Δεν μπορώ να δεχτώ τον χωρισμό - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    λοιπόν viky περιγράφεις αριστοτεχνικά τις σκέψεις μου. Αρετούλα τα "πεθερικά" την κάναν τη δουλειά, ο τύπος είναι αδύναμος και εξαρτημένος από αυτούς, τον είχες εξιδανικεύσει στο μυαλό σου, για τούτο και εκπλήσσεσαι, και ετοιμάσου σε χρόνο ρεκόρ να τον δεις αρραβωνιασμένο με το κορίτσι που εγκρίνει η μανούλα του. μή μασάς. άστον πίσω τον μαμάκια και να είσαι βέβαιη ότι ο επόμενος θα είναι καλύτερος.. :-)
    Quote Originally Posted by viky View Post
    τι δικη μου ιστορια διαβαζω? :confused: πριν εναμιση χρονο περασα ακριβως τα ιδια.δε ξαναειχαμε ποτε επικοινωνια και ομολωγω πως ακομα δε τον εχω ξεπερασει.δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα ο χωρισμος ηταν τοσο αμεσως και σκληρος εκ μερους του που δε προκειται να αλλαξει κατι.το ατομο αυτο επειρεαζεται πολυ απο τους γονεις του και οσο εσυ νομιζες πως ειχατε την ηρεμη και ομορφη σχεση εκεινος εκρυβε πραγματα μεσα του.απλα τωρα εσπασε το γυαλι.μηπως σου ανεφερε οτι ηταν το κερασακι στη τουρτα?μηπως τωρα ειδες εναν αλλο ανθρωπο απο αυτον που ηξερες και γιαυτο εχεις σοκαριστει τοσο?αν ναι μιλαμε για τον ιδιο τυπο ανθρωπου.μη σου κανει εντυπωση αν σε λιγες μερες αρχισει να κυκλοφορει και να γλενταει.δε θελω να πω αυτο το κλισε πως οποιος αγαπαει μενει,αλλα ετσι ειναι δυστυχως.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by areti1987 View Post
    alex5 ξαναλέω οτι και η συγκατοίκηση και το να έρθει στους δικούς μου και το να πάω σπίτι του και όοοολα ήταν δική του ιδέα και το να συζήσουμε.Αυτός μου έλεγε θα με κάνει γυναίκα του και το ανακοίνωσε στην οικογένεια μου και στην δική του.εγώ πέρα απο να ζώ μαζί του και να ξυπνάμε μαζί δεν ήθελα τίποτα άλλο...
    Quote Originally Posted by areti1987 View Post
    και όμως vicky είδα έναν άλλον ανθρωπο...σίγουρα αυτός δεν ήταν ο ανθρωπος που αγάπησα...μου είπε διάφορα που κατάλαβα οτι είχε παρεξηγήσει και μέσα του τα έπλαθε προς το χειρότερο...
    Αρετή, δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που τελικά δεν αντέχουν να περπατήσουν στο δρόμο που οι ίδιοι άνοιξαν. Θα έλεγα πως υπάρχουν δύο βασικοί λόγοι, ο ένας να πρόκειται για ανασφαλή, εξαρτητικά κι ανώριμα άτομα που είναι έρμαια πολλών και διάφορων επιρροών. Κι η άλλη περίπτωση, να υπάρχουν μυστικά και ψέμματα που φοβούνται να παραδεχτούν. Με τα μέχρι τώρα δεδομένα ο δικός σου μοιάζει να βρίσκεται στην πρώτη κατηγορία. Και νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολη η σχέση με έναν τέτοιο άνθρωπο. Επιπλέον, όπως κι εσύ λες, έχει την τάση να δίνει ερμηνείες αυθαίρετα και να πλάθει σενάρια, χωρίς να βασίζεται στο διάλογο και στην πραγματικότητα. Οπότε θα σου έλεγα όσο κι αν είναι δύσκολο, να αφήσεις τον χρόνο να κυλήσει και να στρέψεις αλλού την προσοχή σου, σε ανθρώπους που έχουν τη διάθεση να επικοινωνούν, να κατανοούν, να είναι πιο ευέλικτοι.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by areti1987 View Post
    Απορώ που είναι όλη του η αγάπη?Την κατάπιε?Μέσα σε 5 μέρες πώς σπάς?κι αν σπάς γίνεται να αγαπάς τον άλλον?Πώς γίνεται ρε παιδιά να μην σε νοιάζει αν ζει ο ανθρωπός σου και 10 μέρες να μην στέλνει να δει τί κάνεις?
    Quote Originally Posted by viky View Post
    δε θελω να πω αυτο το κλισε πως οποιος αγαπαει μενει,αλλα ετσι ειναι δυστυχως.

    Αρετή join the club.... Δύο τεινά υπάρχουν ... ή όντως αυτός είναι ο 'ανθρωπός σου' και με κάποιο τρόπο θα ξανασμίξεις μαζί του.. ή έζησες μια οφθαλμαπάτη..
    θέσε κάποιο χρονικό διάστημα (10 μέρες-1 μήνα) στον εαυτό σου δίνοντας του χρόνο.. θα είναι δύσκολα αυτή την περίοδο το ξέρω .. μόλις περάσεις αυτό το χρονικό διάστημα άρχισε σιγά, σιγά να "θάβεις" την όλη ελπίδα και προσπάθησε να "θαψεις" και τις όλες αναμνήσεις κάπου στο μυαλό σου...

    όλα θα περάσουν ... πριν λίγο καιρό ένιωθα και εγώ τα ίδια..
    αν αξίζει θα γίνουν όλα όπως τα θες τώρα... διαφορετικά θα γίνουν όπως θα τα θέλεις σε λίγο καιρό όταν θα το έχεις ξεπεράσει αυτό το πρόσωπο.
    ότι είναι να γίνει θα γίνει..
    :)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    areti ο φιλος σου βρισκεται καποια βηματα πιο μπροστα απο σενα, γι αυτο εσυ επεσες απ τα συννεφα. Προφανως οι αλλαγες δε συντελουνται σε 5 μερες.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Κοπελια ,ευχομαι το μελον σου να ειναι οσο πιο κοντα σε αυτα που θα θελες! μακαρι να γυρησει πισω μετανοιωμενος, η με αλλα μυαλια.Βεβαια πανω απο ολα να "ΣΕ ΘΕΛΕΙ" Ολα τα αλλα ειναι περηττα.
    Απεναντιας εσυ το καιρο αυτον μπορει να εχεις βρει καποιον αλλον ανδρα που να "τα λες καλα" , να "σου κανει κλικ ", δεν ξερω.Οτι κι αν εχει συμβει η οτι κι αν παει να σου συμβει θα ρθει , το ζητημα ειναι να μην αγχονεσαι , να μην πιεζεις τα αισθηματα σου, αυτα τα πραματα θελουν γαληνη και ηρεμια! Αυτο που θα σου ελεγα ειναι να "ακουσεις την καρδια σοιυ απλα" , δεν ειναι αναγκη να βρεις αλλον για να ξεπερασεις εναν ανδρα.
    Προσωπικα ειχα κατι παρομοιω, γενικα την παθαινω κι μαλιστα ασχημα κι μαλιστα συχνα! τοσες φορες που την παταω αναροτιεμαι πωτες θα βαλω μυαλο να μην την πατα;ω?? δεν ειμαι 20 χρονων για να εχω την δικαιολογια οτι δεν ηξερα! κι ομως εκει! ερωτευομαι, κολαω, πιστευω τα οσα μου αζουν κι οταν ερθει ηυ ωρα της αληθειας φρικαρω!
    Θα σου πω κατι - τωρα που εχω κλειδωσει την σελιδαμου κι δεν μπορει να διαβασει η προιν μου αυτα που γραφω, θα σου πω κατι- Η τελευταια φορα που ειχα ερωτευθει τοσο πολυ! οπου κι ειχα πρηξει το φορουμ με αυτην τηην περηπετια μου, εγινε το λαθος να τα ξανα βρουμε, δυστυχως ειχα μεγαλο θεμα με την ψυχικημου υγεια, βλεπεις ηταν μολις ειχα βγει απο το ψυχιατρειο Σταυρουπολης, ειμουν εσωκλειστος! ετσι λοιπον τα ξανα φτιαξαμε, παρα τα οσα ειχα ακουσει απο καποιους ρουφιανους για το τι εκανε τον καιρο που ελειπα - οπου κι πιστεψα αυτην ΟΧΙ αυτους! ο λογος δεν ηταν οτι ειμουν πολυ ερωτευμενος μαζι της, ο λογος ηταν οτι παρα τις δυαφορες που ειχα με την κοπελα μου, παρα το οτι με παρατησαι σε μια πολυ δυσκολη φαση της ζωης μου! με παρατησε τον καιρο που ειχα τεραστειες οικονομικες δυσκολιες κι ταυτοχρονα ειχα τον πατεραμου να κοντευει να παιθανει στο νοσοκομειο - παρο ολα αυτα, την πιστευα! γτ. ειχε αυτην την αρετη της ειλικρινειας σε θεματα πιστης, δεν ηταν καμια ******* να λεει ψεματα!. Μπορει να μου φερθηκε ετσι αλλα δεν μπορω να ξεχασω το ποσο μου ειχε συμπαρασταθει οταν εκανα αγωνα να κοψω την πρεζα! αυτη ηταν διπλαμου, μου κραταγε το χερι! αυτα δεν τα ξεχναω! βεβαια δεν κρατησαν αρκετα τα αισθηματα της κι λογικο ετσι? ποια κοπελα στα 22 της θα κατσει μαζι με εναν πρεζακια? λογικο ειναι να προτημα να διασκεδασει τον 1 χρονο που της εχει μεινει αθηνα! αφου μετα θα αναγκαστει να επιστρεψει στο χωριο της! και ειναι τοσο χωριο, μονο το καλοκαιρι για 2-3 μηνες αξιζει αφου ειναι νησι μετα ειναι πολυ πικρα το μερος! ετσι λοιπον θα σκεφτηυκε οτι ας τον διοξω τον τυπο,ας κανω την ζωημου με τις φιλες μου, ας διασκεδασω με καποιον νεοτερο, οπου ειδη τον ειχε βρει, αλλα για λογους ηθικους πιστευω οτι δεν ειχε κανει κατι πριν με χωρησει! ετσι λοιπον με εβγαλε απο την ζωη της, καλα εκανε, και επειδη πραγματικα την αγαπω! αφου ειχε καποιες αρετες που ψαχνω κι θελω σε μια κοπελα, αφου ειχε τοσο ομορφο χαμογελο κι προσωπακι , δεν θα μπορουσα με τυποτα να την ειχα διπλαμου κοατσουφιασμενη, αν αγαπας καποιον κι δεν ε θελει η μεγαλη μαγκια ειναι να τον αφηνεις ναφευγει, για να μπορει να ειναι χαρουμενη λοιπον δεν την ξανα ενοχλησα οπως ειχα κανει πριν, οπου ακομα κι τν παρακολουθουσα, αυτην την φορα δεν τα κανω αυτα! δεν θα την φερω σε δυσκολη θεση ! δεν θα της κανω χαλαστρα στην οποιαδηπωτε σχεση της, γτ. βλεπεις ο κοσμος ειναι πολυ μικρος! παρα πολυ μικρος! το μονο που μου εχει κανει εντυπωση -ωρις να θελω να κανω τον γκομενο- ειναι τι στο καλο??? αντι να βρει καποιον καλητερο ,,,,τι να πω?? πωτες δεν καταλαβα την ψυχοσυνθεση μιας κοπελας.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    αρετη...κανενα νεο απο το παλικαρι?

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    9

    Τα νεα...

    γεια σου Βίκυ...τα νέα είναι τα εξής..αφου δεν άντεξα και έστειλα μήνυμα να δώ τι κάνει γιατί είχαν περάσει δυο εβδομάδες σχεδόν εκείνος απάντησε είπε είναι καλά και πνίγεται στη δουλειά,τον ρώτησα πότε θα πάμε για καφέ και δεν θα αναφερθώ στα παλιά να μην φοβάται..μου είπε ίσως το σκ αλλα θα τα πούμε και απο το φεις...
    μπήκε και φεις την επόμενη μέρα μου μίλησε είπε οτι έχει δουλειά και έχει υπολογίσει για καφέ Πέμπτη-Παρασκευή(αυτή που έρχεται) με χαιρέτησε με υποκοριστικό που με έλεγε όταν τα είχαμε..
    Μην τα πολυλογώ άρχισε να λειτουργεί ο κοιμισμένος-σχεδόν πεθαμένος-εγωισμός μου..είπα πως αν μπορεί να ζει χωρίς εμένα τότε μπορώ κι εγώ!όχι πως δεν με πονάει αλλα δεν αντέχω άλλο να σέρνομαι..Έσβησα λοιπόν χτες τις φώτος απο το φεις και σήμερα έσβησε και εκείνος αυτές που είχε..ΑΑΑΑΑΑΑν μου στείλει που δεν το πιστεώ για καφέ λέω να μην παω...ή αν πάω να μην αναφέρω τίποτα και αν αναφέρει να του τα χώσω..δεν ξέρω..αγάπη μηδέν τελικά..έλεγε έλεγε αλλα δεν έκανε..
    στους φίλους του ανεβάζει τραγούδια όπως πχ Θα περνάω καλά και τέτοια..

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by areti1987 View Post
    Έσβησα λοιπόν χτες τις φώτος απο το φεις και σήμερα έσβησε και εκείνος αυτές που είχε.
    λογική συνέχεια πραγμάτων....
    Συμβούλη μου: άρχισε σιγά σιγά να "θάβεις" κάπου στο μυαλό σου την όλη εμπειρία...

    ps: (αν και δεν ακούω ελληνικά)
    ένα τραγούδι γιαυτόν που σε άφησε και δεν του αξίζεις
    http://www.youtube.com/watch?v=l1p4fbKqv6c

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπερδευτικα λιγο.γιατι ηθελες ντε κ καλα να παντρευτειτε κ δε συνεχιζατε τι σχεση σας οπος πριν?

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    9
    καλα αστο αλεξανδρε δεν εχεις καταλαβει τιποτα.ξαναδιαβασε το ποστ και τα ξαναλεμε

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 00:48
  2. Δε μπορώ να ξεπεράσω το χωρισμό μου
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-05-2014, 11:41
  3. Αρκετα περι χωρισμο
    By Nomad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-2012, 05:17
  4. Δεν μπορώ να το δεχτώ..
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 55
    Last Post: 04-08-2011, 05:24
  5. μετά τον χωρισμό τι?
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-2007, 08:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •