κουραστικη δυσπνοια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    10

    κουραστικη δυσπνοια

    γεια σας παιδια! ελπιζω να ειστε καλα. εδω και τρεις μερες με εχει πιασει μια πολυ κουραστικη δυσπνοια. με ειχε πιασει και καποιους μηνες πριν, οπου ειχα κσταληξει στα επειγοντα. εκανα ακτινογραφια θωρακα που ηταν καλη κι εξεταση για θυροεοδη. μου ειπαν οτι ειναι απο το αγχος. τωρα ομως που με εχει ξαναπιασει δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω. εχω αρχισει να εχω πονο στο λαιμο και στο στηθος στην προσπαθεια μου να αναπνεω. δεν βρισκω το λογο να ξαναπαω στο νοσοκομειο αφου ξερω τι θα μου πουν. απλα θελω καποια συμβουλη για το πως να το αντιμετωπισω γιατι εχω κουραστει πολυ. το χει αντιμετωπισει κανεις απο σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Σε τόσο σημαντικό βαθμό που το βιώνεις εσύ όχι.Αλλά γενικά απο το άγχος μου έχει τύχει να μου κοπεί η αναπνοή και ίσως να ζαλιστώ.Προσπαθώ να κλείσω τα μάτια
    να καθίσω,να προσπαθώ να αναπνέυσω βαθιά και ν χαλαρώσω.Δύσκολο μεν αλλά δνε μπορείς να κάνεις κάτι άλλο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by μελπω View Post
    γεια σας παιδια! ελπιζω να ειστε καλα. εδω και τρεις μερες με εχει πιασει μια πολυ κουραστικη δυσπνοια. με ειχε πιασει και καποιους μηνες πριν, οπου ειχα κσταληξει στα επειγοντα. εκανα ακτινογραφια θωρακα που ηταν καλη κι εξεταση για θυροεοδη. μου ειπαν οτι ειναι απο το αγχος. τωρα ομως που με εχει ξαναπιασει δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω. εχω αρχισει να εχω πονο στο λαιμο και στο στηθος στην προσπαθεια μου να αναπνεω. δεν βρισκω το λογο να ξαναπαω στο νοσοκομειο αφου ξερω τι θα μου πουν. απλα θελω καποια συμβουλη για το πως να το αντιμετωπισω γιατι εχω κουραστει πολυ. το χει αντιμετωπισει κανεις απο σας?
    να επισκεφτείς το γιατρό σου και να του ζητήσεις να σου δείξει ασκήσεις με αναπνοές ώστε να μπορείς να διαχειριστείς τη δύσπνοια που σε πιάνει.
    μην ξεχνάς να είσαι άνθρωπος!!!!!!

Similar Threads

  1. αγχος και δυσπνοια
    By kako papaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 21-05-2018, 20:54
  2. δυσπνοια!!
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 22-05-2012, 08:19
  3. Δύσπνοια
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-03-2012, 11:26
  4. δυσπνοια.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-09-2011, 01:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •