Περί σχέσεων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Εγώ θα τον σκεφτώ..Αυτός δεν θα με σκεφτεί...χαχα...Πού να τον βρω ρε Ντάλια;;Να πιάσω ντέτεκτιβ και να του πω σε θέλω όχι για να μου βρεις με ποιά είναι ο εραστής μου αλλά για να γίνεις ο εραστής μου;Μόνο μια αγγελία με σώζει.....Ζητείται ψυχίατρος με άθλημά του τα εγκλήματα.......για σοβαρή σχέση.....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Οχι...θα πας στον ντετέκτιβ και θα του πεις ότι θέλεις να εξερευνίσετε τον ψυχικό σου κόσμο.Και να ψάξετε μαζί να βρείτε την χαμένη σου χαρά και αισιοδοξία.Να σε βοηθήσει να βρεις το φως στο τούνελ της ψυχής σου (μια που ανέφερες και τη Νικολούλη πριν).

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ...Θέλω να βρείτε με ποιον τα έχει ο ψυχικός μου κόσμος...ΦΩΣ ΝΕΡΟ ΨΥΧΟΤΗΛΕΦΩΝΟ στο ΤΟΥΝΕΛ......με την Ψυχαγγέλω......Ρε φαντάζομαι και γελώ...Μήπως τελικά είμαστε για Νικολούλη και όχι για ντιβάνι;;;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    αγνοείται ο ψυχικός μου κόσμος.....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Originally posted by kassi_21
    αγνοείται ο ψυχικός μου κόσμος.....
    ο ευρων......να μας φτυσετε :)


    μου εκανε εντυπωση το ποσο ξεκαθαρη εικονα εχει ο ΜΟΝΑΞΙΑ γι αυτο που θα θελε απ την σχεση του!!!
    δηλαδη....μονο το ονομα της του λειπει...
    φανταζομαι οτι καποιος με τοσο ξεκαθαρες επιθυμιες, εχει πολυ μεγαλες πιθανοτητες να τις πραγματωσει....


    οσο για μενα...εγω με την αγαπη, μαλωσα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by kassi_21
    Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ...Θέλω να βρείτε με ποιον τα έχει ο ψυχικός μου κόσμος...ΦΩΣ ΝΕΡΟ ΨΥΧΟΤΗΛΕΦΩΝΟ στο ΤΟΥΝΕΛ......με την Ψυχαγγέλω......Ρε φαντάζομαι και γελώ...Μήπως τελικά είμαστε για Νικολούλη και όχι για ντιβάνι;;;
    Χμ,τώρα που το λες...μου λένε συνέχεια \"άντε να ξαναβρείς τον εαυτό σου\"..άρα τη Νικολούλη χρειάζομαι \"αγνοείται ο εαυτός μου,όποιος ξέρει κάτι ας επικοινωνήσει με τα τηλέφωνα της εκπομπής\"!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Remedy κι εγώ μια απ\'τα ίδια...Εγώ με την σχέση/αγάπη μάλωσα.......
    Ντάλια ένα ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ θα μας λύσει τα ψυχώ....Ποιοί ψυχίατροι και ψυχολόγοι;;Εδώ θέλει ομάδα συνεργατών ολόκληρη,ντέτεκτιβς...Θέλει την Αγγελικούλα να φοράει το πιο καλό της συνολάκι και καυτό μινάκι της και να αναγγέλει Επικοινωνήστε στα παρακάτω τηλέφωνα ...όποιος είδε ή γνωρίζει κάτι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    μου εκανε εντυπωση το ποσο ξεκαθαρη εικονα εχει ο ΜΟΝΑΞΙΑ γι αυτο που θα θελε απ την σχεση του!!!
    δηλαδη....μονο το ονομα της του λειπει...
    φανταζομαι οτι καποιος με τοσο ξεκαθαρες επιθυμιες, εχει πολυ μεγαλες πιθανοτητες να τις πραγματωσει....
    To αντίθετο. Οι πιθανότητες είναι πολύ λίγες σ\'αυτή την ηλικία παρά το ξεκάθαρο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    104
    Συμφωνώ με τον Αλέξανδρο πέραν του τομέα της μόρφωσης, αν τουλάχιστον την εννοιεί στα \"χαρτιά\". Ίδιες ηθικές αξίες, αφοσίωση χωρίς αλλοίωση του εγώ, ειλικρίνια, αμοιβαίος σεβασμός, να σου βγάζει τον καλύτερο εαυτό σου, να σε στηρίζει και να σε προωθεί στο καλύτερο, να σε ενθαρρύνει να προχωρήσεις χωρίς να σε πιέζει, να έχει την όρεξη να σε ανακάλυψει, να του αρέσεις όπως είσαι χωρίς να θέλει να σε αλλάξει ή να σε μετατρέψει, να έχει διάθεση για τη σχέση να την εμπλουτίζει.... Ναι και αν γίνουν όλα αυτά θα σας πω οτι πάλι ερωτεύτηκα! Until then...TRALALA

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Μελίτα εσύ σίγουρα ζητάς λίγα.......Μελίτα αυτός είναι ο ορισμός της ιδανικής σχέσης...Τι να λέμε τώρα...Να μην είναι ζηλόφθων ,να χαίρεται που χαίρομαι,να με προωθεί πνευματικοσυναισθηματικά,� �α μην κουράζεται να με φροντίζει,να με αγαπά τρελά,να τον έχω αποκλειστικότητα,να είναι σούπερ επιτυχημένος επαγγελματίας,να με αναλύει,να συντηρεί την φλόγα,να μην θέλει να με αλλάξει αλλά να με αποδεχτεί αυτούσια,να είναι ωραίος,με χιούμορ,πνευματώδης,ερωτικ ός,υπομονετικός αλλά και δυναμικός και ένα πλήθος άλλων χαρακτηριστικών που θα με βολεύουν....και σε αγγελία να το βάλεις πάλι δεν θα βρεις....Χαχα.......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Originally posted by Mοναξιά
    μου εκανε εντυπωση το ποσο ξεκαθαρη εικονα εχει ο ΜΟΝΑΞΙΑ γι αυτο που θα θελε απ την σχεση του!!!
    δηλαδη....μονο το ονομα της του λειπει...
    φανταζομαι οτι καποιος με τοσο ξεκαθαρες επιθυμιες, εχει πολυ μεγαλες πιθανοτητες να τις πραγματωσει....
    To αντίθετο. Οι πιθανότητες είναι πολύ λίγες σ\'αυτή την ηλικία παρά το ξεκάθαρο.
    μη το λες...
    μετα την απενοχοποιηση του διαζυγιου ΚΑι στην ελλαδα (επιτελους), απο τα 40 και μετα υπαρχουν πολλοι ελευθεροι και ελευθερες στην αγορα ξανα :) και το να ξερεις τι θελεις, ειναι σιγουρα ενα βημα παραπανω απο το να μη ξερεις...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ενώ πριν περίμεναν ένα διαζύγιο να τους λύσει τα χέρια για μια σχέση ΑΛΛΗ....Φαντάζεσαι;Από μια ηλικία και μετά αντί για το ποιά μουσική προτιμάς,πού συχνάζεις και άλλα να έχουμε κάτι σε πότε παντρεύτηκες τελευταία φορά,είσαι χωρισμένος,θέλω πιστοποιητικά κ.α.........Μοναξιά στα άνθη της ηλικίας σου είσαι στα 35...Ακούς εκεί παππούς.......Όρμα και άμα βρεις καμιά Ζήνα καλώς την δέχτηκες....Παίξε το Ηρακλής κι εσύ......Με αυτόν τα \"πήγαινε\" καλά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    ouf,τελικά δύσκολο thread άνοιξες βρε orion. Πάντως όσον αφορά στα μυστήρια που λέγατε kassi και Dalia,έχω κι εγώ κόλλημα,το οποίο μάλλον κατέληξα ότι είναι κληρονομικό.Το είχε και η μάνα μου,έκανε συλλογή από τα νιάτα της με βιβλία της Αγκάθα Κρίστι και κυρίως του Πουαρό και τα έχω διαβάσει όλα! Πολύ πώρωση ο άνθρωπος!!Πάω στις εκθέσεις βιβλίων μπας και βρω κανένα που μας έχει ξεφύγει αλλά η μαμά-γάτα τα έχει πάρει όλα.
    Κάποια βιβλία του Μαρρή με τον αστυνόμο Μπέκα έχω,ψάχνω να βρω κι άλλα,δύσκολο όμως γιατί ο εκδοτικός οίκος που είχε αναλάβει τα δικαιώματα έχει κλείσει..:(
    Η ιδανική σχέση πάντως πρέπει να περιέχει και λίγο σασπένς πάντως.\'Οχι σε υπερβολικό βαθμό βέβαια-μην καταλήξουμε και σε φόνους-αλλά η αγωνία για το πώς πάει και το τι πρέπει να κάνεις για να διατηρηθεί δυνατή και να περνάς καλά,νομίζω ότι είναι πάντα γλυκιά..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Μιλάμε το κόλλημα που είχα από μικρή με τα μυστήρια και την Νικολούλη δεν το έχω ψυχαναλύσει γμτ....Πήγα να κάνω το ψυχομετρικό μπας και βρω άκρη μου βγήκε άκυρο.....ΜΥΣΤΗΡΙΟ και εδώ....Μου είχε στο τεστ κάτι ερωτήσεις αν μου αρέσουν τα μυστήρια....Απαντούσα η δικιά σου μπας και βγάλω άκρη για την ψυχοσωματική μου ολότητα δεν φτούρισε η προσπάθεια.Την ιστορία της Κούσουγλου δεν ήμουν από τις πρώτες που είπαν ο γκόμενος την ματσούκωσε;;Δεν είχα δει μια ταινία μυστηρίου Αγκάθα Κρίστι και χωρίς να δω πολλά πολλά είχα μαντέψει από τους 12 υπόπτους τους δύο βασικούς;;;Πάντως συλλογή με αστυνομικά σταμάτησα να κάνω αλλά έχω δει ότι Αγκάθα Κρίστι έχει κυκλοφορήσει στα βίντεο-κλαμπ......Κοίταξε να δεις....Καλό να έχει μυστήριο το θέμα αλλά αν είναι να καταλήξουμε στα χέρια κανενός Δάνου προτιμώ πιο λάιτ καταστάσεις......Μετά θα αναζητούν στην Νικολούλη και το χαμένο μου σώμα εκτός από τον χαμένο ψυχικό κόσμο....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Κι εγώ από τη μαμά μου το κόλλησα αυτό με τα μυστήρια.Κι εκείνη διάβαζε παλιότερα πολύ Αγκάθα Κρίστη.Και έβλεπε και Νικολούλη.Και ακόμα βλέπει δηλαδή αλλά λιγότερο.Τώρα έχω κολλήσει εγώ και δεν χάνω ούτε εκπομπή.Αλλά από τα τόσα μυστήρια της έμεινε κουσούρι της μαμάς μου και ότι βλέπει νομίζει ότι θα συμβεί και σε μένα.Είναι που είναι φοβιτσιάρα γενικά,βλέπει κι αυτά..και νιώθει μια δικαίωση ότι καλά κάνει και με πρίζει συνέχεια να προσέχω.Σου λέει \"να γιατί φοβάμαι,δεν ανησυχώ άδικα,βλέπεις τι γίνεται..Είδες τι έπαθε η Κούσογλου?Είδες τι έπαθε η Λάσκα από την Πάτρα?\"

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •