Πορνό & άντρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Πορνό & άντρες

    Καλησπέρα σε όλους!

    Προβληματίζομαι συχνά και έχω φτάσει 31 χρονών και ακόμα δεν μπορώ να ζήσω με ηρεμία και γαλήνη στην ζωή μου. Έχω κουραστεί τόσο πολύ! Δεν μπορώ να δεχτώ τους ανθρώπους, τον κόσμο γενικότερα. Δεν ξέρω αν οι φοβίες μου είναι λόγω του φύλου μου ή αυτά που έχω περάσει στα παιδικά μου χρόνια (σεξουαλική κακοποίηση επί 3 χρόνια). Δεν μπορώ με τίποτα να δεχτώ οτι οι άντρες έχουν τόση μεγάλη σχέση και εξάρτηση από τα πορνό..νιώθω οτι με προσβάλει, νιώθω να χάνω την εμπιστοσύνη μου στους άντρες. Δεν το βλέπω σαν κάτι το φυσιολογικό στην περίπτωση που ο άντρας έχει μια σχέση μηνών. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που καταφεύγει σε αυτά. Θέλω επιτέλους να ησυχάσω...να κατανοήσω και να καταφέρω να το αποδεχτώ. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να με κάνει να το δεχτώ ως κάτι το φυσιολογικό.. διαφορετικά δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να είμαι με κάποιον γιατί με χαλάει απίστευτα και με ξενερώνει..με απομακρύνει.

    Ευχαριστώ!
    Last edited by Christina82; 29-10-2013 at 14:24.
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    μαλλον ειναι κ το φυλο κ η κακοποιηση . λυπαμαι πολυ :( εχεις επισκεφτει ψυχολογο ειδικο στην σεξ .κακοποιηση ?αυτος κ μονο θα σε βοηθησει αποτελεσματικα :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Είχα πάει σε ψυχολόγο αλλά δεν ήξερα οτι υπάρχει ειδικότητα σε αυτούς. Υπάρχει? Μάλλον αυτό θα κάνω... Σε ευχαριστώ!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    να ρωτησω κατι σοβαρα το λες ? κανονικα θα πρεπε να σε ενημερωσει ο γιατρος σου ο ψυχολογος ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Αλήθεια, δεν το ήξερα...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    κριμα αλλα ετσι κανουν εδω στην ελλαδα για να μη χασουν πελατη ενω θα πρεπε να σε στειλει αμεσως σε εναν εξειδικευμενο ψυχολογο . υπαρχουν φυσικα κ γυναικες ιατροι οποτε θα ταν το καλυτερο για σενα . δεν εχω ζησει κατι αναλογο με αυτα που δυστυχως περασες αλλα ξερω καλα τι θα πει ψυχολογικη κακοποιηση κ μπορω κατι να φανταστω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Χριστίνα μου το πρόβλημα σου είναι καθαρά ψυχολογικό καλή μου,διοτι φυσικά και Δεν είναι όλοι οι αντρες εθισμένοι με το πορνό!
    Πιθανόν να σου έχει γίνει εμμονή και γι αυτό αισθάνεσαι ετσι.
    Οσο για τον ψυχολόγο γνωρίζω παρα πολυ καλά οτι δεν υπάρχει εξιδεικευμένη ειδικότητα για την σεξουαλική κακοποιηση και πως ο οποιοσδήποτε ψυχολόγος μπορεί να σε βοήθησει
    αρκεί να είναι καλος και να έχεις και εσύ όρεξη να το ξεπεράσεις:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    Οσο για τον ψυχολόγο γνωρίζω παρα πολυ καλά οτι δεν υπάρχει εξιδεικευμένη ειδικότητα για την σεξουαλική κακοποιηση και πως ο οποιοσδήποτε ψυχολόγος μπορεί να σε βοήθησει
    αρκεί να είναι καλος και να έχεις και εσύ όρεξη να το ξεπεράσεις:)
    εγω γνωριζω οτι υπαρχουν . κ μαλιστα μπορω να δωσω ονομα αλλα με προσωπικο μηνυμα γιατι στο φορουμ θα θεωρηθει διαφημιση κ δεν επιτρεπεται
    εχω διαβασει το βιβλιο της .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Μα δεν ειναι λογικο ενας αντρας που ειναι ικανοποιημενος σεξουαλικα με την συντροφο του να βλεπει τσοντες, και εμενα θα με προσβαλλε αν η δικια μου επαιζε με δονητες ξερω γω οταν λειπω...

    Εκτος οτι ειναι εθιστικο στο να βλεπεις ψευτικο σεξ γιατι ψευτικο ειναι, μακροχρονια ισως δεν σου ειναι αρκετο το φυσιολογικο σεξ γιατι εχεις εθιστει σε πολυ πιο ακραια πραγματα λογω αυτων που βλεπεις καθε μερα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    ίσως wstyron να είναι ψυχολόγος απλά να ασχολείται μόνο με το συγκεκριμένο θέμα(όχι οτι υπάρχει συγκεκριμένη ειδικότητα).όμως ότι χρήσιμη πληροφορία έχεις που θα βοηθήσει τη φίλη μας καλό θα ήταν.
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    εγω γνωριζω οτι υπαρχουν . κ μαλιστα μπορω να δωσω ονομα αλλα με προσωπικο μηνυμα γιατι στο φορουμ θα θεωρηθει διαφημιση κ δεν επιτρεπεται
    εχω διαβασει το βιβλιο της .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    ίσως wstyron να είναι ψυχολόγος απλά να ασχολείται μόνο με το συγκεκριμένο θέμα(όχι οτι υπάρχει συγκεκριμένη ειδικότητα).όμως ότι χρήσιμη πληροφορία έχεις που θα βοηθήσει τη φίλη μας καλό θα ήταν.
    ποιος ξερει μπορει να ναι οπως λες :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    Χριστίνα μου το πρόβλημα σου είναι καθαρά ψυχολογικό καλή μου,διοτι φυσικά και Δεν είναι όλοι οι αντρες εθισμένοι με το πορνό!
    Πιθανόν να σου έχει γίνει εμμονή και γι αυτό αισθάνεσαι ετσι.
    Οσο για τον ψυχολόγο γνωρίζω παρα πολυ καλά οτι δεν υπάρχει εξιδεικευμένη ειδικότητα για την σεξουαλική κακοποιηση και πως ο οποιοσδήποτε ψυχολόγος μπορεί να σε βοήθησει
    αρκεί να είναι καλος και να έχεις και εσύ όρεξη να το ξεπεράσεις:)
    Ναι, μου έχει γίνει εμμονή δυστυχώς και με φοβίζει ρε γμτ, δεν μπορώ άλλο να το κουβαλάω... δεν μπορώ να ησυχάσω. Όλα είχαν ξεκινήσει με τσόντα τότε που ξεκίνησε η κακοποίηση και πλέον το θεωρώ βρώμικο αλλά μονο όταν βρίσκεται σε σχέση ένας άντρας διαφορετικά το θεωρώ πιο νορμαλ...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Μα δεν ειναι λογικο ενας αντρας που ειναι ικανοποιημενος σεξουαλικα με την συντροφο του να βλεπει τσοντες, και εμενα θα με προσβαλλε αν η δικια μου επαιζε με δονητες ξερω γω οταν λειπω...

    Εκτος οτι ειναι εθιστικο στο να βλεπεις ψευτικο σεξ γιατι ψευτικο ειναι, μακροχρονια ισως δεν σου ειναι αρκετο το φυσιολογικο σεξ γιατι εχεις εθιστει σε πολυ πιο ακραια πραγματα λογω αυτων που βλεπεις καθε μερα.
    Μέσα στο μυαλό μου είσαι!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    μπορείς να κάνεις και το αλλο!όταν δημιουργήσεις μια σχέση με τον άνθρωπο που σου αρέσει,ξεκαθαρισε το και πες του μη τυχόν σε δω να βλέπεις τσόντες και τέτοιες αηδίες χωρίσαμε!!!
    ε,μα πια γιατί να καταπιέζεσαι αφου δεν σ'αρέσει δήλωσε το κ αμα του αρέσει!
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Ναι, μου έχει γίνει εμμονή δυστυχώς και με φοβίζει ρε γμτ, δεν μπορώ άλλο να το κουβαλάω... δεν μπορώ να ησυχάσω. Όλα είχαν ξεκινήσει με τσόντα τότε που ξεκίνησε η κακοποίηση και πλέον το θεωρώ βρώμικο αλλά μονο όταν βρίσκεται σε σχέση ένας άντρας διαφορετικά το θεωρώ πιο νορμαλ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Miss Despoina View Post
    μπορείς να κάνεις και το αλλο!όταν δημιουργήσεις μια σχέση με τον άνθρωπο που σου αρέσει,ξεκαθαρισε το και πες του μη τυχόν σε δω να βλέπεις τσόντες και τέτοιες αηδίες χωρίσαμε!!!
    ε,μα πια γιατί να καταπιέζεσαι αφου δεν σ'αρέσει δήλωσε το κ αμα του αρέσει!
    Δυστυχώς πάντα το ξεκαθαρίζω από την αρχή! Και έχω πει οτι αν θέλει να βλέπει απλά να το γνωρίζω και να μην με κοροιδεύει και ανακαλύπτω μετά αυτά που κάνει. Προσπαθώ με διάφορους τρόπους να το αντιμετωπίσω αλλά κανένας αντρας δεν βοηθά. Τι ψύχωση είναι πια αυτή με τα πορνό???
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αγορια και πορνο?γνωμες
    By koukouvagia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 25-07-2016, 16:40
  2. Βοηθεια!!!Αυνανιζομαι με gay,τρανσεξουαλ πορνο!Ειμαι γκει???Εθισμενος με το πορνο??
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 04-03-2013, 10:05
  3. ΠΡΟΩΣΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΣΤΑ 30+ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΒΗΤΗΣ+ΕΘΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΠΟΡΝΟ=??
    By momferatos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 14-01-2013, 16:08
  4. Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
    By thessalonikia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 19-10-2012, 23:56
  5. Για τις ταινίες πορνό
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-10-2009, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •