θέλει επανασύνδεση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Ενταξει λογικο ειναι νανιωθεις ετσι, τωρα εισαι σε φουρτουνα. Εγω θα σου προτεινα προσωρινα να διακοψεις επαφες. Μη τον καλεις εσυ, ουτε σμσ, ουτε φβ κλπ.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    να σου πω τι θελει?να τον κυνηγησεις θελει!!!μη πεσεις στη παγιδα του γτ μονο εγωιστικα το βλεπει το ολο θεμα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Καλησπερα σας, είμαι 29 χρονών και ήμουν μέχρι το καλοκαίρι έναν 30χρονο.Η σχέση μας ήταν καλή δεν τσακωνόμασταν συχνά, δεν βριζόμασταν, δεν χειροδικούσαμε, επικοινωνουσαμε τουλαχιστον εγω ετσι νόμιζα
    Τα θετικα της σχεσης ήταν ότι ταιριαζαμε στο κρεβατι, μιλουσαμε με τις ωρες για σημαντικα και μη θεματα, βλεπαμε ταινιες μαζι, μαγειρευαμε μαζί διαφορα περιεργα γλυκα έτσι απλά γιατί το διασκεδάζαμε να περνάμε χρόνο μαζι. Και γενικα λέγαμε ότι αγαπιομασταν και ήμασταν ευτυχισμένοι, τουλάχιστον εγω ετσι νομιζα.
    Τα αρνητικα ήταν ότι ήταν αργοσχολος και εγω νευριαζα και φωναζα, πράγμα που δεν αντέχουν οι άντρες. Μου ελεγε να μην τον καταπιεζω αλλά εγω το ξανακανα. τον ειχα πολυ ελευθερο. Δεν με γνωριζε σε φιλους του μονο στους γονεις τπυ το ειχε πει. Βγαίναμε από το σπίτι μόνο μια φορα το μηνα ή για φαγητο ή για κινηματογράφο. Εκείνος ήταν λίγο παιδί των λουλουδιών.... γενικα...(κανένα χασισακι μια φορά το μήνα, τάσεις φυγής, εξάρχεια). Αλλά αν έλεγα ότι ανησυχώ μου έλεγε πως όταν θα κάνουμε οικογενεια όλα θα άλλαζαν.
    Το καλοκαιρι μου ανακοινωσε πως θα πηγαινε μόνος του 3 μερες καμπινγκ και δεν του είπα κατι.
    Όταν γυρισε εγω πηγα στο μνημοσυνο της γιαγιας μου (1 χρόνος είχε περάσει)αλλά το συνδιασα με διακοπες. του είπα να ερθει και μου ειπε πως θα ερχοταν αλλά ήθελε να περασει λίγο χρόνο με τον αδερφο του. Την η μερα που ηταν να επιστρεψω και ενω όλες τις ημερες εμενε σπίτι μου τάχα για να ποτησει τα λουλουδια, μου ειπε πως θα πηγαινε σπιτι του. εγω θυμωσα και του ειπα πως θα γυρνούσα μονο και μονο για να τον αν αυτος δεν ηταν εκει τοτε θα καθομουν να συνεχισω τα μπανια μου. Μου ειπε τοτε να γυρνούσα την επόμενη μερα. Την ώρα που οδηγούσα μου εστειλε μνμ και μου ειπε πως δεν θα με εβελεπεόύτε εκείνη την μερα. Στο δρόμο από τα κλάματα πήγαν να σκοτωθω χίλιες φορες. Οταν γυρισα σπίτι και ξεφορτωνα το αυτοκινητο περσε δίπλα μου με το αυτοκινητο του. Τον πηρα τηλεφωνο και μου είπε πως δεν θα ειδα καλα, αφου νευριασα μου ειπε οτι ήταν αυτος. Μου είπε να ηρεμησω και πως θα τα λέγαμε την επομενη μερα.
    περασε μια βδομαδα και δεν απαντησε σε κανενα τηλεφωνημα μου. Τελικα μου εσετιλε ενα μνμ που μου ελεγε πως ηθελε να χωρισουμε θα μου εξηγγουσε καποια στιγμη απο κοντα. Οτι μου αξιζει καποιος που να με αγαπάει και πως αυτός δεν με αγαπούσε. Οτι προσπάθησε με τον τρόπο του αλλά νιωθει πως δεν ταιριαζουμε και δεν επικοινωνουμε. Πως θελει να ειναι για την πάρτη του και πως περναει φαση και πως εγω ανεχόμουν τα πάντα και αυτός ήταν σαπιος σαν γκόμενος. Ακόμα πως θέλει να μείνει μια θετική ανάμνυση και να μείνουμε φιλοι αν θλεω αλλιως δεν έχει πρόβλημα αλλά αυτός θα ήθελε.
    Του ειπα πως ηθελα τα κλειδια του σπιτιου μου μου εδωσε ραντεβου να μιλησουμε και να τα φερει δεν το εκανε. Τον πηραν φιλοι μου να πάνε να τα πάρουν γιατί δεν ήθελα να τον δω, δεν σηκωσε το τηλεφωνο. Να μην τα πολυλογω πηγα 1 μηνα διακοπες γυρισα και ουτε φωνή ούτε ακροαση. Πριν λίγες μέρες, μου έστειλε μνμ και μου είπε αν ειμαι καλα. Αν είμαι αθηνα και αν θελώ να βρεθούμε, όχι για να τα ξαναβρούμε αλλά για να μου πει όλα όσα δεν μου ειπε το καλοκαίρι. Καμία νύξη για τα κλειδία.
    Τον πηρα τηλεφωνο να κανονισου δεν απαταγε. Με πήρε μια μερα μετά 12 το βράδυ να μου πει να ειμαι ετοιμη σε 10 λεπτά να πάμε για ποτο και του ειπα πως τέτοια ώρα δεν μπορώ. Μου είπε θα με πάρει την επόμενη μέρα και δεν με πήρε.Μετά από δυο μέρες με πήρε τηλέφωνο όμως εγω έλειπα στο εξοχικό ενός φίλου. Τον πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου ειπε ότι θελει να ξεκαθαρίσει πως ειναι σε περιεργη φάση και δεν θελει να ειμαστε παλι μαζί. Αλλά θα ήθελε να βγούμε να μιλησουμε να πούμε τα νέα μας να ξεκαθαρίσουμε. μου ειπε να πάμε μια βολτα ή για ποτο μεθαύριο. Το είπα πως δεν χρειαζεται να το επαναλαμβάνει συνέχεια πως δεν θελει να τα ξαναβρούμε το κατάλαβα και εγω πως δεν ήμουν η κατάληλη για εκείνον και εκείνος προφανός για εμένα. Του είπα πως θα βρούμε άλλους που θα μας κάνουν ευτυχισμένους έτσι είναι η ζωή (χωρίς να τα εννοώ όλα αυτά βέβαια).
    Τωρα είναι που εγώ διερωτώμαι, γιατί με παρατησε έτσι; τώρα τι θελει ;θέλει να γυρίσει πίσω; γιατί δεν μου μιλάει καθόλου για τα κλειδιά μου;Εγώ τον αγαπάω ακόμα τι πρέπει να κάνω;Θέλει επανασύνδεση αλλά αφού περάσουμε χρόνο μαζί;
    γιατί ρωτάς εμάς, αφού ρώτησες τον ίδιο τόσες φορές και σου είπε οτι δεν θέλει να είστε μαζί, τόσο πολλές φορές μάλιστα που του ζήτησες να μην το επαναλαμβάνει γιατι το κατάλαβες καλά!!
    αν θέλεις μια διαφορετική απάντηση απο εμάς μιάς και δεν την δίνει εκείνος, δεν υπάρχει. ήταν πολύ ξεκάθαρος απ όσα μας είπες.

    περί του κλειδιού, η μαριον ήταν πολύ εύστοχη ως συνήθως(και πολυ διασκεδαστική :) ), παρά την διακωμώδηση της υπόθεσης.
    δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν. η μένει με γονείς και χρησιμοποιεί το σπίτι σου όταν λείπεις .... ή το αφήνει σαν εκκρεμότητα για να κωλοτρίβεται μήπως κάποτε ξεμείνει απο παρέα, εκ του μακρόθεν πάντα όμως, μιάς και δεν αφήνει ευκαιρία ανεκμετάλλευτη που να μην σου θυμίζει οτι δνε θέλει σχέση και θα πρέπει κι εσυ να χαλαρώσεις...
    οι εξαφανίσεις του καλοκαιριού , να είσαι βέβαιη οτι σχετίζονται με νέες γνωριμίες.
    η μόνη περίπτωση να μην ισχύουν τα παραπάνω, είναι να έπεσε στα σκληρά όσο έλειπες στις διακοπές σου...

    δεν μας είπες πόσο καιρό είσασταν μαζί πριν αρχίσουν οι περίεργες συμπεριφορές.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    πω πωωωω! σαν να τον ακούω. του λείπει το σεξ του τύπου, αυτό θέλει, όχι δεσμεύσεις. και έχει ελπίδες ότι μπορεί να σε φέρει στα σεξόνερά του!!! λοιπόν ξενερώνει τρελά που του μιλάς για αγάπες και λουλούδια. σε γουστάρει τρελά ο τύπος αλλά δεν του κάθεσαι όπως θέλει και προσπαθεί λάου-λάου να σε εκπαιδεύσει. άμα είσαι μαστόρισσα παίξτον, αλλά τις παντρειές ξέχνα τες
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Σημερα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Πως έπρεπε να βγούμε οποσδήποτε να μιλήσουμε. Ηρθε και με πηρε με το αμαξι για να πάμε βόλτα στο θησείο. Στην διαδρομη δεν μιλησαμε καθόλου γιατί οργάνωνε μια εκδρομή με φίλους και φίλες. Μου αγόρασε καφέ και αρχίσαμε να περπατάμε. Με ρώτησε τα πάντα για τις διακοπές μου και μετά με ρώτησε αν γνωρισα καποιον κα αν κοιμήθκα μαζί του. Του ειπα πως δεν θελω να μιλάω για τέτοια μαζί του. Με ζόρισε να του πω. Και του είπα πως δεν με ήξερε καθόλου τελικα. Πως εγω πρέπει να έχω ασθηματα για να κάνω κατι . Αυτός μου είπε πως τα αισθήματα είναι για τα παιδιά κια πως πρέπει να χαλαρώσω. Μετά με ρώτησε πως βλέπω την ιδανικη σχεση και του ειπα καιποιον να με αγαπά και να τον αγαπώ να τον εμπιστευομαι και να με εμπιστεύεται. Να ταξιδέψουμε, να δουμε αν ταιριάζουμε και τελικά να συμβιώσουμε. Με τα με ρωτησε τι είναι ζωη και του είπα όλα όσα με κάνουν ευτυχισμένη. Μου ειπε πάλι πως πρέπει να απολαμβανω την ζωή. Μου είπε πως εχει σκφτει πολλά και πως εχει αλλάξει. Του είπα πως δεν μου εφερε τα κλειδια μου και μου ειπε πως τα ξέχασε και πως θα μου τα έφερνε στην επόμενη συνάντηση, γιατί είχαμε και άλλα να συζητήσουμε.



    Πραγματικά τι θέλει από εμενα. Μπορεί να παραθέτω πολλά άσχημα αλλά δεν παύει να έχω ωραίες στιγμές μαζί του.. Ξερω πως ειναι λαθος να τον θέλω. Αλλά εγω μόνο τρωω βλεπω τηλεωραση και δεν χω διαθεση για τίποτα. Μου λείπει πολύ δεν ξερω τι να κανω να τον ξαναδώ; Θελω πολύ αλλά που θα βγει αυτό. Νιώθω ένα κενό....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Ρε φραουλένια.όλοι την ίδια αποψηέχουμε,οπότε σκέψου το ενδεχόενο να εχουμε δικιο. Ο τυπος παιζει. Σιγά σιγα θα ξενερωσεις...

  6. #21
    Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαι 30 χρονών. Αν μιλούσες για 15 χρόνια πριν θα δικαιολογούσα το post αλλά η πρώτη εντύπωση που μου έδωσες είναι ότι δεν είχες ξανακάνει κάποια σχέση. Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλα μήπως αυτή η συναισθηματική σου ανωριμότητα έφερε τη σχέση σου μέχρι εδώ;
    Τη μια λες πως σου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να ξαναείστε μαζί κ στο καπάκι ρωτάς εδώ αν θέλει να γυρίσει πίσω..και στην τελική γιατί δεν τον ρώτησες εκείνον τι θέλει τώρα που συναντηθήκατε; Πάντως νομίζω πως είναι ξεκάθαρη η κατάσταση, εαν κρίνω απο τον τρόπο ζωής του που μου είναι πολύ γνώριμος, δεν θέλει δεσμεύσεις απλά να περνάει καλά. Αν θεωρείς ότι μπορείς να το κάνεις αυτό παρότι είσαι συναισθηματικά δεμένη μαζί του καλώς, αλλιώς τον κόβεις τελείως και τον ξεχνάς. Δεν καταλαβαίνω πως θα τον δεχόσουν πίσω μετά απο όλο αυτό. Να ξέρεις ότι τέτοιες συμπεριφορές συνήθως επαναλαμβανονται.

  7. #22
    Quote Originally Posted by sugar kane View Post
    Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαι 30 χρονών. Αν μιλούσες για 15 χρόνια πριν θα δικαιολογούσα το post αλλά η πρώτη εντύπωση που μου έδωσες είναι ότι δεν είχες ξανακάνει κάποια σχέση. Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλα μήπως αυτή η συναισθηματική σου ανωριμότητα έφερε τη σχέση σου μέχρι εδώ;
    Τη μια λες πως σου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να ξαναείστε μαζί κ στο καπάκι ρωτάς εδώ αν θέλει να γυρίσει πίσω..και στην τελική γιατί δεν τον ρώτησες εκείνον τι θέλει τώρα που συναντηθήκατε; Πάντως νομίζω πως είναι ξεκάθαρη η κατάσταση, εαν κρίνω απο τον τρόπο ζωής του που μου είναι πολύ γνώριμος, δεν θέλει δεσμεύσεις απλά να περνάει καλά. Αν θεωρείς ότι μπορείς να το κάνεις αυτό παρότι είσαι συναισθηματικά δεμένη μαζί του καλώς, αλλιώς τον κόβεις τελείως και τον ξεχνάς. Δεν καταλαβαίνω πως θα τον δεχόσουν πίσω μετά απο όλο αυτό. Να ξέρεις ότι τέτοιες συμπεριφορές συνήθως επαναλαμβανονται.
    Ισως και να μην ξερω από σχεσεις τι να πω. Πάντα είχα προτεραιότητα τις σπουδες μου και δεν ασχολήθηκα πολύ με τα ερωτικα μου. Είχα 5 χρόνια σχέση με τον πρωην μου και 4 χρόνια σχέση με τον τωρινό. Μπορεί τελικά να φταίω για όλα και εγώ, δεν τοποθετώ τον εαυτό μου στο απυρόβλητο.
    Αλλά και να φταίω. Εξηγήσεις δεν πήρα. Και αυτό είναι πολύ δύσκολο.

  8. #23
    Ακόμα και εδώ στο forum οι απόψεις διίστανται. Πως μπορώ λοιπόν εγώ που είμαι τόσο συναισθηματικά μπλεγμένη στην υπόθεση να δω καθαρά. Αλλοι λένε οτι όλα εχουν τελειωσει και άλλοι πως με θελει για καβάτζα. Το αποτελεσμα και των δυο απόψεων βέβαια είναι το ίδιο. Ότι και να γίνει εγώ θα πληγωθώ.
    Πέρασε μια βδομάδα από την μέρα που μου είπε να ξαναβγούμε και δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Νιωθω πολύ χάλια. Μπορεί να περνάω και μια μικρή κατάθλιψη. Νιώθω πολύ στεναχωρημένη. Μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ την όλη κατάσταση.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Ακόμα και εδώ στο forum οι απόψεις διίστανται. Πως μπορώ λοιπόν εγώ που είμαι τόσο συναισθηματικά μπλεγμένη στην υπόθεση να δω καθαρά. Αλλοι λένε οτι όλα εχουν τελειωσει και άλλοι πως με θελει για καβάτζα. Το αποτελεσμα και των δυο απόψεων βέβαια είναι το ίδιο. Ότι και να γίνει εγώ θα πληγωθώ.
    Πέρασε μια βδομάδα από την μέρα που μου είπε να ξαναβγούμε και δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Νιωθω πολύ χάλια. Μπορεί να περνάω και μια μικρή κατάθλιψη. Νιώθω πολύ στεναχωρημένη. Μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ την όλη κατάσταση.
    πάλι μπερδεύεσαι..
    λέμε ότι έχει τελειώσει το θέμα "σχέση", κατά τα λεγόμενά του.
    η καβάντζα δεν είναι σχέση, είναι σεξ αραιά και που η και ποτέ, αλλά χωρίς υποχρεώσεις.

    συμφωνώ μαζί σου, οτι και στις δύο περιπτώσεις εσυ θα πληγωθείς γιατί είναι ολοφάνερο οτι αυτό που θέλεις είναι σχέση μαζί του.
    κάνε λοιπόν στον εαυτό σου την χάρη και απομακρύνσου να γλυτώσεις την φθορά .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    οι απόψεις, όσες τουλάχιστον διάβασα εγώ, λένε δύο πράγματα: ή κάθεσαι με τον τύπο μόνο για κρεβάτι με όλα τα παρεπόμενα (δεν σε κόβω πάντως να είσαι για τέτοια εσύ) ή φεύγεις και συνεχίζεις να ονειρεύεσαι μια φραουλένια ζωή και είμαι βέβαιη ότι όπου νάναι θα τον βρεις αυτόν που θες. άλλη απάντηση δεν υπάρχει.
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Ακόμα και εδώ στο forum οι απόψεις διίστανται. Πως μπορώ λοιπόν εγώ που είμαι τόσο συναισθηματικά μπλεγμένη στην υπόθεση να δω καθαρά. Αλλοι λένε οτι όλα εχουν τελειωσει και άλλοι πως με θελει για καβάτζα. Το αποτελεσμα και των δυο απόψεων βέβαια είναι το ίδιο. Ότι και να γίνει εγώ θα πληγωθώ.
    Πέρασε μια βδομάδα από την μέρα που μου είπε να ξαναβγούμε και δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Νιωθω πολύ χάλια. Μπορεί να περνάω και μια μικρή κατάθλιψη. Νιώθω πολύ στεναχωρημένη. Μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ την όλη κατάσταση.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Ακόμα και εδώ στο forum οι απόψεις διίστανται. Πως μπορώ λοιπόν εγώ που είμαι τόσο συναισθηματικά μπλεγμένη στην υπόθεση να δω καθαρά. Αλλοι λένε οτι όλα εχουν τελειωσει και άλλοι πως με θελει για καβάτζα. Το αποτελεσμα και των δυο απόψεων βέβαια είναι το ίδιο. Ότι και να γίνει εγώ θα πληγωθώ.
    Πέρασε μια βδομάδα από την μέρα που μου είπε να ξαναβγούμε και δεν με πήρε τηλέφωνο.
    Νιωθω πολύ χάλια. Μπορεί να περνάω και μια μικρή κατάθλιψη. Νιώθω πολύ στεναχωρημένη. Μου είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστώ την όλη κατάσταση.
    Πράγματι είναι πολύ δύσκολο να δεις καθαρά όταν υπάρχει συναισθηματική φόρτιση κι εμπλοκή. Γι' αυτό άσε το χρόνο να κυλήσει κι είναι βέβαιο πως θα τα επαναξιολογήσεις όλα πιο ψύχραιμα.
    Άσχετα με το τι λένε οι διάφορες απόψεις, σκέψου εσύ πως και τι θα ήθελες για να νιώθεις ευτυχισμένη μέσα σε μια σχέση και αν η σχέση σας ήταν πράγματι αυτό που ζητάς.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    οι απόψεις, όσες τουλάχιστον διάβασα εγώ, λένε δύο πράγματα: ή κάθεσαι με τον τύπο μόνο για κρεβάτι με όλα τα παρεπόμενα (δεν σε κόβω πάντως να είσαι για τέτοια εσύ) ή φεύγεις και συνεχίζεις να ονειρεύεσαι μια φραουλένια ζωή και είμαι βέβαιη ότι όπου νάναι θα τον βρεις αυτόν που θες. άλλη απάντηση δεν υπάρχει.
    έτσι ακριβώς...
    κι εμένα μου έκανε (ευχάριστη) εντύπωση το φραουλένιο νικ και σκεφτόμουν τα ίδια.
    διεκδίκησε σχέσεις μόνο για σένα φραουλένια μου και μην ασχολείσαι με όσους σου δίνουν μόνο τα ψίχουλα που πέφτουν απο το τραπέζι τους.
    αστα να τα φάει κανένα αδέσποτο που δεν έχει άλλη επιλογή :p

  13. #28
    απλά πως γίνεται όλο αυτό να μην είναι η πρώτη σκέψη μου κάθε πρωί που ξυπνάω. Νιώθω ότι μου έκλεψε την ζωή. Εκεί που εγω είχα ηρεμήσει εκείνος νομνισε πως μπορεί χωρίς να μου διαλυσει τον κοσμο μπορεί να σηκωθεί και να φύγει και όχι απλά ν φυγει αλλά να μπαινοβγαίνει όποτε θέλει. Και εμένα μου άρεσε η ζωή μου και τώρα δεν θελω ούτε εξόδους όχι λόγω καταθλιψης, ούτε τίποτα...Αλλά δεν ξέρω πως θα το κάνω αυτό γιατί το να ζεις σε ένα σπίτι με τόσες αναμνύσεις αε τρελαίνει...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να σταματησεις να κριτικαρεις τα παντα μη γινεσε επικριτικη χωρις λογο... μην ασχολισε με οτιδηποτε αλλο δεν εχει σχεση με τη σχεση σου μη καταπιανεσε με το τι εκανε με το γειτωνα που ηταν χτες προχτες κλπ και μη του δινεις την εντυπωση οτι σε πειραζει οτι και να κανει..αν κατι σε αφορα αμεσα ναι πες του το και σχολιασε το... αν δεν ηπαρχει καπιο συμαντικο θεμα να εισαι θετικη ολοι θελουμε απο συνηθεια καπιον διπλα μας που να μας φτιαχνει τη μερα οχι να μας γκρινιαζει για τα παντα... βασικα ρωτισε τον αν εχει καπιο παραπονο απο σενα αν τον πειραξε κατι και προσπαθησε να τον πεισεις οτι εγινες και αλλαξες προς το καλυτερο... μη φαιρεσε εγωιστικα και πες του οτι τον θες ακομα πες του το να το καταλαβει μη του λες μισα λογια και υπονοουμενα.

  15. #30
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καταρχην αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να σταματησεις να κριτικαρεις τα παντα μη γινεσε επικριτικη χωρις λογο... μην ασχολισε με οτιδηποτε αλλο δεν εχει σχεση με τη σχεση σου μη καταπιανεσε με το τι εκανε με το γειτωνα που ηταν χτες προχτες κλπ και μη του δινεις την εντυπωση οτι σε πειραζει οτι και να κανει..αν κατι σε αφορα αμεσα ναι πες του το και σχολιασε το... αν δεν ηπαρχει καπιο συμαντικο θεμα να εισαι θετικη ολοι θελουμε απο συνηθεια καπιον διπλα μας που να μας φτιαχνει τη μερα οχι να μας γκρινιαζει για τα παντα... βασικα ρωτισε τον αν εχει καπιο παραπονο απο σενα αν τον πειραξε κατι και προσπαθησε να τον πεισεις οτι εγινες και αλλαξες προς το καλυτερο... μη φαιρεσε εγωιστικα και πες του οτι τον θες ακομα πες του το να το καταλαβει μη του λες μισα λογια και υπονοουμενα.
    Δηλαδη να τον πάρω τηλεφωνο και να του πω να μου φερει τα κλειδια μου και να μιλησουμε; Να τον βαλω κάτω και να τον ρωτάω όλα όσα έχω στο μυαλό μου. Αν δεν ξερω τι τον εκανε να φυγει πως να πω πως αλλαξα προς το καλυτερο? Τι μονο που τον ενοχλούσε ήταν η γκρινια μου οταν αργούσε. Την προηγουμενη φορά που τον ειδα δεν τον ρωτησα τιποτα από φοβο μην πω κατι λάθος. Εκείνος μου είπε πως θα βγαίναμε ξανά να τα συζητησουμε όλα αλλά δεν με πήρε ποτέ ξανά τηλέφωνο. Δεν θελω να έχω ελευθερη σχέση. Το ότι τον αγαπάω δεν θα τον αφησω να το εκμεταλλευτει αλλά δεν ξερω πως να κανω την προσεγγιση και τι να πω ώστε να ακούσω ακόμα και τα άσκημα πράγματα που έχει να μου πει, ώστε να τελειωσουν όλα.
    Εχω χάσει πολύ σημαντικά ατομα όλα αυτά τα χρόνια( την μητερα μου τον παππού μου, την γιαγια μου) δεν είναι οτι φοβάμαι να μείνω μόνη μου. Απλά τον αγαπησα απόλυτα. Μπορεί να μην μπορώ να ζησω αλλά ξερω ότι όλα τα γιατρεύει ο χρόνος. Όμως ξέρω πως μπορούσα να κτήσω κάτι καλό με αυτόν τον άνθρωπο. Αυτό που με ενοχλεί είναι πως ενώ καθόταν και όταν είχαμε μια διαφωνία και μιλαγε ΄΄ηρεμα για 2 ώρες μέχρι να το λυσει χειρότερα και από γυναίκα, ξαφνικά στον χωρισμό μας έμεινε σιωπηλος...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 11:06
  2. Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?
    By Antonella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2012, 22:58
  3. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19
  4. με θελει ή δε με θελει????????
    By tina34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 10-10-2011, 02:13
  5. επανασύνδεση μετά από απιστία και χωρισμό
    By final_fantasy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 30-08-2009, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •