Ο αντρας μου δεν με θέλει ... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    14
    [QUOTE=stefiv;458867]
    Quote Originally Posted by Tixi View Post

    Ω!Ω!Ω!NO!NO!πάρτο όπως θες,αποκλείεται δεν μπορω να το κάνω και σίγουρα δεν ειναι λύση,επίσης μην ξεχνάς οτι αν αποφασισω και παω σε καποιον δεν θα ειναι μόνο με την μια φορά?????!Ασε που μετά θα έχω άλλα προβλήματα που τουλαχιστον μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν,πέραν του θέματος η σχέση μου ειναι πολύ καλή.....δεν μιλάω αδελφική....αλλα έχουμε περασει πολλά μαζί!!!!!ΘΕΛΗΣΗ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΠΟΔΙ Σ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΛΛΙΩΣ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.Πάντως αυτη η συζήτηση που κάνουμε μου κάνει καλό διοτι λέω πράγματα που δεν μπορω ευκολα να τα πω σε καποιον άλλο,δεν του λες να ξεκινήσει να γράφει,μήπως βγάζοντας τα απο μέσα του ηρεμήσει λίγο??
    Καλή ιδέα αλλα δεν ξέρω αν θα κάνει το βημα... Η αν θα βρει δικαιολογίες όπως όταν του λέω να πάμε σε κάποιον για βοήθεια ...

  2. #32
    [QUOTE=Tixi;458919]
    Quote Originally Posted by stefiv View Post

    Καλή ιδέα αλλα δεν ξέρω αν θα κάνει το βημα... Η αν θα βρει δικαιολογίες όπως όταν του λέω να πάμε σε κάποιον για βοήθεια ...
    ..το ότι δεν θέλει να το φτιάξει, έχει τη μοναδική εξήγηση ότι δεν θέλει να το φτιάξει μαζί σου. Υπάρχουν ένα εκ πράγματα, (πέρα του καταπιεσμένου κοινωνικά γκει), που μπορεί να του αρέσουν στο σεξ και να μη στα έχει εκφράσει ποτέ από φόβο κριτικής ή στιγματισμού. Πάντως, το σεξ είναι μεγάλο κομμάτι στη ζωή ενός ανθρώπου. Είναι σα να πιστέψεις πως ένας άνθρωπος ζει χωρίς να τρώει ή να κοιμάται.
    Ψάξτο λίγο :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Επίσης το σεξ ειναι αυτό που διαχωρ'ιζει τη φιλία απο τον έρωτα...

  4. #34
    Γλυκιά μου σε παρόμοια φάση ειμαι κι εγω κι εμείς κάναμε παιδί
    με χίλια ζόρια κι εμένα 11 μηνών ειναι
    και η σαξουαλικη μας ζωή ειναι χάλια
    μια φορά το μήνα κι άμα.εχω ψάξει το PC
    του και είδα ότι βλέπει πορνό ταινιες.
    τι να πω δεν ξερω αν μπορείς να κανεις κάτι.
    Το βλέπω απο μένα .συζητησε το απλά μαζι του για το τι πρέπει να κανεις
    για να σε ξαναδεί ερωτικά.

  5. #35
    Δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό κάνουν ορισμένοι τα παιδιά από την στιγμή που μεταξύ τους δεν είναι καλά,με ανθρώπινες ζωές έχετε να κάνετε..δεν σας φταίνε σε τίποτα τα παιδάκια και συγγνώμη για το ''ύφος'' μου αλλά δεν μπορώ την ανευθυνότητα.Το ήξερες από την αρχή ότι ήταν έτσι ο άντρας σου από τότε έπρεπε να το σκέφτεσαι περισσότερο..τώρα βρίσκεσαι με ένα μωρό 10 μηνών και δεν μπορείς έτσι απλά να χωρίσεις.Πρέπει να του ζητήσεις να κάνετε μια ειλικρινείς κουβέντα..να τον κάνεις να νιώσει άνετα και να σου πει τι παίζει,εάν δεν βγάλεις πάλι άκρη δεν ξέρω τι να σου πω δύσκολα τα πράγματα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω με τι σκεπτικό κάνουν ορισμένοι τα παιδιά από την στιγμή που μεταξύ τους δεν είναι καλά,με ανθρώπινες ζωές έχετε να κάνετε..δεν σας φταίνε σε τίποτα τα παιδάκια και συγγνώμη για το ''ύφος'' μου αλλά δεν μπορώ την ανευθυνότητα.Το ήξερες από την αρχή ότι ήταν έτσι ο άντρας σου από τότε έπρεπε να το σκέφτεσαι περισσότερο..τώρα βρίσκεσαι με ένα μωρό 10 μηνών και δεν μπορείς έτσι απλά να χωρίσεις.Πρέπει να του ζητήσεις να κάνετε μια ειλικρινείς κουβέντα..να τον κάνεις να νιώσει άνετα και να σου πει τι παίζει,εάν δεν βγάλεις πάλι άκρη δεν ξέρω τι να σου πω δύσκολα τα πράγματα...

    Πες τα ρε Blade γαμώτο μου.!....
    Ηταν έτσι από πάντα,εκείνη δεν ήταν οικονομικά ανεξάρτητη...παρ'ολα αυτά ένιωθε την ανάγκη και τη σιγουριά να κάνει οπωσδήποτε ένα παιδί μαζί του,που αν αύριο χωρίσουν δεν έχει ιδέα τι θα απογίνει και εκείνη και το παιδί...ήθελα να 'ξερα πως νιώθουν και το κάνουν όλο αυτό.
    Από την άλλη νιώθουν καλά;
    Εγώ δεν θα μπορούσα να εξαρτώμαι από την τσέπη του άλλου,έστω και αν ήταν ο άντρας μου,πόσο μάλλον αν αυτός ο άντρας ήταν από την αρχή αδιάφορος ως προς την σχέση μας,όχι να αποκτάω και ένα παιδί,στερώντας του τις ανέσεις που πρέπει να έχει σαν άτομο που μεγαλώνει σε μία κοινωνία και του οφείλεται να μεγαλώσει με τα ίδια δικαιώματα όπως τα άλλα παιδιά

    Και για να μην το πηγαίνω όλο μονότερμα-κάνε αυτά που σου λένε οι παραπάνω,αλλιώς καλή τύχη!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Κλασσική περίπτωση παντρεμένων ρε παιδιά, το 90% κάνει σέξ μια φορά τον μήνα και ο άντρας βλέπει τη γυνάικα του που έχει γίνει σαν αρκούδα και δεν του κάνει κού-κου,
    έχω πολλούς άντρες φίλους σε παρόμοια κατάσταση.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Αφού στο έχει πει ξεκάθαρα ο άνθρωπος Tixi, δε σε βλέπει ερωτικά. Τι να κάνει, να το χαράξει στο μέτωπό του? Εσύ πάλι έχεις την καβάντζα την οικονομική και δε φεύγεις για λόγους ασφάλειας. Με την ασφάλεια δεν κάνει κανένας σεξ, η ασφάλεια δεν είναι αυτή που θα σας κάνει να θέλετε ο ένας τον άλλον, ζείτε μία καρασύμβαση, αλλά αυτή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΓΚΡΙΣΗ. Οπότε τι ζητάς? Ή θα τη συνεχίσεις, είτε θα ξεχάσεις την ασφάλεια και θα πέσεις στο νερό να κολυμπήσεις. Μία άλλη λύση είναι να του τα πεις χύμα και σταράτα, μένω μαζί σου για το παιδί, αλλά για το σεξ θα βρω γκόμενο, μη σου πω περισσότερους από έναν γιατί έχασα και χρόνια που το κορμί μου στερήθηκε την ηδονή που θα έκανε και μένα χαρούμενη και λαμπερή. Από κει και πέρα, και ανάλογα τις αντιδράσεις του πράξε. Εντάξει, ήταν λάθος σου που έμεινες από την αρχή με έναν που σε είχε φτυσμένη ως γυναίκα, έγινε. Διόρθωσέ το. Η ζωή είναι έξω από τις συμβάσεις.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 20:36
  2. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 01:30
  3. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 18:06
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •