Χρειάζομαι βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Χρειάζομαι βοήθεια

    Λοιπόν ο φίλος της αδερφής μου που μένουν μαζί και τώρα θα αρραβωνιαστουν λέει στους γονείς μου ότι αυτός που εχω είναι αλήτης αφού δεν έρχετε στο σπίτι να γνωρίσει τους δικούς μου. Μέσα στους 5 μήνες που είμαστε μαζί δεν μου έχει μιλήσει για το αν είμαστε σοβαρά μαζί τελευταία φορά πηγα εγώ για να συναντηθούμε στο μέρος που μένει είναι 1 ώρα δρόμος του τελειώνουν και τα λεφτά ξεκίνησε τώρα δουλειά και θα πληρωθεί τον Δεκέμβριο θέλει 20 ευρώ βενζίνη Τώρα θα έρθουν πάλι την άλλη εβδομάδα η αδερφή μου κι ο φίλος της και φοβάμαι να μην λέει πάλι τίποτα. Εγώ αυτόν που εχω τον θέλω είναι καλό παιδί και ο φίλος της αδερφής ήθελε να τον γνωρίσει. Επίσης ήθελε να μου γνωρίσει κάποιον άλλο από εκεί που μένουν

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Απο που κι ως που ανακατευεται ο τύπος???Πρόβλημα δικός σου και του αγοριού σου .Αν είναι αλήτης θα το δείς στη πορεία. Αυτός θέλει να τα εχει καλά με τα πεθερικά του και χρησιμοποιεί ολα τα μεσα. Αν ενδιαφερόταν για σένα θα στο έλεγε κατ'ιδίαν. ΔΕν θα σε εξέθετε ετσι. Εξηγησέ του λοιπόν αν το ξανακάνει, οτι δεν του πέφτει λόγος και μην αφήνεις περιθώρια να επεμβαίνει στη ζωή σου.Δεν έχει κανενα δικαίωμα. Τι θα κάνεις με το αγόρι σου,αν ταιριάζεται, αν πάτε για σοβαρά ειναι δικά σας θέματα. Μην εμπλέκεις άλλους. Οι άλλοι δεν ξερουν ,δεν καταλαβαίνουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για να έρθει κάποιος στο σπίτι; δεν θέλω να αναγκαστώ να χωρίσω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Δεν υπάρχει κατάλληλη στιγμή. Εγω γνωρισα το αγόρι μου στο πατέρα μου όταν μου εκανε προταση γάμου.Πιο πριν η μανα μου ειχε γνωρίσει αρκετα αγορια. Αν εσυ θέλεις να γνωριστούν προτεινέ το.Αν σου πει οχι,μην παρεξηγηθεις.Οι πιο πολλοι αντρες φρικάρουν με αυτά. Εχεις ακόμα καιρό να τον γνωρίσεις.Γενικά μην ακους άλλους.Καθένας θα σου πει τα δικά του.Κάθε σχέση όμως είναι διαφορετική.εχουμε δει ζευγάρια να παντρεύοντε στα 10 χρονια σχεσης και άλλους σε 6 μηνες σχέσης.Χαλάρωσε,απόλαυσε τις στιγμές με το αγόρι σου και όλα θα ερθουν μόνα τους. Το βασικό όμως ΜΗΝ ανακατευεις αλλους σε εσας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ντρέπομαι να πω εγώ πρώτη να γνωρίσει τους γονείς μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    μη το λες λοιπον!!!!οταν θα νιωθεις ανετα να το πεις.ειτε σε 1 μηνα ειτε σε 1 χρονο. απολαυσε τον ερωτα σας κ ασε τα αλλα!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    ασε τους γονεις και τις γνωριμιες. Μην μπειτε στο τρυπακι αυτο για επισημοτητες. Δημιουργουν περισσοτερα προβληματα απο αυτα που πιθανον μπορειτε να διαχειριστειτε. Μεινετε μονοι σας, δουλεψτε τη σχεση σας μονοι....εσεις ξερετε καλλυτερα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βεβαιως να ρθει στους γονεις σου να ξερουν με ποιον τραβιεσαι. Που ειναι το κακο?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Λοιπόν ο φίλος της αδερφής μου που μένουν μαζί και τώρα θα αρραβωνιαστουν λέει στους γονείς μου ότι αυτός που εχω είναι αλήτης αφού δεν έρχετε στο σπίτι να γνωρίσει τους δικούς μου. Μέσα στους 5 μήνες που είμαστε μαζί δεν μου έχει μιλήσει για το αν είμαστε σοβαρά μαζί τελευταία φορά πηγα εγώ για να συναντηθούμε στο μέρος που μένει είναι 1 ώρα δρόμος του τελειώνουν και τα λεφτά ξεκίνησε τώρα δουλειά και θα πληρωθεί τον Δεκέμβριο θέλει 20 ευρώ βενζίνη Τώρα θα έρθουν πάλι την άλλη εβδομάδα η αδερφή μου κι ο φίλος της και φοβάμαι να μην λέει πάλι τίποτα. Εγώ αυτόν που εχω τον θέλω είναι καλό παιδί και ο φίλος της αδερφής ήθελε να τον γνωρίσει. Επίσης ήθελε να μου γνωρίσει κάποιον άλλο από εκεί που μένουν
    Βρε κοπελαμου!! συγνωμη ! αλλα απο αγανακτηση σου γραφω! σου γραφω γτ. αν αληθεουν ολα αυτα ειναι τοσο κριμα μια κοπελα σαν εσενα, ενας νεος ανθρωπος να χαλιεται! να χαραμιζει την ζωη του και την ενεργειατου για το τι θα πει ο "ετσι" της αδελφης σου για τον "ετσι" τον δικο σου!!
    Κουκλαμου ,μακαρι να ειναι αυτα τα προβληματα σου μονο στην ζωη σου, γτ. αν ειναι αυτα τοτες παει να πει οτι εισαι μια χαρα, οτι δεν τρεχει κατι κακο στην ζωη σου και στους δικους σου, οτι δλδη το μονο που σε ξενερωνει ειναι τετοια απλα πραματα , αληθεια στο ευχομαι για το καλο σου¨)

    Υ.Γ. Ευχομαι να μη με παρεξηγησεις ετσι? στα πα ετσι, απλα φιλικα και οσο πιο ειλικρινα ,με αγαπη .:rolleyes:

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτος με πια εξουσιοδοτηση ανακατευεται? εγω θα του ελεγα παρε ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Βρε κοπελαμου!! συγνωμη ! αλλα απο αγανακτηση σου γραφω! σου γραφω γτ. αν αληθεουν ολα αυτα ειναι τοσο κριμα μια κοπελα σαν εσενα, ενας νεος ανθρωπος να χαλιεται! να χαραμιζει την ζωη του και την ενεργειατου για το τι θα πει ο "ετσι" της αδελφης σου για τον "ετσι" τον δικο σου!!
    Κουκλαμου ,μακαρι να ειναι αυτα τα προβληματα σου μονο στην ζωη σου, γτ. αν ειναι αυτα τοτες παει να πει οτι εισαι μια χαρα, οτι δεν τρεχει κατι κακο στην ζωη σου και στους δικους σου, οτι δλδη το μονο που σε ξενερωνει ειναι τετοια απλα πραματα , αληθεια στο ευχομαι για το καλο σου¨)

    Υ.Γ. Ευχομαι να μη με παρεξηγησεις ετσι? στα πα ετσι, απλα φιλικα και οσο πιο ειλικρινα ,με αγαπη .:rolleyes:
    Δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου παλιότερα είχα σοβαρότερα προβλήματα δεν σε παρεξηγώ. Απλά με πειράζει να μιλάει μπροστά στους γονείς μου κι όχι μαζί μου μόνο. Είχα καθυστέρηση 27 μέρες και πήγαμε στο γιατρό να μου πάρουν αίμα έτυχε τότε να είναι εδώ με την αδερφή μου και είπε μπροστά στους γονείς μου θα τον γαμήσω στα καντήλια αν δεν αναλάβει τις ευθύνες του

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Κερασι να έρθει δεν είπα το αντίθετο αλλά με δίκη του πρωτοβουλία

  13. #13
    niki min dineis aera sto gkomeno tis aderfis sou giati meta tha epemvenei stin zwh sou... apo pou kai ws pou na milisei gia tetoia themata ? ti sto mpo_tso anakatevete aftos ? ti logos tou peftei ? min trelathoume teleiws twra.... apla min dineis tharos giati meta tha nomizei oti mporei na anakatevete se ola... episeis einai fanero oti thelei na sou gnorisei kana filo tou gia afto poio poli exei tetoies antidraseis....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ευχαριστώ όχι δεν είμαι έγκυος απλά είχα καθυστέρηση πολλές μέρες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Den katalavaino απάντησα εδώ γιατί στα προσωπικα μυνήματα υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν δέχετε την απάντηση μου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χρειαζομαι βοηθεια
    By outoforder in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-07-2012, 02:35
  2. χρειαζομαι βοηθεια
    By frozen_heart in forum Κακοποίηση
    Replies: 58
    Last Post: 13-03-2012, 18:56
  3. χρειάζομαι βοήθεια!!!
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 06-12-2011, 01:09
  4. Χρειαζομαι βοηθεια..
    By krationas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 31-12-2008, 20:35
  5. Χρειάζομαι βοήθεια. :'(
    By WeepingMoon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2006, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •