Νιώθω μεγάλο θυμό με τον εαυτό μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7

    Νιώθω μεγάλο θυμό με τον εαυτό μου.

    Είμαι 32 ετών και νομίζω οτι δεν ξέρω ουτε ποια είμαι, ουτε τι θελω απο την ζωή μου και το σημαντικότερο ουτε τα όρια μου! Την τελευταία πενταετία εχω κανει 3 αποτυχημένες Σχέσεις, 6 μετακόμισεις, εχω αλλάξει 3 δουλειές, εχω αλλάξει 3 χώρες διαμονής, και αυτή την στιγμή επέστρεψα στην ΕΛλαδα και είμαι άνεργη και κλεισμένη σε ενα σπίτι τους τελευταίους δυο μήνες .Νιωθω μεγάλο θυμό με τον εαυτό μου και εχω φοβερό εκνευρισμό. Δεν θελω να μιλάω με κανέναν και δεν θελω να βλέπω κανέναν. Δεν κάνω όνειρα και δεν ελπίζω σε τίποτα.θελω μόνο να κοιμάμαι και να κλαίω όλη την ημέρα.τι μου συμβαίνει??

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχεις κανει 6 μετακομησεις πως γινετε αυτο?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Δεδομένου οτι εχω αλλάξει έξι σπίτια.....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το πιθανοτερο ειναι να σου λειπει κατι πιο ουσιαστικο μαλος πηρες τη ζωη πολυ επιφανειακα για αυτο σου φαινετε ετσι εγω θα ελεγα να αφησεις τις μετακομισεις γιατι αν συνεχισεις ετσι θα ανοιξεις στο τελος μεταφορικη εταιρια κ να ψαξεις πιο ουσιαστικα τα πραγμα να κανεις φιλους κ μια καλυτερη σχεση

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Εχω αλλάξει 6 σπίτια ....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το πιθανοτερο ειναι να σου λειπει κατι πιο ουσιαστικο μαλος πηρες τη ζωη πολυ επιφανειακα για αυτο σου φαινετε ετσι εγω θα ελεγα να αφησεις τις μετακομισεις γιατι αν συνεχισεις ετσι θα ανοιξεις στο τελος μεταφορικη εταιρια κ να ψαξεις πιο ουσιαστικα τα πραγμα να κανεις φιλους κ μια καλυτερη σχεση
    Αλέξανδρε σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...
    Εχω φίλους, και μάλιστα σταθερούς εδω και πολλά χρόνια ....αυτό που δεν ειναι καθόλου σταθερό είμαι εγω....νομίζω οτι εχω ταλαιπωρήσει πολυ τον εαυτό μου, διότι δεν εχω την ωριμότητα και συγκεκριμένα κριτήρια για να τον προφύλαξω.ΝΙωθω πολυ ανόητη για μετα απο τόσες εμπειρίες που είχα στην ζωή μου δεν εχω καταφέρει να αποκόμιςω τίποτα.Κανω κάθε φορά τα ίδια λάθη.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γia νa λες oti δεν εxεις kataφερει τιποτα σημαινει οτι δεν ασχοληθηκες σε βαθος κ η ασταθεια ειναι επιφανιακοτητα βασικα δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι σου ταιριαζουν οι φιλοι σου γιατι αν σου τεριαζαν δε θα εισουν ετσι μιαζει σα να τα βλεπεις ολα αδεια η μιαζε1 σα να μη σε συγκινουν μηπως μεγαλωσες σε ενα περιβαλον που ελειπαν οι συγκινισεις για αυτο σου φαινονται ολα τοσο επιπεδα ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Να πιάσουμε τα πράγματα από μια άκρη.... από τις δουλειές γιατί έφευγες? από τα σπίτια?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Lena01 View Post
    Να πιάσουμε τα πράγματα από μια άκρη.... από τις δουλειές γιατί έφευγες? από τα σπίτια?
    Απο τις δουλειές όλες παραιτήθηκα διότι ένιωθα οτι δεν ήταν αυτό που ήθελα να κάνω στην ζωή μου....απο τα σπίτια γιατι άλλαζα τόπο διαμονής και σχέση ...όλες μου οι σχέσεις τελειώνουν επίσης με τον ίδιο τροπο ....ενώ ξεκινάμε πολυ ερωτευμένοι αμφότεροι, στην πορεία εγω βρίσκομαι να εχω αλλάξει όλη μου την ζωη στα δεδομένα του αλλού, και όταν αυτό συμβαίνει εμένα μου βγαίνει εκνευρισμός μέσα στην σχέση ...απο εκεί κΑι πέρα αρχίζουν τα παρατράγουδα....ζήλειες, γκρίνια, τσακωμοί, μουρμούρα και έπειτα ο χωρισμός ...και μετα φυσικά εμενα να κλαίγομαι που τα έδωσα ολα στον άλλο και εισέπραξα αχαριστία (ειρωνία)....βασικά τον βαρέθηκα τον εαυτό μου...δεν τον αντέχω άλλο....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εισαι απιστευτη παντος

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Αυτό ειναι το μόνο σίγουρο .......πως μπορεί όμως ένας άνθρωπος να αλλάξει ??μπορει??νιωθω χαμένη ...εκατοντάδες σκέψεις και όλες σε λάθος βάση, με λάθος τροπο, χωρίς νόημα και αποτέλεσμα....χωρίς συμπεράσματα....σαν μοντέρνα ποίηση!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by Flute in c View Post
    Απο τις δουλειές όλες παραιτήθηκα διότι ένιωθα οτι δεν ήταν αυτό που ήθελα να κάνω στην ζωή μου.......

    Ξέρεις τί θέλεις να κάνεις στη ζωή σου?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Να αλλάξω στάση απέναντι της....ειναι το μόνο που ξέρω.....μόλις διάβασα γι μια γυναίκα που πριν λίγες μέρες έχασε τον άντρα της και έχει ενα κοριτσάκι 5,5 ετών, και σκέπτομαι πόσο ανώφελο ειναι αυτό που νιώθω εγω μπροστά στην απώλεια της συγκεκριμένης γυναίκας.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Flute in c View Post
    Αυτό ειναι το μόνο σίγουρο .......πως μπορεί όμως ένας άνθρωπος να αλλάξει ??μπορει??νιωθω χαμένη ...εκατοντάδες σκέψεις και όλες σε λάθος βάση, με λάθος τροπο, χωρίς νόημα και αποτέλεσμα....χωρίς συμπεράσματα....σαν μοντέρνα ποίηση!!
    σαν αυτο το ονειρο που εβλεπα αρκετες φορες παλιοτερα οτι περπαταγα σε ενα σκοτεινο ομειχλοδες τοπιο χωρις να βλεπω καλα που πηγαινω? εχω γραψει κ εγω ποιηματα θα σου πω ενα σχετικο

    μεσα στου μυαλου μου το στραβοπατημα ειναι μπλεγμενος σε ενα αλυτο κουβαρι
    που ειναι μιας παρορμησης το παραστρατημα ενως συναισθηματος απομειναρι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Τι σχέση έχει η γυναίκα που ο άντρας της πέθανε και έχει ένα κοριτσάκι πέντε και μισό, με σένα και για ποιο λόγο το αναφέρεις, τελειως ασχετο. Και από πού ως που είναι κακό να αλλάζεις σπίτια, μήπως έχεις στο μυαλό σου κάποια στάνταρ χαρακτηριστικά που αν δεν ταχεις σε θεωρείς κατώτερη των περιστάσεων;
    Be warned. My shite detector is on high alert.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νιωθω οτι χανω τον εαυτο μου!
    By mimikaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 19-11-2012, 09:03
  2. Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 09-06-2012, 23:16
  3. νιωθω απιστευτη θλιψη-θυμο-απαθεια..ολα αυτα μαζι..
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 28-01-2011, 23:16
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  5. Νιώθω πως απειλούμαι από άλλες και από το θυμό μου θα πάω φυλακή!
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-01-2010, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •