δεν μπωρω να τον ξεχάσω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13

    Unhappy δεν μπωρω να τον ξεχάσω!

    εδω και ενα χρονο χωρισαμε γιατι εχουμε διαφορετικη θρησκεια! πωνεσα πολυ και ακομα πωναω... πριν 2 ευδομαδες του εστειλα μυνημα να δω πως ειναι! Ενιωθα πολυ έντονα πως δεν ειναι καλα και με χρειαζετε! κ οντος... Αυτος συνέχισε την ζωη του και τωρα εχουν τσακοθει.. Μου μιλησε για το πως νιώθει και για ολα! Δεν μπορω να του συμπαρασταθω γιατι εγω ακομα εχω αισθηματα γι'αυτον. Αλλα δεν μπορω να τον αφήσω μονο του τωρα γιατι καταλαβαινω πως νιωθει! Τι να κανω;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Αν νιώθεις ότι πρέπει να τον βοηθήσεις να το κάνεις... Δεν είμαι καλός στις συμβουλές αλλά θα σου πω ότι αν το κάνεις να είσαι έτοιμη να πονέσεις περισσότερο από τώρα.... είναι όμορφο να βοηθάμε αυτόν/ τη που αγαπάμε... ξεχνάμε όμως τις περισσότερες φορές τον εαυτό μας.... εκ (πικρής) πείρας το λέω...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13
    εσύ τι πέρασες;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Λουίζα Μ. View Post
    εδω και ενα χρονο χωρισαμε γιατι εχουμε διαφορετικη θρησκεια! πωνεσα πολυ και ακομα πωναω... πριν 2 ευδομαδες του εστειλα μυνημα να δω πως ειναι! Ενιωθα πολυ έντονα πως δεν ειναι καλα και με χρειαζετε! κ οντος... Αυτος συνέχισε την ζωη του και τωρα εχουν τσακοθει.. Μου μιλησε για το πως νιώθει και για ολα! Δεν μπορω να του συμπαρασταθω γιατι εγω ακομα εχω αισθηματα γι'αυτον. Αλλα δεν μπορω να τον αφήσω μονο του τωρα γιατι καταλαβαινω πως νιωθει! Τι να κανω;;;;;
    τιποτε να μην κανεις.
    δεν θα σου προσφερει τιποτε το να παρεις την θεση της "παρηγοριας".
    τον θελεις ακομα τον τυπο. η αναγκη σου ειναι να ειστε μαζι και επειδη στο αρνηθηκε θελεις να βρεθεις κοντα του εστω με την ιδιοτητα της "συμβουλου". δεν προκειται να σε ανακουφισει κατι τετοιο, αντιθετως θα σε κανει χειροτερα το να εισαι σε επικοινωνια μαζι του.
    δεν εισαι ψυχολογος του, ουτε νοσοκομα του. θελεις να εισαι γυναικα του. η διεκδικησε αυτο που πραγματικα θελεις (σε περιπτωση που ειναι ανοιχτος για κατι τετοιο) η φυγε μακρια. οι "παρηγοριες" δεν οδηγουν πουθενα τις παρηγορητρες και μετα αναρωτιουνται τι δεν κανουν καλα...:rolleyes:

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Όχι βέβαια μην το κυνηγήσεις.
    Τι είσαι στο συ ; το τσιρακι του ;
    Τον έφτυσε η αλλη κ τώρα θα πας να τον βοήθησεις ;;
    Θα το μετανιώσεις μετα. τώρα ακόμα επειδη είσαι στην καψουρα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by Λουίζα Μ. View Post
    εσύ τι πέρασες;;
    Πολλά, αλλά όσον αφορά το θέμα σου το έχω κάνει κι εγώ.. βοηθούσα μια κοπέλα να ξεπεράσει τα προβλήματα στη σχέση της... μια κοπέλα που μου άρεσε... σιγά σιγά ήρθαμε πολύ κοντά ... αλλά ήμουν τελικά μόνο το δόλωμα για να ζηλέψει ο φίλος της... τελικά κι αυτοί χώρισαν οριστικά, κι εγώ έμεινα μαλάκας... δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση με τη δικιά σου αλλά το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο... Συγνώμη κιόλας...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13
    αλήθεια ειναι... όσο και να μην θελω να το πιστεψω..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13
    βασικα αυτο που δεν θελω ειναι να μην τον χάσω απο την ζωη.. ειναι η πρωτη μου αγαπη!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11
    Δυστυχώς οι περισσότερες περιπτώσεις στην πρώτη αγάπη καταλήγουν με χωρισμό,λυπάμαι αλλα η ζωη ειναι σκληρή,ενα ειναι σίγουρο όμως,οτι μετα απο μερικά χρόνια θα το σκέφτεσαι και θα γελάς.εχω κλέψει για γυναίκα πολυ.Τελικα κατάλαβα ενα πράγμα,καθε εμπόδιο στην ζωη βγαίνει σε καλο,σου ακούγεται χαζό τώρα αλλα θα το καταλάβεις κάποια στιγμη

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    13
    ολοι αυτα τα λογια μου λενε.. μπορει τελικα και να εχετε δικιο

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11
    Γίνομαι πεζός,αλλα αυτή ειναι ζωη,τα ατομα που αγαπάμε η θα αγαπησουμε ποιο πολυ,αυτά θα μας αγαπήσουν λιγότερο,οι ανθρωποι απο την φύση τους εκμεταλλεύονται καταστάσεις και αδυναμίες,

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Ναι έχετε δίκαιο αλλά δε συμβαίνει παντα.
    μπορεί κ η 1η αγάπη να είναι αυτή που θα μας ακολουθήσει μια ζωή.
    Αλλά αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο.
    μην τρελαινεσαι.δεν χάνεις το πολύτιμο διαμάντι.
    Οι σχέσεις έρχονται κ φεύγουν όπως ο καιρός
    χαλάρωσε κ ζησε τη ζωή ευχάριστα.

  13. #13
    ...λουίζα μου,μη ξεκινάς τη ζωή σου τρέχοντας πίσω από κάποιον που έχει φύγει, ίσως φτάσεις κάποτε στο σημείο να κρύβεις μαύρα αξεσουάρ στα ντουλάπια σου για να τον κρατήσεις :p (μια αστεία ιστορία περί απελπισίας που βαριέμαι να σου γράψω).
    Το ποιντ είναι πως στην έναρξη της αισθηματικής ζωής μας βλέπουμε τα πάντα με υπερβολή και όλες περάσαμε απ το στάδιο "ο πρώτος έρωτας είναι ο μεγαλύτερος έρωτας"
    Πως το ξέρεις όμως χωρίς να έχεις μέτρο σύγκρισης?
    Αν εκείνος ήθελε όπως εσύ, πίστεψε με, θα είχε κάνει τα πάντα για να είστε μαζί.
    Η ζωή και ο πραγματικός έρωτας είναι κάπου παρακάτω και σε περιμένει :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Παντως υπαρχουν και γαμοι με αλλες θρησκειες ειτε ο ενας σεβομενος τη θρησκεια του αλλου ειτε με αλλαγη. Εδω δεν ξερουμε αν υπαρχει θεος και θα πεταμε τον ερωτα που τον ζουμε εδω κ τωρα? Μην παρατας την προσπαθεια λουιζα. Μαλλον επειδη εισαστε πολυ μικροι δεν εχετε ψαξει νομικα και θρησκευτικα τι γινεται. Ειναι κριμα να παει χαμενη ολη αυτη η αγαπη. Μηπως ειναι μουσουλμανος?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    6
    Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο χωρίσατε λόγω θρησκείας. Δεν γνώριζες από την αρχή ότι ήταν αλλόθρησκος και το έμαθες στην πορεία; Anyway.! Όσο για το θέμα της παρηγοριάς , καλύτερα να μην το κάνεις γιατί δεν θα βγάλει πουθενά όλο αυτό. Καλό θα ήταν να μείνεις μακριά από αυτήν την κατάσταση. Εμένα μου κάνει λίγο σαν αυτοκαταστροφή , αν επιλέξεις να τον βοηθήσεις. Αφού πήρατε την απόφαση να χωρίσετε , για τον οποιοδήποτε λόγο , καλό είναι να προχωρήσετε και μπροστά. Αν πραγματικά αγαπούσατε ο ένας τον άλλον δεν νομίζω ότι θα χωρίζατε λόγω θρησκείας.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δυσκολεύομαι να ξεχάσω
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 299
    Last Post: 11-03-2012, 03:49
  2. αν ξεχασω οτι υπαρχω?
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-06-2011, 14:03
  3. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 12:12
  4. ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΦΑΡΜΑΚΑ?
    By xmark in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2007, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •