πρεπει να ' συμβουλευομε ' τους ' αλλους ' οταν γνωριζουμε οτι μπορει να ειναι ματαιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    πρεπει να ' συμβουλευομε ' τους ' αλλους ' οταν γνωριζουμε οτι μπορει να ειναι ματαιο

    Θετω αυτο το θεμα , ορμωμενος απο μια κατ ιδιαν κουβεντα , με ενα μελος , το οποιο ξεκαθαρα μου ειπε οτι 'εχει αλλεργια στην βλακεια΄' κ το θεωρei χαμενο χρονο νασχολουμαι μ βλακες κ loosers . Θα διαφωνουσα οπο τις αρχες Μαρτιου , που αρχισα να γραφω , αλλα πλεον διαπιστωνω οτι οι συντριπτικη πλειοψηφια των ' ανθρωπων με προβληματα ' , ας μου επιτραπει η εκφραση , διοτι κ εγω ανηκω σαυτους , γραφουν το προβλημα τους , χωρις να περιμενουν λυση , απλως για να το γραψουν , Ποια ειναι η αποψη σας ???????? Αξιζει νασχοληθουμε μαζι τους , η χανουμε τα λογια μας ?
    Last edited by Macgyver; 04-11-2013 at 13:48.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ραφουν το προβλημα τους , χωρις να περιμενουν λυση ,
    yes.. το ιδιο βλεπω κ εγω αφου καπιες φορες μιλαω κ δεν απαντουν μερικοι η απαντουν σε 3 μερες πχ... εγω δηλαδη οταν δε βλεπω πολυ ανταποκριση μετα με πιανει η βαρεμαρα... εγω οστοσο δε πολυασχολουμαι με αυτο το θεμα εγω απλα απανταω με την ιδια τεχνικη παντου κ απο κει κ περα ας σκεφτουν οι αλλοι αν θελουν κατι να αλλαξουν η οχι δε με νιαζει... αν ειναι ματαιο αυτοι χανουν απλα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θετω αυτο το θεμα , ορμωμενος απο μια κατ ιδιαν κουβεντα , με ενα μελος , το οποιο ξεκαθαρα μου ειπε οτι 'εχει αλλεργια στην βλακεια΄' κ το θεωρei χαμενο χρονο νασχολουμαι μ βλακες κ loosers . Θα διαφωνουσα οπο τις αρχες Μαρτιου , που αρχισα να γραφω , αλλα πλεον διαπιστωνω οτι οι συντριπτικη πλειοψηφια των ' προβληματικων ' , ας μου επιτραπει η εκφραση , διοτι κ εγω ανηκω σαυτους , γραφουν το προβλημα τους , χωρις να περιμενουν λυση , απλως για να το γραψουν , Ποια ειναι η αποψη σας ????????
    Οχι θεωρω απαραδεκτο να λες τους αλλους "προβληματικοι" , ασχετως τι πιστευεις για τον εαυτο σου. Εγω δεν με θεωρω προβληματικο , κατα περιοδους προβληματισμενο ναι και μαλλον τα ερωτηματικα κυνηγανε ολους τους ανθρωπους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μου θυμισες αυτο που μου ελεγε ενας φιλος μου μου λεγε εισαι ο προβληματισμενος απροβληματιστος..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι θεωρω απαραδεκτο να λες τους αλλους "προβληματικοι" , ασχετως τι πιστευεις για τον εαυτο σου. Εγω δεν με θεωρω προβληματικο , κατα περιοδους προβληματισμενο ναι και μαλλον τα ερωτηματικα κυνηγανε ολους τους ανθρωπους.
    ΚW δεν ηξερα τι λεξη να χρησιμοποιησω , γ αυτο εβαλα κεμενα . Να το κανω 'ανθρωπους με προβληματα ' ειναι ΟΚ ? Παντως το ποιντ ειναι σαφες .
    Εκρινα εξ ιδιων , κ προβληματικο να με πουνε ( λογω κτθλψης , σκασιλα μ ) . Σημασια εχει πως αισθανομαι .
    Last edited by Macgyver; 04-11-2013 at 13:18.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    KW , ανοιγω καινουρια παραγραφο , διοτι δεν λειτουργει καλα το ' επεξεργασια μηνυματος . Θελω να αναφερθω στο πως αντιδραμε οταν μας προσβαλλουν . Ειναι φανερο οτι στη περιπτωση μ , ητο ατυχης επιλογη λεξεων . Ειμαι καιρο στο φορουμ , κ εκτος ενος καυγα στις αρχες , δεν ξαναπροσεβαλλα κανεναν . Δηλαδη εσενα αν σε βρισει πχ αλλος οδηγος τι κανεις ? εγω το περναω στο ντουκου κ τελειωνει η ιστορια . Αλλα βλεπω αλλους ( πολλους που βριζονται ασχημα ,) χαλανε την ψυχικη τους ηρεμια και ? τι κερδισανε ? χαλασαν την ζαχαρενια τους απλως . Να καρεβω να τους δειρω ? θα παω φυλακη . Να ανταποδωσω τις υβρεις ? δεν βριζω ,

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Για όλους έχει ο μπαξές.
    Όπως υπάρχει μερίδα ατόμων που θέλει απλά να εκφράσει "τον πονο του" και οχι να συζητήσει, έτσι υπάρχει και μερίδα ατόμων που απολαμβάνει να σχολιάζει "τον πονο" των άλλων χωρίς επίσης να επιθυμεί να γίνει συζήτηση. Είμαι σίγουρος πχ πως αν ανοίξω ένα θέμα με κάτι (κατ'εμέ) τελείως άκυρο και ανευ ουσίας, 100% θα υπάρχουν άτομα που θα ασχοληθούν με αυτό. Εδώ προχτές πήρε το μάτι μου θέμα που ξέθαψε κάποιος με τίτλο "επιμηκυνση πέους" που είχε σχετικά μεγάλη έκταση μάλιστα (ίσως και αντίστοιχη του πέους) σαν θέμα.
    Οπότε για κάθε χαζομάρα θα βρεις αντίκρυσμα. Απο κουτσομπολιό, άλλο τίποτα....
    Έτσι δεν ορίζεται το είδος της "συζήτησης" που περιγράφεις? Ως κουτσομπολιό.
    Και φυσικά την τιμητική τους έχουν τα ροζ θέματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οπότε για κάθε χαζομάρα θα βρεις αντίκρυσμα. Απο κουτσομπολιό, άλλο τίποτα....
    Έτσι δεν ορίζεται το είδος της "συζήτησης" που περιγράφεις? Ως κουτσομπολιό.
    Και φυσικά την τιμητική τους έχουν τα ροζ θέματα.[/QUOTE]

    Nαι , ετσι ακριβως οριζεται , κ οντως τα ροζ θεματα ειναι τα blockbusters !!!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μου θυμισες αυτο που μου ελεγε ενας φιλος μου μου λεγε εισαι ο προβληματισμενος απροβληματιστος..
    Aλεξανδρε ατακαδορε............

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Μacgyver, δυό πράγματα να επισημάνω:
    όταν κάποιος θέλει να βρει μια συμβουλή, θα ψάξει, θα ρωτήσει, θα τη βρει τέλος πάντων.
    και 2ον, διάβασα σε ένα μπλογκ μια συνέντευξη του Γιωσαφάτ ο οποίος λέει σε κάποιο σημείο ότι "οι άλλοι είναι ο καθρέφτης μας".
    Οπότε όταν κάποιος ζητά τη γνώμη μας, του τη δίνουμε με διάκριση βέβαια και λαμβάνοντας υπόψη ποιόν έχουμε απέναντι μας. Δεν είμαστε ούτε ιεραπόστολοι ούτε ταγμένοι στη σωτηρία κανενός ούτε εξαρτώμαστε από τη γλώσσα κανενός...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    και 2ον, διάβασα σε ένα μπλογκ μια συνέντευξη του Γιωσαφάτ ο οποίος λέει σε κάποιο σημείο ότι "οι άλλοι είναι ο καθρέφτης μας".
    Οπότε όταν κάποιος ζητά τη γνώμη μας, του τη δίνουμε με διάκριση βέβαια και λαμβάνοντας υπόψη ποιόν έχουμε απέναντι μας. Δεν είμαστε ούτε ιεραπόστολοι ούτε ταγμένοι στη σωτηρία κανενός ούτε εξαρτώμαστε από τη γλώσσα κανενός...[/QUOTE]

    Πολυ σωστα Λενα....................ιδιως εκει που λες ' λαμβανοντας υπ οψιν ποιον εχουμε απεναντι μας .

Similar Threads

  1. ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.................
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 30-08-2012, 19:26
  2. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  3. τελικα ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβουμε τους αλλους;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2011, 13:08
  4. Replies: 154
    Last Post: 17-10-2008, 16:50
  5. Replies: 12
    Last Post: 16-01-2008, 15:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •