σεξουαλικη ικανοποιηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7

    σεξουαλικη ικανοποιηση

    ειμαι με καποιον εδω και δυο μηνες κ ενω εχουμε σεξουαλικη επαφη εγω δεν μπορω να πω οτι νιωθω κατι ιδιαιτερο ειδικα σωματικα αλλα κ συναισθηματικα..
    φυσικα το προβλημα δε βρισκεται μονο εκει
    γενικα εγω παει με καποιους ανδρες αλλα ποτε δεν ενιωσα κατι ιδιαιτερο σωματικα παρα μονο μια φορα που ημουν λιγο πιομενη κ μαλλον πιο χαλαρη..
    κ οσο δε νιωθω κατι ιδιαιτερο τοσο εκνευριζομαι κ νιωθω ασχημα με τον εαυτο μου
    δεν ειχα ποτε σοβαρη σχεση που να κρατησε πανω απο δυο μηνες κ που να καναμε σεξ συχνα..οχι μονο γιατι δεν ηθελα αλλα γιατι ετσι ηρθαν τα πραγματα..
    τα φτιαχνω παντα με καποιον που ειτε μου αρεσει λιγο στην αρχη κ μετα χανω το ενδιαφερον ειτε ειμαι κολλημενη με καποιον που δε με θελει..
    μετα απο μια εφηβεια γεματη ονειρα,παθη και πολλες απογοητευσεις σε φιλιες σχεσεις πλεον εχω ηρεμησει αλλα κ συγχρονως δε μου κανει τιποτα εντυπωση..
    απογοητευση?επιβιωση με το τιμημα της απαθειας?
    ευχαριστω για το χρονο σας κ ελπιζω να μου δωσετε καποιες πρακτικες λυσεις

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παρα μονο μια φορα που ημουν λιγο πιο χαλαρη..
    ειδες οτι οταν εισουν στο κοσμο σου κ χαλαρη ενιωσες περισσοτερα αυτο φταιει οσο περισσοτερο το σκεφτεσαι τοσο λειγοτερο σου βγαινει σα τη θαλασσα που οταν πιστεψεις οτι θα βουλιαξεις δε κολυμπας καν κ βουλιαζεις με τη μια εινα;ι ακριβος το ιδιο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    den mporw na xalarwsw.....
    k den kserw giati mou bgainei etsi enw apo otan imoun mikri...ennow efibi imoun panta prothymi k eixa panta toso oreksi gia sex...ola ayta sto myalo mou bebaia giati stin praksi geiwnomoun...
    k akoma k prosfata eixa poly oreksi arxiza panta prwti...alla i idia i seksoualiki praksi me afinei ligo adiafori...
    tha mporouse na einai k thema xronou??ennow na synithisei to swma mou k na apantaei analogws?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ποσο χρονων εισαι και ποσα χρονια εχεις ολοκληρωμενες επαφες με αντρες?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Πολλες φορές το πρόβλημα ειναι ορμονικο (μηπως παιρνεις αντισυληπτικα?). Συζητησέ το λιγο με τον γυναικολόγο σου. Επίσης αν δεν εχεις καποιο οργανικο θεμα,τοτε εξάσκησε τον ευαυτο σου μεχρι να βρεις τι σου αρεσει. Παίξε μονη σου,ειτε με το χερι σου ειτε με κάποιο δονητη. Θα σε βοηθήσει να αισθανθεις ανετα,μιας και μονη σου μπορεις να κανεις οτι σου αρεσει. Οταν εξοικειωθεις πια με το σωμα σου,τη σεξουαλικοτητα σου τότε θα νιώσεις πιο ετοιμη να συνευρεθεις με κάποιον αντρα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    eimai 26 k exw seksoualikes sxeseis edw k pente xronia peripou..
    me doniti de ginetai tipota...to exw dokimasei de mou aresei k genika protimw me parea para moni mou

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    den pairnw antisylliptika de nomizw oti einai organiko alla psyxologiko apla fobamai oti pira to strabo to dromo apo tin arxi...lathos andres lathos stigmes k twra de niwthw tipota swmatika k synaisthimatika

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Οχι καλέ!!!Και εγω μετά τα 23 αρχισα να εχω σεξουαλικες ορέξεις αν και ειχα απο πριν σεξουαλικήζωή. Ακουλούθησε για κάποιο διάστημα τις συμβουλές μου και θα δεις διαφορά! ΔΕν υπάρχουν λάθος αντρες. Γυναίκες που δεν εχουν ανακαλύψει ακόμα τη σεξουαλικότητα τους και δεν μπορούν να κατευθυνουν τους αντρες υπάρχουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    To να ψαχτεις μονη σου ειναι μια καλη ιδεα γιατι ετσι θα μαθεις πως λειτουργει το σωμα σου .
    Πρακτικα εγω θα σου ελεγα να κανεις τα εξης :
    Πρωτον , να αφηνεις τον εαυτο σου ελευθερο και να μην σκεφτεσαι αν αυτο που κανεις ειναι σωστο ή οχι , ουτε να σκεφτεσαι οτι μπορει ο αλλος να ξενερωσει αν κανεις κατι λαθος.
    Δευτερον να λες στους συντροφους σου τι θα ηθελες να σου κανουν δινοντας τους οδηγιες κατα το σεξ , και να μην τους αφηνεις με την αισθηση οτι σου αρεσε αν στην πραγματικοτηα δεν το εχεις απολαυσει .
    Τριτον να πειραματιστεις με κατι διαφορετικο απο αυτα που εχεις δοκιμασει μεχρι στιγμης.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    ok eyxaristw kata kapoio tropo se pisteyw..k to niwthw oti den eimai wrimi toulaxiston swmatika giati orekseis eixa panta sti zwi mou k ayto me ekneyrizei perissotero..pou den mporw na tin ekfrasw me to swma mou

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by feggari View Post
    Οχι καλέ!!!Και εγω μετά τα 23 αρχισα να εχω σεξουαλικες ορέξεις αν και ειχα απο πριν σεξουαλικήζωή. Ακουλούθησε για κάποιο διάστημα τις συμβουλές μου και θα δεις διαφορά! ΔΕν υπάρχουν λάθος αντρες. Γυναίκες που δεν εχουν ανακαλύψει ακόμα τη σεξουαλικότητα τους και δεν μπορούν να κατευθυνουν τους αντρες υπάρχουν.
    Υπαρχουν ομως αντρες που δεν ειναι εμπειροι και δεν ξερουν πως να ικανοποιησουν μια γυναικα , αυτο σε συνδυασμο με το οτι πολλες γυναικες ντρεπονται να απαιτησουν πραγματα στο σεξ κανει τα πραγματα δυσκολα.
    Αυτο αφορα κυριως αντρες μικρους σε ηλικια , οι μεγαλυτεροι συνηθως ειναι πιο εμπειροι και κυριως πιο υπομονετικοι.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μα αφου το λεει οτι δε μπορει να χαλαρωσει μηπος πλακονεσε στους καφεδες?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by camelie View Post
    ok eyxaristw kata kapoio tropo se pisteyw..k to niwthw oti den eimai wrimi toulaxiston swmatika giati orekseis eixa panta sti zwi mou k ayto me ekneyrizei perissotero..pou den mporw na tin ekfrasw me to swma mou
    Aυτο δεν μου φαινεται παραλογο , και εγω στην αρχη της σεξουαλικης μου ζωης ειχα τρελες ορεξεις και εκανα πολυ σεξ αλλα οργασμο ειχα σπανια και μαλιστα επρεπε να περασει σχεδον χρονος απο την εναρξη της σεξουαλικης μου ζωης μεχρι να καταφερω να εχω οργασμο με αντρα. Τωρα δεν εχω τοση ορεξη σε σχεση με παλιοτερα , αλλα ειμαι ειμαι πολυ πιο ικανοποιημενη.
    Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι για αυτο το θεμα και ολα θα πανε καλα.
    Last edited by betelgeuse; 19-10-2013 at 16:34.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    oxi den mporw na xalarwsw epeidi eimai agxwdes atomo kai epeidi den kserw ti thelw k ti de thelw sti zwi mou..thelw na kanw sex k de thelw giati den eimai arketa erwteymeni...thelw na exw filo alla k de thelw giati exei xathei o enthousiasmos mou...alla i monaksia me skwtwnei...
    genika exw xathei...
    ...episis nai o filos mou einai apeiros k ontws den kserei ti na kanei gia na me erethisei..
    mipws prepei na meinw moni mou na to riksw sti douleia i na pesw se xeimeria narki??
    poly periploki i zwi mou ti dinei!!! :p gia gelia k gia klamata eimai....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Καταρχην καλησπερα και απο εμενα!!!
    Συμφωνω με τα παραπανω σχολια σε πολλα σημεια, αν μπορεις σε παρακαλω στην συνεχεια να γραφεις στα ελληνικα γιατι μου βγηκαν τα ματια να σε διαβασω.

    Η απψη μου εχει ως εξης: Διαβασε σχετικα με το γυναικειο σωμα. Κυριως ανατομια, αν οχι να παιξεις μαζι του οπως λενε τα παιδια πιο πανω. Στην συνεχεια μαθε που περιπου ειναι το σημειο G και ψαξε να το βρεις. Πες οτι εισαι ο γυναικολογος σου και σου κανεις τεστ ΠΑΠ για να σου δωσω να καταλαβεις πως εννοω να βρεις το σημειο σου.
    Οχι απαραιτητα να ερεθιστεις μονη σου και να φτασεις στο τερμα μονη σου.. Απλα βρες το. Θα νιωσεις εναν μικρο ηλεκτρισμο. Απο εκει ξεκινανε ολα.

    Οταν λοιπον κοιμηθεις με τον επομενο αντρα, θα ξερεις που βρισκεται το σημειο σου και θα στηθεις αναλογα ετσι ωστε με την διεισδηση να το "πετυχαινει". Οι περισσοτεροι αντρες θελουν να βλεπουν οτι ικανοποιουν την γυναικα, δεν τους νοιαζει και τοσο η σταση του σωματος.
    Πολλες γυναικες επειδη μουδιαζουν οταν νιωθουν φοβο, την στιγμη της απολαυσης οταν ερχεται το αντιστοιχο μουδιασμα κοβονται οπως εσυ γιατι το συνδιαζουν με τον φοβο. Λαθος.

    Αλλο το ενα συναισθημα, αλλο το αλλο, διαχωρισε τα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλική υγεία!!!
    By kriskros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2011, 12:25
  2. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 17:28
  3. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 18-09-2010, 00:09
  4. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 21:08
  5. σεξουαλικη απελευθερωση
    By umkalzum in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 15-06-2008, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •