Νιώθω τόσο ΜΟΝΟΣ.Έχω ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον! - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 216 of 216
  1. #211
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Γιαννη! ευχομαι μερα με την μερα να νιωθεις ολο κι πιο καλα! ολο κι πιο λιγο μονος! Ειναι μια πολυ καλη λυση να γραφεις εδω, η σε οποιο φορουμ θες, η να γραφεις σε ενα χαρτι! κανει καλο να βγαζεις απο μεσα σου διαφορα συναισθηματα που σε κανουν χαλια!ειναι θεραπεια αυτο! Προσωπικα με εχει βοηθησει, μου το εχουν πει σχεδον ολοι οι θεραπευτες ,οι ψυχιατροι που εχω παει! - βλεπεις ειμαι εξαρτημενος απο ουσιες "σε αναρωση"ομως, αλλα ειτε πνω ειτε δεν πινω ειμαι εξαρτημενος συμφωνα με το γιατρομου-
    Γιαννη εισαι μαγκας κι ζηλευω την δυναμη σου! ζηλευω το οτι εσυ δεν εψαξες την ευκολη λυση οπως εγω, τα ναρκωτικα δλδη! εσυ ξαχνεις το προβλημα στην ριζα του, και οχι να το βαλεις κατω απο το χαλι οπως εγω! γτ. εμενα τα προβληματα μπορει να μην τα εβλεπα λογο της βοηθειας των ουσιων αλλα δεν σημαινει οτι τα εσβηνα! απα τα εκρυβα και με τον καιρο μεγαλωναν ! ετσι οπωτες εμενα καθαρος κι επρεπε να τα αντιμετοπησω ηταν πολυ πιο ασχημα πο πριν! για αυτο λοιπον βρηκα την λυση τα τελευταια 3-4 χρονια να μην σταματησω σχεδον καθολου τις ουσιες ( εκτως απο καποιες φορες που εκανα προσπαθηες να κοψω,ειτε σε ψυχιατρεια, ειτε σπιτι παρεα με μια κοπελα-να νε καλα που με αντεχε, αληθεια πως με αντεχε? ¨)¨), μονο σαν τεσταρισμα στον εαυτο της μπορω να το δικαιωλογσω!),ετσι λοιπον βλεπω σε σενα εναν δυνατο ανθρωπο που του λυπει μονο τ ξεκηνημα!
    Η μοναξια ειναι κατι το πολυ ασχημο! το περναω κι εγω ξανα! κι σε νιωθω! βεβαια δε ξερω τι ακριβως παιζει στον καθενα μας, αλλα κι εγω πλεον - ειδικα τωρα που ο κολητος μου μετακομοισαι στις κυκλαδες για 1 χρονο λογο δουλειας! ,βλεπεις οπως ξερεις πλεον ια δουλεια αναγκαζομαστε να την κανουμε ! το ιδιο κι μια φιλη μου οπου πηγε και αυτη στην επαρχια για λογους διαβιωσης - καλα αυτη πηγε γτ. τη γουσταρει καποιος κι επειδη ειναι 30 κατι¨), "τρεχει" να παντρευτει!! μην χασει!! μην δεν μπει και αυτη στο σορο!!.
    Αποτελεσμα ειναι να μην εχω καποιον που να ξερει το προβλημα μου, καποιον που να μην ντρεπομαι, καποιον να μπορω να του ανοιχτω τις μερες που η τρελα!! τις μερες που θελω καποιον στο πλευρο μου! εστω για μια κουβεντα! να με κανει να ξεφυγω απο τις διαβολο σκεψεις!!να μπορω να ξεχασω τις ουσιες! δεν εχω !! οσους εχω δεν ξερουν για το προβλημα μου, μαλιστα οταν με βλεπουν να ειμαι τελειως νταουν, να μην εχω ορεξη για τυποτα με βλεπουν σαν καποιον τελειως ξενεροτο κι αναγκαστηκα με αποφευγουν!! και δεν τους κατηγορω! απεναντιας τα καταλαβαινω τα παιδια! ειτε κι τις κοπελες ,πως θα περασουν καλα με καποιον που ειναι μελαγχολικος στα καλα καθουμενα? γ. ετσι ειναι με αυτα! εκει που γελαω μπορει να αρχισουν να μπενουν στο μυαλομου διαφορα! και να χανω καθε ορεξη!! Τους τελευταιους 2 μηνες βλεπω ολο κι πιο πολλους εφιαλτες!! μαλιστα βλεπω καταστροφες!! και βλεπω οτι παθαινω ασφιξια!! εχει τυχη πολλες φορες να ξυπνησω ιδρομενος! ειναι τοσο αληθηνα αυτα τα ονειρα που νομιζω οτι οντος θα παιθανω!! το πιο τρομερο ειναι αυτο που επαθα το καλοκαιρι , για 3 μερες καθε βραδυ εβλεπα στον υπνο μου οτι επεφτα με την μοτοσηκλετα και παιθενα! τελικα μετα απο 3 μερες επεσα , εφτυχος δεν ετρεχα, συρθηκα κατω στην ασφαλτο ,δεν χτυπησα σοβαρα, ομως διεσχησα τον δρομο, πηγα προς την αντιθετη κατευθυνση ετσι ωστε να περασει πολυ κοντα απο το κρανος μου η ροδα του αμαξιου που πηγαινε αντιθετα!! ηταν σοκ!!
    Το κακο δεν ειναι οτι εγινε κατι που εβλεπα στον υπνομου, το κακο ειναι οτι μπορει να εχουν περασει ολες αυτες οι σκεψεις στο υποσυνείδητο μου! ετσι ισως προκαλω εγω το ατυχημα μου, χωρις να το θελω. Αυτο μπορει να με φερει στον θανατο χωρι να το κανω σαν αυτοκτονια!
    Γιαννη ,βγες εξω! κανε βολτα! πηγαινε στην πλατια, σε καποιο παρκο της πολης σου! και χεσε τα λεφτα! οι γκομενες που θελουν να τις κερνας -ειδικα αυτην την εποχη - δερν αξιζουν! εχουν τη ιδια αξια με τις πορνες!! το ιδιο πραμα ειναι! και στις 2 θα χαλασεις λεφτα, απλα στην μια, μπορει να σε παει πρωτα για φαη,μετα για ποτο ,αρα μπορει να μην ειναι συγουρο τα ποσα θα θες! Ακομα εχει καλοκαιρι! ετσι λοιπον μην κολας βγες εξω! υπαρχουν πολλες κοπελες εκει εξω που ειναι στην ιδια φαση, που ειτε θα εχουν το σκυλο τους για παρεα ,ειτε θα κανουν κι αυτες βολτα!!κι πιστεψε με, ετσι μπορει να γνορησεις πολυ πιο αξιολογες κοπελες απο οτι σε κανα κλαμπ! οπου θα εχει παει για να δειξει τον κωλο της, οπου θα σου κανει τα γλυκα ματια κι σαν την πλησιασεις "την δυσκολη" .
    Δε ξερω πως θα ακουστει αυτο που θα γραψω, αλλα στεναχοριεμαι ρε φιλε ! ναι!! δεν θελω να βλεπω παιδια που εχουν αξιες, παιδια που δειχνουν πως εχουν ηθικες αρχες! να ειναι μοναχικοι!! αυτο ειναι ασχημο!! γτ. δειχνει την καταντια αυτου του τοπου!! Πωε δε θα το περημενα να ξεφτηληστει τοσο πολυ αυτος ο τοπος!! μονο οι ξεδιαντροποι, μονο οι λεφταδες και οσοι πατουν τα συναισθηματα των πιο εαυαισθητων να πετυχενουν!!
    Δε κανω τον καλο κι τον συναισθηματικο! απεναντιας εχω κανει κακα πραγματα σε συνανθρωπους μου! πραγματα που ντρεπομαι! που θα με κυνηγαν παντα ! αλλα δεν παει να πει οτι δεν αλλαζει καποιος, η οτι δεν μπορει να παραστρατησε! ομως οσους μου εχουν σταθει ετσω κι λιγο! τους ευχαρηστω! ακομα κι αν με παρατησαν στα δυσκολα! ακομα κι αν με κακολογουν στα χωρια τους, τους συγχορω!! κακια δεν μπορω να κρατησω ! και χερομαι που δεν μπορω!!¨)
    Aδερφε, αυτα τα λογια ειχα αναγκη να ακουσω..πιο αληθινο μηνυμα δεν θα μπορουσε να μου στειλει καποιος..τα ειπες ολα και κραταω την καθε σου λεξη..ειλικρινα σ ευχαριστω για οσα μου εγραψες...μου δινεις απιστευτη δυναμη..

  2. #212
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Τοζητημα ειναι να μπορουμε να κανουμε τους συνανθρωπους μας να νιωθουν οσο πιο καλα γινετε!! δεν ειμαι ειδικος, δεν ειμαι γιατρος ουτε ο πιο καλος ανθρωπος ,απεναντις οπως ειπα ισως να ειναι και οι τυψεις που με κυνηγουν για τα οσα κακα εχω κανει παλλια σε απλους - αλλα και σε οχι αθωους - , οι τυψεις με κανουν να προσπαθω να βοηθω οσο πιο πολυ περνα απο το χερι μου, βεβαια δεν μπορω να κανω κατι αμα δε βοηθησω πρωτα τον εαυτομου, αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα κανω κατι καλο σε αλλους?
    Φιλε Γιαννη κι οσους νιωθουν μονοι τους, εχω να πω οτι πρεπει να γινουμε πιο κοινωνικοι, να λεμε "καλημερα" ακομακαι στους αγνωστους!! να δεχομαστε τις "καλημερες" ομως κι οχι να κοιταμε στραβα οοιον δεν ξερουμε κι απλα μας γελα κι μας χερετα!! πρεπει να ειμαστε πιο ανοιχτει! να μηλαμε ο ενας στον αλλον!!

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δηλαδη να ζεις την ζωη.το να εισαι κλεισμενος σε ενα δωματιο δε τη ζεις.γιατι καμια φορα για να αποφυγουμε καταστασεις δε ζουμε.η ζωη ομως εχει και ασχημες καταστασεις τις οποιες πρεπει να ζησουμε και θα ερθουν και τα καλα.ειμαι σιγουρη γι αυτο..καμια φορα οι συνθηκες ειναι πολυ δυσκολες και τις ζουμε ολοι.αγχος,οικονομικα,νιωθ� �ις οτι κανεις δε νοιαζεται για σενα κλπ(ετσι νιωθω κι εγω συχνα).ολοι ειμαστε απομονωμενοι δε πλησιαζουμε τον αλλον ευκολα.μοναξια παντου.αν πλησιαζαμε ομως τον αλλον?ισως και αυτος νιωθει ετσι..γιατι..φευγει η ζωη πολυ γρηγορα.γιατι να μην τη χαρεις?

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    τί καλός που μου ακούγεσαι Γιώργο!!! ένας καλός που δεν αγάπησε τον εαυτό του.. κρίμα κι άδικο μια καλή ψυχή να τυραννιέται.. σε συμπάθησα φιλαράκι. μόνος κι έρημος μέσα στους ανθρώπους κουβαλάς τόση ελπίδα μέσα σου...
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Τοζητημα ειναι να μπορουμε να κανουμε τους συνανθρωπους μας να νιωθουν οσο πιο καλα γινετε!! δεν ειμαι ειδικος, δεν ειμαι γιατρος ουτε ο πιο καλος ανθρωπος ,απεναντις οπως ειπα ισως να ειναι και οι τυψεις που με κυνηγουν για τα οσα κακα εχω κανει παλλια σε απλους - αλλα και σε οχι αθωους - , οι τυψεις με κανουν να προσπαθω να βοηθω οσο πιο πολυ περνα απο το χερι μου, βεβαια δεν μπορω να κανω κατι αμα δε βοηθησω πρωτα τον εαυτομου, αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα κανω κατι καλο σε αλλους?
    Φιλε Γιαννη κι οσους νιωθουν μονοι τους, εχω να πω οτι πρεπει να γινουμε πιο κοινωνικοι, να λεμε "καλημερα" ακομακαι στους αγνωστους!! να δεχομαστε τις "καλημερες" ομως κι οχι να κοιταμε στραβα οοιον δεν ξερουμε κι απλα μας γελα κι μας χερετα!! πρεπει να ειμαστε πιο ανοιχτει! να μηλαμε ο ενας στον αλλον!!

  5. #215
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Τοζητημα ειναι να μπορουμε να κανουμε τους συνανθρωπους μας να νιωθουν οσο πιο καλα γινετε!! δεν ειμαι ειδικος, δεν ειμαι γιατρος ουτε ο πιο καλος ανθρωπος ,απεναντις οπως ειπα ισως να ειναι και οι τυψεις που με κυνηγουν για τα οσα κακα εχω κανει παλλια σε απλους - αλλα και σε οχι αθωους - , οι τυψεις με κανουν να προσπαθω να βοηθω οσο πιο πολυ περνα απο το χερι μου, βεβαια δεν μπορω να κανω κατι αμα δε βοηθησω πρωτα τον εαυτομου, αμα δεν ειμαι εγω καλα πως θα κανω κατι καλο σε αλλους?
    Φιλε Γιαννη κι οσους νιωθουν μονοι τους, εχω να πω οτι πρεπει να γινουμε πιο κοινωνικοι, να λεμε "καλημερα" ακομακαι στους αγνωστους!! να δεχομαστε τις "καλημερες" ομως κι οχι να κοιταμε στραβα οοιον δεν ξερουμε κι απλα μας γελα κι μας χερετα!! πρεπει να ειμαστε πιο ανοιχτει! να μηλαμε ο ενας στον αλλον!!
    Eγω πιστεψε με ειμαι ατομο που μεχρι προσφατα σχετικα ημουν πολυ κοινωνικος και μες στην ενεργεια και την διαθεση.Ενταξει συνεβησαν διαφορα και εχω πεσει, ομως ξερω πολυ καλα ποιος ειμαι πραγματικα.Στην απροσωπη κοινωνια που ζουμε εγω δεν περιμενω πολλα, ειμαι ρεαλιστης

  6. #216
    Θελω βοηθεια σε κατι παιδια..Οποιος μπορει και θελει να μου απαντησει σε κατι..1) Στο δημο μου, στο αλσος υπαρχει ενα παιδι που το προσεξα σημερα σαν τα κρυα τα νερα νεο παλικαρακι που ειναι αστεγο..Το ειδα και εχει μαυρισει η ψυχη μου.Θελω να τον βοηθησω αλλα δεν ξερω το τροπο.Δεν εχω και την οικονομικη δυνατοτητα.Ο δημος ειναι στα τετοια του αποδεδειγμενα γιατι υπαρχουν αλλοι 3 αστεγοι εδω και καιρο που δεν εχει κανει κατι.Που να απευθυνθω? Εχει ματωσει η ψυχη μου, απ το απογευμα το σκεφτομαι συνεχεια το παιδι.Να παω να του μιλησω? Τι να κανω? Δεν ξερω απο θεμα φαγητου πως τη βγαζει και γενικα πως ζει..

    2) Εδω και μια εβδομαδα ο πατερας μου δεν μιλαει με τη γιαγια μου..που ειναι η μαμα του.Πριν 1.5 χρονο χριστουγεννα ηταν παλι ειχε γινει και δεν μιλιοντουσαν για 4 μηνες σχεδον.Και τωρα παλι τα ιδια..τοτε ειχε κανει προσεγγιση ο πατερας μου στην αρχη η γιαγια μου δεν του μιλουσε αλλα μετα τα βρηκαν..τωρα παλι τα ιδια..η γιαγια μου τον προσβαλε ασχημα παρ ολα αυτα τις προαλλες που ηταν και μεγαλη γιορτη για την εκκλησια πηρε τηλεφωνο ο πατερας μου για χρονια πολλα και του το κλεισε στα μουτρα..τι θα γινει με αυτη την κατασταση?? η γιαγια μου γενικα μας εχει δυσκολεψει τη ζωη απο πολυ παλια..παραξενη, μενει μονη της πλεον και ειναι ανυποφορη..εγω τι θα μπορουσα να κανω?? γιατι ειμαι οπως ειμαι αλλα δεν αντεχω παλι αυτο..σκεφτομαι σαν να μας μεταφερει την κακη της ενεργεια και δεν παει τιποτα καλα τελευταια στο σπιτι...

    ΟΠΟΙΟΣ μπορει ας μου πει τη γνωμη του γιατι εγω τα χω παιξει πλεον...

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  2. Replies: 3
    Last Post: 05-01-2012, 21:10
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  4. δεν εχω σε καποιον να μιλησω...
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 10-07-2010, 10:39
  5. επηρεαζουν παραγοντες την αναγκη να θες να εισαι με καποιον
    By Mikrotosodoula85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-01-2009, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •