Φιλία ή παρέα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320

    φιλια

    Γεια σας!
    Έχω απογοητευτεί απίστευτα πολύ από φιλικές σχέσεις που είχα.
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.
    Υπάρχουν άτομα που να ενδιαφέρονται για να μιλάμε φιλικά;
    Εγώ είμαι 21. Σε ηλικίες κοντά στη δική μου;
    Last edited by skata; 14-10-2013 at 22:29.

  2. #2
    Γιατι να κανεις φιλιες απο το ιντερνετ και οχι απο κοντα?Και αμα επιτρεπετε τι εννοεις οταν λες ''εχω απογοητευτει απο φιλικες σχεσεις που ειχα''?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Έχω κάνει από κοντά φιλίες και είναι σκάρτες.
    Μόνο όταν είσαι καλά σε θέλουν για να περνάνε και αυτοί καλά.
    Έχω φίλη η οποία αν πχ με πάρει τηλέφωνο και δεν έχω την διάθεση για τόση κουβέντα μου μιλάει με ένα ύφος λες και δυσαρεστείται.
    Λες και είμαι υποχρεωμένη να είμαι μες στην τρελή χαρά με όσα περνάω για να μην της χαλάω το κέφι.
    Δεν θέλω να αναφερθώ και σε άλλα ποοολυ χειρότερα που μου έχουν τύχει. Από άλλες κοπέλες όλο ζήλια είχα εισπράξει παλιά, γενικά όλα σκατά.
    Το θέμα μου δεν είναι να επεκταθώ περισσότερο σε όσα έχω πάθει.
    Μπήκα εδώ και άνοιξα θέμα ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αν και δεν γουστάρω να ανοίγω θέματα, μήπως μπορώ να βρω ένα- δυο άτομα να μιλάμε φιλικά έστω και μέσω ίντερνετ.
    Και τις φίλες και μάλιστα τις σωστές πως να τις βρω απέξω; Δεν πέφτουν από τον ουρανό.

  4. #4
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Έχω κάνει από κοντά φιλίες και είναι σκάρτες.
    Μόνο όταν είσαι καλά σε θέλουν για να περνάνε και αυτοί καλά.
    Έχω φίλη η οποία αν πχ με πάρει τηλέφωνο και δεν έχω την διάθεση για τόση κουβέντα μου μιλάει με ένα ύφος λες και δυσαρεστείται.
    Λες και είμαι υποχρεωμένη να είμαι μες στην τρελή χαρά με όσα περνάω για να μην της χαλάω το κέφι.
    Δεν θέλω να αναφερθώ και σε άλλα ποοολυ χειρότερα που μου έχουν τύχει. Από άλλες κοπέλες όλο ζήλια είχα εισπράξει παλιά, γενικά όλα σκατά.
    Το θέμα μου δεν είναι να επεκταθώ περισσότερο σε όσα έχω πάθει.
    Μπήκα εδώ και άνοιξα θέμα ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αν και δεν γουστάρω να ανοίγω θέματα, μήπως μπορώ να βρω ένα- δυο άτομα να μιλάμε φιλικά έστω και μέσω ίντερνετ.
    Και τις φίλες και μάλιστα τις σωστές πως να τις βρω απέξω; Δεν πέφτουν από τον ουρανό.
    Δεν ξερεις κανενα ατομο απο το σχολειο ή την σχολη ή απο καπου τελοςπαντων για να ξεκινησετε να κανετε παρεα?Στα λεω αυτα γιατι οκ,μπορεις να γνωρισεις 1-2 ατομα να μιλατε φιλικα απο ενα σαιτ αλλα το να χεις 1-2 φιλες και να βγαινετε για καφε ειναι πολυ καλυτερο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Δεν μπορώ όχι! Αν μπορούσα δεν θα έμπαινα εδώ.
    Δυστυχώς δεν είμαστε όλοι τυχεροί.

  6. #6
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Δεν μπορώ όχι! Αν μπορούσα δεν θα έμπαινα εδώ.
    Δυστυχώς δεν είμαστε όλοι τυχεροί.
    Τι να πω..θα ταν καλο να προσπαθησεις να κανεις φιλιες απο κοντα..Αν ομως δεν εισαι καν προθυμη να δοκιμασεις επειδη εχεις απογοητευτει απο τις προηγουμενες φιλιες σου,τοτε αρχισε να στελνεις μυνηματα σε μελη του φορουμ που επισης ψαχνουν παρεα ή μπες σε διαφορα chat που υπαρχουν,αλλα σου προτινω να ξαναδοκιμασεις να κανεις φιλιες με ατομα απο κοντα..ειναι πολυ καλυτερο.Καταρχας βλεπεις με ποιον μιλας και μεσω ενος φιλου/φιλης που θα κανεις θα γνωρισεις και αλλα ατομα..ενω απο το ιντερνετ π.χ. απλα μιλας με καποιον που δεν εχεις δει ποτε και μπορει να μην δεις και ποτε και δεν ξερεις καν τι ανθρωπος ειναι!Γενικα δεν ειμαι πολυ υπερ των φιλιων απο το ιντερνετ αλλα κανε οτι πιστευεις ειναι καλυτερο για σενα. :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Γράφεις ''και μεσω ενος φιλου/φιλης που θα κανεις θα γνωρισεις και αλλα ατομα'' κάτι που δεν ισχύει. Εμένα ποτέ καμία φίλη που έκανα από κοντά δεν μου γνώρισε ούτε μισό άτομο.
    Άρα τα ίδια χάλια. Και δεν μπορώ να κάνω κάποια φιλία. Πες μου πως να κάνω κάποιον φίλο; Να πηγαίνω στους άγνωστους και να ρωτάω τι ώρα είναι;
    Πες μου έναν τρόπο να κάνω φίλους από κοντά να το δοκιμάσω.
    Γιατί ακόμα και να ανταλλάξεις μερικές κουβέντες με κάποιον που βρίσκεται στον ίδιο χώρο με σένα δεν πάει παραπέρα και μένει σε λίγες κουβέντες. Γιατί όλοι έχουν τις παρέες τους και δεν ενδιαφέρονται για κάτι περισσότερο. Μόνο αν και ο άλλος είναι μόνος ενδιαφέρεται για φιλία. Που να βρω εγώ τους μόνους ανθρώπους που να ενδιαφέρονται;
    Και εγώ δεν είμαι στην καλύτερη θέση και ούτε είναι η πρώτη μου επιλογή το ιντερνετ φυσικά, αλλά εφόσον δεν υπάρχει διέξοδο.
    Επίσης, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΔΩ δεν βρέθηκε έστω ένα άτομο να μου στείλει μήνυμα. ΟΥΤΕ ένα άτομο δεν βρήκα σε ολόκληρο φόρουμ με τόσα μέλη. Και κατά τα άλλα υπάρχει μοναξιά και όλοι παραπονιούνται. Μάλλον είμαι μόνο εγώ πραγματικά μόνη εδώ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βρε κοπελα μου μηπως σκεφτηκες μηπος για αυτο φταιει το username που χρησιμοποιεις?

  9. #9
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Γράφεις ''και μεσω ενος φιλου/φιλης που θα κανεις θα γνωρισεις και αλλα ατομα'' κάτι που δεν ισχύει. Εμένα ποτέ καμία φίλη που έκανα από κοντά δεν μου γνώρισε ούτε μισό άτομο.
    Άρα τα ίδια χάλια. Και δεν μπορώ να κάνω κάποια φιλία. Πες μου πως να κάνω κάποιον φίλο; Να πηγαίνω στους άγνωστους και να ρωτάω τι ώρα είναι;
    Πες μου έναν τρόπο να κάνω φίλους από κοντά να το δοκιμάσω.
    Γιατί ακόμα και να ανταλλάξεις μερικές κουβέντες με κάποιον που βρίσκεται στον ίδιο χώρο με σένα δεν πάει παραπέρα και μένει σε λίγες κουβέντες. Γιατί όλοι έχουν τις παρέες τους και δεν ενδιαφέρονται για κάτι περισσότερο. Μόνο αν και ο άλλος είναι μόνος ενδιαφέρεται για φιλία. Που να βρω εγώ τους μόνους ανθρώπους που να ενδιαφέρονται;
    Και εγώ δεν είμαι στην καλύτερη θέση και ούτε είναι η πρώτη μου επιλογή το ιντερνετ φυσικά, αλλά εφόσον δεν υπάρχει διέξοδο.
    Επίσης, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΔΩ δεν βρέθηκε έστω ένα άτομο να μου στείλει μήνυμα. ΟΥΤΕ ένα άτομο δεν βρήκα σε ολόκληρο φόρουμ με τόσα μέλη. Και κατά τα άλλα υπάρχει μοναξιά και όλοι παραπονιούνται. Μάλλον είμαι μόνο εγώ πραγματικά μόνη εδώ.
    Ε ξερω γω τι να σου πω τωρα..δεν ξερω τι να σου απαντησω στην ερωτηση''πως να κανω καποιον φιλο''...απλα κοινωνικοποιησου και καθως γνωριζεις ατομα,θα αρχισετε να κανετε παρεες κλπ..Ειλικρινα ομως δεν ξερω τι να σου απαντησω ακριβως σε αυτη την ερωτηση.Και αυτο δηλαδη τι σημαινει οτι επειδη εχουν και αλλες παρεες δεν μπορουν να βγουν και με εσενα?Σιγουρα καποιος θα σε βρισκει συμπαθητικη και θα θελει να κανετε παρεα.Αλλα περα απο αυτο..γιατι δεν ψαχνεις λιγο τις παιδικες σου φιλιες?..Ολο και κατι πιστευω θα βρεις.Και δεν εισαι η μονη που νιωθει μοναξια. :) Αμα ψαξεις στο φορουμ θα δεις και αλλα παρομοια ποστς σαν το δικο σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    χαχα το σκέφτηκα Αλέξανδρε αλλά δεν νομίζω πως κρίνουμε τον άνθρωπο από ένα username

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by skata View Post
    χαχα το σκέφτηκα Αλέξανδε αλλά δεν νομίζω πως κρίνουμε τον άνθρωπο από ένα username
    ναι αλλα ελεος ομως.. τι αλλο να πω..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Ε ξερω γω τι να σου πω τωρα..δεν ξερω τι να σου απαντησω στην ερωτηση''πως να κανω καποιον φιλο''...απλα κοινωνικοποιησου και καθως γνωριζεις ατομα,θα αρχισετε να κανετε παρεες κλπ..Ειλικρινα ομως δεν ξερω τι να σου απαντησω ακριβως σε αυτη την ερωτηση.Και αυτο δηλαδη τι σημαινει οτι επειδη εχουν και αλλες παρεες δεν μπορουν να βγουν και με εσενα?Σιγουρα καποιος θα σε βρισκει συμπαθητικη και θα θελει να κανετε παρεα.Αλλα περα απο αυτο..γιατι δεν ψαχνεις λιγο τις παιδικες σου φιλιες?..Ολο και κατι πιστευω θα βρεις.Και δεν εισαι η μονη που νιωθει μοναξια. :) Αμα ψαξεις στο φορουμ θα δεις και αλλα παρομοια ποστς σαν το δικο σου.
    Τι σημαίνει ''κοινωνικοποιήσου''; Μιλάω είμαι ομιλητική συμπαθητική ευγενική. Τι άλλο θέλει ο κόσμος δηλαδή για να κάνει παρέα μαζί μου; Δεν είναι απάντηση το κοινωνικοποιήσου ούτε το ''Σιγουρα καποιος θα σε βρισκει συμπαθητικη και θα θελει να κανετε παρεα'' ΔΕΝ θα είχα ανοίξει αυτό το θέμα αν ήταν έτσι.
    Που θα τις βρω τις παιδικές μου φιλίες; Δεν μπορώ να τις βρω ούτε από fb και όσες κοπέλες μπορώ να βρω δεν θα ενδιαφερόμουν να ξανακάνω παρέα μαζί τους.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να στο πω διαφωρετικα εγω που εδωσα μεγαλη βαση στο username κ στην υπογραφη μιλησα με πολυ κοσμο εστω κ αν καπιες φορες κοντραριστικα με παρα πολους ιδικα στις αρχες που ειχα μπει στο forum

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    να στο πω διαφωρετικα εγω που εδωσα μεγαλη βαση στο username κ στην υπογραφη μιλησα με πολυ κοσμο εστω κ αν καπιες φορες κοντραριστικα με παρα πολους ιδικα στις αρχες που ειχα μπει στο forum
    είναι γουρλίδικο το 77 δηλαδή; να το βάλω και εγω τότε
    skata μία φορά, δυο , τρεις...ε μέχρι το 77 φτάνει σίγουρα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το 7 συμβολιζει κατι που εχει σχεση με εμενα αν διαβασεις αριθμολογια κ δεν ειναι τυχαιο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. θελω παρεα
    By in_flames in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 04-09-2013, 09:37
  2. προβλημα σε παρεα
    By jet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-10-2012, 16:05
  3. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ
    By Nicolas in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 11-11-2011, 15:29
  4. να μαι και γω στην 'παρεα' σας..
    By mousebad in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 30-07-2011, 17:55
  5. παρέα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2006, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •