Δύσκολος χωρισμός ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7

    Δύσκολος χωρισμός ...

    Γεια σας ! νέος στο forum !

    Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό ...!
    Λοιπόν είχα 4 χρόνια σχέση, τον τελευταίο χρόνο ήθελα να χωρίσω γιατί κουράστηκα να είμαι σε σχέση (άλλα αυτό είναι άλλο μεγάλο θέμα)
    Έχει 10 μήνες που χώρισα ξεκάθαρα σε σημείο καφρίλας (με ρωτούσε "δηλαδή δεν με θέλεις ποια?" και εγώ έλεγα όχι ! κατάματα... κ ψυχρά)
    Δεν ξεκολλούσε από πάνω μου με άλλον τρόπο γιαυτό το έκανα (κ ούτε έτσι ξεκόλλησε ). Εγώ ήμουν στον στρατό όλο αυτόν τον καιρό και δεν με έβλεπε ή έτυχε να με δει 1-2 φόρες χωρίς να μιλάμε. Χθες έτυχε να βγούμε στην ίδια παρέα αλλά πάλι δεν μιλήσαμε, σήμερα μου ξανά είπε ότι "θέλει να ήμαστε μαζί" κτλπ. Εγώ την απάντησα πάλι ότι
    "δεν γίνεται να ήμαστε μαζί" και αυτή μου είπε "να μιλήσουμε από κοντά" κ την ξαναείπα ότι "δεν έχουμε να πούμε κάτι γιατί είμαι σίγουρος για την απόφαση μου".
    Πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να μου ξαναμιλήσει η να με περιμένει κάτω από το σπίτι μου για να με δει κ να μου μιλήσει (το είχε κάνεις σε μια άδεια μου από τον στρατό)

    Τι μπορώ να κάνω για να με ξεπεράσει ?

    Δεν έχω βρει άλλη κοπέλα γιατί θέλω να ηρεμήσω ! (άλλο μεγάλο θέμα κ αυτό)

    Σημαντικό: Η κοπέλα είναι πολύ κοινωνική αλλά λόγο της συμπεριφοράς που έχει, έχει μόνο 1-2 άτομα που είναι πραγματικοί φίλοι κ το ξέρει. Έχει σοβαρά προβλήματα στο σπίτι

    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας ! και σορρυ για το απαράδεκτο γράψιμο μου :P

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τον τελευταίο χρόνο ήθελα να χωρίσω γιατί κουράστηκα να είμαι σε σχέση
    οταν λες κουραστηκα να ειμαι σε σχεση μου δινεις την εντυπωση οτι ενοεις κουραστηκα να ειμαι αυτος που θελουν οι αλλοι.
    Έχει 10 μήνες που χώρισα ξεκάθαρα σε σημείο καφρίλας
    δηλαδη τι ενοεις ακριβως οτι ξαφνικα αλλαξες?
    "δηλαδή δεν με θέλεις ποια?" και εγώ έλεγα όχι
    οταν ελεγες οχι ενοουσες οτι λεω οχι δε θα ειμαι πια αυτος που θες να ειμαι?
    θέλει να ήμαστε μαζί
    μηπως δεν εχει καταλαβει οτι οσο καιρο τα ειχατε εισουν αυτος που ηθελε κ ειχες ξεχασει πως ηθελες να εισαι ο ιδιος?
    κ την ξαναείπα ότι "δεν έχουμε να πούμε κάτι γιατί είμαι σίγουρος για την απόφαση μου".
    το θεμα ειναι οτι ετσι οπως το λες εχω την εντυπωση αλλα δε ξερω αν ειναι σωστη οτι ξαφνικα αλλαξες κ αυτη δε το καταλαβε αλλα περιμενει να δει αυτο που ειχε συνηθησει εχω την εντυπωση οτι της εχεις γινει συνηθεια
    Τι μπορώ να κάνω για να με ξεπεράσει ?
    μαλον συνηθισε να σε εχει διπλα της κ της κακοφανηκε
    Δεν έχω βρει άλλη κοπέλα γιατί θέλω να ηρεμήσω
    πες με απιστο θωμα αν θες αλλα αυτο δυσκολευομαι να το πιστεψω
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !
    παρακαλω!:)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    οταν λες κουραστηκα να ειμαι σε σχεση μου δινεις την εντυπωση οτι ενοεις κουραστηκα να ειμαι αυτος που θελουν οι αλλοι.
    Μάλλον ναι αν κ δεν καταλαβαίνω απόλυτα πως το λες ...

    δηλαδη τι ενοεις ακριβως οτι ξαφνικα αλλαξες?
    Ξενέρωνα με τα προβλήματα... κ τους καβγάδες που κάναμε αλλα δεν ηξερα ποτε πρέπει να σταματήσεις μια σχέσει (ειναι η αλήθεια) γιατι δεν ειχα ξανα ... οποτε τα μαζευα

    οταν ελεγες οχι ενοουσες οτι λεω οχι δε θα ειμαι πια αυτος που θες να ειμαι?
    ναι δεν θα στέκομαι πλέον δίπλα της σαν σύντροφος ούτε σαν φίλος

    μηπως δεν εχει καταλαβει οτι οσο καιρο τα ειχατε εισουν αυτος που ηθελε κ ειχες ξεχασει πως ηθελες να εισαι ο ιδιος?
    ναι κατι τετοιο (αν κατάλαβα καλα)

    το θεμα ειναι οτι ετσι οπως το λες εχω την εντυπωση αλλα δε ξερω αν ειναι σωστη οτι ξαφνικα αλλαξες κ αυτη δε το καταλαβε αλλα περιμενει να δει αυτο που ειχε συνηθησει]εχω την εντυπωση οτι της εχεις γινει συνηθεια
    ναι άλλαξα συμπεριφορά αλλα αυτή ποτε δεν το κατάλαβε, της ειχα πει οτι σκεφτόμουνα να χωρίσουμε 2-3 φορές κ έκλαιγε και έλεγε να προσπαθεισουμε (γενικά τον τελευταίο χρόνο την στήριζα πάρα πολυ αλλα η επιθυμία μου για σεξ ηταν στο 5% σε σχεση με τον πρώτο χρόνο... δεν ήθελα δηλαδή !)

    μαλον συνηθισε να σε εχει διπλα της κ της κακοφανηκε
    Σίγουρα την συμβούλευα καλύτερα απο οποιονδήποτε (για τα οικογενιακα θεματα κ αλλα) γιαυτο κ με ειχε μεγάλη ανάγκη επειδή είμαι άνθρωπος με πάρα πολύ υπομονή κ ηρεμία της τα εξηγούσα ολα πολυ αναλυτικά ...

    πες με απιστο θωμα αν θες αλλα αυτο δυσκολευομαι να το πιστεψω
    χαχαχα μπορεί να τσιμπήθηκα με μια κοπέλα κ αυτη το ίδιο, αλλα δεν βόλεψε να συνεχιστή λογο απόστασης (θεσσαλονικη - αθηνα) κ λίγου χρονου γνωριμίας ( 2 μέρες)

    Επίσης δεν ξερω τι μου συμβαίνει αλλα συνεχίζω να μην εχω όρεξη για σεξ ...

    Σίγουρα θα ηταν καλο να παω σε κάποιο ψυχολόγο αλλα δεν ξερω κάποιον....

    [/QUOTE] παρακαλω!:)[/QUOTE]

    :P

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Μάλλον ναι αν κ δεν καταλαβαίνω απόλυτα πως το λες ...
    θa kataλαβεις περισσοτερα με αυτο http://www.youtube.com/watch?v=P3XpBs9fApw

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    εμετικός ο τυπος... αλλα ναι ΒΑΡΕΘΗΚΑ ! βαρέθηκα κ εκανα υπομονή χωρίς λογο μήπως αλλάξει κατι

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλα το να δημιουργεις σχεσεις λεγοντας στους αλλους αυτο που θελουν να βλεπουν αυτο δημιουργει παρεξηγισεις κ προβληματα γιατι δε μπορεις 1 μερα να ανακοινωνεις στον αλλο χωρις καν να καλαβαινει τι παιζει γιατι ολοι δεν εχουν μαστερ στο να ψυχολογουν τους αλλους κ εκτος αυτου αυτο δεν ειναι κ σωστο αλλα καλυτερα στο μελλον να δημιουργησεις μια σχεση πιο ηλικρηνη για να μη ταλαιπορεις κ τους αλλους ψαχνοντας να βρουν γιατι αλλαξες ξαφνικα.

  7. #7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι αλλα το να δημιουργεις σχεσεις λεγοντας στους αλλους αυτο που θελουν να βλεπουν αυτο δημιουργει παρεξηγισεις κ προβληματα γιατι δε μπορεις 1 μερα να ανακοινωνεις στον αλλο χωρις καν να καλαβαινει τι παιζει γιατι ολοι δεν εχουν μαστερ στο να ψυχολογουν τους αλλους κ εκτος αυτου αυτο δεν ειναι κ σωστο αλλα καλυτερα στο μελλον να δημιουργησεις μια σχεση πιο ηλικρηνη για να μη ταλαιπορεις κ τους αλλους ψαχνοντας να βρουν γιατι αλλαξες ξαφνικα.
    Σωστός ο Αλεξ!! Που ησουνα να μου τα πεις και εμένα 2 χρόνια πριν-

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι αλλα το να δημιουργεις σχεσεις λεγοντας στους αλλους αυτο που θελουν να βλεπουν αυτο δημιουρ αγει παρεξηγισεις κ προβληματα γιατι δε μπορεις 1 μερα να ανακοινωνεις στον αλλο χωρις καν να καλαβαινει τι παιζει γιατι ολοι δεν εχουν μαστερ στο να ψυχολογουν τους αλλους κ εκτος αυτου αυτο δεν ειναι κ σωστο αλλα καλυτερα στο μελλον να δημιουργησεις μια σχεση πιο ηλικρηνη για να μη ταλαιπορεις κ τους αλλους ψαχνοντας να βρουν γιατι αλλαξες ξαφνικα.
    Έχεις απόλυτο δίκιο έχω κάνει πολλά λάθη σε αυτήν την σχέσει, σίγουρα ! έμαθα πράματα για τον εαυτό μου κ για τις σχέσεις ... σίγουρα κ εγώ δεν τα πάω πολύ καλά με τις ανθρώπινες σχέσεις το ξέρω κ το προσπαθώ χρόνια τώρα βελτιώνομε αργά αλλά σταθερά.

    Για τώρα όμως τι μπορώ να κάνω? κάποια ιδέα ?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by fantasy View Post
    Σωστός ο Αλεξ!! Που ησουνα να μου τα πεις και εμένα 2 χρόνια πριν-
    ειμουν στο κοσμο μου

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    η πρωτη απαντηση σου αλεξανδρε: mind blowing :P
    τωρα οσον αφορα το προβλημα σου lampro87 γιατι να χρειαστεις να πας σε ψυχολογο;; οποιος δηλαδη δεν εχει ορεξη για σεξ για καποιο χρονικο διαστημα σημαινει κ οτι κατι δεν παει καλα με αυτον κ εχει προβλημα;:Ρ
    προφανεστατα δεν την ηθελες πια την κοπελα. Αυτο που λεει ο αλεξανδρος ειναι σωστο, δεν εχουμε ολοι μαστερ ψυχολογιας για να μπορουμε να κατανοουμε το τι σκεφτεται ο αλλος. Ησασταν 4 χρονια μαζι, λογικο ειναι να σε κυνηγαει ακομα , προφανως κ ειναι ερωτευμενη μαζι σου κ σε αγαπαει πολυ.
    Επισης δεν μπορεις να την κανεις να σε ξεπερασει. Ειναι κατι που θα συμβει απο μονο του με τον καιρο. Με το να την διωχνεις ομως με τετοιο τροπο ισως να την κανει να κολλαει περισσοτερο. Οποτε την επομενη φορα που θα σου ξαναμιλησει, μην εισαι ψυχρος απεναντι της. Γιατι ισως κ υποσυνειδητα να σκεφτεται οτι γ να εισαι ψυχρος μπορει να φταιει κ αυτη γ τον χωρισμο κ γ αυτο να αντιδραει ετσι(μια σκεψη). Μιλησε της ευγενικα αλλα απολυτα. Πες της οτι δεν μπορειτε να ειστε μαζι γιατι οτι ενοιωθες το εχεις ξεπερασει. Ναι μεν την αγαπας σαν ανθρωπο κ βλεπεις οτι της αξιζουν τα καλυτερα, αλλα δεν μπορειτε να ειστε πια μαζι γιατι γ σενα αυτη η σχεση δεν μπορει πολυ απλα να προχωρησει αλλο. Θα πληγωθει,αλλα θα εισαι ειλικρινης μαζι της κατι που της το χρωστας. 4 χρονια ησασταν μαζι, δεν σου περασε απο το μυαλο οτι μπορει να της ειναι πολυ δυσκολο να σε αποχωριστει; Μην εισαι τοσο ακαρδος:Ρ
    Κ οσον αφορα το οτι ησασταν μαζι κ η επιθυμια σου για σεξ ειχε μειωθει....ε τι να σου πω! οταν για τον αλλον σου εχει φυγει τελειως η ελξη που ενοιωθες στην αρχη κ εισαι σιγουρος οτι θες να χωρισετε, που να βρεις την επιθυμια για σεξ καλε μου;; Αφου δεν σε ελκυει καθολου πια σαν κοπελα!Λογικο δεν ειναι..;:Ρ
    Παντως πιστευω τα θες κ συ γιατι δεν συμπεριφερθηκες σωστα στην κοπελα που ησασταν μαζι ποσο καιρο.. Δεν ησουν καθολου ειλικρινης μαζι της. Απο τη στιγμη που ενοιωθες οτι θες να χωρισετε, το συζητας, δν το ανακοινωνεις. Δεν γινεται να μην σκεφτεις οτι ο αλλος μπορει να το παρει πολυ βαρια. Κ δεν σκεφτεσαι μονο εσενα σε μια σχεση. Μια σχεση αποτελειται απο 2. Ακομα κ αν γ τον εναν εχει τελειωσει, πρεπει να το φερει με ωραιο τροπο αμα σεβεται τον ανθρωπο με τον οποιον ηταν τοσο καιρο μαζι.
    Αυτα απο μενα. Οποτε smooth κινησεις απο δω κ περα. Οχι αποτομες κ ψυχρες.:p
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by lampros87 View Post
    Γεια σας ! νέος στο forum !

    Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό ...!
    Λοιπόν είχα 4 χρόνια σχέση, τον τελευταίο χρόνο ήθελα να χωρίσω γιατί κουράστηκα να είμαι σε σχέση (άλλα αυτό είναι άλλο μεγάλο θέμα)
    Έχει 10 μήνες που χώρισα ξεκάθαρα σε σημείο καφρίλας (με ρωτούσε "δηλαδή δεν με θέλεις ποια?" και εγώ έλεγα όχι ! κατάματα... κ ψυχρά)
    Δεν ξεκολλούσε από πάνω μου με άλλον τρόπο γιαυτό το έκανα (κ ούτε έτσι ξεκόλλησε ). Εγώ ήμουν στον στρατό όλο αυτόν τον καιρό και δεν με έβλεπε ή έτυχε να με δει 1-2 φόρες χωρίς να μιλάμε. Χθες έτυχε να βγούμε στην ίδια παρέα αλλά πάλι δεν μιλήσαμε, σήμερα μου ξανά είπε ότι "θέλει να ήμαστε μαζί" κτλπ. Εγώ την απάντησα πάλι ότι
    "δεν γίνεται να ήμαστε μαζί" και αυτή μου είπε "να μιλήσουμε από κοντά" κ την ξαναείπα ότι "δεν έχουμε να πούμε κάτι γιατί είμαι σίγουρος για την απόφαση μου".
    Πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να μου ξαναμιλήσει η να με περιμένει κάτω από το σπίτι μου για να με δει κ να μου μιλήσει (το είχε κάνεις σε μια άδεια μου από τον στρατό)

    Τι μπορώ να κάνω για να με ξεπεράσει ?
    Να αδιαφορήσεις πλήρως. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος.
    Η ευγένεια πολύ συχνά παρεξηγείται από ανθρώπους που δεν θέλουν να το πάρουν απόφαση ότι μία σχέση τελείωσε.
    Από την άλλη, ο άσχημος τρόπος και ο θυμός συχνά δείχνει ότι ο άλλος δεν μας είναι αδιάφορος, εφόσον μπορεί ακόμη να επηρεάζει την διάθεσή μας και τα συναισθήματά μας.
    Η αδιαφορία και η απάθεια αποδεικνύουν περίτρανα ότι ο άλλος δεν σημαίνει πλέον τίποτα για μας. Κανένας δεν αντέχει για πολύ να απευθύνεται σ' έναν τοίχο.
    Πολύ συχνά όμως, χρησιμοποιούμε τους άλλους δύο τρόπους, γιατί και για μας δεν έχει κάτι τελειώσει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by lampros87 View Post
    Γεια σας ! νέος στο forum !

    Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό ...!
    Λοιπόν είχα 4 χρόνια σχέση, τον τελευταίο χρόνο ήθελα να χωρίσω γιατί κουράστηκα να είμαι σε σχέση (άλλα αυτό είναι άλλο μεγάλο θέμα)
    Έχει 10 μήνες που χώρισα ξεκάθαρα σε σημείο καφρίλας (με ρωτούσε "δηλαδή δεν με θέλεις ποια?" και εγώ έλεγα όχι ! κατάματα... κ ψυχρά)
    Δεν ξεκολλούσε από πάνω μου με άλλον τρόπο γιαυτό το έκανα (κ ούτε έτσι ξεκόλλησε ). Εγώ ήμουν στον στρατό όλο αυτόν τον καιρό και δεν με έβλεπε ή έτυχε να με δει 1-2 φόρες χωρίς να μιλάμε. Χθες έτυχε να βγούμε στην ίδια παρέα αλλά πάλι δεν μιλήσαμε, σήμερα μου ξανά είπε ότι "θέλει να ήμαστε μαζί" κτλπ. Εγώ την απάντησα πάλι ότι
    "δεν γίνεται να ήμαστε μαζί" και αυτή μου είπε "να μιλήσουμε από κοντά" κ την ξαναείπα ότι "δεν έχουμε να πούμε κάτι γιατί είμαι σίγουρος για την απόφαση μου".
    Πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να μου ξαναμιλήσει η να με περιμένει κάτω από το σπίτι μου για να με δει κ να μου μιλήσει (το είχε κάνεις σε μια άδεια μου από τον στρατό)

    Τι μπορώ να κάνω για να με ξεπεράσει ?

    Δεν έχω βρει άλλη κοπέλα γιατί θέλω να ηρεμήσω ! (άλλο μεγάλο θέμα κ αυτό)

    Σημαντικό: Η κοπέλα είναι πολύ κοινωνική αλλά λόγο της συμπεριφοράς που έχει, έχει μόνο 1-2 άτομα που είναι πραγματικοί φίλοι κ το ξέρει. Έχει σοβαρά προβλήματα στο σπίτι

    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας ! και σορρυ για το απαράδεκτο γράψιμο μου :P
    Επαθες υπερκοπωση βρε "καφρε"!!! χαχαχα τι συνηθισμενη δικαιολογια!!! γιατι δεν της λες οτι απλα περνουσα τον καιρο μου μαζι σου και τωρα βαρεθηκα, να σε σιχαθει και να παει παρακατω η κοπελα??? μετα απο 4 χρονια θα επρεπε ειχες δεθει μαζι της οχι να συμπεριφερθεις ετσι. Δεν την αγαπας ισως επιφανειακα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    Αυτό κάνω εδώ κ πολλούς μήνες (9 μήνες) απλά έχει τύχη καμιά 5 φόρες να ήμαστε στην ιδια παρέα ... αλλα κ αυτό θα το κόψω μαχαίρι ...

    Έχετε δικιο πάντως λίγο πολύ σε οτι λετε ... φοβόμουν να της το πω πιο νωρίς αλλα αλλάζω συνέχεια κ γίνομαι καλύτερος στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους εχω και εγω τα θέματά μου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Σημαδια οτι θες να χωρισετε ειχες δειξει? (γιατι να μυρισει τα νυχια της προφανως και δεν μπορουσε) Επισης εαν την ηθελες και την αγαπουσες θα εκανες πραγματα να σωθει αυτη η σχεσση (εγω ετσι ξερω) και ισως ζητουσες λιγο χρονο να μεινεις μονος,να επανεξετασεις καποια πραγματα ή το απλουστατο ,να εβρισκες τι σε κουραζει σε αυτην την σχεση και να της ζητουσες να το πατε λιγο πιο χαλαρα.Αλλα οχι απο το πουθενα να χωρισεις και να της ριξεις κεραμιδα στο κεφαλι. Μαλλον ( οχι μαλλον,σιγουρα) δεν γουσταρες την κοπελα. Εν πασει περιπτωση, απο δω και περα τι κανεις. Αν θες να σεβαστεις τον χρονο που της εδωσες και σου εδωσε μην την πληγωσεις. Μην την κανεις να σε μισησει. Θα ειναι πολυ ασχημο μετα και ισως το μετανιωσεις. Δεν υπαρχει συγκεκριμενος τροπος να την κανεις να ξεκολλησει ,απλα θα το κανει μονη της. Θα το παρει αποφαση, θα βρει καποιον αλλον και τελος.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    συμφωνω με την μαριον. οταν καποιον δεν τον θελεις και του το εχεις ξεκαθαρισει (βασικο αυτο), η πιο αποτελεσματικη σταση στην επιμονη του, ειναι η αδιαφορια.

    μηπως σε θεωρει κυκλοθυμικο και προσπαθει να σου αλλαξει γνωμη γιατι ειχε τετοια δειγματα μεσα στην σχεση σας? μηπως συνηθιζες τα πισωγυρισματα ? μηπως εισαι γενικα αναποφασιστικος κι αυτο την κανει να εχει ακομα ελπιδες? μηπως δεν ησουν τοσο ξεκαθαρος οσο μας περιεγραψες αλλα ειχες δωσει κι ελπιδες σε αλλες κουβεντες που δεν ανεφερες?

    απο την αλλη, εφοσον εσυ εισαι τοσο σιγουρος για την αποφαση σου, που ειναι το προβλημα??? δεν φανταζομαι να φοβασαι μηπως γινει βιαιη!

Similar Threads

  1. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By giorgoszik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 94
    Last Post: 09-08-2012, 23:40
  2. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24
  3. Χωρισμός
    By igeorgak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2008, 21:39
  4. Χωρισμός
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 12-12-2007, 03:16
  5. Πόσο δύσκολος είναι ο γάμος τελικά;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 25-05-2007, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •