Έχω να μιλήσω με κολλητό μου εδώ και 2 χρόνια λόγο δικού μου σφάλματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Έχω να μιλήσω με κολλητό μου εδώ και 2 χρόνια λόγο δικού μου σφάλματος

    Όπως είπα έχω να μιλήσω με έναν κολλητό μου εδώ και δύο χρόνια. Ο λόγος για πολλούς ασήμαντος και χαζός ίσως για μένα δεν ήταν και τόσο. Με το παιδί έχουμε περάσει αρκετά από σχολείο μαζί μέχρι στρατό. Είμαι ΑΡΡΩΣΤΟΣ με την ομάδα μου. Την ακολουθώ παντού από μικρό παιδί εντός εκτός έδρας στο εσωτερικό εξωτερικό ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Όσοι με ξέρουν όταν είμαι αγχωμένος σχετικά με αυτό το θέμα δεν δέχομαι ούτε αστεία ούτε τίποτα. Ο κολλητός μου μετά από μια ήττα με πήρε τηλέφωνο για κοροϊδία. Κάπου εκεί επειδή είχα και νεύρα από τον αγώνα φόρτωσα ακόμα περισσότερο είπα κάποια πράγματα και του έκλεισα το τηλέφωνο. Προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί μου αλλά ήμουν τόσο τσαντισμένος που τίποτα. Μετά ήρθαστην Ελλάδα για σπουδές (είμαι από Κύπρο) και δεν φαινόταν η έλλειψη. Τώρα που επέστρεψα μόνιμα φαίνεται και μάλιστα πολύ. Το έχω μετανιώσει κάπως εδώ και καιρό αλλά είμαι λίγο εγωιστής σε κάποια πράγματα που δεν το παραδεχόμουν. Το παιδί ξέρω σίγουρα ότι ρωτάει για μένα αλλά δεν τολμάει να ξαναπάρει. Τι λέτε λοιπόν να κάνω; Σας είπα είναι ανόητος ο λόγος αλλά τι να κάνουμε έτσι είμαι.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    να σηκωσεις το χερακι σου και να παρεις τηλεφωνο για να ζητησεις συγγνωμη. Τι να σου πω κ σενα, χανεσαι απο κολλητο φιλο, που εχετε περασει τοσα κ τοσα για εναν τετοιο λογο. Κ πες τις πρωτες μερες ησουν καπως, μετα που σου περασε γιατι δεν εκανες τιποτα;; Τωρα μπορει να μην θελει αυτος να σου μιλησει κ δικαιολογημενα.
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  3. #3
    Καταρχήν λύσε το θέμα της αρρωστιας με την ομάδα.
    Αυτό είναι πρόβλημα πραγματικό, το ότι σε έκανε πέρα ο φίλος σου είναι απόλυτα φυσιολογικό μετά από τέτοια συμπεριφρά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    εισαι απο τους τυπους που μιλανε για την ομαδα σαν να ειναι μερος τους σαν να βαλανε μαζι το γκολ η σαν να αποκρουσαν την μπαλα με τα χερια σου και παντα τους μισουσα κατι τετοιους τυπους και αναρωτιομουν πως καταντησαν ετσι πραγματικα, ο φανατισμος και ο εθισμος δεν εκανε καλο σε κανεναν οποτε πρωτα αλλαξε τον εαυτο σου αν και πολυ δυσκολο το βλεπω γιατι συνηθως τετοιοι τυποι ειναι ουγκ " ΜΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ!"

    Αν δεν μπορει να κανει πλακα με τον "κολλητο" του δεν εισασταν ποτε κολλητοι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    καλησπερα ari καταρχην απο την στιγμη που σκεφτεσαι αυτη την φιλια παει να πει οτι σε ενδιαφερει, οποτε καλο θα ειναι να κανεις την κινηση να ξανα μιλησετε και να εξηγησεις ποιοι ηταν οι λογοι,τωρα για τα 2 χρονια δεν εχει να κανει πιστεψε με,πριν 5 μερες επικοινωνισα με εναν πολυ καλο μου φιλο(ειχα κανει λαθος μαζι του κ το ηξερα απο την πρωτη στιγμη αλλα ηταν ακαταλληλη εποχη για μενα να μιλησω σε αυτον για το λαθος μου)και τα ειπαμε μετα απο 6 χρονια!!!αυτο ομως ειναι το ωραιο γιατι για να ξανα ειμαστε φιλοι οπως παλια μετα απο αυτο το γεγονος παει να πει οτι ειναι πραγματικη φιλια κ αυτο ειναι το ζητουμενο!!!
    υγ.προσπαθησε να ισορροπησεις τον εγωισμο σου οχι για τον φιλο σου μονο αλλα και για εσενα!!!

  6. #6
    Για τα άτομα που με αποκαλούν ΟΥΓΚ μάλλον δεν έχουν ιδέα γιατί μιλάνε. Δεν βλέπω τα πράγματα με παροπίδες όπως νομίζεις και δεν έχει σχέση το αν κάποιος αγαπάει την ομάδα του και το άθλημα με το να κάνει φασαρίες και τέτοια. Μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ γήπεδο ποτέ σου οπότε δύσκολο να καταλάβεις. Όσο για το ότι αν είμασταν ποτέ κολλητοί άσε μας εμάς να το ξέρουμε. Όπως κάποιοι τους κάνουν πλάκα για μανάδες και αδερφές και τους πειράζει για μένα το ίδιο είναι.

  7. #7
    Το θέμα δεν είναι η αρρώστια με την ομάδα μου γιατί έτσι μου αρέσει. Αν σε κάποιον του αρέσει να ασχολήται με κάτι όπως ρούχα, μοδα ζώδια οι γυναίκες και πολιτική, ποδόσφαιρο και άλλα οι άντρες δεν νομίζω να είναι απαραίτητα κακό χωρίς να δημιουργείς προβλήματα. Το θέμα είναι ότι αυτός δεν με παραμέρησε αλλά εγώ τον παραμέρησα. Μετά από αυτό είναι λογικό να είσαι κάπως απέναντι στον άλλο. Από την άλλη να πάρω τηλέφωνο ένα απλό πρωϊνό να πιάσω κουβέντα δεν λέει τόσο εύκολο και νομίζω αν σκεφτείται βγαίνει το γιατί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by arisk1987 View Post
    Το θέμα δεν είναι η αρρώστια με την ομάδα μου γιατί έτσι μου αρέσει. Αν σε κάποιον του αρέσει να ασχολήται με κάτι όπως ρούχα, μοδα ζώδια οι γυναίκες και πολιτική, ποδόσφαιρο και άλλα οι άντρες δεν νομίζω να είναι απαραίτητα κακό χωρίς να δημιουργείς προβλήματα. Το θέμα είναι ότι αυτός δεν με παραμέρησε αλλά εγώ τον παραμέρησα. Μετά από αυτό είναι λογικό να είσαι κάπως απέναντι στον άλλο. Από την άλλη να πάρω τηλέφωνο ένα απλό πρωϊνό να πιάσω κουβέντα δεν λέει τόσο εύκολο και νομίζω αν σκεφτείται βγαίνει το γιατί.
    οπως περιγραφεις την εξελιξη, θεωρεις οτι δεν δημιουργεις προβληματα?
    εγω βλεπω οτι δημιουργεις προβληματα στις σχεσεις σου με τους αλλους και μαλιστα με πολυ κοντινους σου, ουτε καν με αντιπάλους!
    αλλο το οποιοδηποτε χομπι και η λατρεια και αλλο ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ. εφοσον εισαι σε φαση να χαλας σχεσεις λογω αυτου, σιγουρα εισαι φανατισμενος.
    αν εσυ δεν το θεωρεις προβλημα, εμας μας περισσευει.
    οσο για τον φιλο, τι πρωινα και μεσημεριανα! εφοσον παραδεχεσαι οτι εσυ ευθυνεσαι και οτι εσφαλες, αν τον θελεις στην ζωη σου, εσυ θα πρεπει να παρεις και μαλιστα να δικαιολογηθεις για την απαραδεκτη συμπεριφορα σου.
    αν δε το κανεις, απλα θα τον χασεις οριστικα. δικη σου η χασουρα και η αποφαση.

  9. #9
    Άλλους φίλους έχεις στη κύπρο;

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Everywhere...
    Posts
    60
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Άλλους φίλους έχεις στη κύπρο;
    Τώρα τι ερώτηση είναι αυτή; :eek:

    Quote Originally Posted by arisk1987 View Post
    Το έχω μετανιώσει κάπως εδώ και καιρό αλλά είμαι λίγο εγωιστής σε κάποια πράγματα που δεν το παραδεχόμουν. Το παιδί ξέρω σίγουρα ότι ρωτάει για μένα αλλά δεν τολμάει να ξαναπάρει. Τι λέτε λοιπόν να κάνω;
    Πλάκα μας κάνεις ρε αγόρι; Τι θα πει το έχεις μετανιώσει "κάπως"; Άντε σε παρακαλώ σήκωσε το τηλέφωνο και πάρτον αμέσως για να βρεθείτε και να είσαι σίγουρος πως αν η φιλία είχε γερές βάσεις θα είναι σαν να μην χαθήκατε μια μέρα! Άντε.....μην αργείς.....μέρα που περνάει δεν ξαναπερνάει!

  11. #11
    Πέρασαν 2 χρόνια και δε του έλειπε έκανε τη ζωή του στην ελλάδα και όταν επέστρεψε θυμήθηκε ότι του λείπει ο φίλος του... Αν έχει άλλους φίλους και του έλειψε είμαστε οκ αν όμως δε έχει και του ''έλειψε'' για εμένα υπάρχει πρόβλημα... Αν δηλαδή αποφάσισε να ξαναφτιάξει τις σχέσεις του μαζί του επειδή τν έπιασαν οι μοναξίες γ εμένα δεν είναι φυσιολογικό και εγώ είμαι φοιτήτρια και οι φίλοι μου είναι μακριά επικοινωνούμε συνέχεια αν μαλώσουμε, παρεξηγηθούμε δε το ξεχνώ επειδή είμαστε μακρια...
    Last edited by moby; 14-11-2013 at 09:55. Reason: λαθος

  12. #12
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Πέρασαν 2 χρόνια και δε του έλειπε έκανε τη ζωή του στην ελλάδα και όταν επέστρεψε θυμήθηκε ότι του λείπει ο φίλος του... Αν έχει άλλους φίλους και του έλειψε είμαστε οκ αν όμως δε έχει και του ''έλειψε'' για εμένα υπάρχει πρόβλημα... Αν δηλαδή αποφάσισε να ξαναφτιάξει τις σχέσεις του μαζί του επειδή τν έπιασαν οι μοναξίες γ εμένα δεν είναι φυσιολογικό και εγώ είμαι φοιτήτρια και οι φίλοι μου είναι μακριά επικοινωνούμε συνέχεια αν μαλώσουμε, παρεξηγηθούμε δε το ξεχνώ επειδή είμαστε μακρια...
    ...συμφωνω.
    Αν έχει περάσει τόσος καιρός, δεν υπάρχει πραγματική σχέση μεταξύ τους.
    Απλάγια δικούς του λόγους "θυμηθηκε" τον κολλητο.

Similar Threads

  1. Ανχος λογο Στρατου
    By giannis250 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 21-08-2014, 02:08
  2. Μπερδεμα με το κολλητο του
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2013, 01:24
  3. ερωτευτηκα τον κολλητο μου
    By evel94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 14:31
  4. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΣΤΑ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 10-05-2011, 15:48
  5. Φιλια και ερωτας, τι γινεται αν ερωτευτεις τον κολλητο σου
    By george002 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •