αυτος ο τυπος ετσι οπωσ τα λες μαλλον δεν ξερει τι θελει η ειναι κολλημενος σε καμια προηγουμενη σχεση..οι πρωτοβουλιες που παιρνει και σου μιλαει πισω απο μια οθονη καιοχι απο κοντα η απο το τηλεφωνο δεν ειναι πρωτοβουλιες..για μενα απλα θελει να περναει την ωρα του και μαζι σου την περναει ευχαριστα μαλλον γιαυτο σου στελνει..αν ηθελε κατι παραπανω ομως σιγουρα θα εβλεπεσ αλλη συμπεριφορα να ξερεις..μην κολλας ..συνεχισε να του μιλας αν θες αλλα μην κολλας καιπανω απολα μην περιμενεις κατι απαυτον..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Αλλη μια τετοια ιστορια σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα, παρουσιαζεται στο φορουμ. ( να σημειωθει οτι ΤΥΧΑΙΑ, μονο γυναικες την παθαινουν, δεν διαβασα καμια ιστορια απο ανδρα....τυχαια.....ναι.....τελο σπαντων....).


    Μπερδεμενη, επειδη εχω δυστυχως αντιστοιχη εμπειρια, θεωρω οτι θα ηταν λιγο ματαιο να ελπιζεις. Ο,τι κρυβεται κατι, οντως κρυβεται, πολλα τα σεναρια για αλλη μια φορα. Το καλυτερο νομιζω ειναι να επικεντρωθουμε στα δικα σου συναισθηματα. Τωρα εσυ πως νιωθεις με αυτη την εκβαση της ιστοριας;
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως ακριβως ομως? Στο φβ ας πουμε? Πως εγινε?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Αθήνα-Sirius+
    Posts
    54
    Θα συμφωνήσω με τον tomhet. Κατι δεν μου παει καλα στην ολη υπόθεση. Εγω θα σου προτεινα να του ξεκαθαρησεις την θέση σου..Δεν υπαρχουν πολλές επιλογες ή κανετε σχεση και τα μοιραζεστε ολα, ή ειστε φιλοι και οτι θελει σου λεει και οτι οχι στο κρυβει και δικαιωμα του σε αυτη την περιπτωση, ή γινεται η αρπαχτη και δεν σε ξερω, δεν με ξερεις. Καποια στιγμη καπου πρεπει να καταληξει ολο αυτο. Οσο πιο γρηγορα γινει, τοσο το καλύτερο για να ξερεις τι θα κανεις και πως θα χειριστεις τα συναισθηματα σου.
    Last edited by Rebos999; 04-09-2013 at 01:09.
    IGNE NATURA RENOVATUR INTEGRA !!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Ρε κεράσι μπας και δουλεύεις στην ΕΥΠ?

    Howto αν δεν ήσουν τόσο προκατειλημμένη σου είχα κανα δύο ενδιαφέρουσες ιστορίες (δικές μου εμπειρίες) να ακούσεις και να σου φύγουν οι υποψίες για το ανδρικο φύλο. Αλλά πάει....μόλις έχασες το Αρλεκιν #35

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Ρε κεράσι μπας και δουλεύεις στην ΕΥΠ?

    Howto αν δεν ήσουν τόσο προκατειλημμένη σου είχα κανα δύο ενδιαφέρουσες ιστορίες (δικές μου εμπειρίες) να ακούσεις και να σου φύγουν οι υποψίες για το ανδρικο φύλο. Αλλά πάει....μόλις έχασες το Αρλεκιν #35
    Ολοι απο την πλευρα μας , εχουμε να πουμε μια ιστορια και παραδοξως, ολοι θιγμενοι δηλωνουμε.
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Συμφωνούμε απόλυτα σε αυτό αλλά....αν το πιστεύεις αυτό τότε πως δικαιολογείς το προηγούμενο σου post δεν καταλαβαίνω....
    Αν πιστεύεις οτι όλοι έχουν ιστορίες και είναι καθαρά υποκειμενικές γιατί σου κάνει εντύπωση που εσύ παρατηρείς μονο αυτές των γυναικών?
    Διαφωνείς μαζί μου μονο και μονο για να διαφωνείς? ok πάσο..!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Μπερδεμενη τι γνωριζεις εσυ απο την καθημερινοτητα του δηλαδη? Συμφωνω οτι κατι δεν παει καλα σιγουρα, μαλλον εχει δεσμο ή μπορει να ειναι και παντρεμενος ( επειδη λες οτι μιλατε μονο στο ιντερνετ) Επισης και σεξ να ηθελε ενας μηνας χωρις να το επιδιωξει ειναι παααααααααρα πολυ μεγαλο το διαστημα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    μπερδεμένη είναι ξεκάθαρο δεν θέλει σχέση..απλά θέλει να το παίξει free..το ότι έχετε χημεία δεν λέει πολλά..απλά μην κολλήσεις αν δεν θέλεις αυτή η κατάσταση...απλά σόρρυ που θα στο πω χυμα αλλά μπορεί να σε θέλει για καβάτζα..αλλιώς θα σου απαντούσε ..ή θα στο ξεκαθάριζε από τη αρχή ότι θέλει σχέση!θα συμφωνήσω με τον Τomhet δεν θέλει να δείξει κακό πρόσωπο για αυτό δεν σε άφησε στα κρύα του λουτρού!ξεκαθάρισε του εσυ τι θες, αυτό εχει σημασία να νιώθεις εσύ καλά, μην κάνεις εκπτώσεις στα αισθήματα σου..
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αυτο το (αν)!!!!
    By vmn28 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 10-06-2013, 01:08
  2. δεν ξερω πως να εξηγησω τη συμπεριφορα μου.
    By diamantina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2012, 00:54
  3. Δεν μπορω να το εξηγησω...
    By flower in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 02-11-2011, 02:19
  4. τωρα αυτό πως το να το πω κ να το εξηγήσω?
    By breakout in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 08-09-2011, 22:57
  5. ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?
    By Karmen_30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 09-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •