Επιθετικη Συμπεριφορα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Τι να κάνω?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Επιθετική αντιμετώπιση

    1 16.67%
  • Ψυχραιμία

    5 83.33%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7

    Επιθετικη Συμπεριφορα

    Προσπαθώ να βρω τρόπο να αντιμετωπίσω πρώην φίλη και νυν εχθρό (έτσι συμπεριφέρεται),ώστε να συνεννοηθούμε για σοβαρό θέμα,Εχει γίνει παράλογα επιθετική σε βαθμό να προσπαθει να μου κάνει ζημιά.Εχει παράλογες ιδέες για το ποια είμαι και φαντασιώσεις για πράγματα που δεν ισχύουν.Επηρεάζεται έντονα από άτομο που δεν με γνωρίζει καθόλου και μου λέει ψέμματα μέσα στα μούτρα μου!Γενικά διαπιστώνω ότι είναι άτομο που απολαμβάνει την προσπάθεια της να μου κάνει κακό σαν να έψαχνε την ευκαιρία για καιρο.Υπάρχει ιστορικό ψυχοπάθειας στην οικογένεια της.Παιδιά βοηθήστε με να συνεννοηθώ!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Ποσο σοβαρό θεμα ειναι που χρειάζεται να συνεννοηθείς μαζί της; Δοκιμασε την πιθανότητα να βάλεις κάποιον μεσάζοντα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7
    Το σοβαρό είναι σχετικό...οικονομικό θέμα για το οποίο πρέπει να κάνει υπομονή,αφού κατάφερε να μείνω χωρίς δουλειά,αλλά ούτε αυτό το καταλαβαίνει!Αντίθετα μου επιτίθεται παρέα με τον γκόμενο της,ό οποίος το παίζει κολώνα του σπιτιού!Σου μιλάω για εκβιασμούς και ξεκάθαρες απειλές!Ασε που μου είπε πως πιστεύει ότι ο λογαριασμός μου στην τράπεζα είναι γεμάτος!!!!!!Μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου πίσω από την πλάτη μου!Τι είδους μεσάζοντα θα μπορούσα να βάλω δηλαδή?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Το είπα σαν πρώτη ιδέα γιατι δεν ήξερα περι τίνος πρόκειται,ήταν αόριστο στην αρχή.Υπέθεσα πως έχετε να λύσετε κάποιο νομικό θέμα και θα μπορούσες να το λύσεις με δικηγόρο

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Αν κατάλαβα καλά περιμένει κάποια λεφτα δηλαδη; Ισως είναι καλύτερα να δανειστείς απο κάποιον δικό σου και να τα χρωστας σε ένα πιό λογικό ατομο παρα σ'αυτην.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7
    Ούτως ή άλλως μίλησα με τον δικηγόρο μου και η άποψή του είναι ότι όταν το άτομο λειτουργεί με τέτοιο τρόπο η παρέμβαση κάποιου άλλου,δεν αλλάζει κάτι στο αποτέλεσμα.Από την άλλη έχω την αίσθηση ότι η συγκεκριμένη έχει νιώθει ότι έχει δύναμη επειδή την στηρίζει ο ψυχάκιας γκόμενος που μαλώνει με όλο τον κόσμο για πάρτυ της και επειδή με πέτυχε σε στιγμή αδυναμίας.Για να καταλάβεις...ο πρώην άντρας της το παίζει άνεργος 15 χρόνια χωρίς να της δώσει ούτε ευρώ διατροφή,επείδη την έχει δεσμευμένη σαν εγγυήτρια στο δάνειο του!Τόσο έξυπνη είναι!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7
    Αρχίζω να πιστεύω ότι πρέπει να δείξω τα δόντια μου,γιατί σαν πολύ αέρα πήρε!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Αν δε μπορέις να το λύσεις με διπλωματικό τρόπο δεν υπάρχει άλλη λύση.Φοβέρισέ τους κι εσυ....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7
    Οσες φορές προσπάθησα να το λύσω με διπλωματικό τρόπο,την επόμενη μέρα έκανε καινούρια επίθεση πίσω από την πλάτη μου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Το οτι υπαρχει ιστορικο ψυχοπαθειας στη οικογενεια της δεν δικαιολογει την συμπεριφορα της! Σιγουρα καποιος λογος θα υπαρχει για να συμπεριφερεται ετσι και απο αυτα που λες τα νηματα τα κινει ο γκομενος που δεν σε ξερει και εχει αποψη για σενα.
    Αν χρωστας λεφτα κανε αυτο που σου ειπε κ λαμυα δανεισου απο καποιον και δωστης τα.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Σιγουρα θα υπήρχε κάποια αιτια για να την κάνει να εξαγριωθει,αλλα αυτό που προέχει τώρα ειναι να λυθεί το θέμα όσο πιο ανώδυνα γινεται.Για μενα είπα ποια θα ήταν η καλύτερη λύση, αλλα αν δυσκολεύεται να τα δανειστει κι απο αλλου γιατι δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο στην εποχή μας,τότε πρέπει να τους δωσει να καταλάβουν πως δε μπορούν να τη φοβίζουν αλλο,κι ότι δεν περνάνε οι απειλές τους.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    7
    Αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα θα το είχα ήδη κάνει!Πως αντιμετώπίζεις ένα άτομο που λειτουργεί υποχθόνια?Πιστεύω πως αν της τα έδινα άμεσα,πάλι θα θεωρούσε ότι οι εκβιασμοι και οι απειλές την φέρνουν στο αποτέλεσμα που θέλει!Λανθάνουσα αίσθηση δύναμης!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Αυτοι το 'χουν βρεί παιχνίδι τωρα......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολιβερ , ο τυπος ειναι του χεριου σου ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Ολιβερ View Post
    Αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα θα το είχα ήδη κάνει!Πως αντιμετώπίζεις ένα άτομο που λειτουργεί υποχθόνια?Πιστεύω πως αν της τα έδινα άμεσα,πάλι θα θεωρούσε ότι οι εκβιασμοι και οι απειλές την φέρνουν στο αποτέλεσμα που θέλει!Λανθάνουσα αίσθηση δύναμης!
    για ποιο λογο σε εκβιαζει?
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ψύχωση και επιθετική συμπεριφορά...
    By rad in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 96
    Last Post: 07-08-2015, 02:05
  2. ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΕΠΡΙΦΟΡΑ ΛΟΓΩ ΑΛΚΟΟΛ
    By erianna in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 58
    Last Post: 28-09-2011, 13:47
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ
    By konMak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 15-07-2010, 00:38
  4. Επιθετική συμπεριφορά
    By unlucky in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2010, 22:36
  5. επιθετικη συμπεριφορα ενος 5χρονου
    By gouvernetos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 19
    Last Post: 06-09-2009, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •