Προβλημα με φιλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6

    Προβλημα με φιλη,ερωτευμενος

    Εδω και πολυ καιρο μου αρεσει μια κοπελα που εχω βρεθει σε τεραστιο αδιεξοδο....
    Λοιπον,μου αρεσε στην 2α γυμνασιου αλλα τοτε δεν ημουν και πολυ κοινωνικος οποτε το ειχα αφησει.Ομως στην 2η λυκειου την γνωρισα και καποια στιγμη μου πεταει και το μπαλακι η κολλητη της οταν ειπα οτι ειναι κολλητη μου οτι ετσι ελεγα με την Νεφελη(πρωην φιλη και πακετομενος απο εκει) και οτι σε λιγους μηνες θα γινει το ιδιο και ξεκινησα να την βλεπω φιλικα οποτε δεν το χειριστικα καλα απο την αρχη.Μιλαγαμε με τις ωρες και με βοηθησε να ξεπερασω κατα μεγαλο βαθμο την Νεφελη.Ωσπου μια μερα μου λεει να παω σε ενα παρτυ με παρακαλαγε να περασω να της πω εστω ενα γεια.Τοτε γουσταρα την Νεφελη αλλα αρχισε να μου τραβαει την προσοχη αυτη η κοπελα με τοσο παρακαλεμα.Ωσπου πηγα στο παρτυ ειδα την Νεφελη να φασωνεται μπροστα μου και ξενερωσα αλλα καθησα και ηπια πολυ ωσπου εγινε κατι πολυ παραξενο ειδα στα ματια της κοπελας την πρωην μου και εκει ξεκινησαν ολα...
    Καθε μερα ηταν ολο και πιο δυσκολη για μενα μετα απο αυτο.Κλεινομουνα στον εαυτο μου και εψαχνα να βρω αν οντως την γουσταρω ή οχι.Εκεινη που πεταγε διαφορα που δεν ηταν φιλικα αλλα πιο κοντα στο ερωτικο ενω μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δεν προκειτε να κανει κατι με φιλο της εκτος αμα τον εχει δει απο την αρχη διαφορετικα.Δεν ειχα πει τιποτα σε κανεναν..αρχιζανε να το μαθαινουν σιγα σιγα....μετα απο 2 μηνες συνεχεια με πειραζε,παρεξηγιοταν,εκανε πραγματα για να ζηλεψω αλλα εδειχνε να ζηλευει και η ιδια αμα αμα μιλαγα με αλλη κοπελα και ιδιαιτερα με την Νεφελη ή την κολλιτη μου που ηταν και πολυ καλη φιλη της.Επισης δεν μου ελεγε τα προσωπικα της αλλα και καθε φορα που τσακωνομασταν εβαζε τα κλαμματα...3 φορες ηταν τοτε...."Το τραγικοτερο της υποθεσης ειναι οτι η γυρω μας πιστευαν πως τα εχουμε ή οτι ο ενας γουσταρει τον αλλον και γινοταν ενα μπαχαλο...με επιρεαζαν πολυ ασχημα και εγω δεν ηξερα τι να κανω...
    Να την πιασω να της μιλησω?να παρω αυτο το ρισκω?οποτε βρισκομαι ή μιλαω μαζι της νιωθω υπεροχα....δεν ξερω:/......φοβαμαι μην καταλληξω οπως με την φιλη μου στα πατωματα και μετα δεν μιλαμε κιολας δεν θα αντεξω για την αγαπω πολυ"
    Φτανει η 3ημερη εχουμε τσακωθει πολλες φορες....ομως λιγες μερες πριν μου λεει "ρε γαμωτο ανοιξε τα ματια σου:/ δεν ξερω ποτε θα σου ερθει η καταλληλη κοπελα αλλα ανοιξε τα ματια σου!και προσπαθησε να τους ψυχολογησεις ή να τους ψαρεψεις αν σου πουν κατι παραξενο!"
    Και οταν της ειπα οτι βαρεθηκα να ψαχνω για κοπελα μου ειπε:
    "εσυ ρε βλαμενο δεν εχεις δει καποια να σε περιτρυγιριζει? :S
    και κανε ΚΙΝΗΣΗ μην το αφηνεις ετσι!"
    κιολλας ειπε οτι αν δεις καποια που σου αρεσει να την πιασεις ως φιλη και το μονο πραγα που θα χρειαστει για να σε ερωτευτει ειναι να δει τον χαρακτηρα σου....
    Στην 3ημερη κοιμομαστε μαζι αλλα εγω δεν κανω τιποτα καθως ακομα φοβαμαι.....Φτανει καλοκαιρι μετα απο πολλα....βγαιναμε βολτες,μιλαγαμε ασταματητα,σποντες ο ενας στον αλλον,τσακωμοι πολλοι,ζηλιες και πολλα αλλα.....Παντα ζουσα με τον φοβο μην το μαθει....το ειχε μαθει πλεον ολος ο κοσμος και η μονη που εμενε ηταν η κολλητη της...ωσπου και αυτη μαθαινει....βεβαια ολα αυτα που μου εκανε και ελεγε,τα προστυχα τα ερωτικα με επιρεαζαν ολο και πιο πολυ....καθως σε φιλη απεναντι σε φιλο δεν περνανε τετοιες σκεψεις....και εχω φτασει σημερα μετα απο 8 με 9 μηνες να ψαχνω το γιατι κατελληξα ετσι και αυτο το ατομο που δεν θελω να χασω ποτε να εχω καταντησει να μην ξερω πως να το χειριστω......Βεβαια ειναι και πολλα αλλα ρε που τα θυμαμαι αλλα δεν ξερω πως να τα βαλω εδω μεσα:οπως π.χ ειχα πει οτι μου αρεσει η αγκαλια της και ειχε βαλει εξωφυλλο i love your hags..
    Αυτη την στιγμη τσακωνομαστε συνεχως....και οι δυο γινομαστε χαλια...μιλαμε για κλαμα οχι αστεια....εκεινη κλεινεται σπιτι της και μιλαει σε ολους αποτομα...και εγω μια απο τα ιδια...
    Κατι που πρεπει να προσθεσω...γυρισε και μου ειπε πριν 2 βδομαδες "Σε καποια πραγματα που ειπα το σαββατο ειχα αδικο,ειναι ενα μυστικο που δεν προκειτε να το σκεφτουμουν,δεν προκειτε να το ακουσεις απο εμενα,και γενικα δεν προκειτε να στο πω ειναι ενα δικο μου μυστικο"το οποιο αφορα εμενα και το μονο που μου ειπε ειναι "Οταν δεις καλο δεν το κανεις για το καλο του αλλου!και αυτο εχει σχεση με εσενα" της ελαγα τι σχεση εχω εγω την ρωταω και μου λεει αστο ειναι περιπλοκο.....τεσπα μετα απο 2 μερες ερχεται σπιτι μου....την ρωταω αλλαζει θεμα....την δευτερα μου λεει η κολλητη τι εκανες με την κοπελα της λεω τιποτα..και μου κανει πποοοο!και λεω τι ρε συ επρεπε να κανω κατι?και μου κουναει το κεφαλι και λεει ναι!της λεω ξερεις κατι που δεν ξερω?και λεει οχι αλλα δεν γινεται να ζεις ετσι.....μετα ερχεται ενα παιδι και λεει τα εχετε?και λεει η κοπελα εγω με αυτον τον ηλιθιο?και λεει το παιδι μα ταιριαζετε και λεω εγω φυγε ρε!και μετα αλλαζει κατευθιαν η κοπελα θεμα!.....βεβαια εχει και προηγουμενο ολο αυτο.....το σαββατο σε ενα κλαμπ ειπε στην κολλητη μου οτι με αγαπαει και δεν το καταλαβαινω και λεει η κολλητη μου τι δεν καταλαβαινει και απανταει η κοπελα αστο τιποτα δεν καταλαβαινει....και την προηγουμενη μερα....που ηπια ..με κατεβασε σπιτι μου 1:30 ωρα το βραδυ..και της λεω γιατι?και μου λεει δεν μπορω να σου πω τωρα ειναι η αδελφη μου μπροστα...της λεω πες της να παει πιο εκει...λεει οχι θελω να ειμαστε μονοι μας...πες μου στο φασεμπουκ λεω μου λεει οχι θελω να ειμαστε μονοι μας απο κοντα...
    Και πριν 2-3 μερες μου ειπε οτι με εχει σαν αδελφο της....και το μυστικο αφορα κατι τετοιο....αν και δεν θελει να το πει....Βεβαια να προσθεσω οτι προσωπικα της δεν μου λεει...και απλα μιλαμε απο το πρωι μεχρι το βραδυ και παντα,και σου φασεμπουκ ολη την ωρα σ'αγαπω και διμοσιως,επιδιωκει να βγαινουμε μονοι μας ή να μαινουμε μονοι μας...και γενικοτερα δεν θελει να πολυ μιλαω με αλλες...αφου νευριαζει και το βλεπω....εδω περα κλαιει αν δεν της μιλησω!!
    Αυτο που συμπερανα απο αυτο που πεταει για αδελφο και φιλο ειναι οτι απλα θελει να ειμαι κοντα της και να μην παω να βρω καποια αλλη...εδω εκλαιγε και ελεγε δεν θελει να την αφησω και εστω και στην πλακα να μην βρω αλλη κοπελα να μιλαω ετσι...
    Επισης απο φιλη της ξερω οτι της αρεσει ενας απο το χωριο της...
    Και ετσι κατελληξα.....να αναρωτιεμαι γιατι εχω γινει ετσι και να μην ξερω πραγματικα τι να κανω....πως να το αντιμετοπισω......!!!
    Η μεγαλυτερη καταρα...να αγαπας,να εχεις δεθει με μια κοπελα,να την θεωρεις στηριγμα και να φοβασαι μην κανεις την λαθος κινηση...
    Πειτε μου κατι και εσεις ρε παιδια...ολοι οι γυρω μου,λενε οτι πρεπει να κανω κατι...ειναι ομως το σωστο???την αγαπαω πολυ.....και εκεινη το ιδιο...και νοιαζομαι πολυ για αυτη.......
    Last edited by Xrhstos123; 16-10-2013 at 01:43.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπερδευτικα λιγο αλλα νομιζω κατι καταλαβα.. καταρχην πιστευω οτι αυτο που εκανε να τη πεση στον αλλο μπροστα σου ηταν fake δε ξερω γιατι κ πως αυτο μου λεει απλα το ενστικτο μου.επισης δε ξερω αν καταλαβα καλα αλλα εχω την εντυπωση οτι η νεφελη με αυτη που ελεγες οτι σε βοηθουσε να τη ξεπερασεις εχω την εντιπωση οτι κατι παιζει εκει ειναι φιλες? αντιζηλες? δε ξερω καπια μανουρα μυριζομαι
    Κλεινομουνα στον εαυτο μου και εψαχνα να βρω αν οντως την γουσταρω ή οχι.
    αυτο σημαινει οτι μαλον σε μπερδεψε η συμπεριφωρα της που ηταν ετσι
    Κλεινομουνα στον εαυτο μου και εψαχνα να βρω αν οντως την γουσταρω ή οχι.
    αντιφατικη κ διχαστηκη συμπεριφωρα θα ελεγα σαν να ειναι διχασμενη σε 2 εαυτους κ να μη ξερει πιον απο τους 2 να ακουσει
    πειραζε,παρεξηγιοταν,εκανε πραγματα για να ζηλεψω
    αυτο ακριβως που ελεγα πριν
    Επισης δεν μου ελεγε τα προσωπικα της αλλα και καθε φορα που τσακωνομασταν εβαζε τα κλαμματα...
    αυτο με βαζει σε μεγαλες υποψιες για το τι ειδους προσοπικα ειχε? μηπος ειχε ιδιαιτερες προτιμησεις? μηπος ειχε καπια κακη εμπειρια απο αντρα κ για αυτο σου φαιροταν ετσι? μηπως κατι κρυβει? μηπος τα ειχε μαζι σου επιδη εβλεπε σε σενα το ειδος αντρας κ αυτο τη θυμονε?
    Και οταν της ειπα οτι βαρεθηκα να ψαχνω για κοπελα μου ειπε:
    "εσυ ρε βλαμενο δεν εχεις δει καποια να σε περιτρυγιριζει?
    οταν της ειπες οτι βαρεθηκες να ψαχνεις για κοπελα ισως υποψιαστηκε οτι τη θες για κοπελα σου κ για αυτο ισως στην εσπασε παντος δεμου αρεσει η συμπεριφορα της (το βλαμενο εγω δε θα το δεχομουν)
    εκεινη κλεινεται σπιτι της και μιλαει σε ολους αποτομα...και εγω μια απο τα ιδια...
    Κατι που πρεπει ν
    εδω βλεπω ενα κοινο στιχειο.
    μετα ερχεται ενα παιδι και λεει τα εχετε?και λεει η κοπελα εγω με αυτον τον ηλιθιο?
    ναι καλα πρωτα σου κολαγε κ μετα λεει αλλα παντως δε μου αρεσει το υφακι της
    απλα θελει να ειμαι κοντα της και να μην παω να βρω καποια αλλη.
    αρα σε εχει δεδομενο κ για αυτο σε προσβαλει κ σου φερετε ασχημα καβαλημενη συμπεριφωρα
    Επισης απο φιλη της ξερω οτι της αρεσει ενας απο το χωριο της...
    Και ετσι κατελληξα.....να αναρωτιεμαι γιατι εχω γινει ετσι και να μην ξερω πραγματικα τι να κανω....πως να το αντιμετοπισω......!!
    το θεμα ειναι οτι αυτο ισχει πραγματικαη ειναι ενα ακομα σπασιμο? εγω θα ελεγα το δευτερο
    αντιμετοπισω......!!!
    Η μεγαλυτερη καταρα...να αγαπας,να εχεις δεθει με μια κοπελα,να την θεωρεις στηριγμα και να φοβασαι μην κανεις την λαθος κινηση..
    οταν καπιον τον θες δε ψαχνει αφορμες να φυγεις οπιος αγαπα συγχωρει οπιος θελει κατι βρισκει λογους οπιος δε θελει βρισκει αιτιες
    ιναι ομως το σωστο???την αγαπαω πολυ.....και εκεινη το ιδιο...και νοιαζομαι πολυ για αυτη.......
    να σου πω και εγω αυτο συμπερενω εγω στη θεση σου θα εψαχνα το λογο που ειναι ετσι προσβλιτικη απεναντη σου θα εψαχνα το παρελθον της αν ειχε καπια θεματα το πως μεγαλοσε θα εψαχνα να βρω τροπο να εξηγισω αυτη τη συμπεριφωρα της

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    στο δευτερο συνεφακι
    Κλεινομουνα στον εαυτο μου και εψαχνα να βρω αν οντως την γουσταρω ή οχ
    ενοουσα αυτο :
    Εκεινη που πεταγε διαφορα που δεν ηταν φιλικα αλλα πιο κοντα στο ερωτικο ενω μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δεν προκειτε να κανει κατι με φιλο της ε

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6
    Δεν ξερω αν ειναι για σπασιμο ή οχι καθως δεν μου εχει πει ποτε αυτον...
    Η κοπελα αυτη δεν εχει κανει ποτε και τιποτα με αγορι ισως για αυτο να ειναι ετσι η συμπεριφορα της....Απλα αυτο που διχνει ειναι οτι με γουσταρει...εχει περιεργο χαρακτηρα και αυτο το καθιστα πολυ δυσκολο...
    Ξερω πολλα για το ιστορικο της....καθως μου τα ελεγε οταν γνωριστικαμε....αλλα τωρα δεν ξερω πολλα για αυτη...μονο τις δυσκολιες της για τα μαθηματα....
    Οπως σου ειπα η μονη εξηγηση ειναι να με γουσταρει...αλλα γιατι να πεταει τα φιλικα και τα αδελφικα...ενω παραλληλα πεταει και σποντες-,-
    Αχ αυτες οι γυναικες ποτε να μην ειναι ξεκαθαρες!!!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και εμενα μου τα ελεγε οταν γνωριστηκαμε αλλα επιδη ειμαι καλος τεφτερτζης ειχα ενα σημειωματαριο κ σημειονα οτι μου λεγε

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    και εμενα μου τα ελεγε οταν γνωριστηκαμε αλλα επιδη ειμαι καλος τεφτερτζης ειχα ενα σημειωματαριο κ σημειονα οτι μου λεγε
    Τι να σου πω....τα θυμαμαι ολα και δεν ειχε τιποτα με κανεναν και γενικα δεν ειχε βιωσει τιποτα περιεργο ωστε να εχει τετοια συμπεριφορα!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    sorry αλλα δε το πιστευω δε μπορει στα καλα καθουμενα να σου μιλα ετσι (βλαμενο κλπ) κατι σου εκρυψε αυτη η συμπεριφορα μια ετσι μια αλλιως μου ειναι γνωριμη μου κ τη ξερω πολυ καλα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα σου μου φαινετε πολυ ενδιαφερον επισης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    sorry αλλα δε το πιστευω δε μπορει στα καλα καθουμενα να σου μιλα ετσι (βλαμενο κλπ) κατι σου εκρυψε αυτη η συμπεριφορα μια ετσι μια αλλιως μου ειναι γνωριμη μου κ τη ξερω πολυ καλα
    Να ηταν μονο το βλαμενο...συνεχως με λεει βλακα,ηλιθιο,μ@λ@κα@ και παντα βαζει στο τελος ενα με αγαπη
    α με λεει και κοτα.......
    Αλλα σου λεω οτι το εχω ψαξει καλα...και απο κολλητες της και απο κοντινα ατομα και δεν εχει να κανει κατι με το παρελθον της....
    Σε εσενα τι ειχε συμβει?μπας και παρω καμια ιδεα..


    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το θεμα σου μου φαινετε πολυ ενδιαφερον επισης
    Εμενα μου λες...10 μηνες ασχολουμε με αυτο το θεμα :P

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον εχω την εντυποση οτι η νεφελη εχει καβαλησει το καλαμι απο τη καλαμια... μαλον θα χρειαστεις χειροπεδες ετσι οπως παει για να τη στρωσεις χαχα πλακα κανω.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    λοιπον εχω την εντυποση οτι η νεφελη εχει καβαλησει το καλαμι απο τη καλαμια... μαλον θα χρειαστεις χειροπεδες ετσι οπως παει για να τη στρωσεις χαχα πλακα κανω.
    μαλλον δεν σου εχω δωσει να καταλαβεις καλα...η Νεφελη ανοικει στο παρελθον...αλλη ειναι η κοπελα που τα κανει ολα αυτα....

Similar Threads

  1. Η φίλη μου η Κατερίνα
    By Αναζητηση in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 28-06-2013, 03:31
  2. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  3. φορτικη φιλη
    By alicia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 03-05-2010, 22:05
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •