Σχέση και πένθος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    αν του το αναφέρεις, τότε θα έχεις υπογράψει την καταδίκη σου
    Quote Originally Posted by straw View Post
    Λετε να του αναφερω για τα μηνυματα που ειδα κ τις κλησεις ή να το αφησω?

  2. #32
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    αν του το αναφέρεις, τότε θα έχεις υπογράψει την καταδίκη σου
    συμφωνω...φερσου εξυπνα βρε δε τα λενε αυτα τα πραγματα ειδικα τετοιες στιγμες

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Η αληθεια ειναι πως εχω κανει πολλη υπομονη σε αυτη τη σχεση απο την αρχη σχεδον. Δεν ξερω φοβαμαι μην τον χασω εντελως ισως γι αυτο κ τρωγομαι. Σε ευχαριστω πολυ παντω viky για τις απαντησεις σου. Με κανεις να τα σκεφτομαι ολα σφαιρικα

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Νιωθω ηδη καλυτερα!

  5. #35
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    κοιτα σε μια σχεση κ εσυ θα κανεις υπομονη και αυτος.τωρα ειναι μια αλλη περιπτωση...μπορει να ειναι περαστικο μπορει οχι...μπορει να ειναι δικαιολογιες για να σε χωρισει μπορει οντως να θελει το χρονο του.παντως ο τυπος δε φαινεται ακομα ετοιμος να ανοιξει τα χαρτια του.και αν τον πιεσεις τωρα,μπορει να εχεις αρνητικα αποτελεσματα.αν δε θες να τον χασεις πρεπει να κινηθεις σιγα σιγα και προσεκτηκα.απο την αλλη εχεις και εσυ τα δικα σου προβληματα και γιαυτο τωρα σου φαινεται βουνο η κατασταση.δωσε λιγο χρονο και στον εαυτο σου.και οι δυο χρειαζεστε χρονο!!!δε μπορεις να μεινεις σε μια φιλη μεχρι να βρεις δουλεια?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αντε πες οτι μετα το τριμηνο σε λεει γυρνα πισω να μαστε οπως πριν. Μετα τι θα κανεις? Οποτε συμβαινει προβλημα θα πηγαινεις εξορια ενα τερμηνο και θα ξαναρχεσαι? Μπορεις να κανεις σοβαρη σχεση ή οικογενεια ετσι? Δηλαδη αμα πεθανει η μανα μου πρεπει να χωρισω τη γκομενα μου? Εσυ ποσων ετων εισαι? Γιατι οκ αμα εισαι μεχρι 18 δικαιολογεισαι να σαι τοσο θυμα. Που σε κονομησε αληθεια? Εσυ τωρα που καιγεσαι στο θεμα δουλεια θα χωριζες? Θα του λεγες ελα σ ενα τριμηνο? Και του σταθηκες μαλιστα και στα νοσοκομεια??? Μια σαν εσενα θελω να βρω κι εγω ρε συ...που συχναζεται εσεις τα θυματα? να μη ρωτησω κι απο σεξ τι κανει γτ κλαφτα χαραλαμπε στα 44...Ευχομαι να μην εισαι υπαρκτο προσωπο...

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Φυσικά και είμαι υπαρκτό προσωπο. Ειμαι 28 χρονων. Δεν ξερω τον αγαπαω τοσο πολυ μαλλον γι αυτο και κανω υπομονη.Τοσο καιρο που είμαστε μαζι παντα μου ζητουσε να κανω υπομονη για κατι με υποσχεσεις οτι θα φτιαξουν τα πραγματα αλλα παλι στα ιδια γυρνουσαμε. Οσο για το σεξ σταματησε μετα τον πρωτο χρονο της σχεσης, λεγοντας μου οτι δεν το θεωρει απαραιτητο, οτι εχει αλλα πραγματα πιο σοβαρα να τον απασχολουν κτλ. Τα τελευταια 2 χρονια εχουμε βρεθει ερωτικα απειροελαχιστες φορες. κ παλι κανω υπομονη μηπως κ αλλαξει κατι. Οσες φορες προσπαθησα να του εξηγησω πως νιωθω, οτι δεν αντεχω αλλο παντα με αποκαλουσε νευρικη, γκρινιαρα κι επιμονη κ με γεμιζε τυψεις.Οτι δεν το εκτιμαω που ειναι πιστος κι οτι με βλεπει σοβαρα κ θα προχωρησουμε κτλ. Απλα χρειαζεται οπως λεει που κ που το χρονο του.Να μενει μονος του να χαλαρωνει. Αυτα εν ολιγοις

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    viky οταν του ειπα πως ειχα μια προταση απο φιλη να μεινω στο σπιτι της κι οτι δεν ζηταω τιποτα απο αυτον ειδικα στη φαση που βρισκεται τωρα, μου ειπε πως πιεζω τα πραγματα, πως δεν χρειαζεται να βρω εργασια στην πολη, να ψαξω στο χωριο μου μηπως βρω κατι(?) κ πως δεν εχω καμια δουλεια να φιλοξενουμαι στα ξενα σπιτια. Κ πως ισως να μας κανει καλο αυτη η αποσταση

  9. #39
    straw σκεψου λιγο και πες μας τι σου εχει προσφερει αυτος ο ανθρωπος ?
    η συμπεριφορα του να σε διωχνει ειναι απαραδεκτη δηλαδη οταν εχει καποιο προβλημα στο μελλον θα σε διωχνει ? γιατι ηδη σε ειχε διωξει και στο παρελθον και συνεχιζει να σε διωνει.... νομιζεις δεν θα το ξανακανει?

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Εχω μεινει κολλημενη στον υπεροχο πρωτο χρονο της σχεσης μας γι αυτο και κανω υπομονη μηπως ξαναγινουν τα πραγματα οπως πριν (ονειρο ε?). Η αληθεια ειναι πως με εχει διωξει αρκετες φορες κ σιγουρα θα το ξανακανει στο μελλον. Απλα δυσκολευομαι να παρω την αποφαση να προχωρησω κ να τον αφησω γιατι τον αγαπαω πολυ. Τρελαινομαι κ μονο στην ιδεα του χωρισμου. κ βαθια μεσα μου ισως ελπιζω ακομα πως θα γινουν πραγματικοτητα τα ονειρα που καναμε απο κοινου.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    βασια μου πραγματικα τι τη θελεις αυτη τη σχεση?η τυπος στο ειπε ξεκαθαρα να βρεις στο χωριο σου δουλεια.η αποψη μου ειναι να σταματησεις να εισαι κολλημενη με τον πρωτο υπεροχο χρονο που περασες σαυτη τη σχεση,γτ αυτος ο πρωτος χρονος ηταν εικονικος.το πιο πιθανο ειναι να μην αποτελουσε πραγματικοτητα γτ αν ηταν ετσι η συμπεριφορα του δε θα ειχε αλλαξει.αυτα που σου προσφερε το πρωτο χρονο του τελειωσαν δεν εχει αλλο...εισαι νεα κοπελα,ψαξε να βρεις καποιον που να ειναι ειλικρινης και ξερει τι θελει και να στο ζηταει.να σε ρωτησω κατι...με τις προηγουμενες σχεσεις του γτ δε προχωρησε στο γαμο?

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Εκτος απο μια μεγαλη σχεση 5 χρονων που ειχε εκει γυρω στα 30 δεν ξαναεκανε τιποτα σοβαρο. Με αυτην δεν προχωρησε γιατι ηταν πολυ μικρος θεωρουσε.Ειχε ολα αυτα τα χρονια παρα πολλες εφημερες, περιστασιακες σχεσεις κ γενικα ο,τι παρει ο ανεμος (καταλαβαινεις). Εζησε γενικα μια πολυ εντονη ζωη(ταξιδια, γυναικες κτλ). Δεν ειχε στο μυαλο του την οικογενεια μου ελεγε μεχρι που γνωρισε εμενα κ θα ηθελε να προχωρησει μαζι μου.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    βασια τρεχα οσο πιο γρηγορα μπορεις.ο ανθρωπος αυτος οταν θα φτανει ενα βημα πριν το γαμο θα τα παραταει ολα γτ δε μπορει να αναλαβει ευθυνες.αποφευγει να συζητησετε γτ φοβαται.κραταει πραγματα μεσα του.ξερω οτι ειναι δυσκολο και ειδικα το πρωτο καιρο αλλα αξιζεις κατι καλυτερο.δε σε καλυπτει πια αυτη η σχεση,μη τον ζορισεις αλλο.αμα σε θελει ξερει που να σε βρει.αστον τωρα αυτον μα προτεραιοτητα σου ειναι να βρεις δουλεια.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Οταν σκεφτομαι με τη λογικη εκει καταληγω κ εγω απλα επενδυσα σε αυτη τη σχεση κ μου ειναι δυσκολο να φυγω. Πρεπει να βαλω τις σκεψεις μου σε ταξη οπως κ να χει.Σε ευχαριστω viky για τις συμβουλες σου. Μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση και να προσαρμοστω σιγα σιγα σε νεα δεδομενα.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι απαραιτητο να φυγεις ψαξε για αλλη ταυτοχρονα

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. νέα σχέση και πένθος
    By berdemeni in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 29-11-2012, 01:41
  2. πένθος
    By θωμα in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 25-12-2011, 01:02
  3. πενθος για τη Μητερα μου
    By dina in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 11
    Last Post: 13-12-2010, 15:41
  4. πενθος κ θυμος
    By phdw in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 19-08-2007, 15:48
  5. Σχετικά με το πένθος...
    By thinkpositive in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 30-06-2005, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •