Κάνουμε άραγε σωστή χρήση του forum? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης δε νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει ανθρωπος που να περιμενει απο αλλους να τον συντονισουν

    ο καθε ανθρωπος οφειλει να ξερει πως να διαχειριστει τον εαυτο του

    σε αντιθετη περιπτωση αλλου θα πατα και αλλου θα πηγαινει αφου κανεις δε θα του διξει το δρομο για το που να παει και στο τελος θα χαθει στη ζουγκλα του μυαλου του...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    καλη σου μερα :)
    παρ ολο που απο την αρχη ειπες οτι δεν μπερδευεις τον χωρο με group therapy, η γνωμη μου ειναι οτι αυτο ακριβως κανεις, ζητωντας επανειλλημενα εναν ψυχιατρο να συντονισει τις συζητησεις...

    ο κιπ και ο κενο σου απαντησαν παρα πολυ σωστα και συμφωνω μαζι τους.
    το φορουμ δεν υποκαθιστα κανενος ειδους θεραπεια,ουτε ατομικη, ουτε ομαδικη.
    υποτιθεται οτι ειναι συζητηση μεταξυ ενηλικων που μπορει να εχουν η και να μην εχουν ψυχικα προβληματα (σου τονιζω οτι το ψυχικο προβλημα δεν ειναι προυποθεση και πολλοι συμμετεχουν απο ενδιαφερον για την θεματολογια, η για την ανταλλαγη αποψεων η για οποιον λογο ο καθενας)και ο ρολος των συντονιστων ειναι να μην γινονται επικινδυνες υπερβασεις.
    επικινδυνη υπερβαση ειναι το να σου πει καποιος πως να αυτοκτονησεις, η τι φαρμακα να παρεις η να διακοψεις την αγωγη σου, οπως και ολοι οι κανονες που ισχυουν σε οποιοδηποτε τετοιο χωρο ,οποιασδηποτε θεματολογιας. το να σου πει καποιος οτι η μητερα σου κατα τη γνωμη του ειναι απαραδεκτη και θα επρεπε να ντρεπεται, εφοσον ζητας την γνωμη του, δεν ειναι κανενος ειδους υπερβαση κι αν εσυ το μεταφρασεις οτι πρεπει να την σαπισεις στο ξυλο γι αυτο, ειναι θεμα δικο σου και του θεραπευτη σου.

    αυτο που θα ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ για εσενα και για οποιον εχει οντως ψυχικο προβλημα να κανεις, ειναι να ρωτησεις η ιδια τον θεραπευτη σου αν θεωρει την συμμετοχη σου εδω βοηθητικη η επιβαρυντικη, διοτι εχω ακουσει κατα καιρους μελη να λενε οτι οι θεραπευτες τους τους ζητησαν να μην συμμετεχουν.

    τελος, ενα πρακτικο θεμα, αλλα οχι αμελητεο. το φορουμ ειναι ιδιωτικο και εχει συντονιστη, ειδικο της ψυχικης υγειας που κρινει παιρνοντας οτι νομιζει υποψιν του, το πως θα λειτουργησει. δεν ειναι στην διαθεση καποιου αλλου το να αποφασισει να φωναξει ψυχιατρο(!) να αναλαβει οποιονδηποτε ρολο εδω μεσα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Παιδια εγω σαν λυση βλεπω μονο το να υπηρχε μεγαλυτερη και πιο αυστηρη ομαδα διαχειρισης γιατι ουσιαστικα οι μονοι ενεργοι Mods ειναι ο κηπ , και οχι σε ολα τα υποφορουμς και ο Nikos D ,οι οποιοι εμφανιζονται στην χαση και στην φεξη.
    Βεβαια το ερωτημα ειναι ποιος θα μπορουσε να ειναι mod , αφου η πλειοψηφια των μελων που θα ηταν σε θεση για κατι τετοιο εχουν αποχωρησει.
    Η λυση που προτεινεις εσυ Γιαννη , για την υπαρξη συντονιστη ειδικου την θεωρω ατοπη , γιατι πρωτον θα επρεπε ο ειδικος να ειναι πιστοποιημενος ειδικος αρα οχι τυχαιο μελος αρα διορισμενο , και δευτερον θα επρεπε να πληρωνεται για αυτο, γιατι για να κανει αυτο που λες θα επρεπε να διαβαζει σχεδον ολα τα ποστ και να αφιερωνει και χρονο για να μιλαει με τα μελη προσωπικα , κατι που θα του στοιχιζε σιγουρα πολυ χρονο και ενεργεια ...


    Showme... , το φορουμ σε καμμια περιπτωση δεν μοιαζει με ομαδα ψυχοθεραπειας/ αυτοβοηθειας και σε καμμια περιπτωση δεν θα μπορουσε ενα φορουμ να λειτουργησει ετσι . Κυριως ανταλλαγη ιδεων , αποψεων αντε και κανα δυο συμβουλων μπορει να προσφερει το φορουμ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να υποθέσει πως το συγκεκριμένο forum είναι κάτι διαφορετικό απο οποιοδήποτε άλλο forum στο internet. Ένας τυχαίος χώρος ανταλλαγής ιδεών είναι και τίποτε παραπάνω.
    Το είχα κάνει και εγώ το λάθος αυτό φυσικά, αλλά...η πραγματικότητα είναι διαφορετική...Ότι χαζομαρα (κατ'εμε) απασχολεί τον κόσμο έξω, απασχολεί και τον κόσμο που θα γράψει εδώ...όπως θα δείς το μεγαλύτερο μέρος του forum συγκεντρώνεται στην κατηγορία "σχέσεις" κλπ. Κουτσομπολιό δλδ και χαζο-γκρίνια για το πως θα ρίξω τον τάδε, γιατί με άφησε εκείνη, τι μήνυμα να στείλω σε αυτόν στο fb, κλπ.
    Οπότε αν πιστεύεις οτι το forum έχει κάποια βαρύτητα πέρα απο αυτό, νομίζω θα απογοητευτείς, όπως έπαθα και εγώ :P.
    Μου άρεσαν κάποιες λεπτομέρειες που βρήκα στο αρχικό σου post εδώ, πράγματα που σκέφτηκα και έκανα και εγώ...αλλά όπως είπα...η πραγματικότητα είναι διαφορετική.
    Υπάρχουν άτομα που χρειάζονται πραγματικά βοήθεια στο forum...και δεν θα την βρουν εδώ. Θα βρουν απλά κάποιον να πουν τον πόνο τους, να πουν μια κουβέντα και θα εξαφανιστούν. Ίσως αυτή να είναι η σωστή χρήση του forum....και μετά υπάρχουν οι άλλοι που συντηρούν το κουτσομπολιό καθαρά....ίσως επίσης αυτή να είναι η σωστή χρήση του forum...γενικά μιλώντας στα fora του internet υπάρχει μια βάση χρηστών που το παρακολουθούν και συμμετέχουν, κάτι το οποίο εδώ μπορεί να γίνει μονο για το (και πάλι) κουτσομπολιό που ανέφερα πιο πάνω.
    Οι άνθρωποι εδώ δεν είναι κάτι το διαφορετικό απο ότι οι άνθρωποι έξω...άρρωστοι, υγιείς κουτσομπόληδες, κομπλεξικοί, περαστικοί, άνθρωποι που βαριούνται, κλπ.
    Διάλεξε την κατηγορία σου και....καλως ήρθες :P

  5. #20
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    ......... Ένας τυχαίος χώρος ανταλλαγής ιδεών είναι και τίποτε παραπάνω.
    ...........
    Είναι για καποιον που πρωτομπαινει εδω και ζηταει βοήθεια? Εχω την εντυπωση πως καποιος που πρωτομπαινει εδω δεν αντικριζει το χωρο αυτο ως χωρο ανταλλαγης ιδεων. Όποιος πρωτομπαινει εδω δεν σημαινει απαραιτητα πως εχει προηγουμενως απευθυνθει σε ειδικο ή εχει συζητησει το θεμα με δικα του ατομα. Καθημερινα ανοιγονται θεματα το υφος των οποιων δηλοί ότι μπηκαν εδω μη εχοντας που αλλου να πουν το προβλημα τους, εδω εξωτερικευουν για πρωτη φορα το θεμα τους, αναμενοντας απο το χωρο μια καλη συμβουλή. Χωρος ανταλλαγης ιδεων ειναι για εμας που εχουμε ηδη εμπειρια και γνωση του χωρου. Αυτος που πρωτομπαινει προφανως αυτο που εσυ ονομαζεις ως ιδεα να μην το αντικριζει ως απλα μια ιδεα. Και σ αυτο το σημειο εγκειται κατ εμε η ιδιατεροτητα του ιστοτοπου αυτου εν σχεση με τον οποιοδηποτε αλλο ιστοχωρο.
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Δεν ισχύει αυτό Γιάννη και είμαι κάθετος σε αυτό... θα μπορούσα να σου υποδείξω πάρα πολλά άτομα τα οποία μάλιστα παρακολουθούν χρόνια το forum και η παρουσία τους εδω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με ψυχολογία, γιατρούς κλπ και είναι καθαρά κουτσομπολίστικη.
    Συμφωνώ πως το forum έχει πανω πανω την φράση "Καλώς ήλθατε στο φόρουμ αυτοβοήθειας της Πύλης Ψυχολογίας E-Psychology.gr." αλλά μην μου πεις οτι πχ εσύ δεν έχεις δει ποτέ θέματα όπως αυτά που ανέφερα πιο πάνω....τι να του απαντήσω στο μηνυμα, τι μου ειπε στο facebook, γιατί με άφησε κλπκλπ... χρίζουν ψυχολογικής ανάλυσης και σχολιασμού αυτά? είναι όμως η πλειοψηφία των θεμάτων του forum.
    Μηνύματα: 96,472 στην κατηγορία ,Οικογένεια, σχέσεις, σεξουαλικότητα..σχεδόν διπλάσια απο οποιαδήποτε άλλη κατηγορία.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να υποθέσει πως το συγκεκριμένο forum είναι κάτι διαφορετικό απο οποιοδήποτε άλλο forum στο internet. Ένας τυχαίος χώρος ανταλλαγής ιδεών είναι και τίποτε παραπάνω.
    Το είχα κάνει και εγώ το λάθος αυτό φυσικά, αλλά...η πραγματικότητα είναι διαφορετική...Ότι χαζομαρα (κατ'εμε) απασχολεί τον κόσμο έξω, απασχολεί και τον κόσμο που θα γράψει εδώ...όπως θα δείς το μεγαλύτερο μέρος του forum συγκεντρώνεται στην κατηγορία "σχέσεις" κλπ. Κουτσομπολιό δλδ και χαζο-γκρίνια για το πως θα ρίξω τον τάδε, γιατί με άφησε εκείνη, τι μήνυμα να στείλω σε αυτόν στο fb, κλπ.
    Οπότε αν πιστεύεις οτι το forum έχει κάποια βαρύτητα πέρα απο αυτό, νομίζω θα απογοητευτείς, όπως έπαθα και εγώ :P.
    Μου άρεσαν κάποιες λεπτομέρειες που βρήκα στο αρχικό σου post εδώ, πράγματα που σκέφτηκα και έκανα και εγώ...αλλά όπως είπα...η πραγματικότητα είναι διαφορετική.
    Υπάρχουν άτομα που χρειάζονται πραγματικά βοήθεια στο forum...και δεν θα την βρουν εδώ. Θα βρουν απλά κάποιον να πουν τον πόνο τους, να πουν μια κουβέντα και θα εξαφανιστούν. Ίσως αυτή να είναι η σωστή χρήση του forum....και μετά υπάρχουν οι άλλοι που συντηρούν το κουτσομπολιό καθαρά....ίσως επίσης αυτή να είναι η σωστή χρήση του forum...γενικά μιλώντας στα fora του internet υπάρχει μια βάση χρηστών που το παρακολουθούν και συμμετέχουν, κάτι το οποίο εδώ μπορεί να γίνει μονο για το (και πάλι) κουτσομπολιό που ανέφερα πιο πάνω.
    Οι άνθρωποι εδώ δεν είναι κάτι το διαφορετικό απο ότι οι άνθρωποι έξω...άρρωστοι, υγιείς κουτσομπόληδες, κομπλεξικοί, περαστικοί, άνθρωποι που βαριούνται, κλπ.
    Διάλεξε την κατηγορία σου και....καλως ήρθες :P
    o λογος που απογοητευτικες ειναι γιατι δε προσπαθησες να γνωρισεις καπιον καλυτερα..αν ολα τα δεις σαν ενα ξερο προβλημα χωρις να εχεις ιδεα για αυτον που μιλαει στο τελος θα βαρεθεις

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Δεν ισχύει αυτό Γιάννη και είμαι κάθετος σε αυτό... θα μπορούσα να σου υποδείξω πάρα πολλά άτομα τα οποία μάλιστα παρακολουθούν χρόνια το forum και η παρουσία τους εδω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με ψυχολογία, γιατρούς κλπ και είναι καθαρά κουτσομπολίστικη.
    Συμφωνώ πως το forum έχει πανω πανω την φράση "Καλώς ήλθατε στο φόρουμ αυτοβοήθειας της Πύλης Ψυχολογίας E-Psychology.gr." αλλά μην μου πεις οτι πχ εσύ δεν έχεις δει ποτέ θέματα όπως αυτά που ανέφερα πιο πάνω....τι να του απαντήσω στο μηνυμα, τι μου ειπε στο facebook, γιατί με άφησε κλπκλπ... χρίζουν ψυχολογικής ανάλυσης και σχολιασμού αυτά? είναι όμως η πλειοψηφία των θεμάτων του forum.
    Μηνύματα: 96,472 στην κατηγορία ,Οικογένεια, σχέσεις, σεξουαλικότητα..σχεδόν διπλάσια απο οποιαδήποτε άλλη κατηγορία.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το φορουμ , διοτι ειμαι 52 κ μπορω απο την πειρα μου να δωσω μια ( ελεφρα ) κατευθυνση σε αρκετα νεαρωτερα παιδια που εχουν πελαγωσει , σταδιο που εχω περασει προ πολλου και για φαρμακα που εχω παρει με την οκα . Επισης το αισθημα οτι βοηθας καποιον , εμπεριεχει κατι λυτρωτικο σε μενα τον ιδιο , διοτι αισθανομαι χρησιμος ( ? ) αρκει να μην λεω μπουρδες , κ αυτο το αποφευγω μη εμπλεκομενος σε περιπλοκα θεματα ( οταν βλεπω ' σεντονι ' αποφευγω να το διαβασω ) η θεματα που αγνοω ( ψυχωσεις , ιδψ κτλ ) . Επισης πιστευω οτι βοηθω πολυ σε αλκοολισμους , διοτι εχω υπαρξει . Παντως οι κατευθυνσεις που δινω ειναι ηπιων τονων , κ συνηθως με την λεξη 'πιστευω ' η ' νομιζω ' σαν προθεμα . Επισης προσπαθω να κανω χιουμορ , η να το επικροτω , διοτι το χιουμορ ειναι βαλσαμο στην κτθλψη .

  10. #25
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Δεν ισχύει αυτό Γιάννη και είμαι κάθετος σε αυτό... θα μπορούσα να σου υποδείξω πάρα πολλά άτομα τα οποία μάλιστα παρακολουθούν χρόνια το forum και η παρουσία τους εδω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με ψυχολογία, γιατρούς κλπ και είναι καθαρά κουτσομπολίστικη.
    Συμφωνώ πως το forum έχει πανω πανω την φράση "Καλώς ήλθατε στο φόρουμ αυτοβοήθειας της Πύλης Ψυχολογίας E-Psychology.gr." αλλά μην μου πεις οτι πχ εσύ δεν έχεις δει ποτέ θέματα όπως αυτά που ανέφερα πιο πάνω....τι να του απαντήσω στο μηνυμα, τι μου ειπε στο facebook, γιατί με άφησε κλπκλπ... χρίζουν ψυχολογικής ανάλυσης και σχολιασμού αυτά? είναι όμως η πλειοψηφία των θεμάτων του forum.
    Μηνύματα: 96,472 στην κατηγορία ,Οικογένεια, σχέσεις, σεξουαλικότητα..σχεδόν διπλάσια απο οποιαδήποτε άλλη κατηγορία.
    Τομετ, δεν αναφερομαι στα ατομα που οπως σωστα διαπιστωνεις η παρουσια τους εδω δεν εχει καμια σχεση με ψυχολογια ουτε σε κουτσομπολιστικα θεματα καθως και σε θεματα που σιγουρα δεν χρηζουν ψυχολογικης υποστηριξης τα οποια συνηθως αναρτωνται στην κατηγορια οικογενεια κλπ με τα τοσα πολλα μηνυματα. Σ αυτες σου τις διαπιστωσεις συμφωνουμε. Δες όμως θεματα που ανοιγονται σε αλλες κατηγοριες (πχ καταθλιψη, ψυχωσεις, φοβιες κλπ) ακομα και σε θεματα της ενοτητας οικογενεια απο ατομα που οντως αντιμετωπιζουν προβλημα χρήζον ψυχολογικης υποστηριξης (πχ βιας, συνεπειες χωρισμου). Σ αυτα ειναι που αναφερομαι στο προηγουμενο μου μηνυμα.
    γιάννης

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Τομετ, δεν αναφερομαι στα ατομα που οπως σωστα διαπιστωνεις η παρουσια τους εδω δεν εχει καμια σχεση με ψυχολογια ουτε σε κουτσομπολιστικα θεματα καθως και σε θεματα που σιγουρα δεν χρηζουν ψυχολογικης υποστηριξης τα οποια συνηθως αναρτωνται στην κατηγορια οικογενεια κλπ με τα τοσα πολλα μηνυματα. Σ αυτες σου τις διαπιστωσεις συμφωνουμε. Δες όμως θεματα που ανοιγονται σε αλλες κατηγοριες (πχ καταθλιψη, ψυχωσεις, φοβιες κλπ) ακομα και σε θεματα της ενοτητας οικογενεια απο ατομα που οντως αντιμετωπιζουν προβλημα χρήζον ψυχολογικης υποστηριξης (πχ βιας, συνεπειες χωρισμου). Σ αυτα ειναι που αναφερομαι στο προηγουμενο μου μηνυμα.
    OK απλά σε καμία περίπτωση όπως είπα δεν μπορώ να παραβλέψω πως τα άτομα αυτά της πρώτης κατηγορίας είναι η πλειοψηφία του forum...! Οπότε, δεν είναι και αυτό που μάλλον χαρακτηρίζει το forum?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    o λογος που απογοητευτικες ειναι γιατι δε προσπαθησες να γνωρισεις καπιον καλυτερα..αν ολα τα δεις σαν ενα ξερο προβλημα χωρις να εχεις ιδεα για αυτον που μιλαει στο τελος θα βαρεθεις
    Ακριβώς το αντίθετο θα έλεγα...έχω γνωρίσει αρκετά άτομα απο το forum και προσωπικά μάλιστα και μέσα απο αυτό σχημάτησα την άποψη που έχω. Αλλά δεν μιλάω για αυτούς...μιλάω για την πλειοψηφία που είναι εδώ απλά για το κουτσομπολιό...τι να γνωρίσω απο αυτούς? Να συζητήσουμε για το γιατί τους άφησε ο έρωτας της ζωής τους ή το πως θα ρίξουν μια γκόμενα? Εδώ η Θεοφανία είχε προτείνει συνάντηση "μελών"...ένα μέλος πχ που δεν έχει παρουσία στο φόρουμ πέρα απο το κουτσομπολιό. Δεν είμαι μέλος σε κάτι τέτοιο.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε η πλειοψηφια α μινει πλειοψηφια εγω δε το πολυπαλευω με τη πλειοψηφια οπου βλεπω ενδιαφερον απαντω τα υπολυπα τα παιρνω επιφανειακα..

  14. #29
    ...show, το φόρουμ είναι όπως είναι και η ζωή έξω: έχει κάθε καρυδιάς καρύδι και δεκάδες διαφορετικά είδη θεμάτων που μπορείς να ασχοληθείς.
    Από κει και πέρα ο καθένας αποφασίσει αν θα κάτσει ή θα φύγει. Αν για κάποιον είναι τοξικό ή ενοχλητικό, δεν τον κρατά κανείς με διαδικτυακές αλυσίδες, υπάρχουν χιλιάδες επιλογές ένα κλικ παρακάτω.
    Το ότι θα πέφτεις πάνω σε τρολ ή σε τύπους που ψάχνουν εναγωνίως γκόμενα εδώ μέσα και επειδή δεν καταφέρνουν με τίποτα να τη βγάλουν τα βάζουν με τον χώρο και τα μέλη που δεν τους εκτιμούν, επίσης είναι μες στο παιχνίδι.
    stay cool και απόλαυσε το: έχει τα στραβά του, αλλά μπορείς να πάρεις πολλά από εδώ :)

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οστοσο αν ο σκοπος της ζωης σου ηταν να βρεις γκομενα για να κοιμηθεις μαζι της θα ηταν εξωφρενικα ευκολο το πως θα το πετυχενες αυτο το μονο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να πας σε ενα γυμναστηριο να κανεις σωμα φετες και να μοιραζεις φωτογραφιες παντου εδω η οπουδηποτε αλλου στο εγγυομαι εγω οτι θα βρεις οχι μια αλλα χιλιες.. αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο το θεμα ειναι να μιλας σε ανθρωπους που καταλαβενουν τι λες ανεξαρτητα απο το τι φυλο εχουν.το να κανεις σεξ ειναι πανευκολο το να κανεις σχεση ειναι το δυσκολο...τωρα εγω δε το βρισκω κακο να κουτσομπολεψεις και λιγο αφου αν ενα θεμα το δες ετσι μονοπλευρα στο τελος θα κουραστεις... το ενδιαφερον ειναι να βλεπεις καταστασεις που εχεις ζησει η καπως τις γνωριζεις αυτο δεν ειναι παντα απολυτο βεβαια... για παραδειγμα αν δε πεις και κανενα αστειακι για να φυγει και λιγο η μαυριλα πως να το παλεψεις... μου εχει τυχει αρκετες φορες να ανταλαξω αποψεις και μεσα απο πμ που και εμενα βοηθησαν και αυτον που τις ελεγε.. και αυτο εγινε αρκετες φορες οχι μονο μια αφου σημειωσα μεχρι και στο τετραδιο μου ολα αυτα για να μη τα ξεχασω αρα δε νομιζω οτι καπιος θα μπορουσε να αξιολογισει καπιον βλεποντας τον απο αποσταση χωρις να βλεπει τα παντα για αυτον.εγω πχ οταν καπιον δε τον ξερω καλα ειμαι πολυ επιφυλακτικος πριν τον χαρακτηρισω εκτος και αν με προκαλεσει που εκει θα το κανω γιατι δε βλεπω τα παντα για αυτον δε βλεπω τις επαφες του και δε ξερω το ποσο πραγματικα χρησιμος ειναι στο φορουμ γιατι καπιος μπορει να εχει και αλλο προσωπο απο αυτο που διχνει.τωρα εγω λεω παντα σε ολους να ειναι αναλυτικοι και να περιγραφουν λεπτομερος τα θεματα τους αυτο και τους ιδιους βοηθαει γιατι ετσι ξεσπανε και τα λενε καπου και αυτους που το διαβαζουν για εχουν γνωση του θεματος.

    τωρα δε μπορει καπιος να ειναι σχετικος με ολα σε καπια θεματα θα ειναι καλος και σε αλλα δε θα ειναι σε ολους συμβαινει αυτο πιστευω..

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. βριστική χρήση του ονόματός μου ενώ απέχω από το forum
    By Joann in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 11
    Last Post: 07-08-2013, 01:13
  2. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  3. Ειναι σωστη τημωρια?
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 37
    Last Post: 14-01-2010, 12:21
  4. θελω βοηθεια με τηνν χρηση του forum
    By ΜΕΛΑΝΘΗ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 30-10-2009, 17:45
  5. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •