Tι να κάνω;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28

    Tι να κάνω;;

    Γεια σας είμαι η Βάσια και δεν ξέρω πώς να χειριστώ αυτά που μου συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες. Είμαι με ένα παιδί εδώ και 3 χρόνια.Τα 2 τελευταία χρόνια μένω στο σπίτι του, στην πόλη του όπου κ εργαζόμουν.Η σχέση μας πέρασε από διάφορα κύματα (τσακωμούς, με έδιωχνε από το σπίτι κτλ.) αλλά πάντα καταφέρναμε κ τα ξεπερνούσαμε.Πριν 10 περίπου μέρες ο φίλος μου έχασε τη μητέρα του. Όπως καταλαβαίνετε τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα. Αφού πέρασαν οι 3 πρώτες μέρες μου ζήτησε να φύγω από το σπίτι, επειδή ήθελε να μείνει μόνος του να χαλαρώσει και να ξεφύγει το μυαλό του. Το σεβάστηκα κ γύρισα στο πατρικό μου. Παράλληλα κ εντελώς ξαφνικά απολύομαι απο τη δουλειά μου.Έγιναν όλα μαζί. Το θέμα είναι πως τώρα μένω προς το παρόν με τους δικούς μου, οι οποίοι αντιμέτωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα, αφού εργάζεται μόνο η μητέρα μου. Επιπλέον το πατρικό μου βρίσκεται σε ένα χωριό, απ όπου λείπουν όλοι μου οι φίλοι και προοπτικές εργασίας δεν υπάρχουν. Είμαι όλη μέρα σπίτι,ψάχνω να βρω λύσεις κ γενικά μέρα με τη μέρα η ψυχολογία μου παίρνει τα κάτω της. Σήμερα που μιλήσαμε κ του είπα πως μου λείπει, μου είπε να κάνω υπομονή 2-3 μήνες(να μείνουμε χωριστά). Μου είπε πως δεν θεωρεί σημαντικό το πρόβλημα που έχω με τη δουλειά, αφού όλος ο κόσμος έτσι είναι. Θέλω να επιστρέψω στην πόλη, να ψάξω εργασία αλλά ούτε να το ακούει δε θέλει. Δεν θα πάθω λέει τίποτα αν μείνω ένα χρόνο άνεργη. Τι να κάνω;;;; Να κάνω υπομονή κ να τον αφήσω 2-3 μήνες ή να ψάξω δουλειά κ να στηριχτώ στον εαυτό μου κ μόνο;;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το γεγονος πως ο φιλος σου οταν του την βιδωνε σε εδιωχνε απο το σπιτι , δειχνει τουλαχιστον οτι δεν σε σεβαστηκε ποτε. Θα επρεπε να εχεις ηδη μαθει οτι δεν μπορεις να στηριζεσαι σε κανεναν περα απο τον εαυτο σου , αλλα ποτε δεν ειναι αργα για μια καινουργια αρχη.
    Καλη τυχη.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για πιο λογο σε εδιωχνε απο το σπιτι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Όταν τσακωνόμασταν πολύ άσχημα μου έλεγε να φύγω να μείνω αλλού γιατί θέλει ηρεμία κ δεν την βρίσκει μαζί μου.Συνήθως γι αυτο το λόγο.και πέρυσι το καλοκαίρι πάλι με έδιωξε γιατί ήθελε να χαλαρώσει κ να κάνει ένα διάλειμμα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Απλά αυτό που με προβληματίζει είναι αν η αντίδρασή του είναι φυσιολογική λόγω πένθους κ πρέπει να τη σεβαστώ κ να κάνω υπομονή ή απλά μια αφορμή ακόμα να με διώξει.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κολημενος με τη μαμα του μου φαινετε σε υπερβολικο σημειο βαζει τη μαμα του πανω απο ολα μου φαινετε εγωιστης και σα να σε εχει δεδομενο δε τον νιαζει τιποτα μαλον δεν εχει σκεφτει καθολου το ενδεχομενο να σε χασει.οταν λεει οτι δε θεωρει σημαντικο αυτο ειναι μια δικαιολογια για να αδιαφορει.εγω τον βλεπω σε λιγα χρονια μονο εντελως.... αν δε κανω λαθος

  7. #7
    συμφωνω απολυτα με τον/την betelgeuse

Similar Threads

  1. Τι να κανω....
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-2012, 13:47
  2. Τι να κάνω...????
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 28-04-2012, 23:58
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By XRISTOS2612 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-2009, 00:56
  5. τι κανω?
    By lina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 24-09-2009, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •