ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΩ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΕΓΩ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ....ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΣΧΕΣΗ...ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ....ΟΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.....ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΠΑΔΑΖΑΜΕ ΜΕΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΑΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....ΕΦΤΑΣΕ ΟΜΩΣ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΝΗΚΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΑ....ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ...ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΕ....ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ...ΜΕ ΕΠΙΑΣΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΜΙΑ ΨΥΧΡΟΤΗΤΑ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ...ΣΕΠΤΕΒΡΗ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΓΩΜΑΡΑ....ΤΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΝΝΕΧΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΗΣΩ....ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ...ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΣΧΕΣΗ ΟΠΟΥ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ...ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΒΟΜΑΙ..ΚΑΙ ΕΧΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ....ΑΛΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΙΑ ΠΑΓΩΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΑΘΗΝΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ..ΟΠΩΣ Η ΣΧΟΛΗ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...ΔΟΥΛΕΙΑ??? ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΠΑΓΩΜΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...ΕΓΩ ΤΡΕΛΕΝΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΤΡΕΛΕΝΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ...ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΣΥΝΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ....ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ....ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ.....ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ....ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ...ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΟΝ... ΘΕΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ......ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα κατι, ο φιλος σου ειναι απο το μερος που σπουδαζες ή απο αλλου? Και γυρισατε μαζι στην Αθηνα ή εμεινε εκει?

  3. #3
    ΣΠΟΥΔΑΖΑΜΕ ΜΑΖΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΞΕΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ...

  4. #4
    ΣΠΟΥΔΑΖΑΜΕ ΜΑΖΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΞΕΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαζι μενετε τωρα ή καθενας με τους γονεις του?

  6. #6
    ο καθενας με τους γονεις του.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Γεια σου damena..
    το ειχε περασει κ μια φιλη μου αυτο,ειναι το συνδρομο του φοιτητη που λεω κ γω..τα ιδια ειχε κ αυτη,δεν ηξερε τι της συμβανει ή εστω ετσι ελεγε αρχικα,μετα απο πολλες συζητησεις καταληξε στο οτι, περα του οτι τον αγαπαγε,δεν τον ηθελε ποια κ χωρισαν,ειχε κ τα αγχη της γιατι δεν ηθελε να γυρισει στο σπιτι με τους δικους της κ μαζευτικαν πολλα..αλλα εαν εισαι ευτυχισμενη με το αγορι σου ή εστω εχεις την ουσια μαζι του καλο θα ειναι να δωσεις λιγο χρονο στον εαυτο σου να ξανα ενταχθει στα παλια δρομενα με της απαιτουμενες αλλαγες που χρειαζεσαι πλεον και να κρατησεις την σχεση σου..!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Σε ρωταω ολα αυτα για να αποκλεισω την παραμετρο της αποστασης που αλλοιωνει τα πραγματα. Δεν ειναι τετοια περιπτωση η δικη σου. Θεωρω οτι δεν ειναι τυχαιο που σε επιασε αυτο στο τελος της φοιτητικης ζωης. Οποτε αυτη η πιεση για το μελλον, αυτη η αλλαγη στο προγραμμα και τις συνηθειες που ειχες μαθει ειναι ενα σοκ οσο να ναι. Συνακολουθα να ξερεις οτι οι σχεσεις δε μπορει να ναι παντα στο πικ τους οποιαδηποτε ωρα και στιγμη, ουτε θα νιωθεις αυτη την τρελα και το παθος που ενιωθες τον πρωτο καιρο. Μετα κουραζεται κι αυτος μετη δουλεια, οποτε δεν εχει τη ζωηροτητα ή και το χρονο να κανει κινησεις ανανεωσης. Εγω θα σου προτεινα να κανεις ενα διαλειμμα προσωρινα. Στις συζητησεις που κανετε ο ιδιος τι λεει? Πως του φαινεται αυτο που νιωθεις και τι προτεινει? Επισης ποσο συχνα βρισκοσαστε και μιλατε τωρα?

  9. #9
    μαζι ειμαστε ακομα...του τα συζηταω εννοειτε...και μου λεει συννεχεια οτι ειμαι πολυ στρεσαρισμενη....οτι με αγαπαει και οτι αν θελω τον χρονο μου μπορω απλα να του το ζητησω....αυτος με θελει ακομα και εγω καθε φορα κλαιω και αισθανομαι την μια τελεια μαζι του οπως παλια και την αλλη στιγμη τον χωρισμο...τρελαινομαι με λιγα λογια....ειμασταν παντα και παντου μαζι...και τα τηλεφωνα αρκετα και απο τις δυο πλευρες....απλα αυτη η ψυχροτητα συννεχιζεται....το πολυ περιεργο σε ολη την κατασταση ειναι οτι ξενοικιασαμε 28 ιουνιου...ολο τον ιουλιο ημουν τελεια..ουτε σκεψεις ουτε τιποτα....και μετα ολο τον αυγουστο μεχρι σημερα τα ιδια με πριν να προσθεσω ομως οτι επρεπε να ξαναερθουμε παλι επαρχια για την εξαιταστικη....και μενουμε σε κατι παιδια....αυτη την στιγμη στην σχολη ειμαστε αλλα αυριο παλι αθηνα ...... παλιοτερα ημουν και χειροτερα..επερνα βαλεριενες για να μπορεσω να κοιμηθω...δεν ετρωγα και εκανα συννεχεια εμετους και να μην συζητησω το κλαμα που εριχνα χωρις λογο............βοηθειααααα....δε ν το αντεχω αυτο...!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Dameva , συμφωνω απολυτως με τον kerasi .Ενα διαλειμμα σιγουρα θα ξεκαθαρισει τα πραματα . Αλλα οταν λεμε διαλειμμα , εννοω ουτε τηλεφωνα , ουτε ΤΙΠΟΤΑ . Και νασαι ψυχολογικα ετοιμη για οποιοδηποτε ενδεχομενο .

  11. #11
    διαλλειμα απο την σχεση μου??? γιατι ομως το επαθα αυτο???? απο το πουθενα??????????? δεν ξερω γιατι και πως προεκυψε αυτο το πραγμα....???? και αν συννεχιστει δηλαδη τι??? εμενα τα συναισθηματα μου περνανε ετσι???? δηλαδη κοροιδευω τα ονειρα μου που εκανα μαζι του....και τον ιδιο φυσικα....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ειπε κανεις να κοροιδεψεις κανεναν . Πρωτα το συζητας , κ μετα αποφασιζεις . Κανεις ερωτησεις που ΚΑΝΕΙΣ που δεν ειναι μεσα σενα ζευγαρι μπορουν ναπαντηθουν . Προτρεχεις στα συμπερασματα . Εγω , ο alex5 , o kerasis , λεμε πανω -κατω τα ιδια . Δωσε χρονο στην σχεση σου . Εσυ θελεις απαντησεις κ λυσεις εδω κ τωρα . Τουλαχιστον εγω δεν τις εχω .

  13. #13
    ανεφερα για το πως ειμαι ψυχολογικα ....και νοιωθω πολυ κουρασμενη απο τις σκεψεις μου.....ισως γι αυτο να προτρεχω....δεν ξερω...νομιζω οτι καλο θα ηταν να κανω λιγο υπομονη....βιαζομαι συννεχεια και πανικοβαλομαι.......απλα πραγματικα δεν θελω να χαλασει η σχεση μου και δεν μου αρεσει να νοιωθω οτι νοιωθω...και η μανα μου που το συζητησα μου ειπε οτι βρισκομαι γενικως σε ενα μεταβατικο σταδιο και οτι πρεπει να δωσω χρονο οχι μονο στην σχεση μου αλλα και σε εμενα την ιδια.....να συννηθησω τις αλλαγες που γινονται γυρω....απλα δεν ξερω θελω να ειμαι καλα με το αγορι μου και δεν μπορω να καταλαβω τα συναισθηματικα μου σκαμπανεβασματααααα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ρε νταμεβα κανεις λες και κατεβηκες απο αλλο πλανητη. Η ζωη δεν ειναι μια ευθεια, εισαστε και πολλα χρονια μαζι, δεν ειναι αφυσικο αυτο που νιωθεις. Κατσε λιγο μονη σου μεχρι να επανελθει το παθος. Ερωτικα τι γινεται?

  15. #15
    απο την πλευρα του οτι και πριν....και εγω μια χαρα απλα επειδη τα πραγματα δεν ειναι και στην καλητερη φαση τους δεν εχουμε χωρο κατα κυριο λογο και μονο αυτο το προβλημα εχει παρουσιαστει και δεν εχουμε πολλες επαφες.....αυτο μονο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 23:04
  3. δεν ξέρω τι να κάνω....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 09-04-2013, 11:40
  4. δεν ξερω τι να κανω με τη ζωη μου
    By guitar32 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2009, 14:42
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •