μηπως φταιω τελικα??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    πως θα διωξω τις τυψεις μου? κατεστρεψα τη ζωη μου!!! οσο για το αλκοολ?δν το ξαναεβαλα στο στομα μου........
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εφταιγε το αλκοολ για ολο αυτο... και βασικα δε μπωρουσες να κανεις κατι και μενα με ταλαιπωρει πατα πολυ αυτη η ιστορια αισθανομαι φοβερα κουρασμενος ειναι πολυ δυσκολο...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    εγω καταφερα να κανω σχεση μετα απο 4 χρονια.... τραβηξε πολλα ο τοτε φιλος μου, αλλα με βοηθησε παρα πολυ τελικα με τν υπομονη του κ τν αγαπη του! οσες φορες εχω πιει μισο ποτηρακι ποτο κ νιωσω το παραμικρο.. με πιανει κριση πανικου κ νομιζω οτι παλι κατι κακο θα μου συμβει...........
    απειλουμουν καθημερινα! κ σωματικα κ ψυχολογικα. κ ολα αυτα βγαινουν!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αφου σε κυνηγαει και σε αλλες πολεις, γιατι δεν πας στο πολιζ???

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου σε κυνηγαει και σε αλλες πολεις, γιατι δεν πας στο πολιζ???
    αυτο ειπα πριν... ημουν μικρη κ φοβομουν! οχι μονο για μενα αλλα κ για την οικογενεια μου... κ ντρεπομουν κ φοβομουν να τους πω τι συμβαινει, γιατι ενιωθα( κ νιωθω) ενοχή!!!
    τωρα θα του αλλαζα τα φωτα στις μηνυσεις!!! αλλα αστο το τοτε!!! τωρα τι κανω? πως θα τελειωνω με αυτη τν ιστορια??? που ακομα γυρναει στο μυαλο μου γιατι εχει πολλα καταλοιπα.....
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Nαι το καταλβα, τοτε ησουνα μικρη, τωρα που μεγαλωσες σε κυνηγαει ακομα? Αν ναι πηγαινε στο πολιζ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Nαι το καταλβα, τοτε ησουνα μικρη, τωρα που μεγαλωσες σε κυνηγαει ακομα? Αν ναι πηγαινε στο πολιζ.
    οχι αγαπη μου γλυκια!!! δν ειναι αυτο το θεμα........... διαβασε κ θα καταλαβεις! η ψυχη μου ειναι το θεμα!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    πως θα διωξω τις τυψεις μου? κατεστρεψα τη ζωη μου!!! οσο για το αλκοολ?δν το ξαναεβαλα στο στομα μου........
    τα ιδια ακριβως λογια που μου ειπε η κοπελα μου οτι ονειρο εκανα καταστραφηκε...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    οχι αγαπη μου γλυκια!!! δν ειναι αυτο το θεμα........... διαβασε κ θα καταλαβεις! η ψυχη μου ειναι το θεμα!!!
    Μα δε σε ρωταω τυχαια. Αμα κανεις κατι για τον τυπο θα ηρεμησεις και ψυχολογικα. Λες οτι εχεις αλλαξει τοσες πολεις και παλι σε βρισκει και δεν εχεις παει ακομα στο πολιζ? Μπορει να στο ξανακανει τοτε.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    οχι αγαπη μου γλυκια!!! δν ειναι αυτο το θεμα........... διαβασε κ θα καταλαβεις! η ψυχη μου ειναι το θεμα!!!
    οταν θα καταλαβει θα ξυρισω και το κεφαλι μου γουλι..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Happydays , εσυ , οπως και πολλα θυματα βιασμου , εχεις ριξει την ευθυνη πανω σου ενω στην πραγματικοτητα δεν φταις .
    Ισως να πρεπει να ζητησεις βοηθεια απο καποιον ειδικο ωστε να μπορεσεις να το ξεπερασεις .
    Για τα υπολοιπα που αναφερεις , νομιζω πως ειναι ξεκαθαρο το τι πρεπει να κανεις. Ξερεις οτι το παρελθον δεν αλλαζει αρα το μονο που σου μενει ειναι να αλλαξεις το παρον και το μελλον σου. Βαλε λοιπον ενα Χ και αρχισε να φτιαχνεις την ζωη σου οπως την φανταζεσαι.

  12. #27
    Καλημερα κοριτσακι μου! Συμφωνω ακριβως με τον παραπανω!!!! Πρεπει να συνεχισς τη ζωη σου οπως τη φανταζεσαι κ να ξεχασεις ολο αυτο που εγινε! Πες οτι δν εγινε ποτε!!!! Περασαν πολλα χρονια!!! Θα μπορουσες να το μεταπισειςς στο μυαλοσου κ να λες οτι απλως η πρωτη σου φορα ηταν μια αποτυχια!!!τωρα τι σου λεω ε;;;; Απλως για να μη τρελαθεις καπως πρεπει να "αλλαξεις" τη σκεψη σου!!!
    Ειναι τρομερο αλλα παει περασε!!! Ξεκινα μια καινουρια ζωη κ ονειρεψου το μελλον με εναν τελειο συζυγο κ μια ομορφη οικογενεια με πολλα παιδακια!!!
    Επιπλεον εφοσον μιλας με ειδικους,ξεφορτωσου τα ΟΛΑ!!!!! Αδειασε τα απο μεσα σου κ αυτοι θα σου βρουν κ πρακτικα πραγματα να κανεις!!!
    ΑΛΛΑ μην κατηγορεις τον εαυτο σου!!!! Δν φταις εσυ!!! Ισως για το μονο που φταις ειναι οτι δν ειδοποιησες την αστυνομια! Για ολα τ αλλα οχι! Λαθος μηνυμα πηρε ο τυπος;;; Ε αφου φωναζες επρεπε να σταματησει!!! Μην γεμιζεις ενοχες!! Σωσε τηντψυχη σου!!!! Εισαι μικρουλα κ η ζωη σε περιμενει να την αρπαξεις απ τα μαλλια!!! Τελειώσε αυτο,παει!!!! Κλεις στ στο χρονοντουλαπο κ μην το ξανανοιξεις!!!! Αποσπαση προσοχης κ τα γνωστα!!! Μαθε μια ξενη γλψσσα,μια τεχνη,μαγειρεψε,καθαρισε το σπιτι κλπ.

  13. #28
    και κατι ακομη! ΔΕΝ κατεστρεψες τη ζωη σου!!! εισαι εδω και μιλας γιαυτο! εισαι σε μια αλλη πολη...ψαχτηκες...οποτε ισα ισα οχι μονο δεν καταστραφηκε η ζωη σου αλλα αρχισε να ξαναχτιζεται ομορφα απ την αρχη!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολων σας.....
    η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να φτιαξω τη ζωη μου κ τα καταφερνω καλα τα τελευταια χρονια.... αλλα καποια στιγμη πρεπει να απενοχοποιηθω γιατι ολο αυτο εχει κοστισει τη ψυχικη μου υγεια!!!
    ανεκαθεν ημουν ενοχικη κ τιμωρουσα τν εαυτο μου, ασυνηδειτα βεβαια........αλλα πλεον ειμαι σε θεση να το αναγνωριζω κ να το σταματαω!
    αυτο ομως δν αναιρει τι οτι συνεχιζω να νιωθω οτι εχω μεριδιο ευθυνης!!!! αυτο δν ξερω πως να διαχειριστω...
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα που το ειπες το εχω παρατηρισει αυτο πολες φορες τη βλεπω τη κοπελα μου να αυτοτημωριται με αυτα που κανει και ωρες ωρες δε μπωρω να συνενοηθω μαζι της.γιατι αυτοτιμωτηται ομως?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 18:33
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 16:33
  4. Μηπως τελικα φταιω?
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 17-12-2009, 16:22
  5. Μήπως τελικά ισχύει το ¨μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι ?"
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 26-09-2008, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •