γνωσιακή διαταραχή και risperdal.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    γνωσιακή διαταραχή και risperdal.

    παιδιά καλησπέρα πριν μερικές μέρες ξεκινησα αγωγή για μερικά χρόνια προβλήματα που με ταλαιπωρουν οπως πολλές σκέψεις , τρομερό ανχος - οξειδωτικό στρες , κατάθλιψη και Εμμονές - Ιδεοψυχαναγκασμοί και επίσεις ξαναβγήκαν καποια παλιά τίκ στην επιφάνια πράγμα που με εχει κουράσει , ετσι αποφάσισα να πάω σε νευρολογο ψυχίατρο ο οποίος μου χορήγησε risperdal 1 mg και ενα αντικαταθλιπτικό ακόμα είμαι στις αρχικές δόσεις των 0.5 mg εχει κανεις παρόμοια εμπειρία απο την συγκεκριμένη διαταραχή και αν ναι τι θα πρέπει να προσέχω ;
    θα ήταν φρόνιμο να κάνω κάποιες εξετάσεις η να πάρω μια γνώμη απο διατροφολόγο είμαι 1.81 66 κιλά γυμνάζομαι και καπνίζω κάνναβη .
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κατι περισσοτερο για τη ζωη σου πες μας γιατι το να περιγραφεις ιατρικους ορους να λες για εξετασεις κλπ δε μας δινει καπια περιθορια να απαντησουμε τι να πουμε κανε η δε κανε?

  3. #3
    τι να απαντήσεις αν δεν γνωρίζεις ,παίρνεις ρισπερνταλ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    γεια σου σαν_ναιτ!
    κανω ενεσεις ρισπερνταλ και παιρνω και χαπια.
    ειναι αντιψυχωσικο και σου το εδωσε για την ιψδ λογικα.
    η δοση ειναι πολυ μικρη και λογικα δε θα εχεις πολλες παρενεργειες την αυξηση βαρους να προσεχεις αν και ενταξει καπως ελεγχεται μην αγχωνεσαι!

  5. #5
    Quote Originally Posted by sun_night View Post
    τι να απαντήσεις αν δεν γνωρίζεις ,παίρνεις ρισπερνταλ?
    :) :) :) :) :) :) :) :) συγνώμη για το σπαμ αλλά δεν κρατήθηκα!! :) :) :) :) :) :) :)

    Μία ερώτηση! Στο γιατρό σ έχεις πει φαντάζομαι για τη φ? Τι σου έχει πει?? Πώς επιδρά στην ασθένεια σου?
    Ρωτάω για να συγκρίνω με το τι μ έχει πει ο δικός μου.

    Καλή τύχη με τη θεραπεία σου!!!

  6. #6
    Ναι φυσικά τον έχω πεί οτι καπνίζω , οχι δεν μου είπε κάτι, ουτε το έκανε θέμα καθόλου μπορώ να πώ βεβαια δεν καπνίζω και πολύ πλεον με τα χάπια μπορώ και φρενάρω τον εαυτό μου γενικά παρατήρισα οτι το αλκοολ με τα χάπια με χαλάει παρα πολυ ακόμα και μια μπίρα μου φέρνει υπνηλία ενώ είναι σε δράση τα risperdal σήμερα είναι η πρώτη μέρα που θα πάρω ολόκληρο το χαπι 1 mg , πάντως κάτι που εχω παρατηρίσει είναι οτι στη δουλιά οταν ανεβαίνω κατεβένω σκαλιά με φορτίο τα πόδια μου μερικες φορές τα νιώθω οτι τα διαπερνάει ηλεκτρικό ρευμα σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο;
    ειναι αντιψυχωσικο και σου το εδωσε για την ιψδ λογικα.
    απο οτι μου είπε και έψαξα στο ιντερνετ μου το εχει χορηγήσει για καποια τικ που έχω όπως και για να μου φύγουν οι πολλές σκέψεις απο το κεφάλι αν και νομίζω οτι σε μικρές δόσεις δρα και σαν ηρεμιστικό επίσεις παίρνω και cipralex 20mg .

Similar Threads

  1. risperdal
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-05-2011, 15:01
  2. Risperdal.
    By shifter in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 30-06-2010, 19:02
  3. risperdal
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 25-12-2009, 22:57
  4. Συγκριση Risperdal Quicklet με Risperdal Consta
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-2008, 16:29
  5. risperdal, clopixol
    By genesis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2007, 01:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •