Περί σχέσεων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168

    Περί σχέσεων

    Εδώ να γράψουμε τι θα ήθελε ο καθένας να έχει σε μια σχέση.Τι θα ήθελε να μοιράζεται και ποιες αξίες θα ήθελε να κυριαρχούσαν.Πιστεύω πως θα είναι ενδιαφέρον θέμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    τι εννοείς \"ποιες θα ήθελε να κυριαρχούσαν\"? ποιες σχέσεις? εγώ δεν ξέρω να πω τι θα ήθελα από μια σχέση.Αλλάζει αυτό κάθε φορά. Νομίζω ότι όταν είμαστε με κάποιον άνθρωπο,πάντα νιώθουμε ένα ή πολλά σημεία που δεν μας καλύπτει και καμιά φορά σκεφτόμαστε ότι η σχέση που έχουμε είναι λάθος.
    Σε οποιαδήποτε σχέση νομίζω ότι το πιο βασικό είναι η ειλικρίνεια.όσον αφορά στις ερωτικές είναι πολλά τα συστατικά που χρειάζονται για να την κάνουν ιδανική.Εάν γίνεται...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Ναι σβήστηκε μια λέξη οπως έγραφα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    Θα ήθελα να γίνω χώμα για κάποια, να γίνω ο άνθρωπος που θα με δεχτεί τελείως αφημένο όπως είμαι και θα έχει την υπομονή και την χαρά να με δει να αλλάζω μέρα με την μέρα. Να είμαι ένας που θα ζει μόνο γι\'αυτήν και θα παλεύει και θα κάνει άθλους γι\'αυτήν, και θα ξεπερνάει τον εαυτό του, και θα μου βάζει δύσκολα χωρίς να με εκβιάζει ότι θα με αφήσει κάθε φορά που καθυστερώ ή αποτυγχάνω. Θα ήθελα να μεταμορφώνομαι και να τρέχω, και να αγωνίζομαι και να έχει σασπένς η σχέση, αλλά να ξέρουμε ότι δεν θα προδώσει ο ένας τον άλλον, και τα ψέμματα να μην έχουν θέση στη ζωή μας. Θα ήθελα να είμαστε και οι δυο αντισυμβατικοί και αυτοκόλλητοι και να μην την κουράζει η εξάρτησή μου, και να μην την φοβίζει η ευαισθησία μου, και όταν θυμώνει να υποχωρώ, και να της κάνω όλα τα χατήρια σαν κακομαθημένο κορίτσι, αλλά χωρίς να με εκμεταλλεύεται. Θα ήθελα να μην την ενοχλεί που δεν είμαι άγριος και αποφασιστικός, που δεν έχω αυτοπεποίθηση, και που είμαι περισσότερο παιδί παρά άντρας. Θα ήθελα να έχουμε κοινές πνευματικές αναζητήσεις και να μην την πειράζει αν αντιμετωπίζουμε πολλές φορές πρακτικά προβλήματα, και να είναι πολύ σημαντικό το πνευματικό κομμάτι της σχέσης. Θα ήθελα μια σχέση που να νοιώθω ότι αυτή είναι ο κόσμος μου και να περιστρέφεται όλη μου η ύπαρξη γύρω από αυτήν. Να είναι η θεά μου, λίγο bitchy, λίγο ρομαντική και τρυφερή, με χιούμορ όπως πιστεύω ότι έχω κι εγώ. Να έχει ένα φοβερό μυαλό και να ζούμε σε ένα τεντωμένο σχοινί χωρίς να πλήττουμε ποτέ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Τα φτιάχνουμε;;;;
    Πέραν της πλάκας σκιαγραφείς πολλά από όσα θα ήθελα και εγώ από μια σχέση..Μόνο που στο Θα ήθελα να μην την ενοχλεί που δεν είμαι άγριος και αποφασιστικός θα έβαζα Θα ήθελα να μην τον ενοχλεί που είμαι άγρια και νευρική,που είμαι εγωίστρια και ξεροκέφαλη,που είμαι ανασφαλής,που θέλω να μου δείχνουν συνεχώς ότι με αγαπούν,που είμαι ασταθής και κυκλοθυμική,που καμιά φορά δεν θέλω να βλέπω ούτε αυτόν ούτε κανένα,που είμαι περισσότερο παιδί παρά γυναίκα...(βασικά στα 21 μου είμαι οπότε οκ..)

    Ζητάω πολλά;Πώς θα πρέπει να είναι ο ιδανικός άντρας;Υπάρχει;;;;Ο τέλειος άντρας,ο άντρας ο σωστός ο πρόστυχος ο έξυπνος ο γοητευτικός ο τέλειος άντρας δεν είναι πουθενά γι\'αυτό κάτσε μαζί μου και μη ζητάς πολλά....
    Υπάρχει και το \"έλα στον παππού\" που το αφιερώνω σε εσένα και στο ραμολί ψυχίατρό σου......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    Originally posted by kassi_21
    Τα φτιάχνουμε;;;;
    Πέραν της πλάκας σκιαγραφείς πολλά από όσα θα ήθελα και εγώ από μια σχέση..Μόνο που στο Θα ήθελα να μην την ενοχλεί που δεν είμαι άγριος και αποφασιστικός θα έβαζα Θα ήθελα να μην τον ενοχλεί που είμαι άγρια και νευρική,που είμαι εγωίστρια και ξεροκέφαλη,που είμαι ανασφαλής,που θέλω να μου δείχνουν συνεχώς ότι με αγαπούν,που είμαι ασταθής και κυκλοθυμική,που καμιά φορά δεν θέλω να βλέπω ούτε αυτόν ούτε κανένα,που είμαι περισσότερο παιδί παρά γυναίκα...(βασικά στα 21 μου είμαι οπότε οκ..)

    Ζητάω πολλά;Πώς θα πρέπει να είναι ο ιδανικός άντρας;Υπάρχει;;;;Ο τέλειος άντρας,ο άντρας ο σωστός ο πρόστυχος ο έξυπνος ο γοητευτικός ο τέλειος άντρας δεν είναι πουθενά γι\'αυτό κάτσε μαζί μου και μη ζητάς πολλά....
    Υπάρχει και το \"έλα στον παππού\" που το αφιερώνω σε εσένα και στο ραμολί ψυχίατρό σου......
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ, πραγματικά παππούς είμαι όμως. Μην με κολάζεις γιατί η μοναξιά παίζει άσχημα παιχνίδια και δεν θα αντέξω άλλες εσωτερικές συγκρούσεις με αποτέλεσμα να αναγκαστώ τελικά μετά από τόσα χρόνια να επιστρέψω στο ραμολί και να του δώσω ένα παθιασμένο φιλί, στο μάγουλο εννοείται, (μπιαξ), ζητώντας του εντατική θεραπεία αποευαισθητοποίησης των ορμονών μου. Κάποτε πρέπει να βρω σε ποιά ηλικία ανήκω, πότε νοιώθω σαν γέρος απ\'την κούραση και πότε σαν παιδάκι που θέλει την πιπίλα του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Για μένα δεν υπάρχει η \"τέλεια σχέση\". Τη σχέση την φιάχνουν δύο άνθρωποι. Είναι καλό να \"ταιριάζουν\". Το σημαντικό σε μένα είναι τι μου βγάζει η σχέση μου. Μου βγάζει τον καλύτερο μου εαυτό; Καταπληκτικά! Αξίζει.
    Μου βγάζει άσχημα στοιχεία; Μακρυά.
    Πάντως δεν μπαίνω στο τριπάκι να συγκρίνω και να αξιολογώ. Όι κοπέλες αυτές που ήταν μαζί μου, μου δώσανε η κάθεμια αυτό που είχε να μου δώσει κι εγώ αντίστοιχα. Όλες τις σέβομαι και τις ευχαριστώ γι\' αυτό που μου δώσανε.

    Περισσότερο κοιτάω τον εαυτό μου, να είμαι κουλ σε μία σχέση. Όλα τα άλλα θα έρθουνε ή όχι. Δεν αισθάνομαι υπό πίεση... Κοιτάω η ζωή μου να είναι γεμάτη και να έρθει κι ο άγγελος μου και να περάσουμε καλά. Αν υπάρχει \"προοπτική\" θα φανεί. Δεν με πειράζει να είμαι μόνος μου ή σε σχέση, αρκεί να είμαι καλά.

    Αν ήταν να φιάξω ένα συνταγολόγιο το μυαλό μου πάει στην μακροβιότερη μου σχέση αυτόματα. Εκεί από ότι μπορώ να σκεφτώ υπήρχε:

    έρωτας, σεβασμός, παρόμοιος τρόπος θεώρησης του κόσμου, φιλοδοξίες, κατακτήση στόχων, μηδέν στασιμότητα, χαρά όταν ο ένας κατάφερνε αυτό που θέλει και τούμπαλιν, μηδέν ανταγωνιστικότητα, παρόμοιες αξίες, ίδια μόρφωση, παρόμοιος τρόπος μεγαλώματος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Αχαχαχχα..Ε όχι...αν είναι να σε κολάζω το αφήνω καλύτερα....Αποευαισθητοποί ηση ορμονών;;Καλέ με τον παππού;;;Μωρέ αν είναι να αισθανθείς σεξουαλικά καλύτερα δώσε και γλωσσόφιλο....Α ρε γέλια......Λοιπόν εγώ κάποτε έλεγα και κανείς δεν με άκουγε-γιατί άραγε;-να βγάζαμε και πρακτική εξάσκηση στους ψυχιάτρους...Να μην μένουμε μόνο στην θεωρία....Οι ορμόνες μου γιατρέ μού παίζουν παιχνίδια...Ε στρώσου στο ντιβάνι και σου\'ρχομαι...Άτακτες ορμόνες θα σας κάνω ντα....Μήπως δεν θες ψυχίατρο αλλά τίποτα άλλο;χαχα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    Originally posted by kassi_21
    Αχαχαχχα..Ε όχι...αν είναι να σε κολάζω το αφήνω καλύτερα....Αποευαισθητοποί ηση ορμονών;;Καλέ με τον παππού;;;Μωρέ αν είναι να αισθανθείς σεξουαλικά καλύτερα δώσε και γλωσσόφιλο....Α ρε γέλια......Λοιπόν εγώ κάποτε έλεγα και κανείς δεν με άκουγε-γιατί άραγε;-να βγάζαμε και πρακτική εξάσκηση στους ψυχιάτρους...Να μην μένουμε νόνο στην θεωρία....Οι ορμόνες μου γιατρέ μού παίζουν παιχνίδια...Ε στρώσου στο ντιβάνι και σου\'ρχομαι...Άτακτες ορμόνες θα σας κάνω ντα....Μήπως δεν θες ψυχίατρο αλλά τίποτα άλλο;χαχα
    Χαχαχα, μα τι βιταμίνες παίρνεις κι έχεις τόσο κέφι ; Nα σου πω, αν η ψυχίατρος είναι καμμιά αμαζόνα πολύ ευχαρίστως να πάω να με στρώσει. ;);) \'Οχι, σοβαρά έχω θλίψη, όχι σοβαρή, αλλά έχω γιατί ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ, ΤΟ\'ΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΛΥ που λέει το τραγούδι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η ψυχίατρος δεν μοιάζει και πολύ αμαζόνα....Μια μπουμπού είναι....Τώρα όντως παίρνω κάτι βιταμίνες..Λες να φταίνε;Μπααα...Είμαι κεφάτη από μόνη μου στην βλακεία μου....Όσο για τον τίτλο της ενότητας Περί Σχέσεων...δεν θα έλεγα ότι είμαι η πλέον ειδική να εκφέρω γνώμη για σχέσεις....Δεν έχω σχέση με τις σχέσεις..Χωρίσαμε οριστικά...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    189
    .Όσο για τον τίτλο της ενότητας Περί Σχέσεων...δεν θα έλεγα ότι είμαι η πλέον ειδική να εκφέρω γνώμη για σχέσεις....Δεν έχω σχέση με τις σχέσεις..Χωρίσαμε οριστικά...
    Αυτό το λέω κι εγώ συνέχεια. Πιστεύω ότι οι σχέσεις όπως τις ονειρεύομαι είναι ουτοπία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ναι όντως.....Μα να μην πιάνουν των μεταφυσικό μου παλμό αυτές οι σχέσεις;;;Να μη είναι τόσο κουκουρούκου όπως εγώ;Να ζητάνε απλά ,καθημερινά, κοινά πράγματα;Να μην ψάχνουν λίγο μυστήριο;;Μια Νικολούλη αρσενική θέλω για σχέση...χαχα....έναν εγκληματολόγο πρέπει να παντρευτώ......ή ντετέκτιβ;;;;Πλάκα πλάκα μου άρεσαν πολύ τα μυστήρια γμτ και δεν κυκλοφορούν πολλές ταινίες μυστηρίου πια......Συλλέγω Πουαρώ αλλά θέλω κι άλλο......Οι περισσότερες σχέσεις κινούνται σε κλαμπ παραλία φαγητό έρωτα και ύπνο....Λοιπόν βρήκα ποιον άντρα θέλω....Τον Αστυνόμο Μπέκα...Χαχαχχαχχαχαχαχα....� �ολεύομαι και με έναν Αϊνστάιν......στο πιο νεανικό και σουλουπωμένο του βέβαια....χαχα
    Καλό είναι κάποιος να συνδυάζει μια καλή εμφάνιση με ένα πρωτοποριακό μυαλό....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Αχαχαχαχα!Αφήσαμε τους ψυχιάτρους και πιάσαμε τους αστυνόμους/εγκληματολόγους ε?Κι εμένα μ\'αρέσουν τα μυστήρια.Τα μόνα βιβλία που μ\'αρέσει να διαβάζω είναι τα αστυνομικά της Αγκάθα Κρίστη.
    Αντε πάρε εσύ τον Μπέκα να πάρω εγώ τον βοηθό του που είναι και γλυκούλης!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Χαχαχα....Κοίτα και οι ψυχίατροι δεκτότατοι για γαμπροί.....Ζητείται ψυχίατρος για................ΓΑΜΟ!!!Αυτό θα δει σαν αγγελία και θα μας χώσει κατευθείαν στο τρελάδικο....Ρε ξέρεις τι χαρά είναι να σε ακούει ο άλλος και να σε καταλαβαίνει απόλυτα;;;;;Τελικά-ιδού η απορία-ψυχίατρος,εγκληματολόγος ή ντέτεκτιβ;;;Ζω ένα δίλημμα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μπορείς να βρεις έναν που να τα συνδυάζει και τα δύο.Νομίζω υπάρχουν κάποιοι που είναι ψυχίατροι και ασχολούνται με τέτοιες υποθέσεις εγκλημάτων κλπ,αν δεν κάνω λάθος.Που βγάζουν το προφίλ του εγκληματία και βοηθάνε στις έρευνες.Μήπως να σκεφτείς κάτι τέτοιο?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •