μηπως φταιω τελικα???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491

    μηπως φταιω τελικα???

    Ανοιγω ενα θεμα που με ποναει ... αλλα πρεπει να το συζητησω κ θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας....

    Στη 2α λυκειου αλλαξα σχολειο κ πολη, εφυγα απο το χωριο κ πηγα αθηνα για να εχω καλυτερες προοπτικες... εκει λοιπον εκανα παρεα με μια κοπελα, που ειχε ενα ξαδελφο 24 ετων τοτε, η αρμοδιοτητα του ηταν να μας προσεχει οταν βγαιναμε με τη φιλη μου....
    τα ειχα με ενα παιδι με το οποιο χωρισαμε κ για να του τον κανω να "ζηλεψει" αρχισα να βγαινω με τν ξαδελφο της φιλης...
    (3η λυκειου)
    Ενα βραδυ ειχαμε πιει αρκετα... η φιλη εφυγε απο το σπιτι κ αυτος οχι....
    αρχισε να με φιλαει, ωσπου βρεθηκαμε στο κρεβατι, του φωναζα οτι δν θελω.... αλλα δν με αφηνε... προσπαθουυσα να ττν διωξω απο πανω μου αλλα δν τα καταφερνα!!! δν ειχα αλλη δυναμη... φωναζα οχι αλλα δν ειχα δυναμη!!! τελικα το κακο εγινε.... πρεπει να λιποθυμησα γιατι δν θυμαμαι πολλα(ή δν θελει το μυαλο μου να θυμαται?)

    Ξυπνησα κατα τις 5 το πρωι με πονους στη κοιλια κ απο κατω... ειδα αιματα... ηρθε στο μυαλο μου αυτο που ειχε γινει.
    αρχισα να ουρλιαζω κ να πεταω πραγματα.... κοιμοταν διπλα μουυ το καθικι!!! τν εδιωξα αρων αρων....
    αρχισα να κυκλοφορω σαν ζομπι απο τοτε, σταματησα να διαβαζω κ να πηγαινω φροντηστηριο.... το χαζο μυαλο μου ,μου ελεγε οτι δν ημουν παρθενα πια κ αφου ελαχε να ειναι αυτος ο πρωτος μου πρεπει να ειναι κ ο τελευταιος μου, πρεπει να τον δεχτω...
    εκει αρχιζει η χειροτερη κολαση.... δν μου επετρεπε να μιλαω με κανεναν γιατι ζηλευε, δν με αφηνε να κανω παρεα με καμια κοπελα γιατι ολες ηταν που...νες, δν μπορουσα να κουνηθω σπιτι-σχολειο κ παλι πισω.... με χτυπουσε αν εφερνα αντιρηση σε κατι κ φοβομουν να μιλησω στους γονεις μου... φοβομουν μην τους κανει κ κακο οπως σε μενα!!! περασε ολη η χρονια ετσι!!! κ οσο ο καιρος περναγε εγω τοσο βουλιαζα..... αλλαξα τρεις πολεις για να με χασει....αυτη που ειμαι ειναι η τεταρτη κ με εχει χασει!!! δν καταφερα εννοειτε να περασω στη σχολη που ηθελα...κ το μελλον μου καταστραφηκε για τα καλα... οπως κ η ψυχικη μου υγεια!!!
    κοντευω τα 32 κ αυτη η υποθεση ακομα με ταλαιπωρει! γιατι? ισως γιατι ακομα νιωθω ενοχη... κ γιατι δν εκανα αυτα που θα μπορουσα να εχω κανει!!!
    φταιω τελικα???
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Καλησπέρα σου. Πραγματικά δεν είχες και τη καλυτερη εμπειρία σε τέτοια ηλικία. Το μέλλον σου ομως ΔΕΝ εχει καταστραφει.Μπορεί να ειχες ασχημο παρελθόν αλλά το μέλλον σου ανηκει. Οτι έγινε εγινε.δεν μπορεις να αλλάξεις κάτι .Πολλά όλοι μας επρεπε να εχουμε κάνει καποια στιγμη στη ζωη μας αλλά δεν τα κάναμε. Φρόντισε απο δω και περα τον εαυτό σου.Αγαπησε τον . Αξίζεις να νιώθεις ηρεμη και ευτυχισμένη.Ακόμα καλύτερο θα ηταν να απευθυνθείς σε ενα ΚΕΘΙ. Εκεί υπάρχουν επαγγελματίες που εχουν ακούσει χιλιάδες ιστορίες και μπορούν να σε στηρίξουν και να σε βοηθήσουν να απεγκλωβιστείς απο ασχημες σκέψεις. Όπως ειπες,είσαι 32.Μην αφηνεις τον χρόνο άλλο να περνάει. Κάνε κάτι για σένα.
    Επίσης μην αισθάνεσαι ασχημα για τον αριθμό των ερωτικών συντρόφων. όπως ειχα διαβασει και σε ενα βιβλίο,οταν πεθανουμε,ο Θεός δεν θα μας ρωτήσει πόσους συντρόφους είχαμε,αλλά πόση αγάπη δώσαμε. Κάνε σχέσεις,γνωρισε αντρες,ζησε τη ζωή σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    γεια σου..
    οχι δεν φταις,παει περασε κ σημασια εχει τι κανεις τωρα και ποτε δεν ειναι αργα να κανεις αυτα που μπορεις!!!!
    κ σε μενα εγινε κατι στο παρελθον που μου εφερε εμποδιο στις σπουδες μου αλλα το εκανα παραλληλα με την δουλεια(ενταξει δεν ειναι ευκολο αλλα αμα το θες πολυ τα καταφερνεις)μα καλα τοσο περιεργος ηταν και αλλαξες και πολη?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχα μια αναλωγη εμπειρια με τη κοπελα μου κατι τετοιο της συνεβει στο παρελθον πριν γνωριστουμε και με ταλαιπωρει ακομα και σημερα.... σημερα μπορω να πω οτι με εφαγε η απογοητευση.. ενταξει τα παμε αρκετα καλα αλλα απογοητευει φοβερα η συμπεριφωρα της μου φαιρετε σα να ειμαστε ορκισμενοι εχθροι και μετα το μετανιωνει και μου λεει γλυκολογα... με εχει εξαντλισει φοβερα αυτη η συμπεριφωρα της υπαρχουν στιγμες που βλεπει τους αντρες σαν εχθρους οπιοι και αν ειναι αυτοι.. καταλαβενω μεν οτι εχει προβλημα αλλα αυτη η συμπεριφορα της με φρικαρει... ολα αυτα μπορει να μην ειναι τοσο σοβαρα αλλα οταν γινονται συνεχεια συνεχεια συνεχεια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σιγουρα φταις και σε πολλα σημεια, δικαιολογεισαι ομως λογω νεαρου της ηλικιας. Αρχικα φταις διοτι εδωσες ελπιδες στον ξαδερφο οτι τον γουσταρεις, αυτος που να ξερει οτι εσυ το κανεις για να ζηλεψει ο πρωην σου? Μετα φταις διοτι ηπιες παρα πολυ με αποτελεσμα να μην ελεγχεις τον εαυτο σου και περισσοτερο φταις που δεν εκανες τιποτα για τον ξαδερφο αν θεωρεις οτι σε βιασε.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Σιγουρα φταις και σε πολλα σημεια, δικαιολογεισαι ομως λογω νεαρου της ηλικιας. Αρχικα φταις διοτι εδωσες ελπιδες στον ξαδερφο οτι τον γουσταρεις, αυτος που να ξερει οτι εσυ το κανεις για να ζηλεψει ο πρωην σου? Μετα φταις διοτι ηπιες παρα πολυ με αποτελεσμα να μην ελεγχεις τον εαυτο σου και περισσοτερο φταις που δεν εκανες τιποτα για τον ξαδερφο αν θεωρεις οτι σε βιασε.
    α αλλος παλι καλα στον κοσμο σου εισαι παιδι μου εδω η κοπελα σου λεει οτι τη βιασαν και εσυ της λες οτι φταιει επιδη ειπιε? ημαρτον ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    ειναι η ηλικια τετοια που δεν μπορεις να μιλησεις για βιασμο,τα μυνηματα που δεινουμε ειναι ασαφη ή μπερδεμενα και ασε που εαν οχι ολες αλλα οι περισσοτερες πρωτες εμπειριες εχουν λιγο ή πολυ ενοχη μεσα τους ως προς τα κοριτσια,το θεμα ειναι το πως το βλεπει η hapydays και εαν ειχε προβληματα πανω σε αυτο σε αλλες σχεσεις?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλα πλακα κανεις τωρα και εσυ? τι δε μπωρεις να μιλησεις για βιασμο αφου λεει του φωναζα δεν θελω αλλα δε με αφηνε θα χρειαστει κρανος σε λιγο με αυτα που ακουει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    ναι οκ αλλα τον φιλαγε και αυτος μαλλον το πηρε αλλιως!!!
    και μερικα αγορια νομιζουν οτι το οχι ασε με =το θελω!!!τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο δεν εννοω!!!
    θα μας τα πει τα αλλα η hapydays που ηταν κ εκει!!!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω ακουσει απαντησεις και απαντησεις αλλα τοσο λαθος απαντηση δε εχω ξαναδει καλα πλακα μου κανεις τωρα τι ειδε αλλιως οτι ξυπνησε με πονους στη κοιλια και αιματα κατεριψες καθε ρεκορ λαθος τοποθετησης σε απαντηση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    οκ αλεξανδρε ειμαι λαθος ως προς εσενα αλλα προσπαθω να την απενοχοποιησω και εσυ τωρα ξεφευγεις απο το θεμα και επικεντρωνεσαι σε εμενα!!!καταρχην δεν ξερουμε τι σχεση ειχαν πριν και δεν ξερουμε πολλα για το μετα απο αυτο το γεγονος οποτε ας μας τα πει καλυτερα η hapydays!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    αναφερω τν ιστορια χωρις συναισθημα, γιατι αν βαλω ολα αυτα που νιωθω δν θα μπορω να συνελθω για αλλα τοσα χρονια..... συμφωνα με τα λογια των ειδικων ηταν κακοποιηση ανηλικου.... κ οτι επρεπε να το αναφερω στην αστυνομια! οι πεποιθησεις μου περι "ενας αντρας" ηταν που με εφαγε!!! η πεποιθηση του χωριου κ ο φοβος μν με χαρακτηρισουν πουτ... οι γυρω μου!!! ημουν τοσο φοβισμενη κ απειλουνταν οι παντες γυρω μου.... 2 φορες βγηκαμε!!! γιατι του επετρεψα να μπει σπιτι μου??? γιατι τν γνωριζα 1 χρονο!!! η αλλη γιατι εφυγε? το οχι ειναι οχι!!! δν μπορω να βγαλω τις ενοχες κ τη βρωμια απο πανω μου ,γιατι νιωθω οτι εφταιγα στο οτι επετρεψα να φασωθουμε... αλλα οχι κατι παραπανω!!! που να ηξερα?
    με τν πρωην που ημουν ερωτευμενη, δν επετρεψα να συμβει κατι!... θα αφηνα αυτον?
    δν ξερω!!! ειμαι τοσο μπερδεμενη...
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε μου λες εδω μεσα ειμαι απο το φεβρουριο του 2013 ξερεις ποσες τετοιες περιπτωσεις ετυχε να μιλησω μεσω πμ? αν υπαρχει ενα πραγμα που το γνωριζω τοσο καλα ειναι σιγουρα αυτο επισης ειμαι πραγματικα πολυ περιεργος αν οντος θα μας τα πει καλυτερα αφου μαλον θα μας τα πει με καραφλα σε λιγο με αυτα που της λες αφου θα εχασε τα μαλια της!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    το οτι αλλαξα τοσες πολεις? με εβρισκε παντου ρε παιδια!!! ειχε γινει ο εφιαλτης μου!!! θυμαμαι συνεχως να τρεχω για να ξεφυγω.......
    ακομα νιωθω τν φοβο κ τν απειλη.... αμα δν του ανοιγα καρφωνε μαχαιρια στη πορτα μου.....
    η μ,ονη λεξη? ΤΡΟΜΟΣ!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by hapydays View Post
    αναφερω τν ιστορια χωρις συναισθημα, γιατι αν βαλω ολα αυτα που νιωθω δν θα μπορω να συνελθω για αλλα τοσα χρονια..... συμφωνα με τα λογια των ειδικων ηταν κακοποιηση ανηλικου.... κ οτι επρεπε να το αναφερω στην αστυνομια! οι πεποιθησεις μου περι "ενας αντρας" ηταν που με εφαγε!!! η πεποιθηση του χωριου κ ο φοβος μν με χαρακτηρισουν πουτ... οι γυρω μου!!! ημουν τοσο φοβισμενη κ απειλουνταν οι παντες γυρω μου.... 2 φορες βγηκαμε!!! γιατι του επετρεψα να μπει σπιτι μου??? γιατι τν γνωριζα 1 χρονο!!! η αλλη γιατι εφυγε? το οχι ειναι οχι!!! δν μπορω να βγαλω τις ενοχες κ τη βρωμια απο πανω μου ,γιατι νιωθω οτι εφταιγα στο οτι επετρεψα να φασωθουμε... αλλα οχι κατι παραπανω!!! που να ηξερα?
    με τν πρωην που ημουν ερωτευμενη, δν επετρεψα να συμβει κατι!... θα αφηνα αυτον?
    δν ξερω!!! ειμαι τοσο μπερδεμενη...
    αυτο δεν εχει σχεση οτι του επετρεψες να μπει στο σπιτι σου εγω ειχα ενα φιλο που ειχε κανει κανει το σπιτι του καφενειο και ειχε 200 ατομα μεσα

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 18:33
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 16:33
  4. Μηπως τελικα φταιω?
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 17-12-2009, 16:22
  5. Μήπως τελικά ισχύει το ¨μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι ?"
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 26-09-2008, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •