ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2

    ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

    ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΟΜΕΤΟΠΙΣΩ!

  2. #2
    μας δουλευεις? :Ρ...τα χετε..στειλε μυνημα ή παρε τηλεφωνο και ρωτα την οποτε το αναρωτιεσαι...κοπελα σου ειναι,ντρεπεσαι να της στειλεις και να την ρωτησεις;..Στειλε για να δεις τι κανει και πανω στην συζητηση ρωτα την που ειναι και τι κανει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    Μήπως η ίδια στην έχει δημιουργήσει την ανασφαλεια?εχεισ λαβει καποιεσ ενδειξεισ απο τα λεγομενα η τη σταση τησ αυτο νομιζω...... και εχεισ εκδηλωσει ανασφαλεια

  4. #4
    Γιάννη σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη. Εάν δεν την εμπιστεύεσαι τότε κάτι δεν πάει καλά στην σχέση σας και αυτό που προτείνω εγώ είναι να πας και να της μιλήσεις και να της πεις ευθέως το πως νιώθεις και να το συζητήσετε. Αλλά κάντο όμως όταν θα βγείτε έξω σε ένα δείπνο και απέφυγε τους τσακωμούς. Εξήγησε πως απλά θες να το συζητήσεις για να σου φύγει αυτή η ανασφάλεια. Με το να συζητάς με την κοπέλα σου αυτά τα πράγματα είναι πολύ καλλίτερο από το να της τα κρύβεις. Εάν την εμπιστεύεσαι τότε άφησε την να κάνει αυτό που θέλει. Έτσι κιαλλιος φίλε Γιάννη άμα θέλει να στην κάνει θα στην κάνει και μπορεί να μην το μάθεις και ποτέ, το καλλίτερο που μπορείς να κανείς όπως σου είπα είναι να κάτσεις και να κανείς μια ήρεμη συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και δεν το συζητούσα. Απλά έλεγα στην κοπέλα μου και που ήσουνα? και τη έκανες? και τη αυτό? και τη εκείνο? και όταν με ρώταγε ζηλεύεις? έχεις ανασφάλειες? εγώ μούγκα και της έλεγα πως απλά θέλω να ξέρω. Αφού λοιπών χωρίσαμε μετά από 3μισή χρόνια είχα μια άλλη κοπελιά που μου συνέβει το ίδιο. Αλλά εκεί είπα πως απλά θα της το πω και ότι γίνει. Και τελικά μου εξήγησε πως αυτό που κάνω δεν βοηθάει καθόλου στην ψυχική υγεία και στην υγεία της σχέσης μας και είχε δίκιο. Προσπάθησα και εγώ να ηρεμήσω με την όλη κατάσταση και ξεκίνησα να σκέφτομαι διαφορετικά. Ξεκίνησα να έχω περισσότερη εμπιστοσύνη και αυτό πραγματικά σε ηρεμεί. Το θέμα είναι να καταλάβεις πως εσύ πρέπει να είσαι εντάξει απέναντι της. Άμα έχεις κάποιο πρόβλημα συζητά το δεν πρόκειτε κανείς να σε κρίνει. Είναι ένα λάθος που κάνουμε συχνά το να μην συζητάμε και να το αφήνουμε στον άλλον να το μαντέψει.
    You never know how strong you are until being strong is the only choice you have.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΕΛΑΔΔΑ
    Posts
    11
    η ανασφαλεια μας ειναι εμφυτη απλα καποιοι ανθρωποι την κουμανταρουν καλυτερα απο αλλους..κανε οτι πρεπει για να την καταπραινεις για να εισαι εσυ και να μην κανεις και τον αλλον να νιωθει εγκλοβισμενος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    καχυποψια εχει ο φιλοσ μασ. εφοσον δεν του χει δωσει δικαιωμα η κοπελα απο μονοσ του εχει αυτο το στοιχειο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    γεια σου Γιάννη. Η ζήλεια είναι κάτι που βασίζεται στην ανασφάλεια που έχουμε με τον εαυτό μας. Δεν αισθανόμαστε αρκετά όμορφοι,έξυπνοι,ικανοί κι ετσι έρχεται η ζήλεια. Σα μονη λύση εγώ εχω να τα βρείς με τον εαυτό σου. Κάποιος που νιώθει καλά σκέφτεται οτι ακόμα και άλλον να βρει,δεν θα είναι καλυτερος απο μένα,ασε που δεν υπάρχει λόγος να βρει αλλον αφου είμαστε ευτυχισμένοι.
    καλη επιτυχια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα φιλε μου ειναι απλα ανθρωπινη αδυναμια ολο αυτο σε καταλαβαινω,δυστυχως αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι δεν μπορεις να ελενξεις 100% εναν ανθρωπο η μια κατασταση,καλο ειναι που νοιαζεσαι τι κανει η κοπελα αλλα μην το παρακανεις στα τηλεφωνηματα η στα μηνυματα γιατι θα μεταδωσεις κ σ αυτην την αγωνια σου,κανε το κ θα βγεις κερδισμενος

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    Πωπω είναι απαίσιο αυτό, το έχω περάσει κι εγώ, είναι εμμονή και σε τρώει...Είναι όλα στο μυαλό μας φίλε, παιχνίδια του νου...

Similar Threads

  1. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ!
    By GIANNIS 30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-09-2013, 01:13
  2. ανασφαλεια
    By nanpap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-08-2013, 15:36
  3. Ανασφάλεια
    By WaDe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2012, 20:37
  4. Ανασφάλεια
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 17-01-2011, 01:02
  5. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By lena8999 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 09-01-2007, 19:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •