σχεσεις δυο φυλων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    σχεσεις δυο φυλων

    Ενα θεμα που σιγουρα απασχολει ολους . Τα τελευταια χρονια ακουγεται ( το βλεπω ) οτι οι σχεσεις των δυο φυλων περνανε καποιου ειδους κριση . δλδ οι αντρες , λενε οτι οι γυναικες εχουν πολλες απαιτησεις , και οι ανδρες αδιαφορουν , δεν φλερταρουν κτλ. .Και τα δυο φυλα φαινεται οτι εχουν παραπονα .

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ποιος ο λογος να φλερταρεις οταν ξερεις οτι κατα 75% θα φας χυλοπιτα ? ακομα χειροτερα, οταν βλεπεις γκομενες που ειρωνευονται-κοροϊδευουν και σπανε πλακα με τα συναισθηματα σου γι'αυτες (γιατι σημερα εχουμε απεναντι μας αποθρασυμενα πλασματα, καμια σχεση με τις ταπεινες γυναικες του παρελθοντος). με κατι τετοιες συμπεριφορες το φλερτ εκει εξω χαθηκε. επισης σημαντικο, συνηθως αυτες που θελουμε δε μας θελουν, κι αυτες που δε θελουμε μας θελουν. οποτε τζαμπα κοπος.

    γενικα ειναι κοροϊδια εις βαρος του αντρα, που τον φανταζονται κυνηγο, κατακτητη κι αλλες τετοιες κλισε μπαρουφες για παιδακια. γιατι ψοφανε για προσοχη και κυνηγητο, θελουν να νιωθουν οτι μετρανε, λες κι αξιζουν χρυσαφι. ξεχνανε βεβαια οτι σε τουτη τη χωρα εχουμε φτασει να αυτοκτονουμε, και θεωρουν οτι το να φαει κανεις τα μουτρα του με καποια ειναι ευκολο πραμα, απλα θα του καταστρεψει την αυτοπεποιθηση και θα τον επηρεασει ψυχολογικα, δε χαθηκε ο κοσμος.

    καλυτερα μονος λοιπον, παρα σκυλακι της καθεμιας ψωνισμενης μανταμιτσας. εξαλλου ισοτητα δε λενε πως θελουν ?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο λυνει την απορια σου... http://www.youtube.com/watch?v=g3VKJ6ZJDYc

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ΚΕΝΟ , εγω δεν βιωνω αυτα που λες , αλλα πολλες απαιτησεις . πχ ειχα μια γιατρο , κ ολο ηταν που θαμε πας σημερα ( σε σχετικα ακριβα μερη ) , μεσα στις 20-30 φορες δεν ειχε προθυμοποιηθη να πληρωση εστω μια φορα , ετσι για τα ματια , κ μαλιστα μουκανε παρατηρηση επειδη στα γενεθλια της της εδωσα ενα φακελλο γενεθλιων με ενα ποσο μεσα , κ δεν πηγα ο ιδιος να της αγορασω κατι , ενω της εξηγησα οτι το εβρισκα κ το βρισκω πρακτικο ναγοραζει ο αλλος ατο που του αρεσει . Τωρα επειδη ητο η τελευταια μου κοπελλα ( μετε αρχισε το σηριαλ κτθλψη ) να ετυχα στην περιπτωση η αυτη ειναι ο κανονας ?
    Βεβαια , μετα απο 4 μηνες εδωσα τελος . Οχι θα καθομουνα .
    Last edited by Macgyver; 30-09-2013 at 08:19.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Το πρόβλημα έχω την αίσθηση οτι ξεκινάει από την απροσδιοριστία που υπάρχει στους ρόλους των δύο φύλων. Τις τελευταίες δεκαετίες αμφισβητήθηκαν οι ρόλοι που είχαν παραδοσιακά επί αιώνες άντρες και γυναίκες, χωρίς όμως να έχει ξεκαθαρίσει ακόμα οι διάδοχη κατάσταση. Στο μυαλό όμως πολλών γυναικών και αντρών υπάρχουν ακόμα οι παλιοί ρόλοι, έτσι φτιάχνουν προσδοκίες οι οποίες διαψεύδονται. Επίσης, θεωρώ πως έχουμε γίνει μαλθακοί σαν κοινωνία, κάτι που έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στους άντρες, το παραδοσιακά ισχυρό φύλο.

    Από εκεί και πέρα, επικρατούν σε πολλούς και πολλές οι τακτικισμοί και ο εγωισμός, με αποτέλεσμα άλλο να θέλουν και άλλη εικόνα να προβάλλουν προς τα έξω, στην οποία εικόνα ο άλλος προβάλλει τις δικές του επιθυμίες. Κοινώς, μπάχαλο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=nick cave;457381]Το πρόβλημα έχω την αίσθηση οτι ξεκινάει από την απροσδιοριστία που υπάρχει στους ρόλους των δύο φύλων. Τις τελευταίες δεκαετίες αμφισβητήθηκαν οι ρόλοι που είχαν παραδοσιακά επί αιώνες άντρες και γυναίκες, χωρίς όμως να έχει ξεκαθαρίσει ακόμα οι διάδοχη κατάσταση. . Επίσης, θεωρώ πως έχουμε γίνει μαλθακοί σαν κοινωνία, κάτι που έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο στους άντρες, το παραδοσιακά ισχυρό φύλο.


    Αυτα τα δυο ειναι πολυ σωστα . Παντως μουχει κανει εντυπωση οτι εχω ακουσει απο δυο διαφορετικες πρωην μου , με την δικη τους δουλεια , οτι ' θελω ο αντρας μου να βγαζει περισσοτερα απο μενα ' . Τι σκεπτικο-νοοτροπια ειναι αυτο ?

Similar Threads

  1. Ερευνα σχετιακ με την σεξουαλικοτητα των δυο φυλων
    By λιλιουμ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 18-07-2011, 22:17
  2. οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 458
    Last Post: 30-06-2010, 10:25
  3. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 11:19
  4. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •