Η μονη που μου κανει αισθηση ειναι αυτη που δε πρεπει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Η μονη που μου κανει αισθηση ειναι αυτη που δε πρεπει

    Καλησπερα! εχω ξαναγραψει κατα καιρους στο φορουμ... το προβλημα (που δεν ξερω αν ειναι οντως προβλημα αλλωστε) ειναι οτι αφου βγηκα απο μια σχεση 1μιση χρονου,δεν εχει βρεθει καποια κοπελα να μου κανει αυτο το κλικ,να γυρναω σπιτι και να τη σκεφτομαι,να θελω να ξαναβγω μαζι της κτλπ... υπηρχαν μονο κοπελες με τις οποιες υπηρξε ενα μικρο φλερτ αλλα τιποτα παραπανω... το θεμα μου ειναι πως καιρο τωρα εχω ερθει κοντα με μια φιλη μου... οχι τοσο κοντα ωστε να λεμε τα εσωψυχα μας ή οτιδηποτε...απλα μιλαμε περισσοτερο απ οτι περσι! αυτο γιατι περσι ειχε σχεση με ενα παιδι απ τη παρεα...χωρισαν περιπου οταν χωρισα και εγω με τη κοπελα μου... τον συγκεκριμενο δε τον θεωρησα ποτε τοσο κοντινο μου φιλο... αλλα και παλι αισθανομαι τοσο ασχημα που εγω αυτη τη κοπελα τη βλεπω αλλιως... και κανουμε ακομα ολοι μαζι παρεα... ξερω πως αν εκανα καποια κινηση προς εκεινη ολοι στη παρεα θα μου γυρνουσαν ισως τη πλατη...ακομα και εγω το θεωρω υπουλο να το πω οταν ξερω οτι ο αλλος τη θελει ακομα και οτι υποτιθεται ειναι φιλη μου 1μιση χρονο τωρα! απ την αλλη ειναι η μονη κοπελα που μου κινει το ενδιαφερον και τη σκεφτομαι συχνα πυκνα... εχω και φιλους εκτος της συγκεκριμενης παρεας που με παρακινουν και μου λενε "κανε κινηση μπορει και εκεινη να θελει και μη σε νοιαζει γ αυτον"! εγω ομως που ειμαι στη παρεα δε μπορω να το δω ετσι... νομιζω οτι δε με νοιαζει και τοσο η γνωμη του και οτι ισως δε μου ξαναμιλησει,ειμαι της αποψης οτι ο καθε ανθρωπος δεν ειναι ιδιοκτησια κανενος και οταν δυο ανθρωποι νιωθουν ελξη ο ενας για τον αλλο δε θα πρεπε να υπολογιζουν και πολλα! αλλα πιο πολυ με νοιαζει για την αποψη των υπολοιπων στη παρεα...και τι θα γινει αν τελικα δεν με θελει εκεινη?κατα καιρους μου εχει πεταξει διαφορα που αν τα ακουγε αλλος θα ελεγε οτι μου τη πεφτει...εγω δε μπορω να ειμαι σιγουρος... ωρες ωρες νομιζω αυτο,αλλες φορες με φωναζει "φιλε μου" ή δε ξερω εγω τι και λεω οκ δε παιζει το βλεπει φιλικα... δε ξερω τι να κανω...συνεχιζω να τη σκεφτομαι,συνεχιζω να νιωθω τυψεις για το τροπο που τη σκεφτομαι και δεν εχω καν καποιο τροπο να κανω κινηση...ειλικρινα το βλεπω σαν ενα μεγαλο μπερδεμα ολο αυτο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Όντως είναι μπέρδεμα και εγώ προσωπικά δεν πιστεύω να έμπλεκα ξέρωντας ειδικά ότι ο πρωην της την θέλει και δεν είναι απίθανο να τον θέλει και αυτή κια να τον σκέφτεται.
    Εσύ με τη δικιά σου έχεις ξεκαθαρίσει ότι την ξεπέρασες ή νιώθεις ακόμα πράγματα για εκείνη?
    Εγώ γενικά επειδή σκέφτομαι πολύ πριν κάνω κάτι(πολύ κακό αλλά συμβαίνει) θα σκεφτόμουν όλες τις παραμέτρους πριν κάνω την κίνηση.
    Θα σκεφτόμουν 1)Αν δεν θέλει θα χαλάσει η εικόνα μου στην παρέα και δεν θα ξέρω πως να αντικρύσω αυτη,τν πρωην και γενικά την παρέα ξέρωντας οι άλλοι ότι έχω αισθήματα για αυτήν.
    2)Αν θέλει μπορεί να θέλει να το κρατάτε κρυφό για να μην είναι άβολο ανάμεσα στην παρέα εφόσον μέσα είναι και ο πρωην της λίγο ή πολύ
    3)Πολλές φορές λάθος μηνύματα λαμβάνουμε και ίσως είναι ιδεά σου ότι κάτι παίζει.
    4)Μήπως δεν σου αρέσει πολύ απλά γενικά επειδή είναι ο εύκολος στόχος επειδή την ξέρεις ήδη και δεν χρειάζεται να ψάχνεσαι να ξανά μετα΄από το χωρισμό τα φτιάχνεις στο μυαλό έτσι ώστε να πιστεύεις ότι σοθ αρέσει?

    ΥΓ και εγώ είμαι σε παρόμοια φάση αλλά προτιμώ να μην μπλεξω με αυτη την "φίλη" μου γιατι φοβάμαι όλα τα παραπάνω που σου είπα

  3. #3
    και εγω τα ιδια ακριβως σκεφτομαι...ακριβως ομως...και οπως κι εσυ ετσι κι εγω εχω το κακο να το σκεφτομαι παρα πολυ πριν κανω κατι και ως ενα βαθμο να το σιγουρευω...λιγες ειναι οι φορες που πηρα το ρισκο και εκανα κατι... οσο για το οτι μπορει να ειναι ιδεα μου το σκεφτομαι ισως περισσοτερο απ ολα... το εχω συζητησει και με κοπελες ομως...του λεω ξερω γω μου ειπε το ταδε σημερα και μου λενε μαλλον σου τη πεφτει...αλλα γενικα αλλες φορες δε βλεπω κατι τετοιο...ειναι φιλικη... μου αρεσει πολυ σα κοπελα και ποσο μαλλον σα χαρακτηρας αλλα επισης ισως αυτο συμβαινει οπως λες επειδη την ξερω ηδη,επειδη ειναι κοντα σε μενα κτλπ και δεν χρειαζεται να τη γνωρισω απ την αρχη οπως θα επρεπε με καποια αλλη,που για μενα ειναι δυσκολο να το κανω αυτο...δε το εχω πολυ με το να γνωριζω κοπελες! οκ να γνωριζω ενταξει αλλα να το γυρισω στο ερωτικο δε το εχω...με δυσκολευει αυτο... αλλα οτι μ αρεσει η κοπελα μου αρεσει σιγουρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Αλλά φίλε μου στην τελική αν δεν φας και τα μούτρα σου καμιά φορά ποιο το νόημα της ζωης?Δεν θα είναι όλα ρόδινα τουλάχιστον μιλώντας για τα ερωτικά γιατι για τα υπόλοιπα θα είναι...ας μην σχολιάσω.Εγώ πρόσφατα κατέβηκα απο το συνεφάκι μου(στα 26) γιατί εως τώρα σχεδον όλα μου πήγαιναν καλά με τις γυναίκες απλά μετά από 1-2 σφαλιάρες βλέπω με άλλα μάτια και προσγειωνομαι στο τι ισχυει στις μέρες μας.
    Η διαφορά μας είναι ότι εμένα είναι όντως φίλη μου αυτή εδώ και καιρό ενώ εσείς γνωρίζεστε μόλις 1.5 χρόνο.
    Οπότε πέσε και ότι βγει αλλα αν σου το ξεκαθαρίσει ότι θέλει μόνο σεξ προτίνω όχι γιατι θα περιπλέξει πολύ τα πράγματα κάτι που δνε το θέλεις!!!

Similar Threads

  1. Πού ειναι αυτη η ζωη, που λενε ότι ειναι τόσο ωραια;
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 27-07-2013, 21:12
  2. ΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ.......Κ ΤΙ ΒΗΜΑ...????
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 26-08-2012, 02:00
  3. Replies: 0
    Last Post: 05-02-2012, 18:16
  4. Αυτη την ωρα που σας γραφω ειμαι Φ Ε Σ Υ !!! , ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2011, 18:02
  5. Μόνη λύσις είναι η εξέγερση...
    By lady in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 28-02-2006, 01:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •