αντικοινωνικοτιτα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4
    καλησπερα δημητρη μη νομιζεις υπαρχουν αρκετοι σαν και σενα, η ουσια ειναι να κρατησεις ορθιο τον εαυτο σου, πιστευω και τα φιλοσοφικα βιβλια μπορουν να σε βοηθησουν, οπως και ο εθελοντισμος θα προσφερει αξια στον εαυτο σου, απο οσο εχω καταλαβει η ζωη εχει 2 πλευρες την φωτεινη και τη σκοτεινη ,συνηθως ζουμε στην σκοτεινη,τωρα θα μου πεις πως να πας στην φωτεινη, αυτο ουτε εγω το εχω καταφερει, αλλα θα φυγω προσπαθωντας.. Για αυτο μην εγκαταλειπεις!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by dimitris17 View Post
    kalispera eime neo melos sto site kai eime 21 xronon.sygnomi gia ta greeklish
    alla eime anorthografos mexri aidias.eime antikinonikos me diafora psihologika
    provlimata ,grafo edo gioati pistevo oti eiparxoun atoma san kai emena kai
    tha katalavoun.exo diskolia me tin epikinonia me allous anthropous giati dn me katalavenoun
    ektos apo 4 filous pou exo pou eine kai aytoi san kai mena
    pano kato.alla dn thelo na tous anikto giati dn thelo na me perasoun gia
    teleios psihakia.exo provlima dn boro na vro kopela giati kamia kai genika
    kanenas dn me pernei sta sovara poloi me ipotimane xoris na me kseroun.estanome trelos
    kai monos.kaneis dn me kserei pragmatika, oute kan ego pleon.akoma kai an exo atoma metrimena sta dahtila.exo varethei na sixenome kai na miso
    tous pantes,exo varethei na apofevgo kai na fovame.exo varethei tn kiklothimia
    kai tn antikinonikotita.exo ftasei se simio na dimiourgo prosopikotites me dikies tous
    neotropies. kai pistevo exasa ton eayto mou estanome geros.tha borousa aneta na
    grapso se ola ta themata apla dialeksa auto.dn aniko kai dn teriazo.kai enas simandikos logos
    pou dn skeftome tn aftoktonia eine epidi dn thelo na stenaxoriso tin mana mou dn tis aksizei afto.
    an kai ksero giati eime etsi epidi perasa diskola pedika xronia.alla dn boro na to allakso.
    dn boro na zo etsi.grafo stoixous gia na ekfrasto kai zografizo.eine mia voithia alla dn arkei
    otan eise psixika monos.sygnomi pou sas kourasa eyxaristo.
    Να ξερεις οτι δεν εισαι μονος.εγω ειμαι 17 και εχω ποαρομοια θεματα και το εχω γυρισει στην συγγραφη ποιησης.
    Μας διωχνουνε τα πραγματα και η ποησις ειναι το καταφυγιο που φθονουμε.
    Καβαφης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by dimitris17 View Post
    se katalaveno aderfe alla to thema eine oti gia tin zoi mou exo na po perisotera kaka pramata ap oti kala,kai ksereis oti kaneis dn
    goustarei na eine me anthropous kinikous,arnitikous, idietera an dn exoun perasei kapia pramata gia na se katalavoun gia afto
    polles fores dn aksizei na miliso...
    Κανεις λαθος σε αθτο.υπαρχουν ανθρωποι που ειναι κατι περισσοτερο απο επιφανειακοι .απλα δεν τους εχεις γνωρισει

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    2
    Tomhet η απελπισία δεν έχει να κάνει με την ηλικία και η ηλικία δεν είναι μέτρο σύγκρισης προβλημάτων. Έχει να κάνει με τα βιώματα και την προσωπικότητα του καθενός. Υπάρχει υπόβαθρο σε αυτα που νιώθει ο καθένας. Μην ακυρώνεις τον άλλον με το να του λες οτι εχει παράλογους φόβους και συναισθηματα επειδη ειναι μόνο 20. Πρέπει να δουλέψει με τον εαυτό του.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Με εχει συγκηνησει αρκετα το μηνυμα σου μικρε φιλε, ειναι τοσο κριμας ενα νεο παιδι με ολη την ζωη εμπρος του να νιωθει ετσι!- δλδη τι να πω εγω?? που ειμαι στην κατηφορα προς το τελος για τα καλα ,κι παρολα αυτα ελπιζω!- ! Απο τα λεγομενα σου δειχνεις καλο παιδι και με καρδουλα -αυτο που δεν καταλαβαινω και ψυλο μου καθετε στραβα ειναι οπου λες πως μισεις τον κοσμο!!!!- γιΑΤΙ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ??τις φταιει εαν εσυ εισαι περιεργος ??
    Επισης για την αυτοκτονια!! μαλον δεν το κανεις λογο φοβου!! διοτις εαν πραγματικα καποια μερα την γουσταρεις δεν θα σε ενδιαφερει τπτα αφου δεν θα σε ενδιαφερει ο εαυτος σου!!
    Μικρε φιλε, δεν ειναι αληθεια οτι δεν μπορεις να αλλαξεις το παρελθον σου!! στην συγκεκριμενη περιπτοση αλλαζει!! αλλαζει μεσα απο την ψυχαναλυσηκαι ψυχοθεραπεια!! οπου οσο πιο νωρις την κανεις τοσο πιο ευκολη θα ειναι τοσο πιο γρηγορα θα την κανεις και τοσο πιο φτηνα!! διοτις θα "ταξηδεψεις" στα παιδικα σου χρονια οπου ηταν ασχημα οπως λες θα πας πισω και θα βρεις μαζι με τον θεραπευτη οτι σου εκαμα κακο και θα το αλλαξετε!! καλο θα ηταν να ο συζητησεις με την μαμα σου, να της πεις την αληθει διοτις αυτη να ξες σε αγαπαει πιο πολυ απο οποιοδηπωτες αλλο ανθρωπο!! και θελει και το καλο σου!! μην ντραπεις να της ο πεις!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Καλά κάνεις και εκφράζεσαι - ξεσπάς μέσω της τέχνης. Μην σε ανησυχεί τίποτα. Όλα αλλάζουν και πολύ εύκολα μάλιστα. Για το θέμα γυναίκας όπως ειπώθηκε, χρειάζεται μπλα μπλα. Απλά να ρολάρει η κουβέντα και κυνήγι και ψήσιμο. Φρόντισε τον εαυτό σου, να προσέχεις την εμφάνιση σου και άσε τον εαυτό σου ελεύθερο. Να προσελκύσεις τα άτομα που ταιριάζετε γιατί εγώ είχα πολλούς φίλους αλλά με ελάχιστους παρόμοιο πρόγραμμα και έτσι έκανα πολλούς συμβιβασμούς προκειμένου να έχω φίλους. Όπως το βλέπω τώρα το μετάνιωσα. Όμως, το πιο σημαντικό είναι να είσαι επικεντρωμένος στους επαγγελματικούς στόχους σου. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Πίστεψέ με είναι το νούμερο ένα για να βρεις κοπέλα. Μορφώσου, διάβασε, πήγαινε σε καμία σχολή. Τα υπόλοιπα θα ακολουθήσουν. Είναι ακόμα πολύ νωρίς για σένα. Πήγαινε στρατό αν δεν έχεις πάει. Από εκεί προκύπτουν φιλίες.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    12

    sorry αλλα ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

    μεταξυ της απλης λεξης αντικοινωνικος και της αντικοινωνικης διαταραχης προσωπικοτητας. Προφανως δεν υπαρχει καμια σχεση.. Μου πηρε ΤΟΣΗ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ να καταλαβω οτι δε γνωριζε κανεις τη διαφορα. Και η ωρα μου μου ειναι πολυτιμη

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •