απογοητευτηκα ποια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1

    απογοητευτηκα ποια!!!

    Δεν ξερω αν ειναι δραμα η εγω ποια απογοητευτηκα κ δεν εχω κατι αλλο στο μανικη μου να κανω.

    Ειμαι 42, μιση ελληνιδα μεγαλωσα στο εξωτερικο, με καλη εκπαιδευση κ θεση εργασιας δωξα το θεω.

    απο που να ξεκινησω,

    Παιδικα χρονια- με παρατησε η μητερα μου οταν ημουνα 8 χρονων και ξαναεμφανιστηκε στα 18 μου σαν να μην εγινε κατι και εκει που λεω ξεκιναω απο εδω αρρωσταινει και την χάνω εγω στα 23 μου και εκεινη στα 48 της, Ο πατερας υπεροχος ανθρωπος εκανε οτι ηξερε...

    Νεανικα χρονια - Παντρευομαι στα 24μου λογο ανασφαλια απο εναν που ηθελε εκεινη (μετα το θανατο της) αλλα οχι εγω, μεγαλες διαφορες σε ολα, τα πιστευω,
    τη διασκεδαση, το πως να περασουμε την ωρα μας... μην λεω πολλα εφτασε η ωρα που χωρισαμε μετα απο 12 χρονια γαμο και απεκτησα ενα πολυ καλο παιδι .δυσκολος γαμος δεν ειχε τιποτα τρυφερο , αν με ρωτατε σημερα ολα αυτα τα χρονια παλι μονη ενιωθα. χωρις συνεννοηση, χωρις αγαπη σκληρος ανθρωπος αγωνιζοταν μια ολοκληρη ζωη για να με ταπεινωσει, δεν ξερει να συγχωρει κ πιστευω οτι με αγαπησε με παραπολυ λαθος τροπος.

    Χωρισμος- απειλες , φοβιες, επαιξε βρομικα και εκανε το παιδι να πεστει οτι ο μπαμπας θα μου κανει κακο και ο μικρος φοβοταν για μενα, εμεινε μαζι του για να μην παμε δκαστηρια κλπ, παρολο αυτα ολο το οικονομικο βαρος ειναι πανω μου αλλα για τον μικρο χαλαλι του οτι θελει κ οτι μπορω. ουσιαστικα και στα σοβαρα μονο εμενα εχει και αυτος.

    3 χρονια μετα το διαζυγιο- πρωτη γνωριμια, καποιος που ειναι σε μια αλλη σχεση, ειχαμε πολυ επαφη, τρυφεροτητα αλλα ποτε δεν ειχε το θαρρος να φυγει απο την αλλη σχεση ... χωριζουμε επειδη το ηθελα εγω και επειδη δεν ηταν ποτε το ζητουμενο στη ζωη μου. ενδιαφερεται ακομα απο καιρο σε καιρο μιλαμε ομορφα και εκτιμαμε ο ενας τον αλλο αλλα μεχρι εκει.

    5 χρονια μετα το διαζυγιο- παραμενω δυσκολα να πεσω στα δυκτια της αγαπης, επιλεκτικη, μεχρι που συναντω ενας κυριος χωρισμενος, ιδια εκπαιδευση με εμενα, ενιωθα οτι ειχαμε πολλα κοινα, ενθουσιαζουμε, μου αρεσει, πιεζω, ηθελα να προχορισουμε ... κρεβατι καναμε αρκετες φορες , μεγαλη αποτυχεια... εχει αγχος φοβιες ανασφαλιες, λογου κρισης και υποχρεωσεις, κατανοητα μπρορω να του σταθω αλλα δεν εκανε ποτε μια κινηση για παρακατω, με κραταει σε αποσταση, το παλευω, τον θελω μου αρεσει, απο τι πρωτη στιγμη ελεγα αυτος ειναι ο ανθρωπος μου, δεν μου εχει προσφερει τπτ παραμονο εγω και την φαντασια μου τη μεγαλη οτι αυτος εινα ο μονος που μπορει να με κανει ευτιχησμενη, του χρωσταω το ποσο ομορφα με εκανε να νιωθω απλα με ενα χαμογελο... ( δεν με ενιαξε το θεμα του κρεβατιου εξαλου αυτο που θελω ειναι μια ομορφη αγκαλια.... και πιστευω αυτος τη εχει) εμφανισιακα πιστευω οτι ειμαι καλη μικρο δειχνω κιολας, αρκετα θηλικα... μονο που στη πραγματικοτητα εχω μαθει να σταθω σε εμενα μεχρι ενα σημειο που μαλλον τρομαζει...

    σημερα ποια φτανω να πω κουραστηκα να παλευω και κουραστικα να ειμαι μονη μου - οι φιλοι μου εχουνε προβληματα οντως σοβαρα οικονομικα / υγεια . Η οικογενεια μου, εχασα και τους 2 γονεις μου , και οι αλλοι ειναι στο εξωτερικο επισης οι παιδικη μου φιλοι ..Στους εδω φιλους δεν νιωθω καλα να παω να τους πω οτι εχω κουραστει κ οτι θελω να παραδωθω ποια , δεν θελω να ειμαι δυνατη, δεν θελω να ελεγχω τα παντα ( και να εχω παντα λογικη κουραστικα). Μου αρεσει Ο τελευταιος κυριος και δεν θελω να τον χασω αλλα μαλλον κατι κανω λαθος , κατι γενικα κανω λαθος και δεν κραταω κανενα στο πλευρο μου ...Ο καθενας για αλλο λογο...

    Μαλλον σας κουρασα και εσας ... αλλα σημερα αν δεν εμπαινα στη διαδικασια να τα γραφω και καποιος να τα διαβαζει δεν ξερω αληθεια ποια θα μπορουσε να ειναι οι πραξεις μου . ΑΑΑΑ μη διαβαζεται αυτα κ νομιζετε οτι κλαψουριζω ολη την ωρα ισα ισα ειμαι γνωστη με το ποιο ωραιο χαμογεο οπου και να παω!!! αυτα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Σε όλους συμβαίνουν τελικά Ολα!

    Καλησπερα!!!
    Κάθε ανθρωπος,ένα βιβλίο....
    Όλοι μας φτάνουμε στο αμην...Ολοι μας φοβόμαστε...και στο τέλος σπάμε...
    Το παιδι ειναι τι μόνο που σου δίνει δύναμη,για αυτο δεν πρόκειται να κουραστεις...Οι άλλοι πανε κι έρχονται...όμως πρεπει με τον ανθρωπο που είσαι Τωρα να του μιλήσεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    γεια σου . ειναι φυσικο να νιωθεις απογοητευση γιατι δεν ειναι λιγο πραγμα να εισαι μονη .με αυτον που βλεπεις τωρα αφου δε θελει να προχωρησει καλητερα
    να μην τον πιεζεις κ να μη περιμενεις πολλα . δεν ειναι απαραιτητο να φταις εσυ οπως κατηγορεις τον εαυτο σου . ειναι πολλοι οι αντρες που δεν θελουν
    σχεση κ πολλες γυναικες ειναι μονες .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Dizzynouna View Post
    .......
    ....

    5 χρονια μετα το διαζυγιο- παραμενω δυσκολα να πεσω στα δυκτια της αγαπης, επιλεκτικη, μεχρι που συναντω ενας κυριος χωρισμενος, ιδια εκπαιδευση με εμενα, ενιωθα οτι ειχαμε πολλα κοινα, ενθουσιαζουμε, μου αρεσει, πιεζω, ηθελα να προχορισουμε ... κρεβατι καναμε αρκετες φορες , μεγαλη αποτυχεια... εχει αγχος φοβιες ανασφαλιες, λογου κρισης και υποχρεωσεις, κατανοητα μπρορω να του σταθω αλλα δεν εκανε ποτε μια κινηση για παρακατω, με κραταει σε αποσταση, το παλευω, τον θελω μου αρεσει, απο τι πρωτη στιγμη ελεγα αυτος ειναι ο ανθρωπος μου, δεν μου εχει προσφερει τπτ παραμονο εγω και την φαντασια μου τη μεγαλη οτι αυτος εινα ο μονος που μπορει να με κανει ευτιχησμενη, του χρωσταω το ποσο ομορφα με εκανε να νιωθω απλα με ενα χαμογελο... ( δεν με ενιαξε το θεμα του κρεβατιου εξαλου αυτο που θελω ειναι μια ομορφη αγκαλια.... και πιστευω αυτος τη εχει) εμφανισιακα πιστευω οτι ειμαι καλη μικρο δειχνω κιολας, αρκετα θηλικα... μονο που στη πραγματικοτητα εχω μαθει να σταθω σε εμενα μεχρι ενα σημειο που μαλλον τρομαζει...

    σημερα ποια φτανω να πω κουραστηκα να παλευω και κουραστικα να ειμαι μονη μου - οι φιλοι μου εχουνε προβληματα οντως σοβαρα οικονομικα / υγεια . Η οικογενεια μου, εχασα και τους 2 γονεις μου , και οι αλλοι ειναι στο εξωτερικο επισης οι παιδικη μου φιλοι ..Στους εδω φιλους δεν νιωθω καλα να παω να τους πω οτι εχω κουραστει κ οτι θελω να παραδωθω ποια , δεν θελω να ειμαι δυνατη, δεν θελω να ελεγχω τα παντα ( και να εχω παντα λογικη κουραστικα). Μου αρεσει Ο τελευταιος κυριος και δεν θελω να τον χασω αλλα μαλλον κατι κανω λαθος , κατι γενικα κανω λαθος και δεν κραταω κανενα στο πλευρο μου ...Ο καθενας για αλλο λογο...

    Μαλλον σας κουρασα και εσας ... αλλα σημερα αν δεν εμπαινα στη διαδικασια να τα γραφω και καποιος να τα διαβαζει δεν ξερω αληθεια ποια θα μπορουσε να ειναι οι πραξεις μου . ΑΑΑΑ μη διαβαζεται αυτα κ νομιζετε οτι κλαψουριζω ολη την ωρα ισα ισα ειμαι γνωστη με το ποιο ωραιο χαμογεο οπου και να παω!!! αυτα.
    καλησπερα
    ασχετως αν ο κυριος αυτος ειναι μεσηλικας οπως εσυ, εχει σημασια αν ζητατε τα ιδια πραγματα απο μια σχεση γενικα αλλα και ειδικοτερα ο ενας απο τον αλλον.
    εσυ απ οτι καταλαβαινω θελεις ξεκαθαρα, συντροφικοτητα, ασφαλεια, και οτι σχετικο μπορει να σας δωσει μια σχεση, χωρις να σκας και πολυ που δεν ειναι ικανοποιητικο το ερωτικο κομματι.
    αν ηταν ομως τοσο χαλια για εσενα, πιθανοτατα να ειναι και για εκεινον.
    αν εκεινος λοιπον δεν εχεισ τοχο το να αραξει με μια καλη γυναικα που τον προσεχει, αλλα θελει και παθος στην σχεση και την ζωη του, φοβαμαι οτι δεν μπορει να προχωρησει μια τετοια σχεση.
    παντως για να ειμαι ειλικρινης, ενοιωσα να πιεζομαι κι εγω οταν διαβασα ποσο κουρασμενη νοιωθεις και την αναγκη να αφησεις καπου την υπαρξη σου... μεγαλο φορτιο για καποιον αλλο ενας κουρασμενος απ την ζωη συντροφος. μια νεα σχεση θελει χαρα, διαθεση και ικανοποιηση. αν ξεκινατε με κουραση και παραιτηση, τι θα γινει αργοτερα?

    περα απο αυτο δεν ξερουμε κι αλλα γιαυτον, οπως πχ αν γενικοτερα θα θελε μια σχεση.
    και η δικη μου γνωμη ειναι να μην πιεζεις ,γιατι οι πιεσεις συνηθως χειροτερευουν τα πραγματα.

Similar Threads

  1. Ποια ειναι η αποψη σας?
    By Kortha in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2011, 17:40
  2. ποια ειμαι??
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 16-07-2011, 01:46
  3. Ποια ταινια εχετε δει προσφατα?
    By mariap in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-2009, 16:04
  4. απογοητευτηκα...υπαρχει αραγε λυση?
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 09-05-2009, 18:52
  5. Ποια ειναι τα συμπτωματα?
    By Ifigeneia24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2006, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •