Πιέζομαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε νομιζω οτι εχεις κανενα λογο να τη ζητησεις συγνωμη βλεπω οτι σου προκαλεσε αναστατωση χωρις λογο... πολυ καλα της ειπες και εγω τα ιδια θα της ελεγα... το οτι εκλαιγε αυτο δηλαδη τι ηταν εκβιασμος για να περασει το δικο της με το ετσι θελω...?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Σήμερα μου μίλησε η αδερφή μου της είπα εγώ σου είπα ότι ταιριάζουμε κι εσυ μου είπες δεν ταιριάζουμε και δηλαδή αυτό που έκλαιγες τι ήταν; για να γίνει αυτό που θέλεις και μου λέει δεν θέλω να μιλήσω και συγνώμη για την ενόχληση

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Τώρα πάλι της μίλησα και δεν μου μίλησε

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως ψαχνει δικαιολογια για να μη μιλαει?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Μπορεις να μεινεις μαζι με το παλικαρι να φθγεις κ απο κει μεσα?

  6. #21
    Αυτος που εχεις τωρα πόσο μοιαζει σα χαρακτηρας με τον πρωην σου? Ρωταω επειδη πιστευω ότι, καποια πρότυπα στο χαρακτηρα του συντροφου που θελουμε να εχουμε δεν τα αλλάζουμε με τιποτα όσοι κι αν με τα ίδια προτυπα στο χαρακτηρα μας εχουν πληγωσει προηγουμένως. Αν μπορεις απαντησε μου με βαση αυτη μου τη σκεψη.
    Και,
    Αμα ο φιλος σου ειναι πολύ καλο παιδι όπως λες τι λόγους έχουν η μητέρα και η αδερφή σου να μην τον θελουν???
    γιάννης

  7. #22
    Quote Originally Posted by koukouvagia View Post
    νικι αποψη μου ειναι πως σιγουρα πρεπει να συνεχισεις να αγαπας να σεβεσαι και εκτιμασ την οικογενεια σου αλλα..υπαρχει ενα αλλα εδω περα..υπαρχουν περιπτωσεις οπου πολλες φορες οι δικοι μας ανθρωποι γινονται καταπιεστικοι ,επιμονοι και επικριτικοι γιατι νομιζουν οτι ξερουν το καλο μας..το μονο σιγουρο ειναι οτι το θελουν αλλα οχι οτι το ξερουν κιολας..ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος αλλα αυτο το γεγονος δεν ειναι ολοι σε θεση να το καταλαβουν..γιαυτο λοιπον η συμω\βουλη μου σε εσενα θα ηταν να μη αποπερνεις τουσ δικους σου οταν σου κανουν κριτικη αλλα να τους απαντας με αγαπη και ειληκρινει πως οι επιλογες ειναι δικιες σου οποιες και αν ειναι αυτε και οπου και αν σε βγαλουν.και αν πως αν κανεις και λαθος δεν πειραζει γιατι ετσι ειναι η ζωη.κανουμε λαθη γι ανα μαθαινουμε.απλα δειξε με τον τροπο σου πως εισαι αποφασισμενη να παρεις αποφασεις μονη σου αλλα και να πως εισαι αρκετα δυνατη να αντιμετωπισεις μια ενδεχομενη πτωση..μην αφηνεισ το περιθωριο να σε κανουν μαριονετα τησ ζωης σου.αλλα παντα θυμισου να κρατας χαμηλο προφιλ χωρις εντασεις με καλη προαιρεση..και ετσι σιγουρα θα σε καταλαβουν και θα αποδεχθουν τι σ επιλογες σου..στα λεω γιατι εχω υπαρξει και εγω στη θεση σου...και με τη συμβουλη μου ισως τα καταφερεις καλυτερα αποτι εγω,..
    Κουκουβάγια, το ότι γινονται επιμονοι και καταπιεστικοι απεναντι στην κοπελα δε σημαινει οπωσδηποτε πως ειναι αυτοι που βρισκονται σε λαθος ουτε ότι εχουμε απεναντι μας τους καταπιεστικους γονεις που εχουν την κορη τους στα μη και στα δεν. Μπορει να εχουν απεναντι τους ενα τυπο που ο χαρακτηρας και το παρελθον του βγαζουν μάτια που λενε. Κι αυτοι προφανως να ειδαν αρκετα στη ζωη τους για να τηρουν τετοια σταση. Αρα μπορει να μιλαμε για εκεινες εστω τις λιγες περιπτωσεις που ο ρολος τους ειναι όντως αποτρεπτικος, με αυτη την εννοια προστατευτικος, που το αποτελεσμα τελικα τους δικαιωνει. Μη ξεχνας ότι εδω εχουμε μια κοπέλα που δεν εχει βγει για τα καλα στη ζωη κι αλλωστε η παρουσα της επιλογη δε φαινεται να ειναι μεγαλος της ερωτας. Μιλαει μαλλον απο ενθουσιασμο για το παιδι κι οχι απο βαθος συνδεσης. Σε τετοιες ηλικιες δεν αποκλειεται οι επιλογες να χαρακτηριζονται απο επιπολαιοτητα. Και ειναι σε τετοιες ηλικιες που ως επι το πλειστον πληγωνονται. Ας μην εκλαμβανουμε ως δεδομενο πως επειδη τον θελει η κοπελα ότι ειναι ο πολύ καλος χαρακτηρας.
    γιάννης

  8. #23
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κουκουβάγια, το ότι γινονται επιμονοι και καταπιεστικοι απεναντι στην κοπελα δε σημαινει οπωσδηποτε πως ειναι αυτοι που βρισκονται σε λαθος ουτε ότι εχουμε απεναντι μας τους καταπιεστικους γονεις που εχουν την κορη τους στα μη και στα δεν. Μπορει να εχουν απεναντι τους ενα τυπο που ο χαρακτηρας και το παρελθον του βγαζουν μάτια που λενε. Κι αυτοι προφανως να ειδαν αρκετα στη ζωη τους για να τηρουν τετοια σταση. Αρα μπορει να μιλαμε για εκεινες εστω τις λιγες περιπτωσεις που ο ρολος τους ειναι όντως αποτρεπτικος, με αυτη την εννοια προστατευτικος, που το αποτελεσμα τελικα τους δικαιωνει. Μη ξεχνας ότι εδω εχουμε μια κοπέλα που δεν εχει βγει για τα καλα στη ζωη κι αλλωστε η παρουσα της επιλογη δε φαινεται να ειναι μεγαλος της ερωτας. Μιλαει μαλλον απο ενθουσιασμο για το παιδι κι οχι απο βαθος συνδεσης. Σε τετοιες ηλικιες δεν αποκλειεται οι επιλογες να χαρακτηριζονται απο επιπολαιοτητα. Και ειναι σε τετοιες ηλικιες που ως επι το πλειστον πληγωνονται. Ας μην εκλαμβανουμε ως δεδομενο πως επειδη τον θελει η κοπελα ότι ειναι ο πολύ καλος χαρακτηρας.
    δεν αντιλεγω σε οσα λες αλλα ακομα και ετσι να ειναι ο τροπος τους ειναι σιγουρα λαθος..με τον τροπο αυτο δηλαδη το μονο που καταφερνουν ειναι να δημιουργουν συγχηση και εντασεις..και να μπερδευουν την κοπελα.στις μικρες ειδικα ηλικιες οταν ο τροπος που χειριζεσαι τετοια θεματα δεν ειναι λεπτος και συγκαταυατικος αλλα επιθετικος και κατακριτικος το μονο που θα καταφερουν ειναι η ασχημη αντιδραση.δηλαδη υπαρχειπεριπτωση να ωθησουν την κοπελα να κανει πραγματα μονο και μονο απο αντιδραση γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι "εφηβοι"ετσι λειτουργουν..οποτε καμια φορα οταν οι γονεις μας αντιδρουν και εκεινοι σαν εφηβοι ειμαστε εμεις που πρεπει να αντιδρασουμε με λογικη και σαν ενηλικες για επελθει η ισορροπια..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    συμφωνω με ιωαννη.... ειναι θεμα επιλογης συντροφων.....
    καπου κανεις λαθος! αλλιως ποιο λογο θα ειχανε να μν εισαι μαζι του????
    για ψαξε λιγο να δεις τι τρεχει!!! ρωτησες ποτε να μαθεις γιατι εχουν αυτη τν αποψη, κ να στη τεκμηριωσουν!!!
    μηπως δν βλεπεις οττι προσπαθουν να σε προστατεψουν απο κατι? πολλες φορες τυυφλωνομαστε κ οι δικοι μας ανθρωποι προσπαθουν να μας ανοιξουυν τα ματια!!!

    εκτος εαν ετρεχε εχθρα μεταξυ τους πριν απο εσενα.... εκει αλλαζουν τα πραγματα!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σας διαφευγει κατι κατα κανονα σε ενα ζευγαρι οι συντροφοι συνηθως μιαζουν τοσο πολυ που ο ενας αποτελει αντιγραφο του αλλου αυτο συμβενει ιδικα οταν ο ενας περνει το μερος του αλλου αλλα... επιδη οταν καπιον τον ξερουμε αρκετα χρονια επιδη πχ ειναι αδερφος μας εχουμε μια ταση να ξεχναμε τα ελατοματα του και τις ατελειες του ετσι οταν βλεπουμε το ταιρι του παραξενευομαστε γιατι δεν μας ειναι κατι το οικειο.. για παραδειγμα εβλεπα τη μανα μου να λεει στο θειο μου καποτε οτι τα εφτιαξε με μια γρια ασχημη ενω δεν εβλεπε οτι ηταν και αυτος το ιδιο επιδη μεγαλωσε με αυτον τον συνηθισε και ξεχασε καθε ελατομα του...

    αρα η τοποθετιση της αδερφης της ηταν εντελως ακυρη...

    το ιδιο ακριβως φαινομενο συναντησα και με τη δικη μου περιπτωση.. μετα απο 7 χρονια με τη κοπελα μου μου ελεγε ωρες ωρες η μανα μου μα καλα δε παραξενευεσαι τι κανει ο κοπελας σου οταν λειπει τοσες ωρες και αν εχει αλλους κλπ? την ωρα που ειχα και εγω το ιδιο ελατομα αφου δεν ειναι και ο πιο πιστος ανθρωπους που υπαρχει εστω και αν διχνω το αντιθετο αφου γνωριστικα πολες φορες με αλλες και επιχειρησα αρκετες φορες να κανω παραληλες σχεσης. και η μανα μου το χαβα της...

    και τελικα αν κατι δε θες να το δεις δε το βλεπεις με τιποτα τελικα.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οπως πχ ακουσα και αλλα κουφα πραγματα οτι εγω ειμαι ακουσον ακουσον ο αγαθος και αυτη η διεφθαρμενη χωρις να ξερουν ολες τις πλευρες του χαρακτηρα μου η βλεποτας της καλυτερη πλευρα της αφου εγω οταν νευριασω ειμαι πολυ πιο αναποδος και επιθετικος απο αυτη αλλα επιδη πολυ λιγοι με εχουν δει νευριασμενο πατανε την ιδια μπανανοφλουδα... θυμαμαι μια μερα που φωναζα πχ και ακουστηκα σε ολη τη πολυκατικια ενω αυτη πολυ σπανια να τη δω να φωναζει.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης εγω αυτο το στιλ που εχει η αδερφη της δε το παω δηλαδη τι παει να πει εκλεγε τι ειναι αυτο τεχνικη για να εκβιαζει τους αλλους να κανουν οτι θελει αυτη? εγω δε καταλαβενω απο τετοια

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν μου λέει κάτι για να μείνουμε μαζί αυτός μένει με την γιαγιά του και τον παππού του. Μοιάζουν μόνο στο ζώδιό και στο ότι δεν μιλάμε στο τηλέφωνο κάθε μέρα. Δεν έχουν πρόβλημα με αυτόν που εχω απλά λένε γιατί δεν έρχετε στο σπίτι. Σήμερα πηγα στην ψυχολόγο μου και μου είπε να την ρωτήσω γιατί μου είπε ότι και δεν ταιριάζουμε και να της πω ότι δεν θέλω να μαλώνουμε όταν την ρώτησα την αδερφή μου μου είπε ότι το είπε για πλάκα κι εγώ φώναζα και στεναχωρηθηκε μου είπε επίσης ότι με αγαπάει

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν μπορώ να απαντήσω στα προσωπικα μυνήματα υπάρχει κάποιο πρόβλημα παρθένος είναι

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Δεν μπορώ να απαντήσω στα προσωπικα μυνήματα υπάρχει κάποιο πρόβλημα παρθένος είναι
    τι σου λεει κ δε μπορεις να απαντησεις?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Οι γονείς μου χώρισαν και εγώ πιέζομαι!
    By xenia27 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 07-03-2012, 20:56
  2. Νεα αρχη για μενα αλλα ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ...
    By Winston_man in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 90
    Last Post: 05-02-2009, 01:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •