Μπερδεμένη..Να δώσω μια δεύτερη ευκερία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4

    Unhappy Μπερδεμένη..Να δώσω μια δεύτερη ευκερία;

    Γεία σας,πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ και συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος στο όλο θέμα.
    Είμαι μαθήτρια λυκείου και πριν απο 1,5 χρόνο έκανα σχέση με ενα αγόρι.Πρώτη φορά ένιωσα τόσο δυνατά συναισθήματα για κάποιον.Ήταν τόσο καλός,όλες μου οι φίλες τον θεωρούσαν υπέροχο παιδί και δεν ήταν λίγες οι φορές που λέγαν με σιγουριά ότι εγώ θα τον πληγώσω . Μετά απο εναν χρόνο χωρίς λόγο και αιτία , ένα βραδι ..αποφάσισε πως δεν πάει άλλο.Τα έχασα.Δεν μου είχε περάσει ποτέ πως μπορούσε να μου το κάνει,πάντα εγώ το έπαιζα σκληρή,εγώ του το είχα πει κάποιες φορές αλλα με ''κατάφερνε''.Απο την στιγμή που μου το πε,έχασα τα πάντα.Ξεφτιλίστηκα,έκλαψα,� �κέτευσα..μετα απο 2-3 μέρες κατάλαβα πόσο γελοία ήμουν και με το κλασικό μπλόκ τέλειωσαν όλα.Δεν ξαναμιλήσαμε ,δεν τον κοίταζα καν.Η μητέρα μου έβλεπε να μην τρώω,να μην κάνω τίποτα ..να νευριάζω , να κλαίω και είχε φοβηθεί.Της τα είπα όλα,ήξερε πολύ λίγα,είναι απο αυτές που δεν θέλαν σχέσεις πριν το πανεμιστήμιο :rolleyes: Τέλοσπάντως με προιδοποίησε να μην ξαναγυρίσω μαζί του,μου έλεγε να μην έχω καμιά επαφή,όπως και οι φίλες μου..το ορκιζόμουν πως δεν γίνεται να του μιλήσω ποτέ.Πέρασαν όμως 4 μήνες σχεδόν όμως,μου μίλησε ο κολλητός του στο facebook που είχαμε πάντα καλες σχέσεις,κοψαμε τώρα μόνο.Αφού προσπάθησε να μάθει για το αν παίζει τίποτα,αρχισε να μου λέει πως ο φίλος του έχει μετανιώσει,πως εχει καταλάβει την βλακεία του , πως το σκέφτεται και άλλα τέτοια..εγώ σκληρή , δεν πήρα θέση..ακόμα και οταν μου είπε να του πω την γνώμη μου απλώς είπα κάποια λόγια που ήξερα ότι θα πάνε στον φίλο του,να δείξω ότι δεν τον θέλω.Δεν είναι αλήθεια όμως,κάθε βράδυ τον βλέπω στον ύπνο μου,είναι πραγματικά η μόνη σκέψη μου..ακούω τραγούδια χωρισμού τον θυμάμαι,ερωτικά τον θυμάμαι..ότι και να κάνω τον εχω μέσα στο μυαλό μου.Προσποιούμε...σε όλους.Θέλω τόσο να έρθει η στιγμή να μου μιλήσει,να του πώ πόσο μου έλειψε,πως δεν μπορώ να φανταστώ να φιλάω άλλον,πώς η σχέση μας πρέπει να έχει ενα όμορφο τέλος..όχι το τέλος αυτό που διάλεξε αυθέρετα μέσα σε ένα βράδυ.Δεν ξέρω..το πρόβλημα είναι ότι μόλις το είπα στις φίλες μου τον διάλογο με τον κολλητό ,πήραν μια χαρά που ήρθε η ''εκδίκηση'' και απλά μου είπαν όλες μην κάνω την ανοησία και γυρίσω,πως με θέλει για ''καβάτζα'' και άλλα τέτοια..Παρόλο που τον συμπαθούνε ήταν κατηγοριματικές.:( και απο την άλλη η μητέρα μου δεν θα θέλει να ακούσει κουβέντα,δεν έχω δύναμη , τι να της πώ..πως τόσο καιρό τον σκέφτομαι,πώς δεν μπορώ να κλείσω την πόρτα μου σε αυτόν..πώς ξέρω ότι μπορεί να είναι λάθος μα μου λείπει..θα μου πεί να σταματήσω,θα φωνάξει..θα θα θα..βοήθεια..
    Συγνώμη και πάλι για τυχόν λάθη,περιμένω απαντήσεις..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Μαριμαρ View Post
    Γεία σας,πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ και συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος στο όλο θέμα.
    Είμαι μαθήτρια λυκείου και πριν απο 1,5 χρόνο έκανα σχέση με ενα αγόρι.Πρώτη φορά ένιωσα τόσο δυνατά συναισθήματα για κάποιον.Ήταν τόσο καλός,όλες μου οι φίλες τον θεωρούσαν υπέροχο παιδί και δεν ήταν λίγες οι φορές που λέγαν με σιγουριά ότι εγώ θα τον πληγώσω . Μετά απο εναν χρόνο χωρίς λόγο και αιτία , ένα βραδι ..αποφάσισε πως δεν πάει άλλο.Τα έχασα.Δεν μου είχε περάσει ποτέ πως μπορούσε να μου το κάνει,πάντα εγώ το έπαιζα σκληρή,εγώ του το είχα πει κάποιες φορές αλλα με ''κατάφερνε''.Απο την στιγμή που μου το πε,έχασα τα πάντα.Ξεφτιλίστηκα,έκλαψα,� �κέτευσα..μετα απο 2-3 μέρες κατάλαβα πόσο γελοία ήμουν και με το κλασικό μπλόκ τέλειωσαν όλα.Δεν ξαναμιλήσαμε ,δεν τον κοίταζα καν.Η μητέρα μου έβλεπε να μην τρώω,να μην κάνω τίποτα ..να νευριάζω , να κλαίω και είχε φοβηθεί.Της τα είπα όλα,ήξερε πολύ λίγα,είναι απο αυτές που δεν θέλαν σχέσεις πριν το πανεμιστήμιο :rolleyes: Τέλοσπάντως με προιδοποίησε να μην ξαναγυρίσω μαζί του,μου έλεγε να μην έχω καμιά επαφή,όπως και οι φίλες μου..το ορκιζόμουν πως δεν γίνεται να του μιλήσω ποτέ.Πέρασαν όμως 4 μήνες σχεδόν όμως,μου μίλησε ο κολλητός του στο facebook που είχαμε πάντα καλες σχέσεις,κοψαμε τώρα μόνο.Αφού προσπάθησε να μάθει για το αν παίζει τίποτα,αρχισε να μου λέει πως ο φίλος του έχει μετανιώσει,πως εχει καταλάβει την βλακεία του , πως το σκέφτεται και άλλα τέτοια..εγώ σκληρή , δεν πήρα θέση..ακόμα και οταν μου είπε να του πω την γνώμη μου απλώς είπα κάποια λόγια που ήξερα ότι θα πάνε στον φίλο του,να δείξω ότι δεν τον θέλω.Δεν είναι αλήθεια όμως,κάθε βράδυ τον βλέπω στον ύπνο μου,είναι πραγματικά η μόνη σκέψη μου..ακούω τραγούδια χωρισμού τον θυμάμαι,ερωτικά τον θυμάμαι..ότι και να κάνω τον εχω μέσα στο μυαλό μου.Προσποιούμε...σε όλους.Θέλω τόσο να έρθει η στιγμή να μου μιλήσει,να του πώ πόσο μου έλειψε,πως δεν μπορώ να φανταστώ να φιλάω άλλον,πώς η σχέση μας πρέπει να έχει ενα όμορφο τέλος..όχι το τέλος αυτό που διάλεξε αυθέρετα μέσα σε ένα βράδυ.Δεν ξέρω..το πρόβλημα είναι ότι μόλις το είπα στις φίλες μου τον διάλογο με τον κολλητό ,πήραν μια χαρά που ήρθε η ''εκδίκηση'' και απλά μου είπαν όλες μην κάνω την ανοησία και γυρίσω,πως με θέλει για ''καβάτζα'' και άλλα τέτοια..Παρόλο που τον συμπαθούνε ήταν κατηγοριματικές.:( και απο την άλλη η μητέρα μου δεν θα θέλει να ακούσει κουβέντα,δεν έχω δύναμη , τι να της πώ..πως τόσο καιρό τον σκέφτομαι,πώς δεν μπορώ να κλείσω την πόρτα μου σε αυτόν..πώς ξέρω ότι μπορεί να είναι λάθος μα μου λείπει..θα μου πεί να σταματήσω,θα φωνάξει..θα θα θα..βοήθεια..
    Συγνώμη και πάλι για τυχόν λάθη,περιμένω απαντήσεις..
    ........................

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Μαριμαρ View Post
    Γεία σας,πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ και συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος στο όλο θέμα.
    Είμαι μαθήτρια λυκείου και πριν απο 1,5 χρόνο έκανα σχέση με ενα αγόρι.Πρώτη φορά ένιωσα τόσο δυνατά συναισθήματα για κάποιον.Ήταν τόσο καλός,όλες μου οι φίλες τον θεωρούσαν υπέροχο παιδί και δεν ήταν λίγες οι φορές που λέγαν με σιγουριά ότι εγώ θα τον πληγώσω . Μετά απο εναν χρόνο χωρίς λόγο και αιτία , ένα βραδι ..αποφάσισε πως δεν πάει άλλο.Τα έχασα.Δεν μου είχε περάσει ποτέ πως μπορούσε να μου το κάνει,πάντα εγώ το έπαιζα σκληρή,εγώ του το είχα πει κάποιες φορές αλλα με ''κατάφερνε''.Απο την στιγμή που μου το πε,έχασα τα πάντα.Ξεφτιλίστηκα, έκλαψα, ικέτευσα..μετα απο 2-3 μέρες κατάλαβα πόσο γελοία ήμουν και με το κλασικό μπλόκ τέλειωσαν όλα.Δεν ξαναμιλήσαμε ,δεν τον κοίταζα καν.Η μητέρα μου έβλεπε να μην τρώω,να μην κάνω τίποτα ..να νευριάζω , να κλαίω και είχε φοβηθεί.Της τα είπα όλα,ήξερε πολύ λίγα,είναι απο αυτές που δεν θέλαν σχέσεις πριν το πανεμιστήμιο :rolleyes: Τέλοσπάντως με προιδοποίησε να μην ξαναγυρίσω μαζί του,μου έλεγε να μην έχω καμιά επαφή,όπως και οι φίλες μου..το ορκιζόμουν πως δεν γίνεται να του μιλήσω ποτέ.Πέρασαν όμως 4 μήνες σχεδόν όμως,μου μίλησε ο κολλητός του στο facebook που είχαμε πάντα καλες σχέσεις,κοψαμε τώρα μόνο.Αφού προσπάθησε να μάθει για το αν παίζει τίποτα,αρχισε να μου λέει πως ο φίλος του έχει μετανιώσει, πως εχει καταλάβει την βλακεία του , πως το σκέφτεται και άλλα τέτοια..εγώ σκληρή , δεν πήρα θέση..ακόμα και οταν μου είπε να του πω την γνώμη μου απλώς είπα κάποια λόγια που ήξερα ότι θα πάνε στον φίλο του,να δείξω ότι δεν τον θέλω.Δεν είναι αλήθεια όμως,κάθε βράδυ τον βλέπω στον ύπνο μου,είναι πραγματικά η μόνη σκέψη μου..ακούω τραγούδια χωρισμού τον θυμάμαι,ερωτικά τον θυμάμαι..ότι και να κάνω τον εχω μέσα στο μυαλό μου.Προσποιούμε...σε όλους.Θέλω τόσο να έρθει η στιγμή να μου μιλήσει,να του πώ πόσο μου έλειψε,πως δεν μπορώ να φανταστώ να φιλάω άλλον,πώς η σχέση μας πρέπει να έχει ενα όμορφο τέλος..όχι το τέλος αυτό που διάλεξε αυθέρετα μέσα σε ένα βράδυ.Δεν ξέρω..το πρόβλημα είναι ότι μόλις το είπα στις φίλες μου τον διάλογο με τον κολλητό ,πήραν μια χαρά που ήρθε η ''εκδίκηση'' και απλά μου είπαν όλες μην κάνω την ανοησία και γυρίσω,πως με θέλει για ''καβάτζα'' και άλλα τέτοια..Παρόλο που τον συμπαθούνε ήταν κατηγοριματικές.:( και απο την άλλη η μητέρα μου δεν θα θέλει να ακούσει κουβέντα,δεν έχω δύναμη , τι να της πώ..πως τόσο καιρό τον σκέφτομαι,πώς δεν μπορώ να κλείσω την πόρτα μου σε αυτόν..πώς ξέρω ότι μπορεί να είναι λάθος μα μου λείπει..θα μου πεί να σταματήσω, θα φωνάξει..θα θα θα..βοήθεια..
    Συγνώμη και πάλι για τυχόν λάθη, περιμένω απαντήσεις..

    ..................

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αναρωτιεμαι αν τον θες πραγματικα η φοβασαι τη μοναξια τι απο τα 2 συμβαινει?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    12
    Πηγαινε και βρες τον...Aπο κοντα!!!Οσο δυσκολο και να ειναι προσωπο με προσωπο ειναι το καλυτερο...ακομα και μετα απο τοσο καιρο...Ακριβως επειδη εισαι σε μια ηλικια μικρη και ολα ειναι θεμα εμπειριων και πανω στις σχεσεις,καντο!!!Ακομα και να φας τα μουτρα σου,να σου πει οχι και να σου γυρισει την πλατη (που δεν το πιστευω) τουλαχιστον θα ξερεις οτι προσπαθησες...Οτι δεν εμεινες με το ερωτημα ''αν εκανα εκεινο'', ''αν του μιλουσα''...εχεις ακομα να περασεις πολλα και αυτη ειναι η αρχη στην πορεια των ερωτικων σου...Απλα μην το κρατας μεσα σου και ριξε λιγακι των εγωισμο σου...Να εισαι ο εαυτος σου και να ακουσεις αυτο που πραγματικα θελεις και δεν τολμας....:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν σου πε σε χωριζω, δε ρωτησες το λογο? Τι απηντησε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αναρωτιεμαι αν τον θες πραγματικα η φοβασαι τη μοναξια τι απο τα 2 συμβαινει?
    Είμαι μικρή να φοβάμαι κάτι τέτοιο. Δεν σε αδικω τα λόγια είναι τωρα τοσο λίγα κάποιες φορές.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Ακούγεται τοσο απλό .. Όμως πόσο ακόμα να τον ρίξω .. Τον έριξα τοσο πολυ. Δεν ξερω αν έχω την δύναμη να του μιλήσω άπο κοντά .. Πως να μένω ακίνητη και να ακούω , τι να πιάσουμε τι να αφήσουμε.. Σε ευχαριστώ πολύ .. Άλλα δεν ξερω :-(

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    4
    Τ
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οταν σου πε σε χωριζω, δε ρωτησες το λογο? Τι απηντησε?
    και βέβαια.. Σχεδόν τίποτα. Τίποτα βέβαιο.. Την μια ότι είμαστε μικροί ότι θέλει να ζήσει την ζωή του. Πως έχουμε μια πολύ καλή σχέση πως αν συνεχίσουμε ετσι δεν θα χωρισουμε και αυτός δεν θέλει όλη την εφηβεία του με μια κοπέλα. Και άλλα τέτοια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ξερω αν η εντυπωση μου ειναι σωστη αλλα νομιζω οτι εισαι πολυ ευαισθητη και αυτο με εχει κανει να σε συμπαθησω........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε ξερω αν η εντυπωση μου ειναι σωστη αλλα νομιζω οτι εισαι πολυ ευαισθητη και αυτο με εχει κανει να σε συμπαθησω........
    http://fc09.deviantart.net/fs35/f/20..._BLTsalade.jpg

  12. #12
    Το πραγματικό πρόβλημα εστιάζεται εδώ...

    Quote Originally Posted by Μαριμαρ View Post
    όλες μου οι φίλες τον θεωρούσαν υπέροχο παιδί
    Και εδώ.

    μόλις το είπα στις φίλες μου τον διάλογο με τον κολλητό ,πήραν μια χαρά που ήρθε η ''εκδίκηση'' και απλά μου είπαν όλες μην κάνω την ανοησία και γυρίσω,πως με θέλει για ''καβάτζα'' και άλλα τέτοια..Παρόλο που τον συμπαθούνε ήταν κατηγοριματικές.:(
    Case solved.Αν είναι δυνατόν δηλαδή,να σχηματίζεις άποψη με γνώμονα τι λένε και τι σκέφτονται οι φίλες σου.Και επίσης,δε μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο να το "παίξεις" σκληρή και αμετανόητη.Ρε κοριτσάκι μου,είσαι στην καλύτερη ηλικία,γιατί δεν αφήνεις τον εαυτό σου να αφεθεί λίγο και παίζεις με τα συναισθήματα σου λες και είναι παρτίδα σκάκι?Γιατί γαμω τη τρέλα μου πρέπει να τρελαίνομαι όποτε κάθομαι να διαβάσω σχεσοτόπικ κάθε φορά εδώ μέσα?Άλλα παιδιά τα χει φάει το μαράζι,είναι μόνα τους εδώ και πολύ καιρό και θέλουν να βρούνε άνθρωπο να του δώσουν και το βράκι τους που λέει ο λόγος,και βλέπω απο πολλούς/ες έναν απίστευτα βλακώδη εγωϊσμό χωρίς αρχή μέση και τέλος.Ε,θέλετε και τα παθαίνετε τι άλλο να πω.Εφόσον τις σχέσεις σας τις έχετε κάνει stratego και μονόπολυ,μια ζωή θα κλαίτε και θα αυτομαστιγώνεστε.
    Once more into the fray,Into the last fight I'll ever know...Live and die on this day.

  13. #13

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    καθε σχεση αποτελειται απο ενα αγορι ενα κοριτσι υπαρχουν κ αλλοι συνδυασμοι αλλα μη το κανουμε θεμα και 100 ατομα που προσπαθουν να τη χαλασουν
    βαλτο καλα στο μυαλο σου αυτο να το ξερεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    δε μπορεισ εσυ κυρια μου να βρισκεισ τον ανθρωπο σου εστω και για λιγο οταν ολοι παιδευονται και κανουν μαλακιεσ καταλαβεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. S.O.S Σε ποιόν να δώσω 10 κουτάβια.
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 22
    Last Post: 17-08-2013, 22:47
  2. Θέλω να δώσω ένα τέλος.
    By Petitefille in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 01-02-2013, 02:32
  3. μια συμβουλη να παρω μια να δωσω
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 11-06-2012, 09:27
  4. Μια δεύτερη γνώμη...........
    By lenakalai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2008, 13:47
  5. δε ξέρω τι τίτλο να δώσω
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-09-2007, 15:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •