Abilify - εμπειρίες - παρενεργειες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1

    Abilify - εμπειρίες - παρενεργειες...

    αγαπητοί φίλοι
    παίρνω abilify εδώ και 10 ημέρες...
    στην αρχή το έπαιρνα το βράδυ, 5 μγ, αυτή ήταν η δόση που μου είπε ο γιατρός...

    από χτες το παίρνω το πρωί διότι ο doctor μου είπε ότι, έτσι λέει η φαρμακευτική εταιρεία..
    Εν πάση περιπτώσει το πρόβλημα ΔΕΝ είναι εκεί...
    Το πρόβλημα είναι το πώς νιώθω...

    κατ αρχήν έχω μια νευρικότητα, μια ανησυχία…
    μου το είπε ο γιατρός ότι θα υπάρχει αυτό στην αρχή…
    το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα…γυρνάω στο κρεβάτι γύρω-γύρω και μου έρχεται να κλάψω και να φωνάξω ότι «δεν μπορώ άλλο, αυτό το φάρμακο δεν είναι για μένα»….


    Βέβαια σε κάθε φάρμακο υπάρχουν κάποια συμπτώματα αρχικά, μέχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός.. αλλά τα άτυπα αντιψυκτικά φαίνεται ότι το «παρακάνουν»…
    Και στο παρελθόν που είχα πάρει seroxat, και πολύ περισσότερο όταν είχα πάρει remeron είχα προβλήματα υποτονικότητας κλπ, μέχρι που σταθεροποιήθηκε η κατάσταση (με το remeron…), αλλά εδώ είναι ένας ΕΦΙΑΛΤΗΣ…..

    Από χτες πήρα το φάρμακο το πρωί, όπως λέει ο γιατρός…
    Το πρωί έχω νευρικότητα και προς το μεσημέρι (μετά τη 1:00) αρχίζει η ζάλη και η υποτονικότητα….
    Αυτή τη στιγμή που γραφώ είναι 18:00, και η κατάσταση πάει κάπως να «σταθεροποιηθεί»…..

    Πολύ σας παρακαλώ, να μου πείτε κάποιες εμπειρίες σας με το abi όσοι έχετε πάρει ή όσοι ήδη είστε σε αγωγή με το συγκεκριμένο σκεύασμα…..

    Δεν θέλω να το σταματήσω, διότι ο γιατρός λέει ότι πρέπει να το πάρω, έστω και στην (πολύ) μικρή δόση των 5mg….

    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

    Jim

    PS: να κάνω μια ερώτηση: ένα μέλος PETRAN, που έγραφε κάποια πόστ όπου φαινόταν ότι είχε αρκετές επιστημονικές γνώσεις, πού είναι? Μήπως έχει αλλάξει username?

    Συμπληρώνω το ποστ…..το πιο πάνω το έγραψα πριν 2 ήμερες….
    Τελικά το ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ το abilify..…….. δεν μπορούσα άλλο την κατάσταση…
    Και τελικά όταν το πήρα το πρωί ήταν πολύ χειρότερα…..
    Θα μιλήσω ξανά με το γιατρό μου…

    Αλλά πέστε μου βρε παιδιά….πολλοί από εσάς παίρνετε abilify, και γενικά αντιψυχωτικά….
    Πώς το «συνηθίσατε» το φάρμακο???
    Μήπως είμαι εγώ τόσο παράξενος???

    Σας παρακαλώ πολύ πέστε μου κάτι…..

    Δημήτρης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου,δεν το γνωριζω το συγκεκριμενο φαρμακο ομως γενικα εχω αρκετη πειρα απο φαρμακα, Εγω που ενιωθα τρομερο αγχος κ ενταση μιας κ περναω παλι καταθλιψη παιρνω ζαναξ κ παροτι η καταθλιψη παραμενει το αγχος ειναι αρκετα λιγοτερο, προτεινω να ρωτησεις μηπως το παρεις κ εσυ εστω ηρεμα να κοιμασαι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    Common side effects in adults
    nausea
    vomiting
    constipation
    headache
    dizziness
    inner sense of restlessness/need to move (akathisia)
    anxiety
    insomnia
    increased appetite
    weight gain
    restlessness[15]
    diabetes mellitus[16]


    αν δεν ξέρεις αγγλικά κάντο μετάφραση στο google translate

  4. #4
    ΤΟ ΑΜΠΙΛΙΦΑΥ συνονοματε σε εμενα λειτουργησε απο την αρχη καλα(και σε μεγαλες δοσεις) αρα κρινοντας κυριως απο αυτο θα ελεγα οτι ειναι φαρμακο που δεν σε ταιριαζει εσενα προσωπικα

  5. #5
    Quote Originally Posted by nick_electro View Post
    Common side effects in adults
    nausea
    vomiting
    constipation
    headache
    dizziness
    inner sense of restlessness/need to move (akathisia)
    anxiety
    insomnia
    increased appetite
    weight gain
    restlessness[15]
    diabetes mellitus[16]


    αν δεν ξέρεις αγγλικά κάντο μετάφραση στο google translate
    Σ ευχαριστώ nick…
    Περισσότερο ενοχλητική και «αβάσταχτη» ήταν η ακαθισία και το restlessness…
    Ήμουν συνεχώς σε υπερένταση….
    Το βράδυ κοιμόμουν στις 12:00 και στις 3:00 ξυπνούσα, άνοιγα τον υπολογιστή, έκανα δουλειές στο σπίτι,
    (ευτυχώς ήμουν μόνος αυτό το χρονικό διάστημα…), και κατά τις 5:30 ξανακοιμούμουνα αφού έπαιρνα ένα 3αρι lexotanil…(μάλλον έπρεπε να πάρω κανένα υπναγωγό…)
    Ήταν μια κατάσταση δραματική…..
    Και υπ’ όψιν με 5mg, δηλ. ελάχιστη δόση….

  6. #6
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κουραγιο φιλε μου,δεν το γνωριζω το συγκεκριμενο φαρμακο ομως γενικα εχω αρκετη πειρα απο φαρμακα, Εγω που ενιωθα τρομερο αγχος κ ενταση μιας κ περναω παλι καταθλιψη παιρνω ζαναξ κ παροτι η καταθλιψη παραμενει το αγχος ειναι αρκετα λιγοτερο, προτεινω να ρωτησεις μηπως το παρεις κ εσυ εστω ηρεμα να κοιμασαι
    thanks μυσπ for the answer...
    για το άγχος παίρνω lyrica το οποίο "κάνει" τη δουλειά του....
    αλλά δεν μιλάμε για μια απλή αγχώδη κατάσταση...αλλά για την ακαθισία (όταν καθόμουν στην καρεκλά έπρεπε να κουνώ συνεχώς τα πόδια μου πέρα δωθε, δεν μπορούσα να σταθώ ήρεμος.....δεν μπορούσα να παρακολουθήσω κάποιον να μιλάει....)

  7. #7
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΤΟ ΑΜΠΙΛΙΦΑΥ συνονοματε σε εμενα λειτουργησε απο την αρχη καλα(και σε μεγαλες δοσεις) αρα κρινοντας κυριως απο αυτο θα ελεγα οτι ειναι φαρμακο που δεν σε ταιριαζει εσενα προσωπικα
    Αγαπητέ συνονόματε Δημήτρη,
    Όταν λες μεγαλύτερες δόσεις τι εννοείς;
    Η διάγνωση ποια ήταν?
    Διότι σε μένα (όπως έχω αναφέρει και αλλού) το άτυπο αντιψυχωτικό το παίρνω για την ιδψ διαταραχή και για την κατάθλιψη…

    Όπως έχω προαναφέρει σε άλλα πόστ μου, έκανα εξέταση dna η οποία έδειξε:
    1. το γονίδιο 5HTT (μεταφορέας της σεροτονίνης) έχει πολυμορφισμό SL, που σημαίνει ότι είναι προβληματική η μεταφορά της σεροτονίνης στους νευρώνες, άρα έχουμε γενετική προδιάθεση στην κατάθλιψη.
    Επιπλέον, έχουμε ΜΕΙΩΜΕΝΗ ανταπόκριση στη χρήση SSRI αλλά και στην Βενλαφαξινη(Effexor)….gia ayto kai moy exei dosei to cymbalta…..το οποίο (όπως βέβαια και το εφεξορ) είναι SNRI δηλ. ανεβάζει και τη νορεπινεφρινη, απ’ όπου περιμένουμε να «ανέβει» λίγο η διάθεση…
    2. (η «ατυχία» συνεχίζεται…)
    Το γονίδιο 5HT2CR -759C/T, παρουσιάζει πολυμορφισμό(ετερόζυγη βλάβη) Τ. το πιο πάνω γονίδιο είναι βασικά ο «υποδοχέας» της σεροτονίνης…. Δηλ. ο υποδοχέας ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ, άρα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ να ανεβάσουμε το «θυμικό» (δηλ. να καταπολεμήσουμε την κατάθλιψη…) ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΤΥΠΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ. Από τα άτυπα αντιψυχωτικά με τις λιγότερες παρενέργειες είναι το abilify, γι αυτό και οι γιατροί το συνταγογραφούν πολύ…..

    3. (το τελειωτικό «χτύπημα»)
    Υπάρχει πρόβλημα στον υποδοχέα D2 της ντοπαμίνης, γι αυτό και υπάρχει και η ιδψ διαταραχή…..άρα πάλι πάμε σε αντιψυχωτικό ….

    Τώρα, Δημήτρη, γι αυτό που λες ότι δεν μου «ταιριάζει» το φάρμακο…..τι να πω??? Μήπως έπρεπε να «περιμένω» περισσότερο καιρό??
    Εσύ είχες παρενέργειες στην αρχή? Σε πόσον καιρό «ισορρόπησες»?

    Στην Αμερική αλλά και στην Ευρώπη υπάρχουν 2 καινούρια φάρμακα to ena einai ayto... http://www.medicalnewstoday.com/articles/164478.php
    kai to allo... http://en.wikipedia.org/wiki/Lurasidone
    Τα οποία λέγεται ότι έχουν λιγότερες παρενέργειες, αλλά δεν έχουν έρθει ακόμη στην Ελλάδα….
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και πολύ θα ήθελα να συνεχίζαμε τη συζήτηση και την ανταλλαγή απόψεων…

    Φιλικά

    Δημήτρης

  8. #8
    demis-demis Καλημέρα, εγώ προσωπικά θεραπεύτηκα με το abilify βέβαια έπαιρνα και gaolopran, όταν λέω θεραπεύτηκα εννοώ ότι πλέον παίρνω μία δόση συντηρητική, δύο φορές την εβδομάδα, μετά από απόφαση του γιατρού μου, την θεραπεία την έκανα τρία χρόνια ακριβώς πριν το μειώσω στο ελάχιστο και ξεκίνησα από το abilify των είκοσι και galopran των είκοσι, παίρνω abilify των πέντε mg, σπάω δηλαδή στην μέση των δέκα και galopran των δέκα mg σπάω στην μέση των είκοσι και το άλλαξα τώρα, θα το κάνω αυτό για ένα χρόνο μέχρι να το σταματήσω τελείως, εμένα ο συνδυασμός αυτών των δύο χαπιών με βοήθησε πάρα πολύ και φαντάσου δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω, τα έπαιρνα και τα παίρνω από την αρχή της θεραπείας, δεν πήρα κάτι άλλο μέχρι να βρω δηλαδή τι φάρμακο μου κάνει, έδεσαν κατευθείαν σε εμένα. Το πρόβλημα μου εμένα ήταν βέβαια ότι έπαθα ψύχωση και είχα ακουστικές παραισθήσεις και μία δύο φορές έπιασα τον εαυτό μου να έχω και οπτικές. Μην απογοητεύεσαι πάντως και όλα θα πάνε καλά, μπορεί το συγκεκριμένο χάπι να μην σε έπιασε τι να πω, ή να ήταν μικρό το διάστημα που το πήρες, εγώ στην αρχή τα χάπια μου τα έπαιρνα πρωί αλλά επειδή άρχισα να δουλεύω και είχα μία υπνηλία, άρχισα να τα παίρνω βράδυ μετά από συζήτηση με τον γιατρό μου, η μοναδική παρενέργεια μου αυτά τα χρόνια ήταν ότι έβαλα κιλά τίποτα άλλο και κάποια στιγμή ήταν ίσως ότι είχα νευρικότητα, είναι ανάλογα τον οργανισμό.
    Είμαστε ένα τίποτα, μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να προχωρήσουμε στην ζωή, αυτοί είμαστε.

  9. #9
    Quote Originally Posted by demis-demis View Post
    Αγαπητέ συνονόματε Δημήτρη,
    Όταν λες μεγαλύτερες δόσεις τι εννοείς;
    Η διάγνωση ποια ήταν?
    Διότι σε μένα (όπως έχω αναφέρει και αλλού) το άτυπο αντιψυχωτικό το παίρνω για την ιδψ διαταραχή και για την κατάθλιψη…

    Όπως έχω προαναφέρει σε άλλα πόστ μου, έκανα εξέταση dna η οποία έδειξε:
    1. το γονίδιο 5HTT (μεταφορέας της σεροτονίνης) έχει πολυμορφισμό SL, που σημαίνει ότι είναι προβληματική η μεταφορά της σεροτονίνης στους νευρώνες, άρα έχουμε γενετική προδιάθεση στην κατάθλιψη.
    Επιπλέον, έχουμε ΜΕΙΩΜΕΝΗ ανταπόκριση στη χρήση SSRI αλλά και στην Βενλαφαξινη(Effexor)….gia ayto kai moy exei dosei to cymbalta…..το οποίο (όπως βέβαια και το εφεξορ) είναι SNRI δηλ. ανεβάζει και τη νορεπινεφρινη, απ’ όπου περιμένουμε να «ανέβει» λίγο η διάθεση…
    2. (η «ατυχία» συνεχίζεται…)
    Το γονίδιο 5HT2CR -759C/T, παρουσιάζει πολυμορφισμό(ετερόζυγη βλάβη) Τ. το πιο πάνω γονίδιο είναι βασικά ο «υποδοχέας» της σεροτονίνης…. Δηλ. ο υποδοχέας ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ, άρα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ να ανεβάσουμε το «θυμικό» (δηλ. να καταπολεμήσουμε την κατάθλιψη…) ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΤΥΠΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΑ. Από τα άτυπα αντιψυχωτικά με τις λιγότερες παρενέργειες είναι το abilify, γι αυτό και οι γιατροί το συνταγογραφούν πολύ…..

    3. (το τελειωτικό «χτύπημα»)
    Υπάρχει πρόβλημα στον υποδοχέα D2 της ντοπαμίνης, γι αυτό και υπάρχει και η ιδψ διαταραχή…..άρα πάλι πάμε σε αντιψυχωτικό ….

    Τώρα, Δημήτρη, γι αυτό που λες ότι δεν μου «ταιριάζει» το φάρμακο…..τι να πω??? Μήπως έπρεπε να «περιμένω» περισσότερο καιρό??
    Εσύ είχες παρενέργειες στην αρχή? Σε πόσον καιρό «ισορρόπησες»?

    Στην Αμερική αλλά και στην Ευρώπη υπάρχουν 2 καινούρια φάρμακα to ena einai ayto... http://www.medicalnewstoday.com/articles/164478.php
    kai to allo... http://en.wikipedia.org/wiki/Lurasidone
    Τα οποία λέγεται ότι έχουν λιγότερες παρενέργειες, αλλά δεν έχουν έρθει ακόμη στην Ελλάδα….
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και πολύ θα ήθελα να συνεχίζαμε τη συζήτηση και την ανταλλαγή απόψεων…

    Φιλικά

    Δημήτρης
    εχω ψυχωση και ειχα ψυχωση καιμειζων καταθλιψη.μου εδωσαν 30 μλγκρ.μολις το πηρα απο τις πρωτες μερες μου εφυγε η καταθλιψη και βελτιωθηκε η ψυχωση.
    δλδ πιστευω εγω προσωπικα με βαση παντα την εμπειρια μου οτι το αμπι ειναι ενα φαρμακο που δειχνει το προσωπο του απο την αρχη.αλλα ουτε εγω ουτε εσυ ειμαστε γιατροι.ασε τον
    γιατρο να κανει 'παιχνιδι' αυτος κατι ξερει παραπανω και λογικα θα λαβει υποψηοτι δεν σου εκατσε καλα τουλ απο την αρχη...

  10. #10
    εμένα το έπαιρνε ο φίλος μου, ξεκίνησε με 10, τις πρώτες δύο εβδομάδες ήτανε όπως τα λες, ανησυχία, αυπνία κτλ αλλά μετά ήτανε άλλος άνθρωπος.. είναι πολύ καλό φάρμακο, μην το κόψεις.

    να το παίρνεις πρωί για να ηρεμείς λίγο μέχρι το βράδυ, να μην σου κόβεται ο ύπνος τόσο πολύ.

  11. #11
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑΝΝΑ3 View Post
    demis-demis Καλημέρα, εγώ προσωπικά θεραπεύτηκα με το abilify βέβαια έπαιρνα και gaolopran, όταν λέω θεραπεύτηκα εννοώ ότι πλέον παίρνω μία δόση συντηρητική, δύο φορές την εβδομάδα, μετά από απόφαση του γιατρού μου, την θεραπεία την έκανα τρία χρόνια ακριβώς πριν το μειώσω στο ελάχιστο και ξεκίνησα από το abilify των είκοσι και galopran των είκοσι, παίρνω abilify των πέντε mg, σπάω δηλαδή στην μέση των δέκα και galopran των δέκα mg σπάω στην μέση των είκοσι και το άλλαξα τώρα, θα το κάνω αυτό για ένα χρόνο μέχρι να το σταματήσω τελείως, εμένα ο συνδυασμός αυτών των δύο χαπιών με βοήθησε πάρα πολύ και φαντάσου δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω, τα έπαιρνα και τα παίρνω από την αρχή της θεραπείας, δεν πήρα κάτι άλλο μέχρι να βρω δηλαδή τι φάρμακο μου κάνει, έδεσαν κατευθείαν σε εμένα. Το πρόβλημα μου εμένα ήταν βέβαια ότι έπαθα ψύχωση και είχα ακουστικές παραισθήσεις και μία δύο φορές έπιασα τον εαυτό μου να έχω και οπτικές. Μην απογοητεύεσαι πάντως και όλα θα πάνε καλά, μπορεί το συγκεκριμένο χάπι να μην σε έπιασε τι να πω, ή να ήταν μικρό το διάστημα που το πήρες, εγώ στην αρχή τα χάπια μου τα έπαιρνα πρωί αλλά επειδή άρχισα να δουλεύω και είχα μία υπνηλία, άρχισα να τα παίρνω βράδυ μετά από συζήτηση με τον γιατρό μου, η μοναδική παρενέργεια μου αυτά τα χρόνια ήταν ότι έβαλα κιλά τίποτα άλλο και κάποια στιγμή ήταν ίσως ότι είχα νευρικότητα, είναι ανάλογα τον οργανισμό.
    μαριαννα...το galopran, ειναι το seropram....citalopram, που διδεται κυριως για καταθλιψη και ocd....
    εισαι "τυχερη" που σε επιασαν τα φαρμακα.....
    ελπιζω κι εγω να βρω το καλύτερο για μενα.....

  12. #12
    Quote Originally Posted by Madlylove View Post
    εμένα το έπαιρνε ο φίλος μου, ξεκίνησε με 10, τις πρώτες δύο εβδομάδες ήτανε όπως τα λες, ανησυχία, αυπνία κτλ αλλά μετά ήτανε άλλος άνθρωπος.. είναι πολύ καλό φάρμακο, μην το κόψεις.
    να το παίρνεις πρωί για να ηρεμείς λίγο μέχρι το βράδυ, να μην σου κόβεται ο ύπνος τόσο πολύ.
    οταν λες εγινε άλλος ανθρωπος? τι συμπτωματα ειχε?
    ειναι αλήθεια,. βεβαια, οτι δεν εχω υπομονη....
    θα δουμε.....

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    εχω ψυχωση και ειχα ψυχωση καιμειζων καταθλιψη.μου εδωσαν 30 μλγκρ.μολις το πηρα απο τις πρωτες μερες μου εφυγε η καταθλιψη και βελτιωθηκε η ψυχωση.
    δλδ πιστευω εγω προσωπικα με βαση παντα την εμπειρια μου οτι το αμπι ειναι ενα φαρμακο που δειχνει το προσωπο του απο την αρχη.αλλα ουτε εγω ουτε εσυ ειμαστε γιατροι.ασε τον
    γιατρο να κανει 'παιχνιδι' αυτος κατι ξερει παραπανω και λογικα θα λαβει υποψηοτι δεν σου εκατσε καλα τουλ απο την αρχη...
    Ναι, κι εμανα ο γιατρος (και) για την καταθλιψη μου το δινει, διοτι εχω μεγαλο προβλημα με τα γονιδια, όπως εξηγησα και πιο πανω.....
    Η επόμενη επιλογη ειναι το Invega or Solian......
    we will see......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    abilfy παιρνω κ γω ,15μγ αλλα το πρωι παιρνω κ 200μγ σολιαν, ειχα κ γω προβλημα στη αρχη με ανυσηχια κ ζαλαδες, σιγα σιγα ομως με υπομονη περασανε κ ο οργανισμος μου προσαρμοστηκε στο φαρμακο για καιρο ενιωθα πολυ καλα, στην συνεχεια χειροτεψε λιγο η διαθεση μου αλλα δε νομιζω πως ειναι θεμα του abilify αυτο, ειναι ενα πολυ καλο φαρμακο κ με βοηθησε κυριως στο να χασω κιλα εν τελει ( ημουν 110 κ τωρα ειμαι 88) αν εχεις προβλημα με τα κιλα ειναι μια καλη λυση να συνδιασεις αντιψυχωσικη αγωγη κ απωλεια βαρους, βεβαια μην το δεσεις κ κομπο ο δημητρης πχ ελεγε πως πηρε κιλα με αμπι κ πιθανον να μην ταιριαζει σε ολους, ειναι ενα καλο φαρμακο αλλα νταξει δεν νιωθω πλεον καμμια ιδιετερη ενεργεια οπως στην αρχη, ειμαι λιγο πεσμενος. δοκιμασε το λιγο καιρο ιδιετερα αν θες να χασεις βαρος, αν δεν εχεις προβλημα με τα κιλα νομιζω δεν αξιζει να φας ολες τις παρενεργειες στη μαπα, εχει εξισου αποτελεσματικα φαρμακα για τη ψυχωση/ψυχ. καταθλιψη κτλπ
    αυτα τα λιγα ελπιζω να βοηθησα

  15. #15
    Με το βαρος μου δεν εχω προβλημα... βεβαια το αμπι μου ανοιξε την ορεξη...
    Δεν ξερω θα δω τι θα κανω...
    Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παραφυσικές εμπειρίες...
    By Paraxeni Kopela in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-03-2013, 23:27
  2. abilify και παρενεργειες στην αρχη της θεραπειας
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 94
    Last Post: 22-11-2012, 00:54
  3. Οι δικές σας εμπειρίες
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2010, 22:53
  4. παρενεργειεσ abilify
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2009, 20:18
  5. Στρατιωτικές εμπειρίες
    By sakis83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-08-2008, 19:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •