Με το που φοραω προφυλακτικο μου πεφτει.HELP! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Ολοι το εχουν παθει αυτο ειδικα αν εχεις συνηθισει την αισθηση χωρις καποτες αντε να φορεσεις μετα.... ασε που παω στοιχημα οτι δεν ξερεις να τις φορας σωστα και ετσι κινδυνευετε ακομα περισσοτερο γιατι σιγουρα θα σπασει η θα σου βγει κατα την διαρκεια.

    Η καλυτερη και πιο ασφαλης λυση ειναι τα αντισυλληπτικα, πες μας λιγο για ποιο λογο δεν το σκεφτεσαι καν?

    Εδω κανανε λεει σεξ χωρις καμια προφυλαξη για 6 μηνες... θεωρειστε τους εαυτου σας τυχερους που δεν βρεθηκατε αντιμετωποι με εκτρωση πανιβλακες.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    8
    To θέμα του ξεκινά από την σκέψη και το άγχος του, δεν είναι βιολογικό.
    Και είναι υγεία το σεξ, ο καθένας πρέπει να διεκδικεί το καλό σεξ, δεν είναι ούτε ντροπή ούτε παράλογο.
    Αν εσάς όμως σας φαίνεται "κάπως", να το κοιτάξετε :)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    8
    Τελικά πως είσαι τώρα Χρήστο; :)

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    5
    Λοιπον παιδια μετα απο 9 μηνες που εγραψα αυτο το αρθρο μπορω να πω οτι λυθηκε το προβλημα μου και εχω μια υγιη σεξουαλικη ζωη με την κοπελα μου την οποια ακομα ειμαστε μαζι. ο κυριως λογος που ειχα αυτο το προβλημα στυσης ειναι απλουστατος. θα σας δωσω ενα παραδειγμα.το καναμε 1 φορα χωρις προφυλακτικο και ενιωθα και την ζεστη ενιωθα και την πιεση και την ολισθηροτητα της εκει κατω δλδ ενιωθα ολους αυτους τους ομορφους παραγοντες που σε κανουν να ευχαριστηθεις το σεξ. και διαπιστωσα οτι πως να παραμεινω σκληρος οταν παω να φορεσω το προφυλακτικο ενω ξερω οτι η διαδικασια που θα ακολουθησει θα ειναι ενα ''αγευστο'' , ''ανιωθο'' και ''κρυο'' σεξ για μενα? οσο και να προσπαθουσα να σκεφτομαι θετικα αυτην η αρνητικη σκεψη ειχε τυπωθει στο πισω μερος του εγκεφαλου μου και καθε φορα που πηγαιναμε να το κανουμε με επηρεαζε. ετσι μετα απο αρκετο χρονο σκεψης και ερευνας(στο internet πανω σε διαφορα θεματα πανω στο σεξ) πανω στο θεμα αυτο καταληξαμε στο να το κανουμε πλεον χωρις προφυλαξεις. απλα ειμαστε πολυ προσεκτικοι καθως καταγραφουμε το ποτε θα ειναι οι γονιμες τις μερες και εννοειται οτι ποτε δεν τελειωνω μεσα της. κατω απο αυτες τις συνθηκες οι πιθανοτητες να γινει η στραβη ειναι απειροελαχιστες εκτος αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και μεινει εγκυος απο ''2 σταγονες'' των προσπερματικων υγρων μου που εκκρινουμε κατα την διαδικασια του σεξ.

  5. #20
    Μην τ'αγνοεις κ τοσο τα προσπερματικα, ειδικα αν εισαι νεος κ γονιμος.. αν δεν γινεται να ληφθει αλλου ειδους αντισυλληψη, υπαρχουν κ προφυλακτικα που τα αισθανεσαι ελαχιστα.

  6. #21
    Quote Originally Posted by xristos stoxri View Post
    Λοιπον παιδια μετα απο 9 μηνες που εγραψα αυτο το αρθρο μπορω να πω οτι λυθηκε το προβλημα μου και εχω μια υγιη σεξουαλικη ζωη με την κοπελα μου την οποια ακομα ειμαστε μαζι. ο κυριως λογος που ειχα αυτο το προβλημα στυσης ειναι απλουστατος. θα σας δωσω ενα παραδειγμα.το καναμε 1 φορα χωρις προφυλακτικο και ενιωθα και την ζεστη ενιωθα και την πιεση και την ολισθηροτητα της εκει κατω δλδ ενιωθα ολους αυτους τους ομορφους παραγοντες που σε κανουν να ευχαριστηθεις το σεξ. και διαπιστωσα οτι πως να παραμεινω σκληρος οταν παω να φορεσω το προφυλακτικο ενω ξερω οτι η διαδικασια που θα ακολουθησει θα ειναι ενα ''αγευστο'' , ''ανιωθο'' και ''κρυο'' σεξ για μενα? οσο και να προσπαθουσα να σκεφτομαι θετικα αυτην η αρνητικη σκεψη ειχε τυπωθει στο πισω μερος του εγκεφαλου μου και καθε φορα που πηγαιναμε να το κανουμε με επηρεαζε. ετσι μετα απο αρκετο χρονο σκεψης και ερευνας(στο internet πανω σε διαφορα θεματα πανω στο σεξ) πανω στο θεμα αυτο καταληξαμε στο να το κανουμε πλεον χωρις προφυλαξεις. απλα ειμαστε πολυ προσεκτικοι καθως καταγραφουμε το ποτε θα ειναι οι γονιμες τις μερες και εννοειται οτι ποτε δεν τελειωνω μεσα της. κατω απο αυτες τις συνθηκες οι πιθανοτητες να γινει η στραβη ειναι απειροελαχιστες εκτος αν σπασει ο διαολος το ποδαρι του και μεινει εγκυος απο ''2 σταγονες'' των προσπερματικων υγρων μου που εκκρινουμε κατα την διαδικασια του σεξ.
    Εχετε σκεφτει το ονομα του πρωτου παιδιου?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Εχετε σκεφτει το ονομα του πρωτου παιδιου?
    xaxaxaxa σωστος (y)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ξερεις υπαρχουν και αντισυλληπτικα στην αγορα και θα μπορεις ετσι να τελειωνεις μεσα της αφοβα. Ειναι κριμα να στερεισαι το αποκορυφωμα της ηδονης και να γεμιζεις με αγχος. Ας παει στο γυναικολογο να της πει ποια να παρει.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Συνηγορω με τον Αλαφροισκιωτο,χαιρομαι που πλεον δεν σου πεφτει ο φιφικος και απολαμβανεις μα πιο πολυ χαιρομαι γιατι θα γινεις ενας αξιος πατερας!Να σας ζησει!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Άξιος το παιδί, σωστοί οι προλαλήσαντες, είδες που όλα είναι τελικά θέμα ανθυποβολής κ ψυχολογίας?Αυτό να το θυμάσαι μην σου ξαναβγεί κανένα ψυχολογικό αύριο - μεθαύριο ότι ο "χρηστάκης" ή "χρηστάρας" (ό,τι βολεύεσαι δεν ξέρω) δε βγαίνει στην αναφορά επειδή κομπλάρει με τα πιτσιρίκια στο δίπλα δωμάτιο.......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Απλά κάντε χρήση αντισυλληπτικών...
    Τα προφυλακτικά είναι για να μην κολλήσεις τίποτα ενώ βρέξεις την ουρίτσα σου με random άτομα...
    Humans are lumps of meat.
    Envying,hating and killing each other.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    13
    Για όσους προφανώς δεν το γνωρίζουν, η μέθοδος του τραβήγματος ("withdrawal method" στα αγγλικά, μπορείτε να το googlάρετε), όταν γίνεται ΣΩΣΤΑ έχει ποσοστό αποτυχίας μόνο 2% μικρότερο από αυτό της χρήσης προφυλακτικού ως μέσου αντισσύλληψης (4% έναντι 2%). Οπότε τα παιδιά αν προσέχουν μια χαρά θα είναι, από τη στιγμή που η σχέση τους είναι αποκλειστική και δεν είναι φορείς ΣΜΝ. Όσο για τα αντισσυλληπτικά, αν και απ' ότι γνωρίζω αυτά της νέας γενιάς είναι σχετικά πιο ασφαλή, δε βλέπω το λόγο η κοπέλα να διαταράξει την ισορροπία των ορμονών της και να υποστεί ένα σωρό πιθανά ενοχλητικά συμπτώματα (πχ. αύξηση βάρους, αλλαγές στη διάθεση, πονοκέφαλοι κτλ). Καλά κάνει ο Χρήστος και τα ψάχνει μόνος του, υπάρχουν επιστημονικά έγκυρες πηγές στο ίντερνετ που είναι εύκολο να συμβουλευτεί κανείς.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by nthanda View Post
    Για όσους προφανώς δεν το γνωρίζουν, η μέθοδος του τραβήγματος ("withdrawal method" στα αγγλικά, μπορείτε να το googlάρετε), όταν γίνεται ΣΩΣΤΑ έχει ποσοστό αποτυχίας μόνο 2% μικρότερο από αυτό της χρήσης προφυλακτικού ως μέσου αντισσύλληψης (4% έναντι 2%). .
    Χμ , απο μια προχειρη ματια το ποσοστο αποτυχιας ειναι 4% σε ορθη χρηση 22% σε τυπικη .
    To προφυλακτικο απο την αλλη εχει 2% ποσοστο αποτυχιας με σωστη χρηση και 18% με τυπικη χρηση .
    Δηλαδη με ορθη χρηση προφυλατικου εχεις 50% λιγοτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης απο οτι με ορθη χρηση "τραβηγματος".
    Προφυλακτικο ftw.
    Ασε που τα πιτσρικια συχνα δεν μπορουν να ελεγξουν την εκσπερματωση τους και πολλες κοπελες δεν εχουν σταθερο κυκλο.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Coitus_interruptus
    http://en.wikipedia.org/wiki/Condom#Causes_of_failure
    Last edited by betelgeuse; 08-07-2014 at 22:39.

  14. #29
    Και νταξει το αγορι,η κοπελα τι επιπτωσεις θα εχει στην υγεια της και την ζωη της αμα μεινει εγγυος (ειτε το κρατησει ειτε οχι) δεν το σκεπτεται?Τι να πω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by nthanda View Post
    Για όσους προφανώς δεν το γνωρίζουν, η μέθοδος του τραβήγματος ("withdrawal method" στα αγγλικά, μπορείτε να το googlάρετε), όταν γίνεται ΣΩΣΤΑ έχει ποσοστό αποτυχίας μόνο 2% μικρότερο από αυτό της χρήσης προφυλακτικού ως μέσου αντισσύλληψης (4% έναντι 2%). Οπότε τα παιδιά αν προσέχουν μια χαρά θα είναι, από τη στιγμή που η σχέση τους είναι αποκλειστική και δεν είναι φορείς ΣΜΝ. Όσο για τα αντισσυλληπτικά, αν και απ' ότι γνωρίζω αυτά της νέας γενιάς είναι σχετικά πιο ασφαλή, δε βλέπω το λόγο η κοπέλα να διαταράξει την ισορροπία των ορμονών της και να υποστεί ένα σωρό πιθανά ενοχλητικά συμπτώματα (πχ. αύξηση βάρους, αλλαγές στη διάθεση, πονοκέφαλοι κτλ). Καλά κάνει ο Χρήστος και τα ψάχνει μόνος του, υπάρχουν επιστημονικά έγκυρες πηγές στο ίντερνετ που είναι εύκολο να συμβουλευτεί κανείς.
    δεν υπαρχει περιπτωση να μην μας φυγουν υγρα πριν την εκσπερματιση και εφοσον περιεχουν σπερματοζωαρια ,δεν ειναι λυση αυτο..

    Και νταξει το αγορι,η κοπελα τι επιπτωσεις θα εχει στην υγεια της και την ζωη της αμα μεινει εγγυος (ειτε το κρατησει ειτε οχι) δεν το σκεπτεται?Τι να πω.
    Δικη μου απορια επισης

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προφυλακτικο
    By kamos2111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-09-2012, 03:16
  2. Πως θα νιώθατε με κάποιον/α που σας την πέφτει ενώ δεν θέλετε???
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 21:11
  3. Η ΑΥΛΑΙΑ ΠΕΦΤΕΙ.
    By odyseas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 110
    Last Post: 22-12-2009, 10:02
  4. τα ladose αυξάνονται, η διάθεση πέφτει
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 07-09-2007, 05:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •