Με πεταξε στον δρομο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    4

    Με πεταξε στον δρομο..

    καλησπερα παιδια με λενε κωστα και ειμαι 21 ετων μολις εκανα εγγραφη στο φορουμ και απο τα λιγα που διαβασα μου φανηκε αρκετα χρησιμο..Λοιπον να σας πω την ιστορια μου ειμαι παιδι χωρισμενων γονεων και απο μικρος αλαζω συνεχεια κατοικιες .μια με τον πατερα μου μια με την μανα μου μια με τον παππου και την γιαγια μου.μεχρι που στα 12 μου χρονια και μετα απο σειρα πολλων δικαστηριων 14 η 15 νομιζω πηρε ο πατερας μου την επιμελεια μου.Ο πατερας μου ειναι ανθρωπος που ειναι πολυ καλα στα οικονομικα του και οσα χρονια τον ξερω γιαυτον τα χρηματα ειναι τα παντα..Μαλωναμε συχνα και πολλες φορες σηκωνε και το χερι του και ελεγε οτι ειμαι ενα τιποτα ενα σκουπιδι ενα μηδενικο..πρεπει να προσθεσω οτι με το μισο του σοι δεν μιλαει και δεν εχει φιλους .1-2 γνωστοι το πολυ που βγαινουν για καφε μια φορα την εβδομαδα.με εδιωξε πρωτη φορα απτο σπιτι στα 16 μου.χωρις να ενδιαφερθει που κοιμαμαι αν τρωω κατι τιποτα.περασε σχεδον ενας μηνας και εμενα με φιλοξενουσε ενας φιλος που πηγεναμε μαζι γυμναστηριο.μεχρι που εβαλε εναν φιλο του ο πατερας μου να με παρει τηλεφωνω και να με κανει να γιρυσω πισω.να πω επισης οτι ο πατερας μου δεν ξερει τι θα πει συγγνωμη ακομα και να φταιει 100% σε καποιο θεμα ποτε δεν προκειτε να το παραδεχτει.Γιρυσα πισω και σχεδον καθε μερα ειχαμε φασαριες ξανα..με ξανα εδιωξε στα 18 μου και εγιναν ακριβως τα ιδια πραγματα αδιαφορια οσο δεν παει.εγω εκεινον τον καιρο πηγα στην γιαγια μου και στον παππου μου.σχεδον μετα απο 3 εβδομαδες ξαναβαζει τον ιδιο φιλο του να μου πει να ξαναπαω σπιτι.Ξαναγιρυσα ημουν αρκετα αδυναμος ψυχολογιακ να το παρω αποφαση οτι πρεπει να φυγω.Συνεχως με απηλει οταν μαλωνουμε οτι θα μου κοψει τα χαρτζιλικια και οταν πεθανει δεν θα μου αφησει τιποτα και διαφορα τετοια νομιζει οτι με αυτα με απηλει..εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου αυτο το θεμα ειλικρινα..και φτανουμε στον μηνα που μας περασε με ξαναεδιωξε και μου ειπε να μην ξαναγιρυσω ποτε να φυγω απο κοντα του για να ησυχασει.Να σας πω οτι με εδιωξε αυτην την φορα για τον λογο που θα σας πω , χτυπουσε το σκυλι μας και τον ρωτησα γιατι το χτυπας και μου απαντησε αντε γα@@@ και συ ρε μαλ@@@.Θα μου κανεις κουμαντο στο ιδιο μου το σπιτι?δικο μου ειναι το σκυλι δικο μου και το σπιτι και θα κανω οτι μου καπνισει..και αργοτερα μου ειπε να φυγω..να εξαφανιστω.Θελω την γνωμη σας ειναι καλα αυτος ο ανθρωπος?αφου εχει σκοπο να παιζει με την ζωη μου γιατι κανει τοσα δικαστηρια για να με παρει?για να με πεταξει μια μερα εξω σαν σκυλι?ειδικα ετσι πως ειναι η χωρα μας σημερα ουτε δουλειες ουτε τιποτα..θα το κανατε εσεις αυτο πτοε στα παιδια σας?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο πατερας σου εχει καταριψει καθε ρεκορ αλαζονιας και με πιθει οντος οτι τον ενδιαφερουν μονο τα λεφτα... τα οικονομικα δεν εχουν καμια αξια με αυτη τη συμπεριφορα ειναι πολυ απλο ειναι ενας αλαζονας που δε τον πιανει τιποτα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι,θεωρω οτι ο φαδερ σου ειναι μια χαρα. Δε βλεπω να εχει καποιο ψυχολογικο ή αλλο προβλημα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Είσαι 21 καταρχάς...
    Με την μάνα σου τι παίζει?...
    Μπορείς να πας στους παππούδες σου...
    Έχεις τουλάχιστον μια επιλογή δηλαδή.
    Από κει και πέρα,θα σου πρότεινα,να ξεκόψεις γενικά με των τύπο.
    Θέλει κάποιο χρόνο να καταλάβει κάποια πράγματα,γιατί βγάζει πάνω σου κόμπλεξ που του άφησε η μάνα σου.
    "γραψτων" μερικά χρονια,να δεις κάποια στιγμή ποσο γλυκούλης θα γίνει...
    Μιλάω από δικη μου εμπειρία,μιας και έχουμε ζήσει παρόμοιες φάσεις,απλά εγώ ήμουν με την μάνα μου και κάποια στιγμή απλά σηκώθηκα και έφυγα για την party μου,για να μην την σφάξω.
    Καλός η κακός αναγκαστικa να επιστρέψω,μετά από κάνα 2 χρονια,ολικού γραψίματος,και τώρα πια όλα πάνε καλά.
    Όχι τέλεια,αλλα καμια σχέση με πριν.
    Παίζει μια normal κατάσταση.
    Σου προτείνω να κανεις το ίδιο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    αλλοπρόσαλλος άνθρωπος ο πατέρας σου... σαν να δοκιμάζει τον εαυτό του για το πόσο μακρυά μπορεί να το πάει... αυτοτιμωρείται περίεργα.. είναι άξιος λύπης και εσύ άξιος μιας καλύτερης τύχης. άστον πίσω και προχώρα. θα απομακρύνεται με τις βάναυσες μεθόδους του όσο θα νομίζει ότι σε ελέγχει και θα επιστρέφει βάζοντας φίλους μπροστά όταν δεν αντέχει άλλο τη μοναξιά του. αυτός αποσύρεται και επιστρέφει, όχι εσύ. φύγε μπροστά χωρίς τύψεις. πλεύσε πλησίστιος και μην αφήνεις τις σειρήνες να σε γυρίζουν πίσω..

  6. #6
    ειναι λιγο δυσκολο γιατι οπως και να το κανουμε ειναι πατερας σου και λογικα στεναχωριεσαι μεσα απο αυτο...θα σου πω οτι ακριβως ειπα και στην αδερφη μου που ειχε μεγαλα θεματα με τους γονεις μας....τι ειναι αυτο που θα κανει εσενα ευτυχισμενο πραγματικα???? ασε τον πατερα σου στην ακρη...πεσ μου για εσενα???? τι εννοω??? πιστευεις οτι με το να φυγεις ισως καλυτερεψουν τα πραγματα??? ή μηπως προσπαθεις να φτιαξεις αυτην την σχεση???? και επιμενεις με τον δικο σου τροπο...???? κοιτα οι γονεις δεν ειναι θεοι....κανουν τα λαθη τους περνανε και εκεινοι καταστασεις δυσκολες και ξεσπανε στην ιδια τους την οικογενεια...απλα για εμενα...δηλαδη τι θα εκανα εγω στην θεση σου ειναι μια πολυ σοβαρη συζητηση μαζι του αλλα ταυτοχρονα θα μαζευα τα πραγματα μου αν εχω καποιο μερος να μεινω και θα εφευγα με αξιοπρεπεια....τωρα στην περιπτωση που για κανεναν λογο δεν εχεις καπου να μεινεις απλα βαλτο μπροστα με λιγο υπομονη...δηλαδη κανε υπομονη μεχρι να βρεις καπου να μεινεις και μετα φυγε χωρις τσακομους χωρις τιποτα....απλα φυγε....!!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    ενα τετοιο πατερα εχω και εγω,που νοιαζεται περισσοτερο για τα χρηματα και απο το δημοτικο αχρηστη με ελεγε.πηγαινε να μεινεις με τη μητερα σου η με τους παππουδες σου γτ ακρη δε θα βγαλεις....

  8. #8
    συγνωμη αλλα θελω να σε ρωτησω και κατι ακομα....οι γονεις σου μεταξυ τους τι σχεσεις εχουν????

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ναι,θεωρω οτι ο φαδερ σου ειναι μια χαρα. Δε βλεπω να εχει καποιο ψυχολογικο ή αλλο προβλημα.
    για σένα πάλι, δεν θα παίρναμε και όρκο....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    σουπερ, καλημέρα
    οι επιμέλειες δεν έχουν μεγάλη σημασία πλέον, διότι είσαι ενήλικος!
    μπορείς να πας να μείνεις με την μητέρα σου η με τους παπούδες σου όσο δεν έχεις δικά σου χρήματα και στο μεταξύ να δεις τι θα κάνεις με δουλειά για να αποκτήσεις σιγά σιγά την ανεξαρτησία σου.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    4
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..με την μανα μου ο πατερας μου δεν μιλαει απο τοτε που γεννηθηκα και παντα βγαζει μισος γιαυτην..εγω με την μανα μου μιλαω 4-5 φορες τον χρονο τηλεφωνικα ..για μενα πιστευω ειναι καλυτερο να φυγω και ας μην ξερω σιγουρα που θα μεινω.τουλαχιστον θα ξερω οτι κανεις δεν θα μπορει ανα πασα στιγμη να παιζει με την ζωη μου..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεινε στη μανα σου απλο ειναι και αυτον αστον να κανει παρεα με τα λεφτα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by super1900 View Post
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας..με την μανα μου ο πατερας μου δεν μιλαει απο τοτε που γεννηθηκα και παντα βγαζει μισος γιαυτην..εγω με την μανα μου μιλαω 4-5 φορες τον χρονο τηλεφωνικα ..για μενα πιστευω ειναι καλυτερο να φυγω και ας μην ξερω σιγουρα που θα μεινω.τουλαχιστον θα ξερω οτι κανεις δεν θα μπορει ανα πασα στιγμη να παιζει με την ζωη μου..
    μα τι σχέση έχει η σχέση του πατέρα με την μάνα? δεν έχετε καλε΄ςσχέσεις? γιατί τόσο αραιή επικοινωνία?
    γνώμη μου είναι να συσφίξεις τις υπολοιπες συγγενικές σχέσεις και να ξεσφιξεις :p με τον μπαμπα.
    καλη επιτυχία , μην μασάς.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    4
    remedy με ρωτησε καποιος παραπανω ποια ειναι η σχεση του πατερα με την μανα γιαυτο το εγραψα..τωρα η δικη μου η σχεση μαζι της δεν ειναι οπως πρεπει για μανα και γιο..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν επρεπε να ειχες ξεκοψει απο τη μανα σου το δικαστηριο φανταζομαι οτι του εδωσε την επιμελεια επιδη ειχε πολα λεφτα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. οταν δε ξερω τι δρομο να διαλεξω...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 21-04-2013, 22:46
  2. Φόβος στο δρόμο...
    By astimatnam in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-06-2012, 14:03
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 22:27
  4. ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΤΣΙΧΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-2009, 22:18
  5. Ληστειες στο δρομο
    By nikosgr123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 06-09-2008, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •