κουραστηκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437

    κουραστηκα

    κουραστηκα να περνω ευλαβικα τα ψυχοφαρμακα μου κουραστηκα να ειμαι ανεργος 3 χρονια και να εξαρτομαι απο τους γονεις μου κουραστηκα να ειμαι χωρις γκομενα 2,5 χρονια κουραστηκα να κανω διατροφη και προπονησεις και να ειμαι παλι 100 κιλα (στην κυριολεξια).Κωλοψυχωση εφαγες τα καλυτερα παιδια.Χθες ειδα ενα τροχαιο με εναν νεκρο μοτοσυκλετιστη ο οποιος ηταν συμμαθητης της αδερφης μου και μου περασε παλι απο το μυαλο οτι καλυτερα να πεθαινα οταν πηδηξα απο τον πρωτο οροφο παρα να ζω ετσι οπως ειμαι τωρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    το γεγονος οτι εισαι ανεργος δε σημαινει οτι εισαι εσυ αχρηστος, οφειλεται στις συνθηκες της αγορας και στην υψηλη ανεργια που επικρατει. Ξερεις ποσοι ειναι με οικογενεια και παιδια και τους ταιζουν οι γονεις τους??? Τωρα για το θεμα σχεσης αν και ξερω οτι τα φαρμακα ανοιγουν την ορεξη μπορεις να ακολουθησεις μια διαιτα συστηματικα ομως. Τη διατροφη αυτη που λες στη συστησε καποιος διαιτολογος ή απο μονος σου?
    Αγαπησε τον εαυτο σου και μην κανεις σκεψεις αυτοκτονιας, θα τα καταφερεις.. τι θελεις δηλαδη?? να καταληξεις σε ψυχιατρειο λογω αποπειρας αυτοκτονιας??? Δεν ξερω αν εχεις καθολου ιδεα αλλα εγω σαν επισκεπτης σε τετοιου ειδους κλινικες εχω αποτυπωσει στη μνημη τις χειροτερες εικονες...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Το οτι ειναι ολος ο κοσμος ανεργος ειναι καπως παρηγορητικο αλλα δεν παυει να ειναι μια δυσκολια ειδικα σε ατομα με ψυχωση.Η διατροφη ειναι προ διετιας απο διαιτολογο την οποια ειχα ακολουθησει πιστα και ειχα χασει συνολικα 12 κιλα. Τα οποια δυστυχως τα ξαναπηρα διοτι σταματησα την κολυμβηση και το ποδηλατο και ολες τις δραστηριοτητες σε αυτο επαιξε ρολο το χορτο.Οσο αφορα το θεμα σχεσης εκτος το οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση λογω κιλων τι να την πεις την γκομενα ξερεις ειμαι 16 χρονια χρηστης τοξικων ουσιων παιρνω αντιψυχωσικα και πριν 2,5 χρονια πηδηξα απο τον πρωτο οροφο και μιλαω για το αν θα κανεις μια σχεση οχι κατι εφημερο.Σε ψυχιατρειο δεν μπηκα παρολο την αποπειρα που εκανα.Ειχε καιρο να με παρει απο κατω και να λεω καλυτερα να πεθαινα.Για μενα το παν ειναι να βαζεις στοχους μικρους και εφικτους και εγω το κανω αυτο και νιωθω μια ικανοποιηση.Σε ευχαριστω παντως που απαντησες θες να μου πεις την εμπειρια σου στο ψυχιατρειο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Το οτι ειναι ολος ο κοσμος ανεργος ειναι καπως παρηγορητικο αλλα δεν παυει να ειναι μια δυσκολια ειδικα σε ατομα με ψυχωση.Η διατροφη ειναι προ διετιας απο διαιτολογο την οποια ειχα ακολουθησει πιστα και ειχα χασει συνολικα 12 κιλα. Τα οποια δυστυχως τα ξαναπηρα διοτι σταματησα την κολυμβηση και το ποδηλατο και ολες τις δραστηριοτητες σε αυτο επαιξε ρολο το χορτο.Οσο αφορα το θεμα σχεσης εκτος το οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση λογω κιλων τι να την πεις την γκομενα ξερεις ειμαι 16 χρονια χρηστης τοξικων ουσιων παιρνω αντιψυχωσικα και πριν 2,5 χρονια πηδηξα απο τον πρωτο οροφο και μιλαω για το αν θα κανεις μια σχεση οχι κατι εφημερο.Σε ψυχιατρειο δεν μπηκα παρολο την αποπειρα που εκανα.Ειχε καιρο να με παρει απο κατω και να λεω καλυτερα να πεθαινα.Για μενα το παν ειναι να βαζεις στοχους μικρους και εφικτους και εγω το κανω αυτο και νιωθω μια ικανοποιηση.Σε ευχαριστω παντως που απαντησες θες να μου πεις την εμπειρια σου στο ψυχιατρειο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Το οτι ειναι ολος ο κοσμος ανεργος ειναι καπως παρηγορητικο αλλα δεν παυει να ειναι μια δυσκολια ειδικα σε ατομα με ψυχωση.Η διατροφη ειναι προ διετιας απο διαιτολογο την οποια ειχα ακολουθησει πιστα και ειχα χασει συνολικα 12 κιλα. Τα οποια δυστυχως τα ξαναπηρα διοτι σταματησα την κολυμβηση και το ποδηλατο και ολες τις δραστηριοτητες σε αυτο επαιξε ρολο το χορτο.Οσο αφορα το θεμα σχεσης εκτος το οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση λογω κιλων τι να την πεις την γκομενα ξερεις ειμαι 16 χρονια χρηστης τοξικων ουσιων παιρνω αντιψυχωσικα και πριν 2,5 χρονια πηδηξα απο τον πρωτο οροφο και μιλαω για το αν θα κανεις μια σχεση οχι κατι εφημερο.Σε ψυχιατρειο δεν μπηκα παρολο την αποπειρα που εκανα.Ειχε καιρο να με παρει απο κατω και να λεω καλυτερα να πεθαινα.Για μενα το παν ειναι να βαζεις στοχους μικρους και εφικτους και εγω το κανω αυτο και νιωθω μια ικανοποιηση.Σε ευχαριστω παντως που απαντησες θες να μου πεις την εμπειρια σου στο ψυχιατρειο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Οκ συμφωνω οτι ειναι ασχημο να εισαι ανεργος για αυτο και εχει αυξηθει η καταθλιψη αλλα ειναι κατι που δεν περναει απο το χερι σου, τι να κανεις ναδημιουργησεις νεες θεσεις εργασιας???!!!
    Για μενα για να προχωρησεις σε σχεση και ευρεση εργασιας οφειλεις να λυσεις πρωτα τα θεματα με τον εαυτο σου...οι γονεις σου η αδερφη σου τι λενε για ολα αυτα? δεν εχεις τη στηριξη τους? δεν εχω καθολου εμπειρια απο χρηση ουσιων αλλα πρεπει να κανεις αγωνα να ξεφυγεις απο αυτα αν θελεις να κανεις πραγματα. Στο ψυχιατρειο γενικα η κατασταση ειναι τραγικη, ακομη και σημερα εν ετη 2013 χρησιμοποιουν αλογιστα μεθοδους οπως δεσιμο, το φαγητο εκει δεν τρωγεται, η συμπεριφορα των νοσηλευτων ειναι αποτομη και αδιαφορη.. Να ευχαριστεις το Θεο που δεν σε εκλεισαν ποτε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Σιγουρα δεν μπορω να δημιουργησω νεες θεσεις εργασιας.Οταν λες να τα βρω με τον εαυτο μου τι εννοεις.η αδερφη μου ζει στο εξωτερικο,οχι οτι δεν με στηριζει αλλα δεν μπορω να της πω ελα ελλαδα να εισαι και εσυ ανεργη και να εισαι διπλα μου.Ο πατερας μου ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια 79 και αυτος με στηριξε οσο μπορουσε ο ανθρωπος ειδικα οταν ημουν με πατεριτσες 3 μηνες απο την πτωση οποτε μια μανα εμεινε η οποια πιστευω οτι εχει καταθλιψη θα το συζητησω και με τον ψυχιατρο μου μπας και την πεισουμε να παρει κανενα ηρεμιστικο γιατι υποφερει απο αυπνιες αλλα με στηριζει παρα πολυ της λεω οτι σκεφτομαι και οτι νιωθω.Οσο για τα ναρκωτικα ειμαι 7 χρονια καθαρος απο ηρωινη 4 χρονια καθαρος απο διεγερτικα και παραισθησιογονα καπνιζω μονο κανναβη την οποια εχω ελατωσει πολυ εκανα 4 φορες την ημερα και απο τοτε που πηγα στον γριβα κανω 2 φορες την εβδομαδα προτιμωντας καλης ποιοτητας.Ο γιατρος που με παρακολουθει με ειπε αν κοψω εντελως την κανναβη σε 6-8 μηνες θα εχω ξεμπερδεψει με τα αντιψυχωσικα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Να σου πω κατι που ισως ακουστει σκληρο ρε συ αλλα γιατι το κανετε αυτο στον εαυτο σας??? υπαρχουν ανθρωποι που θα εδιναν τα παντα για να ειχαν την υγεια τους και σεις πατε και μπλεκετε με ναρκωτικα? και γω εχω περασει δυσκολα αλλα αυτο δεν το σκεφτηκα ποτε σαν λυση στα προβληματα μου! Δεν σε κατηγορω αλλα οπως και να το δεις ειναι βλακεια να το κανεις αυτο στον εαυτο σου και στους γονεις σου.
    Αυτο που σου ειπε ο γιατρος ειναι πολυ ενθαρρυντικο και στο ευχομαι ολοψυχα να το καταφερεις!
    Και αν επιτρεπεται γιατι πηδηξες απο τον 1 οροφο ???? τι τοσο τραγικο σε οδηγησε εκει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    To να παιρνει καποιος ναρκωτικα δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει προβληματα συνηθως υπαρχει ενα ψυχολογικο κενο πιστευω που σε οδηγει στην χρηση.Πηδηξα απο τον πρωτο γιατι νομιζα οτι με κυνηγαει ενας τυπος να με σκοτωσει τον οποιο δεν τον γνωριζω πρωσοπικα μονο ακουστα 2 μερες πριν πηδηξω βγηκα γυμνος απο την μεση και πανω και ειχα ξεκινησει να παω στον ολυμπο να πεσω απο καμια πλαγια στον δρομο ειχε ομαδα διας οπου με δεσανε με κρατησαν ενα τριωρο με κακομεταχειρηστηκαν οσπου ηρθε η αδερφη μου και με μαζεψε.Δεν αντεχα την ψυχωση την ειχα ψωνισει για τα καλα.Οσο για το νοσοκομειο μια φρικη 17 μερες κρεβατωμενος 5 βιδες στο ποδι,αιματωμα στο κεφαλι,σπασμενος αυχενας και μεση τελοςπαντων πολυτραυματιας.5

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    To να παιρνει καποιος ναρκωτικα δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει προβληματα συνηθως υπαρχει ενα ψυχολογικο κενο πιστευω που σε οδηγει στην χρηση.Πηδηξα απο τον πρωτο γιατι νομιζα οτι με κυνηγαει ενας τυπος να με σκοτωσει τον οποιο δεν τον γνωριζω πρωσοπικα μονο ακουστα 2 μερες πριν πηδηξω βγηκα γυμνος απο την μεση και πανω και ειχα ξεκινησει να παω στον ολυμπο να πεσω απο καμια πλαγια στον δρομο ειχε ομαδα διας οπου με δεσανε με κρατησαν ενα τριωρο με κακομεταχειρηστηκαν οσπου ηρθε η αδερφη μου και με μαζεψε.Δεν αντεχα την ψυχωση την ειχα ψωνισει για τα καλα.Οσο για το νοσοκομειο μια φρικη 17 μερες κρεβατωμενος 5 βιδες στο ποδι,αιματωμα στο κεφαλι,σπασμενος αυχενας και μεση τελοςπαντων πολυτραυματιας.5

  11. #11
    φιλε μερικες φορες (αντε να βαλω και τον εαυτο μου μεσα...) εχουμε πραματα θετικα που δεν τα εκτιμουμαι αν δεν τα χασουμε.εσυ πχ εχεις τους γονεις σου ζωντανους και παραπονιεσαι οτι
    εισαι ανεργος .εμενα οι γονεις μου που δεν ζουν εδω και πολλα χρονια τι να πω.?αλλο:τα 100 κιλα για αντρα που παιρνει ψυχωτικα δεν ειναι πολλα.εχεις δλδ θελω να πω θετικα στην ζωη σου
    που πρεπει να εκτιμησεις.οσο για τα νοσοκομεια(και οχι για τις κλινικες) ειναι φρικη τα ψυχειατρικα.εσενα λες σε ειχανε δεμενο 3 ωρες εμενα ξερεις ποσο?2 φορες απο μια μερα.ξερω παντως οτι ειναι φρικιαστικο αυτο και συμφωνω οτι στα νοσοκομεια μας φερονται σαν ζωα.(αλλους στα τρικαλα τους ειχαν μηνες δεμενους σκεψου ουτε ζωα να τανε).φιλε μακρυα απο πασης φυσης
    ναρκωτικα λιγο αντιψυχωσικο και το οτι καταφερες να κοψεις τα βαρια αυτο μια μερα ξαφνικα! θα σε εξυψωσει πολυ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    φιλε μερικες φορες (αντε να βαλω και τον εαυτο μου μεσα...) εχουμε πραματα θετικα που δεν τα εκτιμουμαι αν δεν τα χασουμε.εσυ πχ εχεις τους γονεις σου ζωντανους και παραπονιεσαι οτι
    εισαι ανεργος .εμενα οι γονεις μου που δεν ζουν εδω και πολλα χρονια τι να πω.?αλλο:τα 100 κιλα για αντρα που παιρνει ψυχωτικα δεν ειναι πολλα.εχεις δλδ θελω να πω θετικα στην ζωη σου
    που πρεπει να εκτιμησεις.οσο για τα νοσοκομεια(και οχι για τις κλινικες) ειναι φρικη τα ψυχειατρικα.εσενα λες σε ειχανε δεμενο 3 ωρες εμενα ξερεις ποσο?2 φορες απο μια μερα.ξερω παντως οτι ειναι φρικιαστικο αυτο και συμφωνω οτι στα νοσοκομεια μας φερονται σαν ζωα.(αλλους στα τρικαλα τους ειχαν μηνες δεμενους σκεψου ουτε ζωα να τανε).φιλε μακρυα απο πασης φυσης
    ναρκωτικα λιγο αντιψυχωσικο και το οτι καταφερες να κοψεις τα βαρια αυτο μια μερα ξαφνικα! θα σε εξυψωσει πολυ...
    Σε αυτο συμφωνω δημητρη οτι δεν εκτιμαμε την ζωη και τα αγαθα δεν ειναι η ανεργια που παραπονιεμαι ειναι μια γενικη αδιαθεσια.Ναι ειμαι τυχερος που ζουνε οι γονεις μου γιατι αν δεν ητανε αυτοι θα ετρωγα απο τα σκουπιδια στην κυριολεξια.Οσο για τα κιλα ειναι πολλα τα 100 ρε δημητρη δεν ειμαι και 2 μετρα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    To να παιρνει καποιος ναρκωτικα δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει προβληματα συνηθως υπαρχει ενα ψυχολογικο κενο πιστευω που σε οδηγει στην χρηση.Πηδηξα απο τον πρωτο γιατι νομιζα οτι με κυνηγαει ενας τυπος να με σκοτωσει τον οποιο δεν τον γνωριζω πρωσοπικα μονο ακουστα 2 μερες πριν πηδηξω βγηκα γυμνος απο την μεση και πανω και ειχα ξεκινησει να παω στον ολυμπο να πεσω απο καμια πλαγια στον δρομο ειχε ομαδα διας οπου με δεσανε με κρατησαν ενα τριωρο με κακομεταχειρηστηκαν οσπου ηρθε η αδερφη μου και με μαζεψε.Δεν αντεχα την ψυχωση την ειχα ψωνισει για τα καλα.Οσο για το νοσοκομειο μια φρικη 17 μερες κρεβατωμενος 5 βιδες στο ποδι,αιματωμα στο κεφαλι,σπασμενος αυχενας και μεση τελοςπαντων πολυτραυματιας.5
    καλησπερα και παλι...οταν λες οτι σε κακομεταχειριστηκε η ομαδα Διας τι εννοεις? θεωρω οτι εισαι απο τα τυχερα ατομα που εχεις την αδερφη σου διπλα σου διοτι αλλοι δεν εχουν κανεναν να τους σταθει.. α και επισης το ψυχολογικο κενο μπορεις να το καλυψεις και με αλλους τροπους οπως ας πουμε ειπες και συ ο ιδιος μια δουλεια που να σου αρεσει, ενα χομπυ, παρεες, η συμβουλη ενος ψυχολογου αλλα ΠΟΤΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ!!! Ετσι δεν λυνεις τα ψυχολογικα κενα αλλα μπαινεις οικειοθελως σε ενα προβλημα που πολλες φορες καταληγει φαυλος κυκλος..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Κοιτα εγω ημουν σε ψυχωσικο παραληρημα μου βαλαν χειροπεδες με βαλανε μεσα με ρωτουσαν πως με λενε που πηγαινα που μενω και εγω δεν ελεγα κουβεντα ητανε ενα μαλακισμενο που ειχε μια αντισταση απο αναπτηρα και μου εκανε ηλεκτρισμο στις χειροπεδες και οσο κουνιωμουνα τοσο σφιγγανε.Συμφωνω για αυτα που λες για τα ναρκωτικα οντως φαυλος κυκλος το ζω απο το 1997.Χομπι εχω αρκετα μπορω να πω κυριως αθλητισμο.Αυτο ειναι το μπλογκ μου.
    http://kmamra.blogspot.gr/

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    χαρα στο κουραγιο σου!!! καταδυσεις, ποδηλασια,κολυμβηση μπραβο!!! Πρεπει να προσπαθησεις να ξεκοψεις τελειως απο ουσιες και σιγα σιγα και απο τα φαρμακα. Νομιζω πλεον οτι στην κοινωνια που ζουμε κανενας δεν θα σε σεβαστει Κωστα αν δεν σεβαστεις ο ιδιος τον εαυτο σου πρωτα!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κουράστηκα !
    By mango in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 25-05-2020, 16:48
  2. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.....
    By georks in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 05-09-2011, 16:05
  3. κουραστηκα
    By yiouli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-2011, 09:34
  4. κουράστηκα !!!!
    By kamelia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-2011, 21:45
  5. Κουράστηκα
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 24-12-2006, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •