ΦΙΛΗ Η ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Quote Originally Posted by boss View Post
    Φιλε goth..η φιλη μου ειναι πολυ ωραια γυναικα...και να μη θελω.. ερωτικα θα την δω ετσι και αλιως...απλα οι καταστασεις μας εκαναν πολυ καλους φιλους...ισως να παρερμηνευω το τηλεφωνημα...το θεμα ειναι οτι η κοπελα μου τσατιστικε και της μπηκαν ιδεες...αρα απο μονο του το συμβαν δεν ειναι αθωο...την αγαπαω πολυ την φιλη μου και δεν θελω να υποφερει...αν οντως ξαφνικα το ειδε αλλιως...δεν ειπα οτι ξαφνικα βαρεσε τρελο ερωτα για μενα...αλλα πιστευω οτι το παλευει μεσα της...μπερδευτικε?...ξυπνησε ο γυναικειος ανταγωνισμος?...δεν ξερω και για αυτο ακουω την γνωμη μας..

    ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ Σ ΕΝΑΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΦΙΛΟ ΑΠ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΛΗΤΗ ΦΙΛΗ..?
    ...στη δική μου περίπτωση είναι καθαρά σύμπτωση.
    Δεν έχει σχέση με το φύλο, αλλα την προσωπικότητα των ανθρώπων. Εννοειται πως με τους άντρες φίλους μου δεν υπήρξε από την αρχή ουτε υπόνοια για κάτι ερωτικό.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Συμφωνώ με γκοθ.
    Αυτό δεν δείχνει τίποτα, αν δεν υπάρχουν και άλλες ενδείξεις.
    Το πιθανότερο είναι πως αυτή τη σκέψη στην πέρασε η κοπέλα σου :Ρ
    +10000000000like
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by boss View Post
    Φιλε goth..η φιλη μου ειναι πολυ ωραια γυναικα...και να μη θελω.. ερωτικα θα την δω ετσι και αλιως...απλα οι καταστασεις μας εκαναν πολυ καλους φιλους...ισως να παρερμηνευω το τηλεφωνημα...το θεμα ειναι οτι η κοπελα μου τσατιστικε και της μπηκαν ιδεες...αρα απο μονο του το συμβαν δεν ειναι αθωο...την αγαπαω πολυ την φιλη μου και δεν θελω να υποφερει...αν οντως ξαφνικα το ειδε αλλιως...δεν ειπα οτι ξαφνικα βαρεσε τρελο ερωτα για μενα...αλλα πιστευω οτι το παλευει μεσα της...μπερδευτικε?...ξυπνησε ο γυναικειος ανταγωνισμος?...δεν ξερω και για αυτο ακουω την γνωμη μας..

    ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ Σ ΕΝΑΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΦΙΛΟ ΑΠ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΛΗΤΗ ΦΙΛΗ..?
    η κοπελα σου λογικό που τσαντίστικε. η φίλη σου απο την άλλη τι λεει για το τηλ στις 2 το βραδυ? δε μιλησατε καθολου γι'αυτο?
    απο κοντά βρεθήκατε? τι καταλαβες σε θέλει? αυτά τα καταλαβαίνεις! πόσο μάλλον αν γνωρίζεστε χρόνια, θα το μυριστείς στον αλλο!

    εγώ παντως κολλητό φίλο δεν είχα ποτέ, κολλητές μέχρι τα 20 περίπου είχα. Αν και παντα ήθελα φίλο αντιθετου φύλου για να μπορώ να εχω μια αλλη γνωμη, πχ να του πω ξερεις μ'αρεσει αυτος τι να κανω, αλλά δε ξερω δυστυχως δε το'χω με τους αντρες στη κολλητή φιλία. Γνωστούς μπορώ να αποκτήσω και να συζητήσω και να αναλύσω τα παντα, αλλά όχι να δεθούμε φιλικά, δε ξερω γιατι δε μπορώ να τους δω έτσι.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    Θα σου πω αλλαγες στην συμπεριφορα της...κατ αρχας επαψε να με φωναζει με το παρατσουκλι μου...συνεχιζει να μου τηλεφωναει σχεδον καθε μερα μονο που τωρα ψαχνει να βρει κατι για να δικαιολογισει το τηλεφωνημα της...πραγματα τα οποια δεν εκανε ποτε...μου τηλεφωνουσε ετσι απλα και λεγαμε μαλακιες...ενω ποτε δεν δεχοταν να την κερναω..πλεον το περιμενει σαν απαραιτητη κινηση απο μενα..η φωνη εχει γλυκυνει περισοτερο οταν μου μιλαει...Μαζι με ολα αυτα βεβαια μου λεει ποσο ερωτευμενη ειναι με το δεσμο της...και θελει διαρκως να βγαινουμε ολοι μαζι...ΔΕν ξερω αν αυτα σημαινουν κατι...απλα ειναι αλλαγες που τις παρατηρησα...

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    55
    Δε φαίνεται να είναι και τόσο φιλικές οι προθέσεις σας... Ούτε από πλευράς σου, (μιας και την έχεις δει έστω και μια φορά ερωτικά) ούτε από πλευράς της... Εγώ πάντως κάποια στιγμή που είχα έναν θεο-κολλητο δε διεκδικούσα το ενδιαφέρον του όταν ήξερα ότι είναι με την κοπέλα του, γιατί δεν είχα λόγο. Σεβόμουν τον προσωπικό του χώρο και προσωπικό του χρόνο, όπως κι εκείνος άλλωστε. Πόσο μάλλον να τον πάρω τηλέφωνο ή έστω να του στείλω μήνυμα μετά τα μεσάνυχτα, όταν έχει παρέα, δηλώνοντας έτσι την παρουσία μου! Η "φίλη" σου ζήλεψε προφανώς που έπαψε να είναι "πρώτη γυναίκα της ζωής σου"..δυσκολεύομαι να χαρακτηρίσω "τυχαία" τη συμπεριφορά της, μαζί με τα άλλα που περιέγραψες...
    Επίσης, λογικό που ενοχλήθηκε η κοπέλα σου με το τηλεφώνημα..κι εσύ το ίδιο θα έκανες νομίζω, αν σε ενδιέφερε πραγματικά...

  6. #21
    Quote Originally Posted by boss View Post
    Θα σου πω αλλαγες στην συμπεριφορα της...κατ αρχας επαψε να με φωναζει με το παρατσουκλι μου...συνεχιζει να μου τηλεφωναει σχεδον καθε μερα μονο που τωρα ψαχνει να βρει κατι για να δικαιολογισει το τηλεφωνημα της...πραγματα τα οποια δεν εκανε ποτε...μου τηλεφωνουσε ετσι απλα και λεγαμε μαλακιες...ενω ποτε δεν δεχοταν να την κερναω..πλεον το περιμενει σαν απαραιτητη κινηση απο μενα..η φωνη εχει γλυκυνει περισοτερο οταν μου μιλαει...Μαζι με ολα αυτα βεβαια μου λεει ποσο ερωτευμενη ειναι με το δεσμο της...και θελει διαρκως να βγαινουμε ολοι μαζι...ΔΕν ξερω αν αυτα σημαινουν κατι...απλα ειναι αλλαγες που τις παρατηρησα...
    Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι θελει πλεον κατι παραπάνω από φιλία από σενα. Εμένα πάντως αυτο μου βγαζει η συμπεριφορα της. Σου το φερνει με τρόπο. Απ εκει και περα απομενει το αν ενδιαφερεσε, οποτε αμα ψηθει ακομα λίγο το πραγμα προχωρας ή (εάν δεν) βρήσκεις τον τροπο σιγα σιγα να της κόψεις τον αερα και να επαναφερεις την προηγουμενη κατασταση στις σχεσεις σας. Μονο προσεξε μη σου τα χαλασει με την κοπελα σου (αν την αγαπας δλδ) γιατι ειναι κι αυτο μεσα στο σχέδιο της.
    γιάννης

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    τι ωραια που τα λεει ο ioannis2,έτσι ακριβώς είναι!!
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν υπαρχει αμφιβολια οτι θελει πλεον κατι παραπάνω από φιλία από σενα. Εμένα πάντως αυτο μου βγαζει η συμπεριφορα της. Σου το φερνει με τρόπο. Απ εκει και περα απομενει το αν ενδιαφερεσε, οποτε αμα ψηθει ακομα λίγο το πραγμα προχωρας ή (εάν δεν) βρήσκεις τον τροπο σιγα σιγα να της κόψεις τον αερα και να επαναφερεις την προηγουμενη κατασταση στις σχεσεις σας. Μονο προσεξε μη σου τα χαλασει με την κοπελα σου (αν την αγαπας δλδ) γιατι ειναι κι αυτο μεσα στο σχέδιο της.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    7
    So sad...τα λες πολυ σωστα..και αντικειμενικα...δηλωνει την παρουσια της οταν ειμαι με την σχεση μου...σιγουρα ζηλεψε...μεχρι το φτανω προς το παρον...
    Ιοanni...δεν κρυβομαι...με την κοπελα μου ειμαι μολις 1 μηνα...θα ηταν επιπολαιο να πω οτι την αγαπαω..ειμαστε στην φαση που περναμε καλα...την νοιαζομαι και μεχρι εικει...
    Αν βαλω στην συγαρια την φιλη και την κοπελα μου σαν γυναικες...ειναι αυτονοητο προς τα που θα γυρει...ΠΙστευω πως αν αρχιζει να με ερωτευεται
    σε λιγο καιρο θα φανει...εγω παντος θαρος δεν παιρνω ακομα...απλα παρατηρω...
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΩ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ...Η ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΤΡΕΦΩ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    εγω παντως μπερδευτηκα, σα να καταλαβα πως εισαι ερωτευμενος με τη φίλη σου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 31-08-2012, 22:05
  2. Είμαι ερωτευμένη με την ..
    By Stebra in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2012, 12:40
  3. Ερωτευμενη με τον ψυχολογο μου...
    By haunted heart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 11-06-2012, 07:31
  4. τρελα ερωτευμενη,,,,,,
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-12-2009, 00:16
  5. ερωτευμένη...
    By fortuna in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2008, 18:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •