Πολυ μπερδεμενος με κοπελα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    Πολυ μπερδεμενος με κοπελα

    Καλησπερα! ειχα γραψει ξανα προσφατα γιατι χωρισα με τη κοπελα μου και μου ειχε δημιουργηθει μια αισθηση οτι θα δυσκολευτω τρομερα να ξεκολλησω... μιλαω καιρο με μια κοπελα μεσω ιντερνετ... τη γνωρισα στην αθηνα που σπουδαζω! τη γνωρισα λιγο πριν φυγω εγω για τη πολη μου για διακοπες και εκεινη για τη δικια της οποτε μετα ολο το καλοκαιρι ξεκοψαμε και μιλαγαμε μεσω ιντερνετ... ειχαμε βρεθει δυο φορες απο κοντα με αλλη παρεα μαζι,οχι μονοι μας... εγω σε καποια φαση της ξεφουρνισα οτι μου αρεσει σαν ανθρωπος και σα κοπελα παροτι δε γνωριζομαστε καλα και μου ειπε και εκεινη το ιδιο οτι δε μπορει να πει κατι τωρα αν δεν γνωριστουμε καλυτερα κτλπ...αυτο της το πα μεσω ιντερνετ... τωρα που επεστρεψα για εξεταστικη σκεφτομουν παλι τη πρωην κ ημουν στεναχωρημενος αρκετα συχνα...αλλα με τη κοπελα μιλαμε παρα πολυ απ το ιντερνετ , λεμε διαφορα χαζα,γελαμε... και χθες ηταν για καφε με μια φιλη της και μου εστειλε μηνυμα να παω και εγω...πηγα με ενα φιλο μου και περασαμε πολυ ωραια σα παρεα...ωστοσο εγω της ξαναπα οτι μου αρεσει αλλα παλι την ιδια αρκετα συγκρατημενη και μου πε οτι της αρεσει παρα πολυ που μιλαμε και αυτη τη στιγμη με αντιμετωπιζει μαλλον σε φιλικο επιπεδο και οτι οσο με γνωριζει με παει ολο και περισσοτερο! δε ξερω ρε παιδια με εχει μπερδεψει παρα πολυ... τη τελευταια φορα που βγηκαμε κ εκτοτε δεν ξανασκεφτηκα τη πρωην...μου αρεσει η κοπελα αλλα δε μπορω να καταλαβω αν το βλεπει καθαρα φιλικα ή οχι και δε ξερω πως να το αντιμετωπισω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρε φιλαρακι μας δουλευεις? Τι δεν καταλαβαινεις? Σα φιλο σε βλεπει η γκομενα, ποσο πιο καθαρα να στο πει? Σε ποια γλωσσα να στο πει να καταλαβεις? Ουτε σπανιο ειναι αυτο ουτε τιποτα παραξενο. Εσενα σ αρεσει καθε γυναικα που μιλας και νταραβεριζεσαι? Κοιτα μην κανεις καμμια μαλακια και σου κοψει και την καλημερα αμα την πιεσεις. Χωρια οτι πηρες αερα και αναρωτιεσαι για αλλες γκομενες τη στιγμη που ακομα μεσα σου λιωνεις για την πρωην σου και θες κ νεους ερωτες. Κατσε στ αυαγα σου, κοιτα τα μαθηματα σου και κοιτα να ξεπερασεις την πρωην ή να τα ξαναβρειτε. Προσωπικη δουλεια εχεις κανει στον εαυτο σου? Γιατι χωρισες ξερεις? Τι εμαθες απ ολο αυτο? Βελτιωθηκες καθολου? Μ αρεσει που αμεσως θες να κανεις κατι με νεα τυπισσα.

    Την επρηξες την πρωην σου με τις ζηλειες, με τον πανικο, με χιλιες δυο μαλακιες και το ματακι σου πεταει καλα δεν γινανε τα 40. Ελα σε παρακαλω. Βρες τιποτα κολλητους να βγαινεις να ξεχνας και ριχτο στο διαβασμα-γυμναστικη. Αυτογνωσια φιλε ειναι το πιο σημαντικο και καποτε θα ερθει η μερα που θα ευχαριστεις την πρωην σου γιατι με τη γνωση που θα εχεις αποκομισει, θα καταφερεις να εισαι με την ιδανικη γυναικα που θα απεχει παρασαγκας.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    πως μπορεις να μιλας ετσι ενω δε ξερεις καν τι συμβαινει... με τη πρωην μου εχω χωρισει 6-7 μηνες τωρα απλα εγω ειμαι ηλιθιος και εχω τα ψυχολογικα μου και τη σκεφτομαι απλα και μονο επειδη δε βρεθηκε ισως κατι καλυτερο... εκεινη με εχει ξεγραψει και το δειχνει ξεκαθαρα... ο καθενας εχει τη δικη του μερια να βλεπει τα πραγματα...εγω το γνωριζω πως εχω ανασφαλειες και παντα νομιζω οτι μολις χωρισω με καποια ηρθε το τελος του κοσμου και το παιρνω παντα βαρια... για αυτο δε μπορεις να λες "καλα καλα δε γινανε τα 40 και το ματακι σου πεταει" ... δεν ειμαι μωρο , μια συμβουλη ζητησα και σε τοσο επιθετικο τονο οπως διατυπωσες το μηνυμα σου δε νομιζω οτι εκανε καλο σε κανεναν... και με τη κοπελα μιλαμε μηνες τωρα... μου αρεσει απλα σα κοπελα και σα χαρακτηρας και αν ηταν να παω παρακατω και να μη κλαιω τη μοιρα μου στα 20 μου χρονια για μια σχεση που περασε θα μου αρεσε να ηταν με καποια που να μου αρεσει και να εκτιμω... και οχι με καποια τυπισσα που απλα θα τη βρω και θα κανουμε μια φορα σεξ...ουτε τη θελω σα τρελος,ουτε κοβομαι για παρτυ της απλα μου αρεσει... κραζεις ουσιαστικα λες και δε σου εχει συμβει ποτε..εμενα το οτι με κανει και σιγα σιγα αδιαφορω για τη πρωην μ αρεσει...και στη τελικη δε μπορεις να ξερεις πως ηταν η προηγουμενη σχεση μου και τι τελικα αποκομησα απο αυτο και αν τωρα ειμαι κερδισμενος ή οχι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το μπερδερμα πιο ειναι? μηπως εχει καπια αρνιτικη εμηρεια απο αντρα για αυτο ειναι ετσι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενταξει, εμενα η γνωμη μου ειναι πρωτον θα κατσεις μονος σου μεχρι να ξεπερασεις την πρωην σου απ την οποια θα κοψεις καθε επαφη αν υπαρχει για να μπορεισεις να φτασεις στο στοχο. Οσο ακομα τη σκεφτεσαι ή μιλας μαζι της, δεν πρεπει να μπεις σε νεα σχεση ακομα και να θελει μια γκομενα που θα συναντησεις. Δευτερον ως προς το ερωτημα του αρχικου σου θεματος, η τυπισσα σου πε οτι σε βλεπει σα φιλο αρα δεν εχει νοημα να ρωτας τι παιζεται γτ πιο καθαρα δε μπορει να στο πει. Φαινεται αλλωστε και απο την πραξη. Τριτον φλερταρε να ξελαμπικαρεις αλλα οταν βλεπεις η αλλη οτι δε γουσταρει αστο, βρες φιλους να τα λες να ξεδινεις και μην σου μπαινουν ιδεες γτ θα απογοητευτεις. Και επειγοντως κοψε καθε επικοινωνια με την πρωην σου. Μεχρι λοιπον να καθαρισεις μεσα σου δεν κοιτας για γκομενες. Οσο για το αν εχεις μαθει και εχεις αλλαξει δε διατυπωσα καταφαση αλλα ερωτησεις. Αν θες απαντας ποια ειναι η προοδος σου. Αν δεν αρθουν τα αδιεξοδα που οδηγησαν σε ενα χωρισμο, ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι και στην επομενη σχεση θα υπαρχει θεμα, διοτι ως γνωστον η ιστορια επαναλαμβανεται. Κοψε λοιπον απο την πρωην, κανε παρεα αμα θες με τη γκομενα αλλα μη της πας ερωτικα και κανε τις απαιτουμενες ενεργειες να ξεπερασεις οριστικα και αμετακλητα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ενταξει, εμενα η γνωμη μου ειναι πρωτον θα κατσεις μονος σου μεχρι να ξεπερασεις την πρωην σου απ την οποια θα κοψεις καθε επαφη αν υπαρχει για να μπορεισεις να φτασεις στο στοχο. Οσο ακομα τη σκεφτεσαι ή μιλας μαζι της, δεν πρεπει να μπεις σε νεα σχεση ακομα και να θελει μια γκομενα που θα συναντησεις. Δευτερον ως προς το ερωτημα του αρχικου σου θεματος, η τυπισσα σου πε οτι σε βλεπει σα φιλο αρα δεν εχει νοημα να ρωτας τι παιζεται γτ πιο καθαρα δε μπορει να στο πει. Φαινεται αλλωστε και απο την πραξη. Τριτον φλερταρε να ξελαμπικαρεις αλλα οταν βλεπεις η αλλη οτι δε γουσταρει αστο, βρες φιλους να τα λες να ξεδινεις και μην σου μπαινουν ιδεες γτ θα απογοητευτεις. Και επειγοντως κοψε καθε επικοινωνια με την πρωην σου. Μεχρι λοιπον να καθαρισεις μεσα σου δεν κοιτας για γκομενες. Οσο για το αν εχεις μαθει και εχεις αλλαξει δε διατυπωσα καταφαση αλλα ερωτησεις. Αν θες απαντας ποια ειναι η προοδος σου. Αν δεν αρθουν τα αδιεξοδα που οδηγησαν σε ενα χωρισμο, ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι και στην επομενη σχεση θα υπαρχει θεμα, διοτι ως γνωστον η ιστορια επαναλαμβανεται. Κοψε λοιπον απο την πρωην, κανε παρεα αμα θες με τη γκομενα αλλα μη της πας ερωτικα και κανε τις απαιτουμενες ενεργειες να ξεπερασεις οριστικα και αμετακλητα.
    μηπως ειχες ορεξη για νυχτερινο μπλα μπλα απλως?

  7. #7
    multikara φαίνεται οτι η κοπέλα δεν σε θέλει ερωτικά οπότε μην το ψάχνεις...

    όπως λέει ο κεράσης προσπαθησε να ξεκολήσεις απο την πρώην σου...

    kerasi αυτό που λές <<Αν δεν αρθουν τα αδιεξοδα που οδηγησαν σε ενα χωρισμο, ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι και στην επομενη σχεση θα υπαρχει θεμα>> δηλαδή θα επαναληφθει ακριβώς η ίδια ιστορία ενοείς ?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    παιδια οκ το καταλαβαινω αυτο που μου ειπε και δεν ειναι οτι δεν το πιστευω οτι με βλεπει μονο σα φιλο! απλα ειναι πολυ περιεργος ανθρωπος γενικα και δεν ειναι ευκολο να σου δωσει να καταλαβεις καποια πραγματα... και ναι βγηκε σχεδον ενα χρονο πριν απο μια μεγαλη σχεση που ειχε! ειναι ανθρωπος που αμα δε περασεις απλετο χρονο μαζι του αποκλειεται να σε δει αλλιως και ερωτικα για αυτο και οταν μου πε οτι εφοσον δεν εχουμε γνωριστει καλα,δεν κανουμε παρεα κτλπ δε μπορει να πει κατι περισσοτερο τωρα... ενταξει ισως για εσας να φαινεται ξεκαθαρο οτι το βλεπει μονο φιλικα... εγω ομως εχω μπερδευτει...τη μια μου φαινεται ετσι και την αλλη αλλιως! και στη τελικη ισως και να μη θελω να το παραδεχτω οτι ειναι μονο φιλικο γιατι θα απογοητευτω! και οσο για αυτο που λες kerasi για τη πρωην μου εχουμε μηνες να μιλησουμε,δε την εχω ξαναδει καν ποτε... μη κοιτας που εγω μπορει τα βραδια να τη σκεφτομαι και να χαλιεμαι... στο χαρακτηρα μου ειναι γιατι οπως ειπα καθε φορα που χωριζα το ιδιο γινοτανε... "εκλαιγα τη μοιρα μου" μεχρι να γνωρισω την επομενη και ξαφνικα τα ξεχναγα ολα...και ελεγα κοιτα ποσο δικιο ειχαν οσοι μου λεγανε οτι οκ δε τρεχει κατι εισαι 20 χρονων δε τελειωσε ο κοσμος... και οταν βλεπεις τον αλλο να μη δινει τη παραμικρη σημασια,και αναφερομαι στη πρωην μου, ουτε καν για να δει αν εισαι καλα καπου εκει θυμωνεις και λες οτι ισως τελικα να μην αξιζε ο τοσος κοπος και η στεναχωρια

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by den_katalavenw... View Post
    multikara φαίνεται οτι η κοπέλα δεν σε θέλει ερωτικά οπότε μην το ψάχνεις...

    όπως λέει ο κεράσης προσπαθησε να ξεκολήσεις απο την πρώην σου...

    kerasi αυτό που λές <<Αν δεν αρθουν τα αδιεξοδα που οδηγησαν σε ενα χωρισμο, ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι και στην επομενη σχεση θα υπαρχει θεμα>> δηλαδή θα επαναληφθει ακριβώς η ίδια ιστορία ενοείς ?
    απο που το συμπερανες αυτο δε μπωρω να καταλαβω μπωρει να εχει καπια αρνητικη εμπιρεια απο αντρα και για αυτο να μη θελει να προχωρισει η μπωρει οι αντρες να μη την ενδιαφερουν η μπωρει χιλια δυο.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    αλεξανδρε για να σου απαντησω και εγω σε αυτο που λες... ειχε μια σχεση για περισσοτερο απο 2 χρονια νομιζω...το τι εγινε ακριβως και χωρισαν δε το ξερω και δε θελω και να ρωτησω εννοειται αλλωστε δε μου πεφτει λογος,οποτε το αν εχει ασχημη εμπειρια δε το γνωριζω! αυτο που γνωριζω ειναι οτι υποστηριζει το δευτερο που λες οτι και καλα τελος με τους αντρες σε φαση ομως οχι οτι δε της αρεσουν αλλα οπως λες για την ωρα δε την ενδιαφερουν ισως καθολου που μπορει να ειναι ως συνεπεια μιας ασχημης εμπειριας! αλλα μου φαινεται και λιγο τραβηγμενο σαν αντιδραση αυτο ετσι οπως το βλεπω εγω... ουτε γερασαμε,ουτε μας λεει κανεις οτι δε θα γνωρισουμε καποιον να αλλαξει το τροπο που βλεπουμε καποια πραγματα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις να κανεις κατι αλλο, πες της να βγειτε μαζι ραντεβου, οχι με παρεα. Προτεινε βολτιτσα και αμα βλεπεις οτι σε λεει μα μου θα καταλαβεις. Αμα πει ναι προχωρα. Οσο για την πρωην σου οτι τη σκεφτεσαι και τη γουσταρεις ακομα φυσιολογικο ειναι. Απλα θες κι αλλο χρονο. Και καλυτερα που δε σου μιλαει γτ ετσι σε βοηθαει. Μην της κρατας κακια οτι σου φερθηκε ασχημα κλπ γτ πρωτον δε σου φερθηκε ασχημα και δευτερον εσυ πρωτος πρεπει να προστατευεις τον εαυτο σου, να ερμηνευεις συμπεριφορες και να ρυθμιζεις τη ζωη σου. Δεν εχεις ξαναχωρισει?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    εχω ξαναχωρισει απλα σε σχεσεις που ειτε δε κρατησαν πολυ ειτε ειχαμε φτασει με τη κοπελα σε σημειο να μη μας πολυνοιαζει γιατι δεν ειχαμε και τιποτα ουσιαστικα δυνατο! μονο με αυτη τη κοπελα νομιζα οτι ειχα κατι παρα πολυ καλο και ημασταν και τοσο καιρο μαζι... απ την αλλη οκ δε μου φερθηκε ασχημα απλα το να χωρισουμε μου ηρθε απο το πουθενα και οταν νομιζα , λανθασμενα οπως φανηκε, οτι ειμασταν πολυ καλα εστω και με μικροτσακωμους... το μονο που με στεναχωρει τοσο καιρο μετα ειναι οτι δε καταδεχεται να πει ενα γεια... νταξει ημουν ενα κομματι απ τη ζωη της τελοσπαντων,το να σε βλεπει ο αλλος που ησασταν μαζι και να αλλαζει πεζοδρομιο το θεωρω πολυ ανωριμο απ τη πλευρα μου! κακια ομως δε θα της κρατουσα ποτε γιατι οσο να ναι εχω περασει ωραιες στιγμες μαζι της! οσο για το αλλο θεμα... αναρωτιεμαι...αν εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο! νομιζω οτι αν ηθελε να μου πει οτι ειμαστε μονο φιλοι θα το λεγε καπως "ξερεις κατι δεν ειμαι σε θεση να ειμαι με καποιον τωρα και σε βλεπω μονο φιλικα" ! απ την αλλη μου λεει οτι με συμπαθει ολο και περισσοτερο οσο με γνωριζει,μου χε πει οτι για την ωρα δε μπορει να πει οτι της αρεσω γιατι δεν εχουμε βρεθει πολλες φορες απο κοντα και της αρεσει να μιλαμε... για αυτο το εβλεπα λιγο μπερδεμενο το πραγμα και οχι τοσο ξεκαθαρο ωστε να πω οκ με βλεπει φιλικα... που δε νομιζω να ειχα προβλημα με αυτο... οκ μ αρεσει αλλα τη θελω στη ζωη μου εννοειται ως φιλη αν δε προχωρησει κατι...την εκτιμω πολυ σαν ατομο!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια, τοτε μπορει να εχεις ελπιδες, της εχεις προτεινει βολτες οι 2 σας?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    οχι ακριβως... το καλοκαιρι μου ελεγε : οταν γυρισουμε αθηνα να βγουμε! και της ελεγα ενταξει ... γυρισαμε τελικα πανω κατω τις ιδιες μερες,εγω ηρθα 2-3 μερες πιο πριν... της ειπα να παμε καμια βολτα ή για κανα καφε,κατι... και μου λεει ναι αμε να παμε να φερω και μια φιλη μου μαζι να τη γνωρισεις , θα τη συμπαθησεις πολυ... μου φανηκε λιγο καπως αυτο ε και δεν ηθελα με το που μου το πε αυτο να της πω οτι δε γουσταρω και θελω να βγουμε οι δυο μας... τελικα γνωριστηκαμε και με τη φιλη της γιατι βγηκαμε σα παρεα και με 2 δικους μου φιλους... αρα ουσιαστικα να βγουμε μονοι δε της το εχω πει! αλλα δε ξερω και αν πρεπει να της το πω...ειπα να βγουμε και αμεσως μου πε οτι θα ρθει και μια φιλη! αν και προχθες που βγηκαμε εκεινη πηρε τη πρωτοβουλια να μου πει εφοσον ημουν εξω με φιλους να παμε καπου μαζι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Προτεινε να βγειτε οι 2 σας λοιπον για να ξεκαθαρισει το τοπιο. Και αν δεις γενικα οτι δε γουσταρει για γκομενικο, κρατα τη φιλια, μην κανεις καμια μαλακια, τοσο καιρο εκανες να βρεις μια φιλη να περνας ωραια.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 20:02
  2. μπερδεμενος
    By Giorgos1972 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-11-2012, 19:01
  3. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 18:16
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 21:39
  5. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 01-05-2010, 23:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •