Αποπραγματοποιηση, μοναξια, ομοφυλοφιλια και μηδενικη στηριξη.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    δεν τα πάω καλά με τις συμβουλές. αλλά στη ζωή μου έμαθα ότι όσο πιο θαρραλέος και ορμητικός είσαι, τόσο πιο πολλά κάνεις δικά σου. μια γόνιμη και ειλικρινής σκέψη είναι και μεγάλη αλήθεια: όλες οι κατακτήσεις πάνω στη γη γίνονται από ανθρώπους διαφορετικούς, η διαφορετικότητα οπλίζει το νου και το σθένος. άρπαξε λοιπόν τη διαφορετικότητά σου σαν προνόμιο και πείσε μας όλους τους κουφιοκέφαλους ότι μπορούμε να σε υπολογίζουμε.
    Quote Originally Posted by fix you View Post
    ποσο κλασσικο αυτο με τους γκει υποχονδριους?βγαζουμε αλλου τους πονους μας..κ γω ειμαι καπως.εχω ενα ατομο μονο που επικοινωνω καλα, αλλα πως να χαλαρωσω, αν χασω την χρονια μου?

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Jude View Post
    Ξέρεις κάτι, μη περιμένεις από όλους τους άλλους να σε αποδεχτούν. Δε πρόκειται να συμβεί απλά ποτέ, όχι μόνο στο θέμα σου, αλλά στα πάντα!
    Στη νέα γενιά, τη δική μας, ευτυχώς αποκτά τη θέση που του αρμόζει, ως κάτι αποδεχτό και όχι κατακριτέο! Το βασικό είναι άλλο...
    Το βασικό είναι να αποδεχτείς τον εαυτό σου όπως είναι, όχι για τίποτα άλλο, μα μόνο και μόνο για να είσαι ευτυχισμένος ο ίδιος!
    Σε ότι αφορά το χαρτί τώρα... Πρέπει να ζυγίσεις τις καταστάσεις και να δεις άμα θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και θα προσπαθήσεις, ή αν πραγματικά είσαι ακόμη αδύναμος για αυτό...
    Πολλές φορές φοβόμαστε να δράσουμε, ειδικά άμα στο παρελθόν έχουμε ίσως "αποτύχει" και έτσι ξεχνάμε να αξιοποιούμε τις δυνάμεις που έχουμε!
    Δες άμα ο φόβος σου, σε κάνει να παραμερίζεις το κουράγιο που πιθανότατα κρύβεις. Δύσκολο να το κάνεις ναι, αλλά όχι ακατόρθωτο.
    Έπειτα δες άμα θες ακόμη το χαρτί, ή αν προτιμάς να ακολουθήσεις τα λόγια του ψυχολόγου σου. Άνθρωποι να σε στηρίζουν υπάρχουν, αλλά η τελική απόφαση θα είναι πάντα δική σου...
    ισως και να χεις δικιο, αν και απ τις δημοσκοπησεις αλλα φαινονται.Το φοβαμαι πολυ, το ξερω.Εδω δυσκολευομαι να μπω σε λεωφορειο που ειναι πολυ πιο απλο και μενεις για λιγη ωρα..Ειμαι σιγουρος, εχω παρει την αποφαση, αλλα δεν με στηριζουν.Αντιθετα νιωθω μια ισχυρη πιεση..

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    δεν τα πάω καλά με τις συμβουλές. αλλά στη ζωή μου έμαθα ότι όσο πιο θαρραλέος και ορμητικός είσαι, τόσο πιο πολλά κάνεις δικά σου. μια γόνιμη και ειλικρινής σκέψη είναι και μεγάλη αλήθεια: όλες οι κατακτήσεις πάνω στη γη γίνονται από ανθρώπους διαφορετικούς, η διαφορετικότητα οπλίζει το νου και το σθένος. άρπαξε λοιπόν τη διαφορετικότητά σου σαν προνόμιο και πείσε μας όλους τους κουφιοκέφαλους ότι μπορούμε να σε υπολογίζουμε.
    μια χαρα τα πας με τις συμβουλες, και τα λες πολυ ομορφα, μα εγω νιωθω ακομη πολυ αδυναμος για τετοια..

  4. #34
    Δε ξέρω για αυτό τι θα έπρεπε να κάνεις... και εγώ βλέπεις ακόμη το ψάχνω... πίεση, φόβος, απογοήτευση δε ξέρω με ποιο τρόπο φεύγουν...
    Είπες όμως ότι έχεις κάποιον που σε καταλαβαίνει, αναζήτησε λοιπόν σε αυτόν την στήριξη που έχεις ανάγκη... και προσπάθησε...
    Υποθέτω ότι υπήρξες ανοιχτός για όλα αυτά τα θέματα και απέναντι στο ψυχολόγο σου... γιατί βλέπεις η δική του καθοδήγηση έχει διαφορετική βαρύτητα από τη δική μας...
    Το μόνο που έχω να σου πω είναι να μην απογοητεύεσαι που νιώθεις μπερδεμένος, γιατί είναι λογικό και θα περάσει κάποια στιγμή!...
    Αναζήτησε στήριξη, αλλά μην επαναπαύεσαι σε αυτή μονάχα, δράσε κιόλας, πάρε τη ζωή σου στα χέρια σου...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    ναι, η στηριξη ειναι βασικη, αλλα δν μου αρκει.Σ αυτη τη φαση, φοβαμαι να αντιμετωπισω τους γονεις μου..Πως θα δρασω οταν με εμποδιζουν, οταν νομιζουν οτι με βοηθουν κανοντας μου τοσο κακο?

  6. #36
    Πώς σε εμποδίζουν και πώς σου κάνουν κακό κατά τη γνώμη σου; Αναφέρθηκες μόνο στο ότι συμφωνούν ότι δε χρειάζεσαι χαρτί!...
    Το βλέπουν λοιπόν διαφορετικά, αυτό δε σημαίνει πως δε θέλουν το καλό σου... Μη φοβάσαι να τους αντιμετωπίσεις, με τη συζήτηση όλα λύνονται...
    [CENTER][I][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR="#808080"]...he's a real nowhere man, sitting in his nowhere land, making all his nowhere plans for nobody...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    δεν τόχω παραπέρα δυστυχώς:( είμαι και λίγο στρατιωτάκι πανάθεμά με, άμα χρειαστεί στήνω τον εαυτό μου στο ένα πόδι στη γωνία γιατί ..έτσι πρέπει, οπότε τί να σου πω? να σε ζαλίζω με βλακείες? μόνο που θα σε μπερδεύω έτσι. απλά σου διηγούμαι (προτείνω που έλεγε και ένας πρόσφατος άθλιος γκόμενός μου) κάτι κατασταλάγματα μέσα μου από δικές μου μάχες που πρόκοψαν. τί είναι η αδυναμία? να σου περιγράψω μια δική μου τωρινή? ενώ η λογική μου λέει ότι ερωτεύτηκα έναν άθλιο, γιατί το συναίσθημά μου δεν τον καταδικάζει? επομένως (μία) αδυναμία είναι "άλλα να λεν τα λόγια σου και άλλα η καρδιά σου". εμπρός! χαμογέλασέ με και πάνε για ύπνο γαιτί είναι αργά. να σε πάρω και αγκαλίτσα να κοιμηθείς άμα θες :-)
    Quote Originally Posted by fix you View Post
    μια χαρα τα πας με τις συμβουλες, και τα λες πολυ ομορφα, μα εγω νιωθω ακομη πολυ αδυναμος για τετοια..

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Jude View Post
    Πώς σε εμποδίζουν και πώς σου κάνουν κακό κατά τη γνώμη σου; Αναφέρθηκες μόνο στο ότι συμφωνούν ότι δε χρειάζεσαι χαρτί!...
    Το βλέπουν λοιπόν διαφορετικά, αυτό δε σημαίνει πως δε θέλουν το καλό σου... Μη φοβάσαι να τους αντιμετωπίσεις, με τη συζήτηση όλα λύνονται...
    με πιεζουν ψυχολογικα, λενε οτι εχω παρει λαθος δρομο, τους λεω οτι δεν μπορω κ δεν το καταλαβαινουν κ.α...

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    δεν τόχω παραπέρα δυστυχώς:( είμαι και λίγο στρατιωτάκι πανάθεμά με, άμα χρειαστεί στήνω τον εαυτό μου στο ένα πόδι στη γωνία γιατί ..έτσι πρέπει, οπότε τί να σου πω? να σε ζαλίζω με βλακείες? μόνο που θα σε μπερδεύω έτσι. απλά σου διηγούμαι (προτείνω που έλεγε και ένας πρόσφατος άθλιος γκόμενός μου) κάτι κατασταλάγματα μέσα μου από δικές μου μάχες που πρόκοψαν. τί είναι η αδυναμία? να σου περιγράψω μια δική μου τωρινή? ενώ η λογική μου λέει ότι ερωτεύτηκα έναν άθλιο, γιατί το συναίσθημά μου δεν τον καταδικάζει? επομένως (μία) αδυναμία είναι "άλλα να λεν τα λόγια σου και άλλα η καρδιά σου". εμπρός! χαμογέλασέ με και πάνε για ύπνο γαιτί είναι αργά. να σε πάρω και αγκαλίτσα να κοιμηθείς άμα θες :-)
    αχ βρε τονια..και γω εχω ερωτευτει εναν ανθρωπο που δν αξιζει..και πολυ μαλιστα..νιωθω οτι πρεπει συνεχως να περναω τα τεστ του,να δειχνω συνεχως οτι ειμαι αρκετα εξυπνος για αυτον.Παρ ολη την συμπεριφορα του λοιπον, παραμενω ερωτευμενος, σαν και σενα.Κ οχι, δεν ερωτευομαι καθε βδομαδα..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    καλέ ποια τεστ? να τα βράσει και να πιει το ζουμί τους, άκου τεστ... λοιπόν μικρό να μου γράφεις pm και να μιλούμε για έρωτες.. (είπες ότι τα καβατζάρισες τα 18 έτσι?) όσο για τους άλλους, γονείς κυρίως που σε πονάει παραπάνω, αν δεν σε καταλαβαίνουν δεν σημαίνει ότι δεν σε αγαπούν κιόλας.. αλλά η αγάπη προκύπτει στον καθένα με το δικό του τρόπο..
    Quote Originally Posted by fix you View Post
    αχ βρε τονια..και γω εχω ερωτευτει εναν ανθρωπο που δν αξιζει..και πολυ μαλιστα..νιωθω οτι πρεπει συνεχως να περναω τα τεστ του,να δειχνω συνεχως οτι ειμαι αρκετα εξυπνος για αυτον.Παρ ολη την συμπεριφορα του λοιπον, παραμενω ερωτευμενος, σαν και σενα.Κ οχι, δεν ερωτευομαι καθε βδομαδα..

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Μια συνεχιζομενη διαδικασια διαγωνισμου θα λεγα..Μπας κ του ειμαι αρκετος...ειμαι 17 και κατι..Ερωτικα ενηλικος, συμφωνα με τον νομο.Μην ανησυχεις!Οκ,θα μιλαμε με pm.Ναι, με καιει πολυ τωρα.Το ξερω αυτο που λες, αλλα να χω ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ να αντιμετωπισω τωρα, παραπαει..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    άμα δεν του είσαι αρκετός να πάρει τη βόλτα του θα έλεγα εγώ και να μην ανοίγει πανιά για νεαρά τρυφερά πλάσματα. η μεγαλύτερη άσκηση στην οποία έχεις να υποβάλλεις τον εαυτό σου είναι να υπομένεις και να κατανοείς αυτούς που δεν σε καταλαβαίνουν αλλά σε αγαπούν (γονείς και αδέλφια εννοώ μόνον - δυστυχώς-), δύσκολο, μου πήρε πολλά χρόνια και στο τέλος αναμίχθηκε με λύπη και συγκατάβαση γιατί άλλος απόθανε και άλλος ασθένησε..
    Quote Originally Posted by fix you View Post
    Μια συνεχιζομενη διαδικασια διαγωνισμου θα λεγα..Μπας κ του ειμαι αρκετος...ειμαι 17 και κατι..Ερωτικα ενηλικος, συμφωνα με τον νομο.Μην ανησυχεις!Οκ,θα μιλαμε με pm.Ναι, με καιει πολυ τωρα.Το ξερω αυτο που λες, αλλα να χω ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ να αντιμετωπισω τωρα, παραπαει..

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    άμα δεν του είσαι αρκετός να πάρει τη βόλτα του θα έλεγα εγώ και να μην ανοίγει πανιά για νεαρά τρυφερά πλάσματα. η μεγαλύτερη άσκηση στην οποία έχεις να υποβάλλεις τον εαυτό σου είναι να υπομένεις και να κατανοείς αυτούς που δεν σε καταλαβαίνουν αλλά σε αγαπούν (γονείς και αδέλφια εννοώ μόνον - δυστυχώς-), δύσκολο, μου πήρε πολλά χρόνια και στο τέλος αναμίχθηκε με λύπη και συγκατάβαση γιατί άλλος απόθανε και άλλος ασθένησε..
    Πολλες ασκησεις εχω στο δρομο μου.Βουνο..:/Αντε, παω για υπνο.Κοιμησου κ εσυ!:)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    nite nite μικρό!!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    Φίλε μου, αφού έχεις έστω κι ένα άτομο να σου προσφέρει στήριξη και αγάπη είσαι ακόμα ζωντανός, αλήθεια...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ομοφυλοφιλία και μοναξιά.
    By Apostolos1988 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 04-10-2013, 23:49
  2. Ομοφυλοφιλια
    By Anna M. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 26-02-2013, 06:07
  3. Αγχός Σχετικα με την ομοφυλοφιλία
    By OverTheCarpet in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-12-2012, 00:37
  4. Ομοφυλοφιλία
    By Kassi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 474
    Last Post: 25-07-2011, 16:33
  5. ομοφυλοφιλια
    By iraklis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-05-2011, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •