τελικα ολο αυτο μπορει να καταληξη καπου?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Post τελικα ολο αυτο μπορει να καταληξη καπου?

    Καλημερα ειμαι καινουργια στο φορουμ συγνωμη για τα ορθογραφικα και για αυτο το τεραστιο κειμενο.Ομωσ πραγματικα χρειαζομαι συμβουλες.Εχω μια σχεση εδω και 3,7 χρονια¨ετυχε¨το συγκεκριμενο ατομο να το γνωριζω απο πολυ μικρη ιδιο σχολειο,σχεδον κοινες παρεας (κολλητος με τον ξαδερφο μου) Ποτε δεν περιμενα πωσ εμεις οι δυο θα ημασταν μαζι. Ξεκινησε η μεγαλη σχεση μασ λοιπον αυτοσ 18 εγω 16. Μολις ειχε τελειωσει το λυκειο και δουλευε και γω σχολειο και προετοιμασια για να δωσω στην καλων τεχνων. Στην αρχη ολα μελι γαλα γλυκοσ, τρυφεροσ, καθολου πιεστηκος. Οπως ολες οι σχεσεις ομωσ ειχαμε τους τσακωμους μας και αρκετα συχνα χωριζαμε και τα ξαναβρησκαμε την επομενη μερα. Ομως η μητερα του ηταν παντα στην μεση με ενοχλουσε με τηλεφωνα. Διοτι προσπαθουσε να τον παρακολουθησει και να τον ελενχει μεσω εμενα γιατι αυτοι οι δυο δεν τα πηγαινανε καθολου καλα γιατι οταν ηταν μικρος τον ξυλοκοπουσε οποτε αυτος την μισουσε. Μετα απο 6 μηνεσ ολοκληρωσαμε. Ο καιρος περναγε και τα πραγματα-προβληματα ξεκινησαν οταν μπηκε στρατο και τον εστηλαν κριτη και εκτος απο αυτο στο ενδιαμεσο της θητιας του πεθανε η γιαγια του (την αγαπουσε πολυ την ειχε σαν μανα του). Και επειδη δεν το αντεχε αυτο (οπωσ λεει) επεσε στα ναρκωτικα ¨χασις¨ Προσπαθουσε να μου το κρυψει λεγοντας μου ολο ψεματα με αποφευγε δεν μου εδινε σημασια εβγενε συνεχεια με τουσ φιλουσ του και εμενα με παραταγε...και τσακωνομασταν συνεχεια. Αυτος δεν ελεγε να το αλλαξει μεχρι που οταν πλεον το πηρα πρεφα. Για να τον εχω διπλα μου και για να περναει χρονο μαζι μου του ειπα πωσ ηθελα και γω να δοκιμασω και ετσι αρχιζουν ολα. Ξεκινισαμε να κανουμε παρεα μονο με τετοια ατομα οποτε απο απλη χρηση τωρα κανουμε καταχρηση. Το αγορι μου ειχε αλλαξει χαρακτηρα με πιεζε παρα πολυ δεν με αφηνε να κανω παρεα με τις φιλες και τις εχασα. Μου απογορευε να παω στο φροντιστηριο για την προετοιμασια για τν καλων τεχνων (εδωσα 2 φορες αλλα απετυχα) γενικα με αποξενωσε τελειως. Οι τσακωμοι μασ φυσικα και συνεχισαν και εγιναν και πιο χοντροι διοτι εγω ειμαι αντιδραστικια κατι που δεν του αρεσει μεχρι που ειχε φτασει σε σημειο καθε φορα που νευριαζε να μου σηκωνει χερι μετα να χωριζουμε ( να με περνει τηλεφωνο η μαμα του να μου κανει πληση εγκεφαλου να τν συνχωρεσω εγω να τον συνχωρω και να γυρναω πισω ) Και αυτος να τη βλεπει και την επομενη φορα να μου συμπεριφερετε ακομα πιο ασχημα. (Eπισησ να μην ξεχασω να σασ πω πως και για καποιο διαστημα κατι τον ειχε πιασει να ασχολητε με φαντασματα και τετοια και καναμε το γνωστο ¨ποτιρακι¨για οποιον γνωριζει και τα πιστευει αυτα παιζουν ρολο νομιζω στην αλλαγη του χαρακτηρα) Μεχρi λοιπον που ενα ξημερωμα βρισκουμε τον παππου μου στο κρεβατι του να παλεβει για να παρει μια ανασα ετοιμοθανατο τον μεταφερουν στον νοσοκομειο. Ειχε ανευρισμα χειρουργιο και βδομαδεσ στο νοσοκομειο μεχρι να αναρωσει. Το θεμα δεν ειναι μονο αυτο ειναι πως το αγορι μου σε ολο αυτο ηταν απον δεν ηταν διπλα μου να με στηριξει ουτε που βρησκομασταν ηθελε να βγαινει με τουσ φιλουσ του ουτε στο νοσοκομειο για συμπρασταση. Ενταξη καταλαβενω πως μπορει να μην μπορουσε λογο το οτι ειχε χασει και την γιαγια του αλλα ουτε μια βολτα να προσπαθησει να με κανει να νιωσω καλητερα. Οσο ηταν ο παππουσ μ στο νοσοκομειο εγω τον χωρισα και εκει ειναι που ηρθε ενασ φιλος μου κ φιλος τ και μου ¨εξομολογιθηκε ¨πως το αγορι μου εδω και 3 χρονια που ημαστε μαζι με κερατωνε. Εγω ημουν ρακος τα περιμενα ολα απο αυτον τν ανθρωπο εκτος απο αυτο. Με τα πολλα συναντιθηκαμε εγω το αγορι μου και ο φιλος μου και ο φιλος μου, μου ειπε πωσ ελεγε ψεματα. Εγω ομως δεν ξαναγυρισα αντιθετος βρηκα δουλεια σε ενα μαγαζι υποδοχη κατι που το αγορι μου τον τρελανε. Με ενοχλουσε στα τηλεφωνα ερχοταν στην δουλεια μου. Μεχρι που ηρθε και μου ειπε πως θελει να αλλαξει πωσ ειμαι οτι το καλητερο του εχει συμβει και εγω λιγησα και τον συνχωρεσα και ναι δεν μπορω να πω δεν ειναι το ιδιο αψυχο πλασμα τουλαχιστον τωρα δεν σηκωνει χερι και συχνα πικνα με αγγαλιαζει. Η μητερα του εχει τρελαθει κυριολεκτικα και τον εχει παρατησει και αυτον κ τν μπαμπα του κατι που τν κανει χαλια. Και τωρα τι κανω εγω δεν νιωθω οπωσ ενιωθα δεν ξερω τι θελω απο την μια σκεφτομαι να τον χωρισω να κανω αυτο που θελω να βγω εξω να πιασω μια δουλεια απο την αλλη δν μπορω να το κανω ημαστε 3 χρονια μαζι γνωρισω πως οσο ειμαι μαζι του εγω πρεπει να βαλω τα θελω μου σε δευτερη μοιρα. Ομως εχω φτασει σε σημειο παρανοιασ και αυτο το διαολεμενο το χασισι μας εχει παρει και μας εχει σηκωσει δεν λεει να το κοψει οποτε και εγω αναγκαστηκα πρεπει να κανω. Διοτι μου ειναι δυσκολο να το κοψω οσο οι ¨φιλοι ¨μου ολοι κανουν μπροστα μου δεν ξερω εαν ολο αυτο το λετε αγαπη... η αρρωστιμενη αγαπη ..
    Last edited by Αναστασια00; 26-09-2013 at 03:21. Reason: δεν εμφανιζετε ολο το κειμενο

  2. #2
    οταν μπηκε στρατο....και τον εστηλαν κριτη.... και εκτος απο αυτο στο ενδιαμεσο της θητιας του πεθανε η γιαγια του (την αγαπουσε πολυ,, την ειχε σαν μανα του).......και επειδη δεν το αντεχε αυτο...(οπωσ λεει) επεσε στα ναρκωτικα...χασις....προσπαθ� �υσε να μου το κρυψει...λεγοντας μου ολο ψεματα... με αποφευγε... δεν μου εδινε σημασια...εβγενε συνεχεια με τουσ φιλουσ του και εμενα με παραταγε...και τσακωνομασταν συνεχεια.Αυτος δεν ελεγε να το αλλαξει .... μεχρι .... που οταν πλεον το πηρα πρεφα... για να τον εχω διπλα μου και για να περναει χρονο μαζι μου.. του ειπα πωσ ηθελα και γω να δοκιμασω.... και ετσι αρχιζουν ολα...ξεκινισαμε να κανουμε παρεα μονο με τετοια ατομα ... οποτε απο απλη χρηση τωρα κανουμε καταχρηση ...το αγορι μου ειχε αλλαξει χαρακτιρα ....με πιεζε παρα πολυ .. δεν με αφηνε να κανω παρεα με τις φιλες...και τις εχασα... μου απογορευε να παω στο φροντιστηριο για την προετοιμασια ... για τν καλων τεχνων...(εδωσα 2 φορες.αλλα απετυχα) γενικα με αποξενωσε τελειως...οι τσακωμοι μασ φυσικα και συνεχισαν και εγιναν και πιο χοντροι διοτι εγω ειμαι αντιδραστικια ... κατι που δεν του αρεσει... μεχρι που ειχε φτασει σε σημειο καθε φορα που νευριαζε να μου σηκωνει χερι... μετα να χωριζουμε....( να με περνει τηλεφωνο η μαμα του να μου κανει πληση εγκεφαλου να τν συνχωρεσω εγω να τον συνχωρω και να γυρναω πισω ..) και αυτος... να τη βλεπει... και την επομενη φορα να μου συμπεριφερετε ακομα πιο ασχημα.(Eπισησ να μην ξεχασω να σασ πω πως και για καποιο διαστημα και τον ειχε πιασει να ασχολιτε με φαντασματα και τετοια... και καναμε το γνωστο ¨ποτιρακι¨για οποιον γνωριζει και τα πιστευει αυτα παιζουν ρολο νομιζω στην αλλαγη του χαρακτηρα)Μεχρi λοιπον ... που ενα ξημερωμα βρισκουμε τον παππου μου στο κρεββατι του να παλεβει για να παρει μια ανασα ... ετοιμοθανατο τον μεταφερουν στον νοσοκομειο...ειχε ανευρισμα ... χειρουργιο....και βδομαδεσ στο νοσοκομειο μεχρι να αναρωσει... το θεμα δεν ειναι μονο αυτο ειναι πως το αγορι μου σε ολο αυτο ηταν απον δεν ηταν διπλα μου να με στηριξει ουτε που βρησκομασταν ηθελε να βγαινει με τουσ φιλουσ του ουτε στο νοσοκομειο για συμπρασταση ... ενταξη καταλαβενω... πως μπορει να μην μπορουσε λογο το οτι ειχε χασει και την γιαγια .... του αλλα ουτε μια βολτα να προσπαθησει να με κανει να νιωσω καλητερα.. οσο ηταν ο παππουσ μ στο νοσοκομειο εγω τον χωρισα.... και εκει ειναι που ηρθε ενασ φιλος μου κ φιλος τ και μου ¨εξομολογιθηκε ¨πως το αγορι μου εδω και 3 χρονια που ημαστε μαζι με κερατωνε... εγω ημουν ρακος.. τα περιμενα ολα απο αυτον τν ανθρωπο εκτος απο αυτο...με τα πολλα συναντιθηκαμε εγω το αγορι μου και ο φιλος μου ...και ο φιλος μου ..μου ειπε πωσ ελεγε ψεματα..εγω ομως δεν ξαναγυρισα... αντιθετος βρηκα δουλεια σε ενα μαγαζι υποδοχη... κατι που το αγορι μου τον τρελανε με ενοχλουσε στα τηλεφωνα ερχοταν στην δουλεια μου.... μεχρι που ηρθε και μου ειπε πως θελει να αλλαξει πωσ ειμαι οτι το καλητερο του εχει συμβει.... και εγω λιγησα ... και τον συνχωρεσα....και ναι δεν μπορω να πω δεν ειναι το ιδιο αψυχο πλασμα τουλαχιστον τωρα δεν σηκωνει χερι ....και συχνα πικνα με αγγαλιαζει...και η μητερα του εχει τρελαθει κυριολεκτικα... και τον εχει παρατησει και αυτον κ τν μπαμπα του κατι που τν κανει χαλια.Και τωρα τι κανω εγω Δεν νιωθω οπωσ ενιωθα δεν ξερω τι θελω απο την μια σκεφτομαι να τον χωρισω να κανω αυτο που θελω να βγω εξω να πιασω δουλεια ... απο την αλλη δν μπορω να το κανω ...ημαστε 3 χρονια μαζι γνωρισω πως οσο ειμαι μαζι του εγω πρεπει να βαλω τα θελω μου σε δευτερη μοιρα...Ομως εχω φτασει σε σημειο παρανοιασ... και αυτο το διαολεμενο το χασισι μας εχει παρει και μας εχει σηκωσει δεν λεει να το κοψει οποτε και εγω αναγκαστηκα πρεπει να κανω διοτι μου ειναι δυσκολο να το κοψω οσο οι ¨φιλοι ¨μου ολοι κανουν μπροστα μου ..δεν ξερω εαν ολο αυτο το λετε αγαπη... η αρρωστιμενη αγαπη ..

  3. #3
    Quote Originally Posted by Αναστασια00 View Post
    οταν μπηκε στρατο....και τον εστηλαν κριτη.... και εκτος απο αυτο στο ενδιαμεσο της θητιας του πεθανε η γιαγια του (την αγαπουσε πολυ,, την ειχε σαν μανα του).......και επειδη δεν το αντεχε αυτο...(οπωσ λεει) επεσε στα ναρκωτικα...χασις.... προσπαθουσε να μου το κρυψει...λεγοντας μου ολο ψεματα... με αποφευγε... δεν μου εδινε σημασια.. .εβγενε συνεχεια με τουσ φιλουσ του και εμενα με παραταγε.. .και τσακωνομασταν συνεχεια.Αυτος δεν ελεγε να το αλλαξει .... μεχρι .... που οταν πλεον το πηρα πρεφα... για να τον εχω διπλα μου και για να περναει χρονο μαζι μου.. του ειπα πωσ ηθελα και γω να δοκιμασω.... και ετσι αρχιζουν ολα.
    ..ξεκινισαμε να κανουμε παρεα μονο με τετοια ατομα ... οποτε απο απλη χρηση τωρα κανουμε καταχρηση ...το αγορι μου ειχε αλλαξει χαρακτιρα ....με πιεζε παρα πολυ .. δεν με αφηνε να κανω παρεα με τις φιλες.
    ..και τις εχασα... μου απογορευε να παω στο φροντιστηριο για την προετοιμασια ... για τν καλων τεχνων.. .(εδωσα 2 φορες.αλλα απετυχα) γενικα με αποξενωσε τελειως...οι τσακωμοι μασ φυσικα και συνεχισαν και εγιναν και πιο χοντροι διοτι εγω ειμαι αντιδραστικια ... κατι που δεν του αρεσει... μεχρι που ειχε φτασει σε σημειο καθε φορα που νευριαζε να μου σηκωνει χερι... μετα να χωριζουμε....( να με περνει τηλεφωνο η μαμα του να μου κανει πληση εγκεφαλου να τν συνχωρεσω εγω να τον συνχωρω και να γυρναω πισω ..) και αυτος... να τη βλεπει... και την επομενη φορα να μου συμπεριφερετε ακομα πιο ασχημα.(Eπισησ να μην ξεχασω να σασ πω πως και για καποιο διαστημα και τον ειχε πιασει να ασχολιτε με φαντασματα και τετοια... και καναμε το γνωστο ¨ποτιρακι¨για οποιον γνωριζει και τα πιστευει αυτα παιζουν ρολο νομιζω στην αλλαγη του χαρακτηρα)Μεχρi λοιπον ... που ενα ξημερωμα βρισκουμε τον παππου μου στο κρεββατι του να παλεβει για να παρει μια ανασα ... ετοιμοθανατο τον μεταφερουν στον νοσοκομειο...ειχε ανευρισμα ... χειρουργιο....και βδομαδεσ στο νοσοκομειο μεχρι να αναρωσει... το θεμα δεν ειναι μονο αυτο ειναι πως το αγορι μου σε ολο αυτο ηταν απον δεν ηταν διπλα μου να με στηριξει ουτε που βρησκομασταν ηθελε να βγαινει με τουσ φιλουσ του ουτε στο νοσοκομειο για συμπρασταση ... ενταξη καταλαβενω... πως μπορει να μην μπορουσε λογο το οτι ειχε χασει και την γιαγια .... του αλλα ουτε μια βολτα να προσπαθησει να με κανει να νιωσω καλητερα.. οσο ηταν ο παππουσ μ στο νοσοκομειο εγω τον χωρισα.... και εκει ειναι που ηρθε ενασ φιλος μου κ φιλος τ και μου ¨εξομολογιθηκε ¨πως το αγορι μου εδω και 3 χρονια που ημαστε μαζι με κερατωνε... εγω ημουν ρακος.. τα περιμενα ολα απο αυτον τν ανθρωπο εκτος απο αυτο...με τα πολλα συναντιθηκαμε εγω το αγορι μου και ο φιλος μου ...και ο φιλος μου ..μου ειπε πωσ ελεγε ψεματα..εγω ομως δεν ξαναγυρισα... αντιθετος βρηκα δουλεια σε ενα μαγαζι υποδοχη... κατι που το αγορι μου τον τρελανε με ενοχλουσε στα τηλεφωνα ερχοταν στην δουλεια μου.... μεχρι που ηρθε και μου ειπε πως θελει να αλλαξει πωσ ειμαι οτι το καλητερο του εχει συμβει.... και εγω λιγησα ... και τον συνχωρεσα....και ναι δεν μπορω να πω δεν ειναι το ιδιο αψυχο πλασμα τουλαχιστον τωρα δεν σηκωνει χερι ....και συχνα πικνα με αγγαλιαζει...και η μητερα του εχει τρελαθει κυριολεκτικα... και τον εχει παρατησει και αυτον κ τν μπαμπα του κατι που τν κανει χαλια.Και τωρα τι κανω εγω Δεν νιωθω οπωσ ενιωθα δεν ξερω τι θελω απο την μια σκεφτομαι να τον χωρισω να κανω αυτο που θελω να βγω εξω να πιασω δουλεια ... απο την αλλη δν μπορω να το κανω ...ημαστε 3 χρονια μαζι γνωρισω πως οσο ειμαι μαζι του εγω πρεπει να βαλω τα θελω μου σε δευτερη μοιρα...Ομως εχω φτασει σε σημειο παρανοιασ... και αυτο το διαολεμενο το χασισι μας εχει παρει και μας εχει σηκωσει δεν λεει να το κοψει οποτε και εγω αναγκαστηκα πρεπει να κανω διοτι μου ειναι δυσκολο να το κοψω οσο οι ¨φιλοι ¨μου ολοι κανουν μπροστα μου ..δεν ξερω εαν ολο αυτο το λετε αγαπη... η αρρωστιμενη αγαπη ..
    ...αναστασία βάλε διαστήματα ανάμεσα στις λέξεις και τις τελείες για να μη σου κόβει το κείμενο...
    Last edited by Θεοφανία; 25-09-2013 at 17:57.

  4. #4
    ..καλύτερα να μη το διάβαζα πρωι-πρωί :Ρ
    Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
    Κάθεσαι με έναν τύπο που σε χτυπάει, σε πιέζει, σε κερατώνει και σε έχει εθίσει στο χασίς.
    απέτυχες δυο φορές στις εξετάσεις και στεναχωριέσαι που έχασες τη δουλειά στην υποδοχή.
    Ανναρωτιέσαι αν αυτό είναι αγάπη ή αρρωστημένη αγάπη: αυτό καλή μου λέγεται χαμηλή αυτοεκτίμιση με μπόλικη δόση από αυτοκαταστροφή και επίστρωση χαζομάρας.
    Το αποτέλεσμα του μίγματος είναι να κάνεις τα καλύτερα βήματα για να καταστρέψεις τη ζωή σου από τόσο μικρή.
    Εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ και το πεπόνι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Το υπολοιπο κειμενο που ειναι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Eπεσε στα ναρκωτικα....Το χασις...
    Κριμα το παιδι καταστραφηκε :P

    Αραξτε ρε...Ακομα να παρετε πρεφα οτι τα 3/4 της Ελλαδας πινουνε ντουμανια;;;;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Αναστασια00 View Post
    Καλημερα ειμαι καινουργια στο φορουμ συγνωμη για τα ορθογραφικα... και για αυτο το τεραστιο κειμενο ....ομωσ πραγματικα χρειαζομαι συμβουλες....Εχω μια σχεση εδω και 3,7 χρονια ...¨ετυχε¨το συγκεκριμενο ατομο να το γνωριζω απο πολυ μικρη ιδιο σχολειο..σχεδον κοινες παρεας (κολλητος με τον ξαδερφο μου)ποτε δεν περιμενα πωσ εμεις οι δυο θα ημασταν μαζι.....ξεκινησε η μεγαλη σχεση μασ λοιπον αυτοσ 18εγω 16.Μολις ειχε τελειωσει το λυκειο και δουλευε και γω σχολειο και προετοιμασια για να δωσω στην καλων τεχνων... στην αρχη ολα μελι γαλα....γλυκοσ τρυφεροσ καθολου πιεστηκος...οπως ολες οι σχεσεις ομωσ ειχαμε τους τσακωμους μας και αρκετα συχνα χωριζαμε και τα ξαναβρησκαμε την επομενη μερα ....Ομως η μητερα του ηταν παντα στην μεση με ενοχλουσε με τηλεφωνα...διοτι προσπαθουσε να τον παρακολουθησει και να τον ελενχει μεσω εμενα..γιατι αυτοι οι δυο δεν τα πηγαινανε καθολου καλα γιατι οταν ηταν μικρος τον ξυλοκοπουσε... οποτε αυτος την μισουσε..μετα απο 6 μηνεσ ολοκληρωσαμε... ομωσ ο καιρος περναγε και τα πραγματα-προβληματα..ξεκινησαν...οτα� � μπηκε στρατο....και τον εστηλαν κριτη...και εκτος απο αυτο στο ενδιαμεσο της θητιας του πεθανε η γιαγια του (την αγαπουσε πολυ,, την ειχε σαν μανα του).και επειδη δεν το αντεχε αυτο...(οπωσ λεει) επεσε στα ναρκωτικα...χασις....προσπαθ� �υσε να μου το κρυψει...λεγοντας μου ολο ψεματα... με αποφευγε... δεν μου εδινε σημασια...εβγενε συνεχεια με τουσ φιλουσ του και εμενα με παραταγε...και τσακωνομασταν συνεχεια.Αυτος δεν ελεγε να το αλλαξει .... μεχρι .... που οταν πλεον το πηρα πρεφα... για να τον εχω διπλα μου και για να περναει χρονο μαζι μου.. του ειπα πωσ ηθελα και γω να δοκιμασω.... και ετσι αρχιζουν ολα...ξεκινισαμε να κανουμε παρεα μονο με τετοια ατομα ... οποτε απο απλη χρηση τωρα κανουμε καταχρηση ...το αγορι μου ειχε αλλαξει χαρακτιρα ....με πιεζε παρα πολυ .. δεν με αφηνε να κανω παρεα με τις φιλες...και τις εχασα... μου απογορευε να παω στο φροντιστηριο για την προετοιμασια ..για τν καλων τεχνων...(εδωσα 2 φορες.αλλα απετυχα) γενικα με αποξενωσε τελειως...οι τσακωμοι μασ φυσικα και συνεχισαν και εγιναν και πιο χοντροι διοτι εγω ειμαι αντιδραστικια ... κατι που δεν του αρεσει... μεχρι που ειχε φτασει σε σημειο καθε φορα που νευριαζε να μου σηκωνει χερι... μετα να χωριζουμε....( να με περνει τηλεφωνο η μαμα του να μου κανει πληση εγκεφαλου να τν συνχωρεσω εγω να τον συνχωρω και να γυρναω πισω ..) και αυτος... να τη βλεπει... και την επομενη φορα να μου συμπεριφερετε ακομα πιο ασχημα.(Eπισησ να μην ξεχασω να σασ πω πως και για καποιο διαστημα και τον ειχε πιασει να ασχολιτε με φαντασματα και τετοια... και καναμε το γνωστο ¨ποτιρακι¨για οποιον γνωριζει και τα πιστευει αυτα παιζουν ρολο νομιζω στην αλλαγη του χαρακτηρα)Μεχρi λοιπον ... που ενα ξημερωμα βρισκουμε τον παππου μου στο κρεββατι του να παλεβει για να παρει μια ανασα ... ετοιμοθανατο τον μεταφερουν στον νοσοκομειο...ειχε ανευρισμα ... χειρουργιο....και βδομαδεσ στο νοσοκομειο μεχρι να αναρωσει... το θεμα δεν ειναι μονο αυτο ειναι πως το αγορι μου σε ολο αυτο ηταν απον δεν ηταν διπλα μου να με στηριξει ουτε που βρησκομασταν ηθελε να βγαινει με τουσ φιλουσ του ουτε στο νοσοκομειο για συμπρασταση ... ενταξη καταλαβενω... πως μπορει να μην μπορουσε λογο το οτι ειχε χασει και την γιαγια .... του αλλα ουτε μια βολτα να προσπαθησει να με κανει να νιωσω καλητερα.. οσο ηταν ο παππουσ μ στο νοσοκομειο εγω τον χωρισα.... και εκει ειναι που ηρθε ενασ φιλος μου κ φιλος τ και μου ¨εξομολογιθηκε ¨πως το αγορι μου εδω και 3 χρονια που ημαστε μαζι με κερατωνε... εγω ημουν ρακος.. τα περιμενα ολα απο αυτον τν ανθρωπο εκτος απο αυτο...με τα πολλα συναντιθηκαμε εγω το αγορι μου και ο φιλος μου ...και ο φιλος μου ..μου ειπε πωσ ελεγε ψεματα..εγω ομως δεν ξαναγυρισα... αντιθετος βρηκα δουλεια σε ενα μαγαζι υποδοχη... κατι που το αγορι μου τον τρελανε με ενοχλουσε στα τηλεφωνα ερχοταν στην δουλεια μου.... μεχρι που ηρθε και μου ειπε πως θελει να αλλαξει πωσ ειμαι οτι το καλητερο του εχει συμβει.... και εγω λιγησα ... και τον συνχωρεσα....και ναι δεν μπορω να πω δεν ειναι το ιδιο αψυχο πλασμα τουλαχιστον τωρα δεν σηκωνει χερι ....και συχνα πικνα με αγγαλιαζει...και η μητερα του εχει τρελαθει κυριολεκτικα... και τον εχει παρατησει και αυτον κ τν μπαμπα του κατι που τν κανει χαλια.Και τωρα τι κανω εγω Δεν νιωθω οπωσ ενιωθα δεν ξερω τι θελω απο την μια σκεφτομαι να τον χωρισω να κανω αυτο που θελω να βγω εξω να πιασω δουλεια ... απο την αλλη δν μπορω να το κανω ...ημαστε 3 χρονια μαζι γνωρισω πως οσο ειμαι μαζι του εγω πρεπει να βαλω τα θελω μου σε δευτερη μοιρα...Ομως εχω φτασει σε σημειο παρανοιασ... και αυτο το διαολεμενο το χασισι μας εχει παρει και μας εχει σηκωσει δεν λεει να το κοψει οποτε και εγω αναγκαστηκα πρεπει να κανω διοτι μου ειναι δυσκολο να το κοψω οσο οι ¨φιλοι ¨μου ολοι κανουν μπροστα μου ..δεν ξερω εαν ολο αυτο το λετε αγαπη... η αρρωστιμενη αγαπη ..
    με προβληματιζει το γεγονος οτι μιλας για καλες τεχνες επιδη εχω και εγω καπια σχεση με το θεμα αυτο...ειχα και εγω ενα φιλο που ηταν πολυ καλος στη ζωγραφικη και καπνιζε μπαφους για αρκετα χρονια δε ξερω αν αυτο εχει σχεση αλλα θα το παλεψω μηπως βρεις κατι κοινο...μου εχει τυχει και εμενα πανω στα νευρα μου να βγω εκτος ελεγχου αλλα αυτο το ξερουν πολοι λιγοι ανθρωποι για μενα.. συνηθως αυτοι που ασχολουνται με τη τεχνη ειναι αρκετα ευαισθιτοι δε ξερω αν ανηκεις και εσυ σε αυτους.. οστοσο μπορω να κανω μερικες υποθεσεις το πιο πιθανο ειναι να ηταν αρκετα ευαισθητος σα το φιλο μου και να ξεδωσε εκει για να τρεναρει την ευαισθησια του και να αρχισε αυτη τη κακη συνηθεια..να σου πω αυτο το ελατομα να ειμαι πιεστικος το εχω και εγω αλλα δε το βγαζω προς τα εξω.. οστοσο αυτα που λες με προβληματιζουν μηπος (λεω μηπος) εισαι χαμηλων τονων και κολας σε ανθρωπους πιο δυναμικους για αυτο και κολησες με τον συγκεκριμενο τυπο.. να σου πω και εγω εβλεπα πολους να κανουν χρηση χασις αλλα εγω δεν ενεδωσα.. τωρα σχετικα με αυτο που ελεγες οτι σε κερατωνε ενδεχομενως υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που δεν ειναι ιδιαιτερος πιστοι και εχουν αυτο το ελλατομα αυτο συμβενει με πολυ κοσμο απλα δε το ομολογουν..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..καλύτερα να μη το διάβαζα πρωι-πρωί :Ρ
    Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
    Κάθεσαι με έναν τύπο που σε χτυπάει, σε πιέζει, σε κερατώνει και σε έχει εθίσει στο χασίς.
    απέτυχες δυο φορές στις εξετάσεις και στεναχωριέσαι που έχασες τη δουλειά στην υποδοχή.
    Ανναρωτιέσαι αν αυτό είναι αγάπη ή αρρωστημένη αγάπη: αυτό καλή μου λέγεται χαμηλή αυτοεκτίμιση με μπόλικη δόση από αυτοκαταστροφή και επίστρωση χαζομάρας.
    Το αποτέλεσμα του μίγματος είναι να κάνεις τα καλύτερα βήματα για να καταστρέψεις τη ζωή σου από τόσο μικρή.
    Εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ και το πεπόνι.
    Anastasia ,εφυγες , οπως εισαι , αν κατσεις εισαι αξια της τυχης σου

  9. #9
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Eπεσε στα ναρκωτικα....Το χασις...
    Κριμα το παιδι καταστραφηκε :P

    Αραξτε ρε...Ακομα να παρετε πρεφα οτι τα 3/4 της Ελλαδας πινουνε ντουμανια;;;;

    χαχαχα οχι ενταξη δεν λεω πως ειναι ναρκωτικα ...συμφωνω μαζι σου... ομως τον συγκεκριμενο τον εχει καταστρεψει... του εχει αλλαξει ολο τον χαρακτηρα του....προς το χειροτερο φυσικα....

  10. #10
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..καλύτερα να μη το διάβαζα πρωι-πρωί :Ρ
    Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
    Κάθεσαι με έναν τύπο που σε χτυπάει, σε πιέζει, σε κερατώνει και σε έχει εθίσει στο χασίς.
    απέτυχες δυο φορές στις εξετάσεις και στεναχωριέσαι που έχασες τη δουλειά στην υποδοχή.
    Ανναρωτιέσαι αν αυτό είναι αγάπη ή αρρωστημένη αγάπη: αυτό καλή μου λέγεται χαμηλή αυτοεκτίμιση με μπόλικη δόση από αυτοκαταστροφή και επίστρωση χαζομάρας.
    Το αποτέλεσμα του μίγματος είναι να κάνεις τα καλύτερα βήματα για να καταστρέψεις τη ζωή σου από τόσο μικρή.
    Εσύ έχεις το μαχαίρι, εσύ και το πεπόνι.



    Θεοφανια μου ... δεν στεναχωριεμαι που εχασα την δουλεια συγκεκριμενα δεν με ενοιαξε καθολου.... σιγα την δουλεια.... και τελικα ανακαλυψα πως μου ειχε πει ψεματα ο φιλος μου για το κερατο. και τωρα υποτιθετε πως εχει αλλαξει ξερω πως η ανθρωπη δεν αλλαζουν και ναι γνωριζω πως ειμαι ενα μεγαλο ζωον που συνεχιζω να ειμαι μαζι του.. ομως δεν ειναι τοσο ευκολο ισως ομωσ να φοβαμαι να μεινω μονη μου και αυτο ειναι χειροτερο..

  11. #11
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Anastasia ,εφυγες , οπως εισαι , αν κατσεις εισαι αξια της τυχης σου
    Μου ειναι δυσκολο να φυγω απο αυτον τον ανθρωπο με εχει κανει να κρεμομαι απο πανω του για οτιδηποτε....πληση εγκεφαλου ισως να φοβαμαι ... να προχωρισω χωρις αυτον...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Quote Originally Posted by Αναστασια00 View Post
    Μου ειναι δυσκολο να φυγω απο αυτον τον ανθρωπο με εχει κανει να κρεμομαι απο πανω του για οτιδηποτε....πληση εγκεφαλου ισως να φοβαμαι ... να προχωρισω χωρις αυτον...
    Γεια σου Αναστασια,ηθελά και να ήξερα τι φοβάσαι?εγω θα φοβόμουν μονο στην ιδέα οτι θα συνεχισω να ειμαι μαζι του απο γνωση,επισης εαν θες να βρεις τον εαυτο σου απο την πληση εγκεφάλου που σου εχει κανει, πως θα το κανεις, αφου θα συνεχισεις να εισαι μαζι του?να προχωρισω λες????δεν βγαζεις καλυτερα το προ απο αυτη την λεξη?δεν προχωρας,πας πισω Αναστασια!!!!
    εγω δεν θα γελαγα στην απαντηση που σου εδωσε καποιο μελος οτι το χασις δεν ειναι ναρκωτικα και οτι το κανουν τα 3/4,ε και?κιαλλα κανουν θα πρεπει να το κανουμε κ εμεις???..!!!
    Μακαρι να προχωρισεις αλλα το βλεπω χλωμο!!!επισης τα τρια χρονια δεν ειναι πολλα,απλα σου διχνουν στα περισσοτερα μια εικονα για τον αλλο,εσυ αποφασιζεις...!!!δεν υπαρχει δεν μπορω αναστασια,μονο δεν θελω!!!!!!

Similar Threads

  1. Υποτροπη ή φυσικη καταληξη?
    By The_Little_Prince in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-2013, 22:28
  2. Το τίμημα και η κατάληξη ενός ονείρου...
    By fiera in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 18-04-2012, 12:18
  3. Κάπου έχω χαθεί........
    By manner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 07-01-2011, 11:38
  4. Τελικά ποιός αξίζει σε αυτό το φόρουμ;
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 393
    Last Post: 02-07-2010, 15:24
  5. Μπορει να καταπολεμηθει τελικα?
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 30-12-2009, 19:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •