Abilify - εμπειρίες - παρενεργειες... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
  1. #16
    πριν το abilify ήτανε πολύ κλειστός, δεν μιλούσε τόσο, δεν έβγαινε κτλ.
    τις πρώτες 2-3 εβδομάδες που το πήρε άρχισε να συνέρχεται στα αρνητικά αλλά είχε ανησυχία, αυπνία κτλ

    μετά από ένα μήνα συνήλθε τα περισσότερα αρνητικά του φύγανε
    επίσης άρχισε να γυμνάζετε και έχασε και 20 κιλά με το abilify

  2. #17
    Καλησπέρα.
    Άρχισα και γω το abilify πριν 6 μέρες, 5mg.
    Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να έχω ανησυχία τις πρώτες μέρες.
    Και ενώ όλα πήγαιναν καλά , την 4η μέρα άρχισαν τα όργανα.
    Άγχος, ανησυχία, να μη μπορώ να κάτσω σε ένα σημείο κτλ.

    Ελπίζω να μη συνεχιστεί αυτό για πολύ γιατί δεν το μπορώ. Είμαι από φύση πολύ ήρεμος και μη δραστήριος άνθρωπος και τώρα με ενοχλεί πολύ αυτό!
    Απ'ότι βλέπω πάντως λέτε καλά για αυτό/

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και εγω τα ιδια με το abilify με εχει φερει τρελη ανησυχια ανχος και αυπνια δεν μπορω να κατσω σ ενα μερος ολο κανω δουλειες στο σπιτι ολο ασχολουμε με κατι δεν μπορω να κατσω να δω λιγο τηλεοραση να ηρεμησω ειμαι στην τσιτα...το περνω 10 μερες 5 mg..αλλα μαλλον θα το κοψω γιατι δεν βλεπω να περναει η ανυσηχια

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Και εγω τα ιδια με το abilify με εχει φερει τρελη ανησυχια ανχος και αυπνια δεν μπορω να κατσω σ ενα μερος ολο κανω δουλειες στο σπιτι ολο ασχολουμε με κατι δεν μπορω να κατσω να δω λιγο τηλεοραση να ηρεμησω ειμαι στην τσιτα...το περνω 10 μερες 5 mg..αλλα μαλλον θα το κοψω γιατι δεν βλεπω να περναει η ανυσηχια

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    αυτο το χαπι ειναι για να σε περναει η ανησυχια.... Χρυσο χαπι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι συμπτωματα ειχατε απο την διακοπη του abilify?λεω να το κοψω δεν με εκανε τπτ ουτε αυτο

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    TVRA PAIRNV ΤΟ ΕΠΙΜΑΤ ΚΑΛΟ ΓΕΝΟΣΥΜΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟ...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Τι συμπτωματα ειχατε απο την διακοπη του abilify?λεω να το κοψω δεν με εκανε τπτ ουτε αυτο

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    αναμενομενο ηταν...αυτο ειναι αντιψυχωτικο! ειναι για τους βαρια ψυχοπαθεις, οχι για τους καταθλιπτικους...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    αναμενομενο ηταν...αυτο ειναι αντιψυχωτικο! ειναι για τους βαρια ψυχοπαθεις, οχι για τους καταθλιπτικους...
    Ψυχωτικοί ναι...ψυχοπαθείς όχι απαραίτητα...ψυχασθενείς είμαστε οι περισσότεροι εδώ μέσα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αλλο ειναι το θεμα παιδια..τι παρενεργειες ειχατε απο την διακοπη οσοι το πηρατε?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Οσο για το αλλο σε μεγαλες δοσεις ειναι για τους ψυχωτικους. οχι τοσο χαμηλες δοσεις.

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Οσο για το αλλο σε μεγαλες δοσεις ειναι για τους ψυχωτικους. οχι τοσο χαμηλες δοσεις.
    μην προσπαθεις να ξεγελασεις τον εαυτο σου! Εγω αυτο θα σου ελεγα! Το φαρμακο αυτο μπορει να δωθει στην δοση που το πηρες και εσυ σε εναν ψυχωτικο ο οποιος απλα χρειαζεται καποια δοση συντηρησης για να μην υποτροπιασει ξανα στην ψυχωση!

    Ποια λοιπον, τα σχεδια σου για το μελλον? Ποιο το επομενο αντιψυχωτικο που θα δοκιμασεις μηπως και σε βοηθησει?!!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δεν σκεφτομαι να δοκιμασω αλλο χαπι εχω απογοητευτει απο τα χαπια..θα συνεχισω μονο τν ψυχοθεραπεια...εσυ ?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    ερχεσαι στα λογια μου...!!! πρεπει να καταλαβεις αυτο που σου λεω τοσο καιρο και δεν μπορεις να το καταλαβεις! Οτι ειχαν να σε προσφερουν τα χαπια, σου το προσφεραν, ειναι 5%, ειναι 10% αλλα σου το προσφεραν..!!! Αν δεν σε αρκει, που δεν σε αρκει, θα κανεις τον εαυτο σου πειραματοζωο να δοκιμασεις ολα τα χαπια που υπαρχουν? Οχι, φιλε μου, πρεπει να ξεκολησεις οτι υπαρχει καποιο μαγικο χαπι που θα σε βοηθησει πιο πολυ! Ολα τα ιδια σκατα ειναι! Εγω γιατι νομιζεις οτι τα εκοψα? Απο απογοητευση τα εκοψα επειδη ειναι αχρηστα και επειδη οσο ειχα αυτα δεν μπορουσα να δοκιμασω καποια φυτικα με τα οποιο και αλληλεπιδρουσαν!

    Λοιπον, παρτο αποφαση και κανε οτι περναει απο το χερι σου για να γινεις καλυτερα... Ξεκινα και κανε αλλαγες, ξεκινα και βρες καμια δουλειτσα, οσο ασχολεισαι με αυτα θα χανεις τον χρονο σου... Ξεκινα και ζησε και λιγο, ξεκινα και δρασε! Η δραση ειναι το μονο αντιδοτο στην καταθλιψη... Οσο μενεις απραγης αλλα τοσο, μενεις σην καταθλιψη, οσο αρχιζεις και ενεργοποιησε και δραστηριποιησε, τοσο πιο πολυ και γιενσαι καλυτερα... οχι μπορει να μην εισαι τελειως καλα, αλλα θα εισαι καλυτερα απο οτι τωρα! Στα λεω με πολυ αγαπη αυτα, επειδη σε βλεπω οτι δοκιαζεις ολα τα χαπια που υπαρχουν, σαν να πιστευεις οτι υπαρχει καποιο καλυτερο και απλα δεν το πηρες! Δεν υπαρχει φιλε μου καποιο καλυτερο φιλε μου, εμπρος βαλε εμπρος!!!!!!!!!!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το ξερω οτι τα λες με αγαπη και σε ευχαριστω..και εγω προσπαθω οσο μπορω να το ξεπερασω αλλα δεν ξεπερνιεται το ατιμο.καθε μερα παλευω με το μαυλο μου.οσο για την δουλεια.ξεκιναω απο πρωτομαγια και φοβαμαι παρα πολυ πως θα ανταπεξελθω..αν θα τα βγαλω περα με τοσο θολομενο μυαλο.φοβαμαι μην με πιασει παλι κριση πανικου και νοιωθω αδυναμια σε ολο το σωμα κτλ..αλλα πρεπει να παω θα βαλω τα δυνατα μου γιατι σε στο σπιτι ολη μερα δεν θα αλλαξει κατι..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #30
    Να πω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα από σήμερα στο abilify (μισό χάπι/ημέρα).
    Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει αρκετά. (όχι εντελώς όμως)
    Εκεί που χρειαζόμουν 1,5 χάπια ηρεμιστικό την ημέρα( titus 1mg) τώρα παίρνω μισό το βράδυ.

    Επίσης από εκεί που τα έβλεπα μαύρα, τώρα τα βλέπω γκρι ανοιχτό! χαχαχα
    Έχω αρχίσει να διαβάζω λίγο (που έχω πολύ διάβασμα), να ενδιαφέρομαι πολύ για τη διακόσμηση του σπιτιού κτλ.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Παραφυσικές εμπειρίες...
    By Paraxeni Kopela in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-03-2013, 22:27
  2. abilify και παρενεργειες στην αρχη της θεραπειας
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 94
    Last Post: 21-11-2012, 23:54
  3. Οι δικές σας εμπειρίες
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2010, 21:53
  4. παρενεργειεσ abilify
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2009, 19:18
  5. Στρατιωτικές εμπειρίες
    By sakis83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-08-2008, 18:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •