Δουλεια και νευρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    Δουλεια και νευρα

    παιδια πως τα πατε με τους συναδελφους σας?εγω αν εξαιρεσω εναν κυριο που του εχω εμπιστευτει πολλα και ειναι αξιολογος με τους αλλους δεν εχω πολλα πολλα μου την σπανε!και ιδιαιτερα ενας μονιμος!που το πιαζει διευθυντης χωνεται σε ΟΛΑ....ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΦΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ ταυτοχορνα γκομενος ,επιχειρηματιιας και αλλα μαζι...αφηστε σηεμρα που υπηρχε ενταση στη δουλεια γενικα...

  2. #2
    άστα να πάνε τι να σου πω, τέλεια... Πολλά-πολλά δεν έχω αλλά είναι πολύ σπαστικοί άνθρωποι κ περίεργοι. Άλλα λένε άλλα κάνουν, δε δίνουν σαφής οδηγίες, λένε ψέματα κλπ. Το boss δε δίνει προκαταβολές κ αν του πεις για άδεια παθαίνει αμόκ. Άσε που μιλάει σαν τον Θέμο Αναστασιάδη Αν πεις ότι είσαι άρρωστος βάζει να σε πάρουν τηλέφωνο να δουν αν είσαι όντως χάλια. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη αλλά δε θέλω να παραιτηθώ ευελπιστώ να με απολύσει κάποια στιγμή να πάρω την αποζημίωση κ να βρω κάτι άλλο. Υπομονή...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ασε πο λεει στον κοσμο να μην πηγαινει στον κατω οροφο που ειναι το γραφειο για ναμη σιχαινετεια και δεν ειναι ακτι εκει μεσα ελεος δηλ..τελικα estranged υπαρχουν και χειροτερα με αυτα που λες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    φυσικα το κεφαλι μ καζανι παλι..βηκα για μια δουλεια γραφειου εξω και με φωναξε η διευθνυτρια να μου πει οτι δεν βοηθαω εμαθε τους αλλους πιια εγω ..ξερω παλι ποιος τα πε αυτα..οταν του λεω στα ισα τι προβλημα εχε μαζι μου λεει δεν βοηθαει αλλα εγω του τρην εφερα ειχε μια δουλεια για μενα παλι στο ντουλαπι τοπυ..μπροστα σε ολους παλι μ λεει πεγκυ κανε την δουλεια σου στο αρχειο ανοιξε το ντουλαπι να δεις..και τσαφ ανοιγω το ντουλαπι και του λεω τι εγινε?τα εκανα ολα εεε?δεν πτοοηηθκε ομως λειε σε εναν δειξε στη πεγκυ τα αλλα κατω απο το γραφεριο μα τα εκανε και αυτα λεει και του λεω ειδες?μου εχουν σπασει τα νευρα εκει οι μονιμοι που το παιζουν αφεντικα...σημερα τα πηρα ασχημα μιλαμε..δεν ανεχομαι εγω μαλακιες απο κανενναν.

  5. #5
    Παιδιά μιά που μιλάτε για δουλειά.... Την Δευτέρα θα πάμε σε μια άλλη πόλη εγώ 2 ακόμη συνάδελφοι και ο προϊστάμενος να δούμε κάποιους πελάτες και θα διανυκτερεύσουμε εκεί σε ξενοδοχείο... Εγω οταν φεύγω απο την πόλη μου με άτομα που δεν είναι τόσο οικία φοβάμαι μην με πιάσει αυτός ο διάολος και δεν ξέρω τη να κάνω, πρώτη φορά θα με πάρουν και έμενα μαζί και ο γιατρός μου δεν με έχει δώσει κάποιο αγχολυτικό για να την \'\'παλέψω\'\' αν με πιάσει... Μόνο βαλεριάνα έχω πάρει που δεν έχω δοκιμάσει ακόμη να δω αν κάνει κάτι...
    Έχει περάσει κάποιος παρόμοια κατάσταση να με συμβουλέψει κάπως....?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    δυστηυχως εγω δεν ειμαι σε αυτην την θεση για να μου συμβει αυτο αλλα καλο θα ναι να παρεις τα μετρα σου και να πας με καλη διαθεση να τα ξεπερασεις ολα!

  7. #7
    Πήρα όσο μπόρεσα τα μέτρα και με πολύ υπομονή και ψυχραιμία την πέρασα την δοκιμασία...... Ευτυχώς πήγαν καλά τα πράγματα εκεί...
    Τώρα αυτό που με φοβίζει είναι το μίτινγκ στις αρχές του μήνα που γίνεται σε μια αίθουσα πολύ μικρή για 30 άτομα που θα είμαστε.. και διαρκή περίπου 1:30 ώρα... τη θα κάνω αν με πιάσει εκεί? τη θα πω για να βγω λίγο έξω να ηρεμήσω, θα λέμε σημαντικά πράγματα και δεν θα γίνεται..
    Αν πάρω βαλεριάνα δύο χάπια θα γίνει κάτι? Γενικά δεν μου έχει δώσει καμία αγωγή ο γιατρός μου απλά ξέρει οτι έχω βαλεριάνα μαζί μου αν και πείρα μόνο 1 φορά ένα στην διανυκτέρευση που κάναμε....
    Εχει να μου προτείνει κανείς κάτι???? Το έχει περάσει κανείς αυτό???

  8. #8
    Όλοι το έχουμε περάσει πάνω-κάτω αυτό...
    Άδειασε το μυαλό σου, κάνε θετικές σκέψεις και πήγαινε στο meeting. Αν όντως μιλήσετε για σημαντικά πράγματα (όπως αναφέρεις) τότε σίγουρα θα ξεχαστείς και θα λησμονήσεις όλες εκείνες τις απαισιόδοξες σκέψεις.
    Ενδεικτικά, πάρε και 2 χάπια βαλεριάνας μιας και σου βρίσκονται. Ακόμη και με την σκέψη ότι θα σε πιάσουν και θα σε βοηθήσουν, θα μπορέσεις να ξεπεράσεις τις όποιες φοβίες που έχεις...
    Πριν το meeting, ένας καλός και γεμάτος ύπνος θα σε βοηθήσει. Πιες ένα χαμομήλι πριν πας εκεί... και μακριά από καφεϊνη!!!

  9. #9
    Σημαντικά πράγματα για τους διευθυντές... Για μας είναι το χειρότερο...
    Θα μας δώσουν στόχους μηνός και αν υπάρχει ή είναι στα σκαριά κάποιο νέο προϊόν κτλ..
    Το χειρότερο που μπορώ να κάνω είναι που αυτό το σκέπτομαι το ξέρω αλά σήμερα το ανέφερε ο προϊστάμενος και μου ξανα ήρθε η σκέψη...

  10. #10
    Γιατί δεν το βλέπεις σαν κάποια απλή επαγγελματική ασχολία; (έστω κι αν χαρακτηρίζεται σαν αγγαρεία..)
    Είναι αρκετά δύσκολο να κάνουμε ότι μας αρέσει ή μας ευχαριστεί, και τις περισσότερες φορές αναγκαζόμαστε να ακούμε ή να πράτουμε ανάλογα με τα όσα μερικοί προσπαθούν να μας υποδείξουν (μεγαλώνοντας, άσκοπα και μάταια, το στρες και το άγχος που ήδη νιώθουμε.)
    Μπορείς να παρεβρίσκεσαι στο meeting και να πάνε όλα καλά. Αν τα συζητούμενα είναι σημαντικά μόνο για τους διευθυντές, αυτός είναι και ένας λόγος παραπάνω που θα σε κάνει να αδιαφορήσεις. Άσε το σώμα σου εκεί και άσε τις σκέψεις σου να βρίσκονται αλλού. Αλλά μακρυά από αγχωτικές και δυσοίωνες σκέψεις.
    Μην σκέφτεσαι ότι είσαι σε ένα μικρό δωμάτιο με 30 άτομα τριγύρω σου. Σκέψου ότι δεν θα είσαι για πολύ εκεί μέσα.
    Απόδρασε, έστω και νοερά, απ\'τον χώρο αυτό μέχρι να τελειώσει το meeting.

  11. #11
    Φυσικά και το βλέπω σαν επαγγελματική ασχολία και οχι καθαρή αγγαρεία, άσχετα που τα περισσότερα θέματα που συζητάν εκεί (εγω πρώτη φορά θα συμμετέχω επαναλαμβάνω) θα μπορούσε απλά να μας τα μεταφέρει ο προϊστάμενος, αλλά είναι και η τυπικότητα στην μέση... Θα ήθελα να πω και μία άποψή μου, υπό αυτές τις συνθήκες όμως δεν μου βγαίνει μιλιά. Σε κάποιο άλλο χώρο η υπό άλλες συνθήκες δεν θα είχα το ίδιο πρόβλημα...
    (Να σημειώσω εδώ οτι ούτε σινεμά μπορώ να πάω, 2-3 φορές που πήγα απο τότε που μου εμφανίστηκε στο τσάφ δε έφυγα. Ενω για παράδειγμα στον θερινό δεν έχω κανένα πρόβλημα)

  12. #12
    Μη σε πιάνει τρόμος με τον χώρο.
    Όσο θα το σκέφτεσαι και θα ανησυχείς γι\'αυτό, το σίγουρο είναι πως δεν θα μπορέσεις να αρθρώσεις κουβέντα. Όσο βρίσκεσαι εκεί, προσπάθησε να σκέφτεσαι την επόμενη μέρα και όχι την παρούσα στιγμή.
    Πάρε 2-3 χάπια βαλεριάνας και πήγαινε στο meeting. Σίγουρα θα σε βοηθήσουν αρκετά.

  13. #13
    θετική σκέψη και βαλεριάνα..
    Σ ευχαριστώ antoni.. Θα τα ξαναπούμε πριν το μίτινγκ.....

  14. #14
    Να\'σαι καλά, vegga.
    Πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •