H Ροτυ μας δαγκώνει τα κουτάβια της.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773

    H Ροτυ μας δαγκώνει τα κουτάβια της.

    H Ρότυ μας ένα θυληκό ροτβάιλερ 4 χρονών γέννησε έξι κουτάβια. Παρατήρησα λοιπόν την 6 ημέρα και μόνο εκείνη την ημέρα να δαγκώνει τα κουτάβια της όχι δυνατά για να τα σκοτώσει, άλλα τα δάγκωνε όπως όταν επιτίθεται σε έναν σκύλο. Αμέσως μετά εγώ πήρα τα μικρά και της έκρυψα. Αυτή χτυπούσε την πόρτα του σπιτιού να τα πάρει γιατί την έχουμε στην αυλή. Μην μπορώντας να κάνω τπτ και επειδή αυτή παρακαλούσε της τα έδωσα πίσω. Το γεγονός αυτό με σόκαρε και θα ήθελα να το συζητήσω μαζί σας. Γιατί το έκανε αυτό; και θα συνεχίσει να το κάνει;;; Τι θα γίνει αν αυτά αποκτήσουνε και δοντάκια και νυχάκια θα τα φάει;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω και εγω σχετικη εμπειρια οταν ενα σπαστικο χαζοσκυλο μου εριξε ενα δαγκωνιδι στο ποδι καποτε νομιζε οτι ειμουν μπριζολα μαλον

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    H Ρότυ μας ένα θυληκό ροτβάιλερ 4 χρονών γέννησε έξι κουτάβια. Παρατήρησα λοιπόν την 6 ημέρα και μόνο εκείνη την ημέρα να δαγκώνει τα κουτάβια της όχι δυνατά για να τα σκοτώσει, άλλα τα δάγκωνε όπως όταν επιτίθεται σε έναν σκύλο. Αμέσως μετά εγώ πήρα τα μικρά και της έκρυψα. Αυτή χτυπούσε την πόρτα του σπιτιού να τα πάρει γιατί την έχουμε στην αυλή. Μην μπορώντας να κάνω τπτ και επειδή αυτή παρακαλούσε της τα έδωσα πίσω. Το γεγονός αυτό με σόκαρε και θα ήθελα να το συζητήσω μαζί σας. Γιατί το έκανε αυτό; και θα συνεχίσει να το κάνει;;; Τι θα γίνει αν αυτά αποκτήσουνε και δοντάκια και νυχάκια θα τα φάει;
    με δοντακια και νυχακια δε θα μπορει να τα χωνεψει.τωρα ειναι πιο ευκολο να τα φαει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε λιγο θα αρχισω να δαγκωνω και εγω χαχα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Λοιπόν, η ρότυ δάγκωνε τα κουτάβια της από το σοκ της που τα έβλεπε όλα μαζί να έρχονται καταπάνω της και γιατί πρώτη φορά γινότανε μάνα έτσι μου είπε ένας εκτροφέας ροτβάιλερ.
    Τώρα είμαστε στην 25η μέρα και τα κουτάβια είναι μιά χαρά με την μαμά τους.

Similar Threads

  1. S.O.S Σε ποιόν να δώσω 10 κουτάβια.
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 22
    Last Post: 17-08-2013, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •