ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    8

    ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

    ΕΙΜΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ, ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΘΕΙΡΕΙ ΕΛΑΦΡΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ , ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΟΣΟ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ. ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΜΕ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΠΕ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ.ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΕΤΟΙΜΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ. ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΗΚΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ 3ΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΕΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΕΔΩ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΝ. ΠΡΙΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΕΒΑΙΝΑΝ ΚΑΛΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ - ΕΦΗΒΗΚΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΑ. ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΕΡΑΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΦΗΒΗΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΤΩΝ 12 ΜΕ 20 ΕΤΩΝ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΚΙΩΛΑΣ.ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΝΕΣ ΠΑΡΕΕΣ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΡΥΦΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΝΤΡΟΠΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ - ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΣΧΕΔΟΝ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ, ΤΟΣΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ,ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΥΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΡΘΡΩΣΩ ΛΕΞΗ.
    ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,,ΣΑΝ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΙΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.
    ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΛΑ. ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΥΣ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ,ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΥΝΤΩΣΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΜΟΙΒΑΙΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΕΨΑΞΕ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΗΚΕ.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ.
    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ. ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΜΕΝΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΕΚΛΥΖΑΝ.
    ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΙΩΘΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΚΡΥΒΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ,ΙΔΙΕΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ.
    ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.
    ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΣΤΟ ΤΗΛ ΤΡΥΦΕΡΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.....ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ , ΜΕ ΚΟΙΤΑΓΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΜΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ''ΑΝ''. ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ.ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΒΟΥΒΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΖΩ ΔΙΠΛΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΣΑΚΙΣΕΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΑΜΟΙΒΑΙΟΣ ΤΟΣΟ ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ.
    ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ Ο ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ , Ο ΕΡΩΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ, ΖΩ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.
    ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΝΟΧΗ ΣΤΟ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ.

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΓΡΑΜΜΑ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Follow your heart !!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    8
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ,,

    ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΜΩΣ?
    ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.
    ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΛΑ.......ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΡΟΥΠΗΡΧΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΓΗΚΑΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.

    ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με μπερδευεις λιγο μηπως τον ενα τον αγαπας με διαφορετικο τροπο απο τον αλλο ? ο ενας ειναι αγαπη ο αντρας σου κ ο αλλος ειναι ερωτας?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Τέλειωσε ο έρωτας (εφόσον υπήρχε έρωτας) με τον άντρα σου και ερωτεύτηκες κάποιον άλλο.
    Τίποτα πρωτότυπο, μάλλον αναμενόμενο.
    Αν τελικά επιλέξεις να είσαι με τον δεύτερο, κάποια στιγμή και μ' αυτόν ο έρωτας θα τελειώσει.
    Ο έρωτας δεν κρατάει για πάντα, έχει ημερομηνία λήξης.
    Η αγάπη και ακόμη πιο συχνά, απλά η συνήθεια, τα παιδιά, οικονομικοί λόγοι, ο φόβος της μοναξιάς είναι οι λόγοι που κάποια ζευγάρια εξακολουθούν και είναι μαζί, χωρίς να είναι πλέον ερωτευμένα.
    Αν είσαι άνθρωπος που έχεις ανάγκη να είσαι ερωτευμένος, τότε ο γάμος θα σε δυσκολέψει.
    Αυτή είναι η γνώμη μου.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι πολυ πιο περιπλοκο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ας στειλει ενα βιογραφικο ο αντρας σου στον αη βασιλη, γιατι πλησιαζουν τα χριστουγεννα και ψαχει για τανανδο...!
    Περαν την πλακας, εφοσον ο συζυγος ειναι καλος ανθρωπος μπορεις να κανεις μια συζητηση μαζι του ηρεμα και να του πεις πολυ απλα οτι δεν εισαι ερωτευμενη. Μπορειτε να χωρισετε απο κλινης και να παραμεινετε φιλοι αφου ειναι τοσο καλος ανθρωπος, ωστε να μπορεσεις ανεμποδιστα να αναζητησεις την ευτυχια με τον τυπο που πραγματικα σε γεμιζει. Αν ο συζυγος δεν επιθυμει να μεινετε φιλαρακια, ας παει αλλου. Αλλωστε φανταζομαι ουτε κι αυτος θα θελει διπλα του μια γυναικα που αισθανεται για αλλον, εκτος αν ειναι βολεψακιας. Μη το παρουσιαζεις λοιπον ως κατι πρωτοτυπο ή περιεργο θεμα. Το πλεον συχνο φαινομενο ειναι. Λαθος σου που παντρευτηκες αλλον εφοσον αισθανοσουν ακομα για αλλον. Τοσα χρονια γτ δεν εκανες κινηση? Αλλα ακομα και να μην υπηρχε το χωριατοπαιδο, ειναι κοινος τοπος οτι το να παντρευτεις δεν σημαινει οτι αποκλειεται να νιωσεις για αλλον ανθρωπο. Σταματα τα δραματα λοιπον και κανε κινησεις πρακτικα και ξεκαθαρα. Καλα αυτος ο συζυγος δεν εχει παρει χαμπαρι τιποτα? Τοσο μαλακας ειναι? Και μενετε και σε χωριο που ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιο...αντε, κανε τα κουμαντα σου γτ αμα ανακαλυψει ο συζυγος οτι σε καλαφατιζει ο χωριατης, παιζει να του ανεβει το αιμα στο κεφαλι και να χετε τιποτ αλλα, ενω αν εισαι ειλικρινης και ξεκαθαρη θα το εκτιμησει. Ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια. Ισως και να δεχτει να συνεχισετε σαν αδερφακια.
    Last edited by kerasi; 28-09-2013 at 16:58.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    8
    Ειναι περιπλοκο το θεμα Αλεξανδρε εχεις δικιο.

    Και ναι μπορει να ειναι ετσι τα πραγματα Μαριαν,,οτι δηλαδη με τον μεν ειμαι ερωτευμενη ενω με τον αλλον οχι πια,ομως συνεχιζω να τον αγαπαω σαν ανθρωπο και εκτιμω τα οσα εχω ζησει μαζι του και αυτο το κανει ακομα πιο περιπλοκο. Ειμαι μπερδεμενη.....αν και ουσιαστικα μεσα μου ξερω πως ο δευτερος ειναι αυτος που με κανει να ονειρευομαι σαν μικρο παιδι.

    Κερασι ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να λες λογια ειρωνικα οταν εισαι εξω απο τον χορο και καλα κανεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε λεω κανενα ψεμα. Αφου τον κοροιδευεις με το διπλο ταμπλο. Χωριστε απο κλινης και συνεχιστε ως φιλοι αφου ειναι καλος και τον εκτιμας.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    8
    Κερασι sorry για την απαντηση το μηνυμα σου ειχε ερθει μισο και σχηματισα λαθος αποψη,
    συγνωμη και παλι.

    Εχεις δικιο σε οσα λες οτι πρεπει να δρασω δηλαδη και συντομα μαλιστα.
    Δεν ξερω πραγματικα ποσο ευκολο θα ειναι να μιλησω στον συζηγο μου και να καταφερω να μεινουμε φιλοι ( δυκολο πολυ)
    Οχι δεν δειχνει να εχει καταλαβει κατι η τουλαχιστον ετσι δειχνει.

    Επισης στην ερωτηση σου γιατι δεν εκανα κατι τοσα χρονια,,,,θα σου πω απλα πως οσο κ αν ηταν παντα μεσα στο μυαλο μου υπηρξε μια περιοδοσ χρονων 7 για την ακριβεια που λογο δουλειας ελειπα στο εξωτερικο.....γυριζοντας γνωρισα τον αντρα μου και ολα μετα εγιναν πολυ γρηγορα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο προσωπικη πειρα σου λεω οτι ενας αντρας εκτιμαει την ειλικρινεια-αλλο αν ποναει-παρα να το ανακαλυπτει μονος του. Αλλωστε ειναι καλος χαρακτηρας οπως λες και πολιτισμενος φανταζομαι και συζητησιμος οπως τον παρουσιαζεις. Σε περιπτωση που το ανακαλυψει μονος του, υπαρχει περιπτωση να αντιδρασει βιαια και δικαιολογημενα. Στα λεω γτ λες οτι δε χωριζεις επειδη τον εκτιμας. Μπορεις να τον εκτιμας και μετα, δε χρειαζεται να σε παντρεμενη και να πηδας καποιον για να τον αγαπας.

    Γενικα πατα refresh μετα απο καθε βημα γτ εχει προβλημα το σαιτ.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    8
    Ειλικρινα δεν ξερω πωσ να αρχισω μια τετοια συζητηση μαζι του....νιωθω τυψεις οσο χαζο και αν ακουγετε.
    Πολιτισμενος πολυ θα ελεγα αλλα και ερωτευμενος σε αντιθεση με εμενα ειναι......αυτο με τρομαζει πιο πολυ,,,εκεινος προσπαθει ακομα και αν βλεπει πως εγω δεν ειμαι καλα ψυχολογικα τελευταια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Toτε καντον να σε χωρισει.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω την εντυπωση οτι εχεις μπερδεψει τον ερωτα με την αγαπη γιατι απο ολο αυτο το κατεβατο που γραφεις μαλον τα εχεις κανει ολα κουβαρι το οτι σε χαιδευε τρυφερα αυτο δε διχνει αγαπη διχνει ερωτικη επιθυμια... με τον ερωτα δε μπορει να σταθει κατι δια παντος και αυτο που λες για αυτον αφου ειναι ερωτας κ οχι αγαπη θα σου περασει για καπιον αλλο αρα δε μου φαινετε φρονιμο να πατησεις πανω σε αυτο.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    14
    Εγώ πάντως θα διάλεγα τον άνθρωπο που προσπαθεί.Μεγάλα λόγια σου σκαρώνω κι εγώ όσα θές.
    Είσαι σίγουρη οτι έχεις επιλογή?δηλαδή είσαι σίγουρη πως θέλει να χωρίσεις?Γιατί κακά τα ψέμματα αυτός ζεί μόνο το καλό κομμάτι.Εκτός του οτι νιώθει ο "μάγκας" της υπόθεσης,απο τη "κακή" σου πλευρά μέσα σε 2 μήνες και με τις παρούσες συνθήκες ουτε μυρωδιά δε θα χει πάρει.Τη πιθανότητα δηλαδή να σε πλησίασε επειδή είσαι παντρεμένη σκέψου.Αν για χάρη του, ήμουν έτοιμη να τινάξω τη ζωή μου στον αέρα, και είχα προδώσει εναν ανθρωπο που επέλεξα νοιάζομαι και αγαπώ και που με αγαπάει κι αυτός (παρόλο που αντιμετωπίζει την ίδια φθορά στη σχέση μας), θα αξίωνα τουλάχιστον να απαιτεί να μη με μοιράζεται.Αν τελικά απο σένα θέλει μόνο αυτό το οποίο του δίνεις τώρα και τίποτα παραπάνω?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 21:49
  2. ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ!!!
    By ΝΙΚΙ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 20-03-2013, 22:21
  3. μπερδεμένη...
    By soph in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2013, 18:42
  4. Μπερδεμένη...
    By spur_patra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2010, 09:50
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •