ΝΙΟΠΑΝΤΡΟΙ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΖΩ Η ΜΕΝΩ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    24

    ΝΙΟΠΑΝΤΡΟΙ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΖΩ Η ΜΕΝΩ;

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΝ ΣΕ ΟΛΑ ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΒΑΖΕ ΟΡΙΑ ΜΕΝΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΧΩΝΟΥΝ ΤΗ ΜΥΤΗ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΑΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΚΛΗΣΣΙΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΠΡΟΧΤΕΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.ΕΚΕΙ ΛΟΓΟΜΑΧΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΑΓΡΙΑ.ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ .ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΓΡΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΓΑΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΥΛΟ?ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ?
    ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΟΛΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΖΕ ΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ .ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΤΟ ΞΥΛΟ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ .ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΞΥΛΟ ΑΛΛΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΜΕΙΝΕ?ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    9
    Ρίτα,αφού σε χτύπησε μπορεί άνετα να το ξανακάνει.Μην το βγάλεις απο το μυαλό σου ούτε στιγμή αυτό.Ψεύτρα να βγω αλλα θα επαναληφθεί.Είναι δειλός δεν θέλει να εναντιωθεί στους δικούς του,δεν ξέρει να βάλει όρια στους απέξω και ξεσπάει σε σένα...τι να τον κάνεις τέτοιον άντρα βρε κοπέλα μου?και τι πάει να πει σ'αγαπάει μέχρι αηδίας?όποιος αγαπάει σηκώνει χέρι?
    κάτι λάθος κάνεις,δεν είναι έτσι η αγάπη...
    και αν στα κάνει αυτά στους 3 μήνες γάμου στα 3 χρόνια θα σε έχει σακατέψει?ή μηπως θες να έρθει κανένα παιδάκι και να το καταντήσετε ανάπηρο ψυχολογικά απο το ξύλο που θα βλέπει και τις γκρίνιες?
    Δεν μπορεί να μην είχες σημάδια,για να φτάσετε να παντρευτείτε θα ήσασταν χρόνια μαζί...μήπως εθελοτυφλούσες?Η οικογένεια δε σώζεται όταν αρχίζει το ξύλο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αφου εβλεπες οτι ειναι οτι να ναι γιατι τον παντρευτηκες? Κοιτα μην κανεις κανενα παιδι και το παρεις στο λαιμο σου...κριμα ειναι. Λαβε την αγουσα.

  4. #4
    φαντάσου να κάνεις και παιδί.. εγώ λέω να χωρίσεις είναι σίγουρο οτι θα το ξανακάνει ειδικά αν το περάσεις στο ντούκου .

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρχικα ειναι μαμακιας αφου ανακατευονται σε ολα οι γωνεις του επισης μου φαινετε εξωφρενικα ακυρος ο λογος που σε χτυπησε ελεος σε χτυπησε επιδη δε θελεις τους γωνεις του? εχεις οντος σοβαρα προβληματα με αυτον... τωρα εγω δε ξερω πως μπορεις να τη παλεψεις αυτη τη κατασταση με αυτον κολημενο στους γονεις του εγω πχ δε θα τον παντρευομουν καν θα τον εστελνα στη μαμα του και θα καθαριζα... αν ειναι να σε γραφει και να σκεφτεται τους γωνεις του δεν αξιζει να ταλαιπορισαι με αυτον..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    24
    ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΗΔΙΑΣ ΕΛΑΓΑ ΟΤΙ ΖΟΥΣΑΜΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΠΧ ΑΝ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΙΔΕΥΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑΡΑΖΕΙ ΜΙΛΑΩ ΘΥΜΩΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗ ΒΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΛΑ.ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΗΣ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΔΕΝ ΜΕΘΑΕΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΝΑ ΧΟΜΠΙ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΖΩΟ.ΕΚΛΑΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΤΟΜΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΔΑΚΡΥ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΕ ΜΟΥ?ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΕΧΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΒΙΑΣ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΔΕΡΦΟ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΓΥΡΙΣΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ.ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΑΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by RITA83 View Post
    .......ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΕΧΩ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΟΥ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΑ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΒΙΑΣ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΔΕΡΦΟ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΓΥΡΙΣΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ.ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΑΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ
    οπως σου ειπαν κι οπως γνωριζεις καλυτερα απο ολους, οι συμπεριφορες αυτες επαναλαμβανονται.
    αν τον στεναχωρουσε κι αυτον η βια στο σπιτι του και δεν θελει να κανει κι αυτος μια τετοια οικογενεια, ισως υπαρχει μια μικρη ελπιδα να το διορθωσει. δεν ειναι βεβαιο.
    η μονη περιπτωση να γινει αυτο, ειναι να παρει βοηθεια ειδικου, γιατι απο το ασημαντο του θεματος που τον εκανε να σηκωσει χερι μπορουμε να συμπερανουμε οτι του ειναι μια πολυ οικεια συμπεριφορα και δεν ειναι σε θεση να διαχειριζεται κρισεις ,χωρις το ξυλο.
    η γνωμη μου ειναι οτι αν υπαρχει μια ελαχιστη ελπιδα να αλλαξει, ειναι μονο μετα απο ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΚ, που θα γινει μια και μονο φορα και δευτερη δεν θα υπαρχει, ουτε και αλλη ευκαιρια πριν ζητησεις διαζυγιο,.
    το να του κανεις μουτρα και να μην του μιλας, για μενα ειναι αστειο. δεν ειναι τιποτε μπροστα σε αυτο που εκανε.
    η γνωμη μου ειναι να φυγεις αμεσα απο αυτο το σπιτι να μεινεις σε συγγενεις η φιλους και να του ανακοινωσεις οτι θα επιστρεψεις μονο οταν και εφοσον ξεκινησει θεραπεια και μαλιστα , αφου κανεις μια συναντηση με τον θεραπευτη του και σε διαβεβαιωσει οτι η περιπτωση του ειναι αναστρεψιμη.
    ειλικρινα δεν βλεπω καμια αλλη ελπιδα να αλλαξει, ακομα και γι αυτο που σου ειπα εχω παρα πολλες αμφιβολιες οτι θα λειτουργησει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    το οτι κανει εμετους καθε μερα απο εκεινη τη μερα... ειναι πιθανον η "φωνη" του.... """δωσε μου σημασια!!! λυπησου με!!!"""
    δν ξερει πως να διορθωσει αυτο που εκανε ισως!!! αυτο ομως δν του δινει ελαφρυντικα... φυγε κ γυρνα οταν κ αμα εχεις πειστει οτι δν θα ξανασυμβει!!!
    πανω απ ολα να μενεις ψυχραιμη για να μν χασεις κ το δικιο σου!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    24
    ΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΟΣΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΤΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ .ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΜΟΥΤΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΕΤΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΝΕΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΙΝΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΕ ΟΛΑ.ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΩΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΡΙΤΟΙ ΕΙΣΧΩΡΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΡΙΞΗ ΟΜΑΔΙΚΟΣ.ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΑΝ ΣΚΥΛΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΚ ΕΜΕΙΣ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΦΥΓΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟΝ .ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΝ ΕΖΗΣΑ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΓΚΡΕΜΙΣΤΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ .ΘΑΝΑΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΙΩΣΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΤΡΑΓΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΤΟ ΧΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕ ?ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΣΑΝ .ΚΑΤΙ ΔΡΑΣΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι να πω μηπως τον επιασε κριση ανοησιας? η να υποθεσω οτι εχει δυο εαυτους ενα καλο και ενα κακο?

    το μονο που θα μπορουσα να υποθεσω ειναι μηπος εκινη τη μερα ειχε κατι που δε στο ειπε και για αυτο αντεδρασε ετσι μηπος τσακωθηκε με καπιον μηπος συνεβει κατι αλλο που δεν το εμαθες? μηπος υπηρξε καπιο μυστικο που τον εκανε διαφορετικο εκινη τη μερα ?

    το οτι εκανε εμετος αυτο μου φαινετε καπως υποπτο μηπως ειχε παρει κατι? υπαρχει περιπτωση κατι να του συνεβει και ενω δε πινει εκινη τη μερα ειπιε και την ακουσε? μηπως πειρε κατι για αυτο εκανε μετα εμετους?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το οτι εκανε εμετους αυτο μου θυμιζει το πατερα μου που ενω κανονικα δεν επεινε καθολου μια μερα πηγε σε ενα παρτυ και επιδη επιναν οι αλλοι ειπιε και αυτος και τελικα σουρωσε εντελως και μετα εκανε εμετους στο νοσοκομειο... αν συνεβει κατι τετοιο και ηταν φεσι ενω δεν πινει δωστου αλλη μια ευκαιρια.... an και δε γνωριζω τι εγινε απλα υποθεσεις κανω
    Last edited by αλεξανδρος_77; 24-09-2013 at 18:54.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    καλησπέρα Ρίτα,μετα απο αυτο τι σου ειπε?πως ειναι η συμπεριφορά του?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    ποσα χρονια εισασταν μαζι? απο τις αγκαλιτσες και τα φιλακια ξαφνικα τωρα σε χτυπησε? δεν ειχε ξανασηκωσει χερι πανω σου δηλαδη? δεν ηταν αλλη φορα βιαιος απεναντι σου?

  14. #14
    Θα συμφωνησω κατ' αρχην με την Αρετη1987 ότι αφού σε κτύπησε άνετα μπορεί να το ξανακάνει. Κάθε φορά που εχετε εντονες συζητησεις μεταξυ σας και αναβουν τα αιματα ή ακόμα κι οταν υψωνεις τονο φωνης και αντιδρας αυτη του η σταση (βια) θα πρεπει να σου ειναι αναμενόμενη. Έχει ηδη μ αυτο το συμβαν που σε εδειρε εθιστει και προερχεται επισης απο οικογενεια οπου η βια υπήρχε. ΌΠοιος εθιζεται σε κατι τετοιο καθε επομενη φορα το κανει ολο και πιο ευκολα!
    Αν σε ρωτουσα τι σου ειναι κατα βαθος επιθυμητο, να ξεφυγεις απ αυτο τον αντρα και τους δικους του για να βριες αλλου μια καλύτερη ζωη ή να μεινεις ελπίζοντας πως με προσπάθεια η κατασταση θα αλλάξει? Τι θα απαντουσες σ αυτο?
    Πάντως να ξερεις ότι ο καθενας πριν παντρευτει, αμα δλδ γουσταρει τον αλλο και θελει παντριες του πασαρει τον καλυτερο του εαυτο. Την αλήθεια την ανακαλύπτεις μετα που θα εχεις δεσμευτει με το γαμο. Εκει αρχιζει σιγα σιγα να ξετυλίγεται ο αληθινός ψυχικος του κόσμος επειδη όπως λεει και ο λαος ξερει πως "εδεσε το γαιδαρο του" πλεον.
    Μην κανεις παιδι μαζι του αν δεν εισαι σιγουρη πως θελεις να ζησεις μαζι του επειδη το παιδι θα λειτουργησει ως εγκλωβισμος σου και τα περιθωρια να ξεφυγεις θα στενεψουν.
    γιάννης

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    24
    ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΞΕΥΤΕΚΙΣΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΡΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΦΩΝΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΛΕΚΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ.ΦΤΥΝΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΑΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΞΡΕΒΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΥΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΜΟΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ?ΕΣΥ ΞΕΧΑΣΕΣ?ΕΓΩ ΞΕΧΑΣΑ?ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΧΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΔΙΑ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ ΕΓΙΝΕ Η ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΥΓΙΕΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Η ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.ΘΑ ΜΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΒΟΗΘΗΣΕΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΟΣΩ ΤΗ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ .ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΖΩΗ ΥΓΕΙΗ ΖΩΗ ΚΙ ΕΚΕΙΝΑ.ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. προβλημα μεγαλο με πολλα πραγματα....
    By billgrm in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 10-05-2012, 23:18
  2. εχω μεγαλο προβλημα με την σχεση μου!!
    By mpempoula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2012, 11:37
  3. Με χαλαει να μενω μονη
    By νατασουλι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-08-2010, 14:59
  4. ΧΩΡΙΖΩ;
    By narnia in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 24
    Last Post: 14-10-2009, 12:00
  5. Το δικο μου προβλημα (μεγαλο ποστ)
    By Knight in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 07-03-2006, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •